Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Noli

Który laptop wybrać? ok 4.2-4.6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie. Proszę o pomoc przy wyborze laptopa tzw. "do grania". Z racji częstego przemieszczania się nie mogę niestety pozwolić sobie na kupno PCta. Dysponuję kwotą 4200-max 4600 zł. Obecnie mój wybór chyba pada pomiędzy Asusem G750JM, Asusem G550JK(chociaż to chyba najsłabsza opcja ze względu na kartę) i tym nowym Acerem V Nitro. Nie muszę kupować teraz (mogę sobie jeszcze pozwolić na ok miesiąc-1.5 miesiąca zwłoki) więc jeżeli warto obecnie poczekać na jakiś model, to w najbliższym czasie nie będzie z tym raczej problemu. Proszę tylko o poradę, który z tych laptopów będzie najlepszy (w stosunku cena-jakość) i na który powinienem się zdecydować :) Jeżeli macie Państwo jakieś inne propozycje godne uwagi w tym przedziale cenowym, to z chęcią je rozpatrzę. PS: Nie zależy mi kompletnie na wadze ani grubości lapka, jak to mówią - liczy się wnętrze. Wiem, że pojawiały się już tematy odnośnie tych kompów,ale pomimo przejrzenia wielu nie mogę znaleźć żadnego w miarę spójnego i zadowalającego stanowiska w tej sprawie, dlatego założyłem ten temat.

PS2: Jeszcze jedna, ostatnia kwestia. Nie znam się za bardzo na komputerach i zapewne bardzo się wygłupię, ale czy jest choć minimalny cień iskierki szansy na nadzieję, że jakimś cudem niezwykłym będę mógł w jakikolwiek sposób odpalić na laptopie w tej cenie Wiedźmina 3? Choćby na niskich wymaganiach?

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 spokojnie odpali na lap za ponad 4k do gier. :)

Kup DTR - czyli dużą krowę która nie ma problemów z tem - wszystko inne ma.

Próg DTR zaczyna się od około 4,5k więc masz do wyboru ASUS G750, lub MSI GT60 (15), GT70 (17) - nic innego nie wchodzi w grę jeśli szukasz wydajności.

Na Clevo, Aliena itp masz "za mało" ale na podane wyżej spokojnie starczy.

Nie schodź poniżej i7 (4r8w) ponieważ i5 ma (2r4w).

Powinieneś dostać i7 + gtx860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz czekać do grudnia/stycznia musisz się liczyć ze zrostem cen.

 

Nic wydajniejszego nie znajdziesz jak Asus g750jm z i7 8gb ram i GTX860m.

Ewentualnie Asus n551jm z i7 8gb ram dyskiem SSD 250 gb i GTX860m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tylko o problemach Asusa z serwisem w razie wu , na Twoim miejscu przyjrzałbym się Nitro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W zasadzi to wydawca zrobił to Tyle, że my już od lat mamy ceny bardzo zbliżone w przeliczeniu na PLN do cen w EU euro. Gra w EU kosztuje 40euro czyli ~170pln. Na Polskę dali 150pln.
    • Dobre ceny sprzedają się najwyżej w ciągu paru dni, wiec trzeba zaglądać z 3 razy dziennie w obserwowane. Tak czy inaczej pozbywają się tych płyt, ponieważ nikt nie będzie tego chciał po następnej generacji.
    • Można się śmiać ale niedługo to i dyskiem SSD będziesz mógł ćwiczyć Pamiętajcie, dyski M2 miały być małe. Serio, gdybym to zobaczył 1 kwietnia to bym był pewien, że to jakiś dowcip niskich lotów
    • Ten mod od oświetlenia wydaję się dobry, nie mam gry zainstalowanej to nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale po screenach robi w rażenie. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/13596/
    • A przeczytałeś co napisałem w odpowiedzi do której dałem link? Będzie strategia ogólna, która będzie uaktualniana co 5 lat, jednak nie jest wiążąca. Wiążące są natomiast postanowienia dotyczące wkładów solidarnościowych. To na jaki wkład zdecyduje się dane państwo będzie zależało od planu krajowego tego państwa, no chyba że dane państwo będzie beneficjentem programu solidarnościowego, czyli zostanie uznane za państwo już obciążone problemem imigrantów, albo złoży wniosek w tej sprawie i go uzasadni, wtedy pakiet solidarnościowy takiego państwa nie dotyczy. To jest wiążące i na wprowadzenie tego wszystkiego w poszczególnych krajach jest 2 lata. Resztę masz w tamtej odpowiedzi i w linkach. Zatem dokumentów wewnętrznych póki co nie ma żadne państwo i w zasadzie wszystko będzie wiadomo w przeciągu 2-3 lat. Ty natomiast napisałeś tak jakby te dokumenty były, ale nie były dostępne publicznie i już stawiasz krzyżyk na wszystkim nie zadając sobie trudu w ogarnięciu tego co z tych "ogólnych" przepisów jest wiążące i musi się znaleźć w planie krajowym. A wypowiedź Tuska była dzień po uchwaleniu tych dokumentów. Myślisz że zapoznał się osobiście w tym czasie z 10 rozporządzeniami mającymi po kilkadziesiąt stron, czy opierał się na tym co ktoś mu przekazał i niekoniecznie dobrze to zrobił?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...