Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

crux

Jakie głośniki 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyznaje nie czytalem wszystiego na temat bo i tak czesc poruszanych pojec nic mi nie mowi. Musze kupic glosniki. Od razu pomyslalem o 5.1 ale po kilku topikach jednak przekonuje sie do 2.1. Pokoj jest maly a dokladnie 2x4. Przy kompie slucham muzyki (naprawde roznej ale glownie techno, rock, pop), zdarzaja sie gry od czasu do czasu no i oczywiscie filmy rowniez czasami. Do tego mam zintegrowana karte dzwiekowa ale wkrotce planuje zakup SoundBlaster 24-bit. Nie jestem audiofilem i nie znam sie na dzwieku. Nigdy mi taka wiedza nie byla potrzebna. Czego oczekuje? Mysle ze polecicie mi glosniki 2.1 wiec cena do okolo 200zl. Maja grac jak najczysciej (oczywiscie nie spodziewam sie cudow bo i tak ich nie zauwaze), bass przyjemny i mocy niech troche ma (zadne walenie kublami) i nie musza grac ze zleca sie sasiedzi. Subwoofer oczywscie musi byc drewniany i przydaly by sie drewniane satelitki? Zestaw musi byc tez trwaly a wiec musi pograc przez chociaz 3 lata bez spadku jakosci. W kompie w podpisie mam Encore XP-200. Gdy je kupilem w 1999 to spadlem z krzesla. Przezylem szok. Zestaw gra do dzis a to juz 6 lat. A wiec przede wszystkim jakosc dzwieku! Bede bardzo wdzieczny za doradzenie mi czegos.

Znalazlem juz kilka zestawow:

- Creative I-Trigue™ 3200 2.1 (ciekawy wyglad ale co z jakoscia?)

- Creative Inspire™ T3000 2.1 (dzis je slyszalem w sklepie i gralu swietnie... jak dla mnie)

- Logitech X-230 (wyglad no i marka to zalety, ale jak gra? no i regulacja basow z tylu niestety)

- Modecom 2.1 - MC - 9860 (aktualnie moj faworyzowany zestaw, nie spotkalem sie ze slaba opinia)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Logitech X-230 (wyglad no i marka to zalety, ale jak gra? no i regulacja basow z tylu niestety)

Po pierwsze...za dlugi post i malo czytelny :E

Po drugie :]

I co, ze regulacja basow z tylu jest....zalezy Ci na takim bajerze, czy na jakosci, mocy i czystosci dzwieku :question:

Jak tak to te Logitechy to jedyne z tych co wymieniles!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech! Logitech! Logitech! Mam X-530... i sa najlepsiejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te...

 

Ale jeśli dane techniczne Argon 2.1 są prawdziwe:

- satelity: 2 x 16W RMS

- subwoofer: 70W RMS

(a wydaje mi sie że firma Lognet Media nie robi ludzi w konia gdy ma w swej ofercie najlepsze słuchawki 5.1 w cenie do 300zł na rynku :P )

to jest to chyba najlepszy wybór 2.1 do 200zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ModeCom MC-9860 lub Logitech X-230.

 

Sam mam ModeComy i co mogę powiedzieć. Bass jest mocny, głęboki, satelitki grają czysto, są dwudrożne i drewniane. Logitechy grają podobnie ale satelitki są slabsze. Są plastikowe i jednodrożne. W ModeComie regulacje bassu, glośności i dźwięków wysokich masz na subwooferze. Creative;ów I-Trique nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odzew.

A wiec moj wybor zawezil sie do ModeCom MC-9860 i Logitech X-230. Mysle ze pojde do sklepu i poslucham obu a wtedy wybiore.

 

Za Logitechem jest:

- firma i tradycja

- wyglad

- odstęp sygnału od szumu 96 dB - konkurent 65 (nie wiem i tak o co tu chodzi)

- maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz - konkurent 18 (j.w.)

 

Za Modecomem

- Moc (satelitki 15W - konkurent 8W, subwoofer 25W - konkurent 20W)

- drewniane satelitki

- regulacja basow i sopranow (logitech tylko basy i do tego z tylu suba)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam modecoma i polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za odzew.

A wiec moj wybor zawezil sie do ModeCom MC-9860 i Logitech X-230. Mysle ze pojde do sklepu i poslucham obu a wtedy wybiore.

 

Za Logitechem jest:

- firma i tradycja

- wyglad

- odstęp sygnału od szumu 96 dB - konkurent 65 (nie wiem i tak o co tu chodzi)

- maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz - konkurent 18 (j.w.)

 

Za Modecomem

- Moc (satelitki 15W - konkurent 8W, subwoofer 25W - konkurent 20W)

- drewniane satelitki

- regulacja basow i sopranow (logitech tylko basy i do tego z tylu suba)

 

Pozdrawiam!

Co do Logitecha to wygląd tak, jak najbardziej, bardzo ładnie wygladają, są bardziej nowoczesne. ModeComy mniej ale sub mam pod biurkiem a satelitki wygladem nie straszą tymbardziej że mam srebrne głosniki i srebrn monitor :) Co do mocy Logitechów, to prawda są słabsze, ale za to bardzo dobrze wyważone, dlatego nie polecałem I-Trique'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altec Lansing Concert Series 21

nic ich nie pobije, wysiadaja nawet megaworksy i logitechy z THX`em

poszukaj

na www.sirius.pl www.pixmania.com i jeszcze jakims sklepie mozna je dostac

cena wysoka ale kazda zlotowka ktora jest w tej cenie jest dobrze wydana

 

jesli nie masz kasy to x-230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ModeComy. Wszystkie kolumienki są drewniane i czysto grają. Satelity są dwudrożne. Bass jest głęboki i czysty. Równiez bardzo dobre są Longnet Media XS-440 ARGON 2.1, 800W. Jednak skłaniałbym się bardziej do Longnetów (większa moc przy podobnej jakości odsłuchu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsungi SMS5100

super grają satelitki, siedzą tam dobre głośniki 15W RMS a nie jakies pierdziawki :E

Jedynie subwoofer troche nie dokończony, obudowa suba bardzo kiepska czasami trzeszczy. :E

Mała modyfikacja i jest super :P

A tak wogóle polecam logitechy X230 dobrze gra za tą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Creative I-Trigue™ 3200 2.1 (ciekawy wyglad ale co z jakoscia?)

- Creative Inspire™ T3000 2.1 (dzis je slyszalem w sklepie i gralu swietnie... jak dla mnie)

- Logitech X-230 (wyglad no i marka to zalety, ale jak gra? no i regulacja basow z tylu niestety)

- Modecom 2.1 - MC - 9860 (aktualnie moj faworyzowany zestaw, nie spotkalem sie ze slaba opinia)

1. bardzo fajnie brzmią, dobry subwoofer i satelitki ale zestaw gra trochę za cicho

2. tandeta, bardzo słabe ostre brzemnie, bas buczący

3. nie słuchałem :E

4. dają bardzo dobry, przyjemny dla ucha dzwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. bardzo fajnie brzmią, dobry subwoofer i satelitki ale zestaw gra trochę za cicho

2. tandeta, bardzo słabe ostre brzemnie, bas buczący

3. nie słuchałem :E

4. dają bardzo dobry, przyjemny dla ucha dzwięk

Po pozycji nr 2 widac jak sie znam na muzyce albo jaki sprzet teraz posiadam:) Mi tam one dobrze graly ale oczywiscie polegam na opinii kogos kto sie lepiej pewnie zna. Pozostaje mi posluchac "3" i "4" i wybrac. Moj obecny zestaw 2.1 Encore ma regulacje basow z przodu suba. Prawde mowiac nie siegam tam za czesto bo zazwyczaj cicho slucham muzyki gdyz przewaznie znajdzie sie ktos w moim otoczeniu kto nie lubi glosnej. Wiec wada logitecha jaka jest regulacja basow odpada. Zaleta modecoma jaka jest regulacja sopranow tez odpada bo do tego encore'a mam podlaczone satelitki encora posiadajace regulacje i... tez nigdy tego nie ruszam. Jesli juz cos reguluje to z poziomu windows. A wiec liczy sie tylko jakosc. Jak tylko sie zdecyduje na kupno ide do sklepu i nich mi oba zestawy podlacza :) Sorki ze znowu pisze dlugiego nieczytelnego posta :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem dzis na temat glosnikow ze znajomym. W ciemno polecal logitechy:) Mowil cos o braku ekranowania kabli w Modecomach. Czy wlasciele Modecomow moga sie o tym wypowiedziec?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie modecomy maja zbyt nadmuchany i nie naturalny dzwiek. wysokie tony doslownie kują jak tonsile mistraly a bas buczy dudni i w zasadzie denerwuje zamiast grac to co powinien. takie jest moje odczucie po kilku minutowym sluchaniu tych modekomow u pisarza w wersji 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawialem dzis na temat glosnikow ze znajomym. W ciemno polecal logitechy:) Mowil cos o braku ekranowania kabli w Modecomach. Czy wlasciele Modecomow moga sie o tym wypowiedziec?

Pozdrawiam!

A czym to się ma objawiać ?? Bo żadnych zakłóceń nie mam :hmm:

 

jak dla mnie modecomy maja zbyt nadmuchany i nie naturalny dzwiek. wysokie tony doslownie kują jak tonsile mistraly a bas buczy dudni i w zasadzie denerwuje zamiast grac to co powinien. takie jest moje odczucie po kilku minutowym sluchaniu tych modekomow u pisarza w wersji 5.1.
Nie ma odpowiednika 5.1 Zestawu MC-9860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poelcam MODECOM 2.1 - MC 9990

Dobra cena i zarąbista jakość dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam Logitechy Z-2200 i muszę przyznać ze jak na razie nie słyszałem lepszych komputerowych głośniczków, a już zdecydowanie nie dostaniesz lepszego basu w kompjuterowych pierdziawkach ;)

nie wiem jak ta nowsza wersja (Z-2300) ale przypuszczam ze zmienili tylko design bo nie bardzo było co poprawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma odpowiednika 5.1 Zestawu MC-9860.

być moze, ale wygladaja tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
być moze, ale wygladaja tak samo.

chyba Ci się cos pomyliło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba Ci się cos pomyliło :P

heh

 

a moze on ma 2.1 ? :P w kazdym badz razie niebiesko-czarno-srebrne i duzy czarny sabłufer z niebieskim ledem i nieco wiekszym radiatorem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego co już pisałem wiele razy.

Zanim podejmiesz jaką kolwiek decyzję zadaj sobie pytanie: "czy ja używam regulatora barwy dźwięku".

Jeżeli odpowiedź brzmi tak to zdaleka od Creative !!!

Jeżeli odpowiedź brzmi nie to tylko Creative

 

Teraz do rzeczy.

Logitech podbija nieznaczenie wysokie i niskie na liniowym ustawieniu. Mnie osobiście to drażni słuchając czegokolwiek (np. płyty Stinga, MASAKRA)

Creative - Jeżeli już to tylko cokolwiek z THX. Inne to naprawde zabawki i mało z dźwiękiem mają wspólnego. MegaWorks 2.1 250D THX grają rewelacyjnie. Bardzo równo niosa pasmo. Mało tego, pierwsze głośniki komputerowe na których udało mi się usłyszeć dźwięk przestrzenny prawie tak jak na moim STEREO (no nie zastąpią STEREO, ale grały dobrze). Po odpowiednim ustawienu można wskazać dokładnie gdzie znajduje się źródło dźwięku.

 

Teraz troszkę co do tego co wymieniłeś:

1,2 - Jak na głośniki za tą cene grają OK. No ale jak pisałem liniowo. Z zaleka od regulatorów barwy tonu.

3 - Gra całkiem milusio jak za tą cenę.

4 - Wyglądają kosmicznie, ale niestety tak nie grają ;(

 

Reasumując wszystko. Jeżeli możesz wydać do 250zł i ani grosza więcej to tylko Logitech z tego co napisałeś. Jeżeli możesz wydać 600zł to megaWorks 2.1 250D THX lub Logitech Z-2300. Które to sam musisz wybrać. Ja i wielu innych forumowiczów za Ciebie nie podejmiemy decyzji.

Żeby nie było, że jestem Pro Creative. nienawidze tej firmy, ale niestety z głosników komputerowych tylko te graja dla mnie OK. (MegaWorks 2.1 250D THX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedzi. Na pewno zdecyduje sie na Logitech'y. Wystarczajaco glosow ZA i opinii. Bylem dzis w Auchan i przy okazji poszukalem glosnikow (na hali a nie w butikach). O dziwo znalazlem i w bardzo "interesujacej" cenie. Byly na przecenie z 389zl na 199zl :) Pewnie przejde sie do MM, moze bedzie normalna cena ~170zl.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ostatnio takze zastanawialem sie nad glosniczkami i ten topik bardoz pomogl mi w wyborze, zamierzalem kupic cos z creativa ale widze ze opinie sa jednoznaczne. Tak wiec logitech :), chodz Modecom kusi swoimi paramtrami [2x lepsze?].

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W 2014 GTX970 miała "4GB" po czym po 2 lata nvidia zwiększyła to o 100% do 8 GB w GTX1070.   Po czym, przez kolejne 5 lat (2.5x tyle czasu co 970 -> 1070) ilość pamięci w 3070 Ti wzrosła o 0%.
    • Czółko przyjaciele! Jak zawsze w chwilach elektronicznej trwogi mam nadzieję że ktoś tutaj obdarzy mnie swoją fachową pomocą Jaki dynksik można sobie dokupić, żeby zaoszczędzić czas przy przepinaniu wszystkich kabli, gdy chce się zmienić jeden PC na drugi? Obecnie korzystam z dwóch skrzynek, ale niestety codziennie przepinam między nimi klawiaturę, mysz i ethernet, a w niedługim czasie również będę stać przed problemem przepinania kabli od monitorów, co może skutkować znacznym pogorszeniem stanu psychicznego użytkownika, czyli mnie. https://www.x-kom.pl/p/598592-stacja-dokujaca-do-laptopa-i-tec-usb-c-dual-display-dock-2x-display-port-pd-100-w.html Wpadło mi coś takiego, ale nie mam pojęcia czy i w jakim stopniu może to zdać egzamin. Docelowo, mam nadzieję na podpięcie peryferiów które będą się zamykać w granicach: 2x USB A - mysz, klawiatura, 1x USB C - słuchawki, 1x RJ-45 - wiadomo, 2x HDMI/Display Port - osobiście nie widzę różnicy między dwoma standardami, obecnie siedzę na 2x Display Port na jednym PC, 1x HDMI + 1x przejściówka HDMI->VGA na drugim, ze względu na upośledzone porty z tyłu.   Problemem jest też to, że żaden z dwóch PC-ów nie posiada złącza USB-C, więc... Prawdopodobnie będę musiał również dokupić do tego przejściówkę z USB-A na USB-C i tu też rodzi się wątpliwość czy będzie to wtedy działać. Jeśli nie to, co znalazłem, to czy jest coś co pomoże na ten technologiczny ból głowy zanim przerodzi się w ból dupy?
    • Ale skoro uwazasz ze jest problem pamieci to dlaczego wybierasz karty ktore maja jej twoim zdaniem za malo ? Jak ja bym uwazal ze VRAM to dzis taki wielki problem to bym pewnie kupil RTX 4090 ewetualnie 80. Zmianiels karte na lepsza, z wieksza iloscia pamieci i jestes zdziwony ze gry lepiej dzialaja ? Ja ci tlumacze ze gdyby wszyskie karty mialay nawet 24GB a wydawcy naadal beda robili wuszerke to nadal zapelnia ta pamiec. Tak jak mozesz ja sam zawalic modami.
    • U mnie "globalnie" dało, a Ty mi tłumaczysz, że nie da.
    • Bo 1070 miał 8 GB co było niezłą ilością jak na 2016. A pomyśl sobie czy byś siedział na niej 5 lat jakbyś miał 4 GB vramu? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...