Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat

Oficjalny temat o The Elder Scrolls: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Uroczyście otwieram oficjalny temat o grze The Elder Scrolls: Oblivion.

 

 

Przydatne linki:

 

oficjalna strona serii - forum, informacje o grze, czyli wszystko czego chcecie się dowiedzieć

 

najwieksza polska strona o grze

 

anglojęzyczna strona z opisami przejścia -jeżeli macie jakiś problem, tam odpowiedź pojawi sie pierwsza

 

strona wydawcy - strona polskiego wydawcy, tam można zamówić grę i dowiedzieć się co nie co o naszym wydaniu.

 

screeny z gry

 

strona pokazująca jak gra będzie działać na waszym sprzęcie - uwaga! testowac tylko w ie (niestety inne przegladarki potrafia mocno przeklamac wynik)

 

Temat służy do wymiany poglądów, udzielania pomocy (jeżeli nie ma odpowiedzi na pytanie w opisach przejscia), wymieniania się stronami z modami itp.

 

NIE BĘDĄ tolerowane pytania o dotyczące wersji pirackich gry, nie podamy stron z crackami ani serwisów p2p gdzie można dostać grę.

 

Negatywne wypowiedzi powinny być podparte wyjaśnieniem, przykładami. Podobnie w przypadku nic nie mówiących pozytywnych wypowiedzi (typu: "gra jest super" i koniec postu). Nie tolerujemy troli.

 

Zapraszam do dyskusji o grze.

 

Pozdrawiam :)

 

 

edit:

 

dzieki uprzejmosci hamil hamstera:

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...c=288783&st=100 - odpalanie Obliviona na kartach z starszymi shaderami (nie przebrnołem przez topick, ale gdzieś tam jest odpowiedź jak to zrobić)

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=302487 - porady/poprawki dla osób z naprawde słabymi grafikami.

 

dodaje pare modow dzieki uprzejmosci majdana:

 

http://www.tessource.net/files/file.php?id=1883 - większy ekwipunek, ten w standarcie jest strasznie mały i niewygodny.

http://www.tessource.net/files/file.php?id=1904 - wielki brat już nie wszystko widzi

http://www.tessource.net/files/file.php?id=1933 - nasza postać zmienia się w zwierze juczne

 

 

i kolejne mody - dzieki pynio:

 

super jakosc monet, naprawde w grze powalaja teksturka

 

RARITY PATH... "normalniejsze" wypadanie sprzetu itp

 

LOD NORMAL MAP REPLACEMENT MOD 80 mb... ale warto jak cholera

 

100% gorsze pulapki!! Zajebioza... wreszcie jak dostaniesz w pale mozesz sie liczyc ze smiercia

 

DIMENSIONAL POCKET- cos wspanialego... ale troche kit :) pokoj w matrixie gdzie przechowujesz swoj stuff :) super zrobione

 

KROTKA TRAWA

 

oblivion save manager- chcesz miec wiecej niz jedna postac, prosze bardzo!!!

 

mozliwosc noszenia NPC!!! rewelka

 

high textures of far terrain!! TO INSTALOWAC Z TERRAIN LOD TEXTURES, dzialaja wspolnie bardzo ladnie (LOD NORMAL MAP REPLACEMENT MOD znaczy z tym no)

 

KOLOROWA MAPA, sliczniutka

 

klimatyczne niebo

KONNA BRYCZKA

 

A TU JAK TO WSZYSTKO INSTALOWAC

 

 

a tu daje tutaj pare screenow, zeby nie bylo zamieszania:

 

imperium9ph.th.jpg

 

las5rc.th.jpg

 

miecz0ar.th.jpg

 

port1wm.th.jpg

 

 

problemy:

 

dzieki hamil hamster:

 

wylaczenie kolidujacego z gra ffdshow:

 

trzeba uruchomić jakiś film w .avi, w tedy powinny się pojawić dwie ikonki fddshow w pasku zadań, czarna i niebieska. Trzeba dwa razy kliknąc na niebieską, później z bocznego menu wybrać "info&debug" po czym zaznaczyć opcje "don't use fddshow in", następnie w polu tekstowym poniżej wpisać Oblivion.exe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z dzisiejszą oficjalną polską premierą gry (egzemplarze mozna było nabyć bezpośrednio u dystrybutora) zapraszam do rozmowy w tym nowym wątku mającym na celu uporządkowanie dyskusji.

 

Prośba: jeśli podajecie informacje typu "spoiler" starajcie się je pisać uzywając jasnego koloru liter z dodaniem wyrażnego ostrzezenia dla innych forumowiczów - po co psuć innym zabawę?

 

-------------------------

Przykład:

[b]UWAGA SPOILER:[/b] [color=#ffffff]treść informacji[/color]

-------------------------

Efekt:

UWAGA SPOILER: treść informacji

-------------------------

 

Jednocześnie przypominam, że podawanie informacji o nielegalnej wersji gry, przechwalanie się w stylu "a ja ściągnąłem grę z 'kiosku'" oraz zadawanie pytań typu "skąd ściągnąć cracka/grę?" będzie surowo karane.

 

link do starego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem tu :D

 

Elder Scrolls IV: Oblivion od kilku dni jest w sklepach, a gracze już znaleźli pierwszy błąd, który pozwala się nieźle obłowić. Błąd jest na pewno w wersji na Xboxa 360, ale na razie nie potwierdzono jego istnienia w wersji na PC.

 

UWAGA SPOILER: Gracz musi iść do dzielnicy Talos w mieście Imperial i odnaleźć tam dom należący do postaci imieniem Dorian. Posiadłość znajduje się w południowo-wschodniej części dzielnicy Talos. Należy włamać się do domu i odnaleźć właściciela. Kiedy poprosi nas o opuszczenie mieszkania, trzeba Doriana zabić. Potem trzeba przeszukać ciało i kliknąć na złoto jakie posiada. Należy wciskać klawisz A ile tylko chcemy i za każdym razem dostaniemy ładną sumkę.

 

piterski dzieki zaraz sprawdze .

 

A co do bledow i minusow ..no cuz jest ich sporo

 

Przedewszyskim czuc konsole: interfejs , chwilami kamera..

Wkurza brak opisow lokacji ...trudno sie polapac ktory to glowny quest !

Autoprzenoszenie ma i plusy i minusy..chesz wedrowac przez krainy nie korzystaj z autoprzenoszenia ..cale szczescie ze nieodwiedzone lokacje trza samemu odkryc

 

Interfejs naprawde troche przeszkadza ( wyrzucanie zbednego ekwipunku)

Walka wyglada lepiej niz w Moro. ale do gothica nie ma co porownywac

 

Co tu jeszcze .kilka razy sie zawiesilem na skale ...kon musial zostac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedewszyskim czuc konsole: interfejs , chwilami kamera..

Hm...no to troszkę może odrzucać. Na screenach i filmikach (zacytuję się, co napisałem w poprzednim temacie) widać lekką "konosolowość" tytułu.

 

A to przemierzenia, a raczej odkrywanie terenów nie jest nudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga - kfadrat - wyrzuć ze swojego posta tę informację, że nie będą tolerowane negatywne wypowiedzi - chcesz, żeby w tym wątku były same peany na cześć Obliviona :hmm:

 

Wystarczy w zupełności druga część zdania - negatywne wypowiedzi powinny być podparte wyjaśnieniami.

Zresztą pozytywne też, nie będziemy wszyscy sikać w gacie w stylu "jaka fajna" "zarąbista", "cudo" itp., bo od tego lukru porzygać się można.

Za i przeciw ale konstruktywne wypowiedzi z argumentami. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie podałem przykład ukrywania "niechcianych" informacji w poście Barta :) Proszę, szanujcie innych graczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała uwaga - kfadrat - wyrzuć ze swojego posta tę informację, że nie będą tolerowane negatywne wypowiedzi - chcesz, żeby w tym wątku były same peany na cześć Obliviona :hmm:

 

Wystarczy w zupełności druga część zdania - negatywne wypowiedzi powinny być podparte wyjaśnieniami.

Zresztą pozytywne też, nie będziemy wszyscy sikać w gacie w stylu "jaka fajna" "zarąbista", "cudo" itp., bo od tego lukru porzygać się można.

Za i przeciw ale konstruktywne wypowiedzi z argumentami. :Up_to_s:

Pisałem dokładnie to samo, w poprzednim temacie :]

 

Czekam na jakieś opis (dosyć długich) wrażen z gry, ale dokładny co i jak... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała uwaga - kfadrat - wyrzuć ze swojego posta tę informację, że nie będą tolerowane negatywne wypowiedzi
poprawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm...no to troszkę może odrzucać. Na screenach i filmikach (zacytuję się, co napisałem w poprzednim temacie) widać lekką "konosolowość" tytułu.

 

A to przemierzenia, a raczej odkrywanie terenów nie jest nudne?

 

No wlasnie ..troche ...

 

Malo akcji ..ze tak powiem ..ale to rpg ...

 

 

..tak wiem, ale gram juz w niego hmmm... a z 12-16h, a to dlatego ze szukam przygod.. a nie konca gry :cool:

 

Tylko ze wykonywanie questow w pewnym momencie stalo sie czyms takim

 

klik na questa/klik na pokarz na mapie /klik przenis / malo przeciwnikow i do tego ciency. wilki jakies ..troliki ..i paru magow i kmiotkow ....wiem niby poczatek gry ( gram prawie dobe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to moze ja z moimi pierwszymi wrazeniami tu wskocze :)

 

gra znalazla mi ustawienia na ultra high. musialem wylaczyc cienie. w lochach srednio mialem 80fps, ale spadalo czasem do 18 (nie wiem czemu). na otwartej przestrzeni jest ok 35-40fps. doczytywanie? hmm... jakby nie bylo napisu to bym sie nie polapal.

 

cholernie za to drazni mnie to zapewnienie ze gra bedzie wygladala tak samo na pc i x360. nie wiem po kiego wala, chyba bill sypnol sporo kasy zeby zepsuc interface pc... wszystko jest ikonkowo konsolowe... mam nadzieje ze ktos to spatchuje, albo zmoduje, bo to drazni (ale grac sie da :) ).

 

grafika jest przyjemna, ale zupelnie nie taka jaka pokazywali na pokazach. (dowiecie sie sami co mam na mysli ;) )

 

fizyka jest genialna.

 

muzyka i dzwiek tez, ale musze zmienic karte dzwiekowa bo szumi :) (dzwiek z mobo, ale wracam do mojej starej dobrej sb live! 5.1)

 

co tu wiecej pisac, dopiero liznalem gre, ale zapowiada sie swietnie.

 

modyfikowac ini nie bede, chyba ze kiedys kupie sobie 2 gf 7800gt :)

 

 

edit: septim jest sliczny - metalowy\miedziany. idealnie zrobiony. po prostu cud :) za sama monete bym dal ze 30zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprawiłem :)

:thumbup:

Widzę Rafał, że się zaangażowałeś. ;) Fajnie, czuwaj i nie dopuść do takiego offtopa, jak poprzedni temat (a sam piszę teraz offtop :boink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, to moze ja z moimi pierwszymi wrazeniami tu wskocze :)

 

gra znalazla mi ustawienia na ultra high. musialem wylaczyc cienie. w lochach srednio mialem 80fps, ale spadalo czasem do 18 (nie wiem czemu). na otwartej przestrzeni jest ok 35-40fps. doczytywanie? hmm... jakby nie bylo napisu to bym sie nie polapal.

 

cholernie za to drazni mnie to zapewnienie ze gra bedzie wygladala tak samo na pc i x360. nie wiem po kiego wala, chyba bill sypnol sporo kasy zeby zepsuc interface pc... wszystko jest ikonkowo konsolowe... mam nadzieje ze ktos to spatchuje, albo zmoduje, bo to drazni (ale grac sie da :) ).

 

grafika jest przyjemna, ale zupelnie nie taka jaka pokazywali na pokazach. (dowiecie sie sami co mam na mysli ;) )

 

fizyka jest genialna.

 

muzyka i dzwiek tez, ale musze zmienic karte dzwiekowa bo szumi :) (dzwiek z mobo, ale wracam do mojej starej dobrej sb live! 5.1)

 

co tu wiecej pisac, dopiero liznalem gre, ale zapowiada sie swietnie.

 

modyfikowac ini nie bede, chyba ze kiedys kupie sobie 2 gf 7800gt :)

edit: septim jest sliczny - metalowy\miedziany. idealnie zrobiony. po prostu cud :) za sama monete bym dal ze 30zl :)

 

Zarzuć parędziesięcioma screenami jak to u Ciebie wygląda ;)

 

Raczej nie zmienią tego w patchu (trza czekać na następną część) ;) . Jak już tak jest, to pewnie pozostanie. Mam nadzieję, że to, to nie psuje rzeczywiscie tak bardzo zabawy.

 

Może troszkę więcej napisać o fizyce w grze? Bo samo słowo genialna, może mówi "coś" ale nie wiadomo czemu jest taka genialna ;)

 

Ciekawe ile warta jest ta moneta :E:lol2: A jakie jest ogólnie polskie wydanie (instrukcji, pudełka...). O własnie, instrukcja jest rozbudowana? Czy nie bardzo? Skrócili ja do granic możliwości, a bardziej rozbudowaną dali na płytce w pdfie? (czego nie cierpię, a ostatnimi czasy jest to bardzo modne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, powiem tak (a propos fizyki):

 

jak wbilem strzale w wiaderko przywiacane do sznura (tak jak w studniach), to strzaly swoim ciezarem przekrzywily wiaderko. powinno wystarczyc :)

 

instrukcja jest po angielsku, 51 stron. wszystko ladnie opisane, a na tyle sa skroty klawiszowe.

 

ze screenami bedzie problem, bo cos mi sie chaczy imageshack, ale za chwile sprobuje :)

 

mam 20 minut bez gry, bo dziewczyna sobie gra na konsoli, a nie chce zebym gral bez niej ;)

 

oblivion20060324173935592ov.jpg

 

 

tutaj mialem jakies 35fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi sie nie podoba że te texturki w oddali aż tak sie zamazuja... ale to koniecznosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w rozdzielczości 1280x1024, HDR ON, AAxOFF, Anizo x8.

W zamkniętych lokacjach mam od 25-90fps.

 

Jestem w początkowych lokacjach i gra wygląda prześlicznie.

 

Bardzo ważna jest defragmentacja partycji, na której instalujemy Obliviona - najlepiej zrobić to zaraz po instalacji, gra bowiem tworzy gigantyczne pliki.

 

Oblivion_2006-03-24_02-49-41-40.pngng]Oblivion_2006-03-24_18-45-04-17.png[/url]Image00001.jpgImage00002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś mi sie nie podoba że te texturki w oddali aż tak sie zamazuja... ale to koniecznosc..

 

a ja osobiscie nie widzialem nigdy ladniejszego rpg i te tekstury mi wisza. sa rozmazane, ale to niezauwazalne jak sie gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam questa w którym (tak się domyślam) musze znaleść jakiegos facia a zwie sie AMMINUIS GREGORI. Jest to koncowa część questu w którym trzeba przy każdym mieście wejść do bramy obliviona i ją zamknąć.

Problem w tym że nie mam pojęcia gdzie on jest ... lub w ogóle źle myśle ;s

 

Ktoś pomoże ?

 

Edit : Juz obczaiłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre juz mam i narazie obczajam ją z tego względu ze ogolnie w takie gry nie gram ale narobiliscie mi na nią smaku... ogolnie nie chodzi źle na 1024x768 na medium ale widać, że mocy sprzęt do tej gry jest wskazany :)

 

Co do dźwięku to naprawde jest extra, szczególnie muzyka :)

 

Klimacik gierka ma naprawde dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gra ;/ tzn. po pierwsze to co pisałem wyżej, raz dialogi są mówione raz nie, karta X-Fi ExtremeMusic. Pytanie do posiadaczy tej karty + zestawu glośników 5.1 muza z gry też wam leci tylko z przednich satelit pomijając centralny ? czemu nie ma we wszystkich !?

 

I nie wiem czemu ale jak wychodze z gry to mam black screena około minuty i potem rozdziałka schodzi do 640x480 ... stery 84.25, grafa GeFroce 6800 A400TDH 128/128

 

help! ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: czy oblivion obsluguje rozdzialki panoramiczne? (np 1280x800)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FAIL

Smieszna jest ta strona. Mi napisalo ze gra w ogole sie nie uruchomi, bo nie spelniam nawet minimalnych wymagan sprzetowych - a poprostu brakowalo mi miejsca na hdd. Za to do zalecanych wymagan nie spelnialem wymogu 3ghz procka. No sry.. ale AMD nie goni tak za pustymi megahercami jak Intel :E

 

Tak czy siak strona niedoprawcowana i w niczym nie jest lepsza od textowego pliku readme :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka niezła, trochę misji za mną :P

 

Właśnie wybrałem się do miejsca z filmiku 1 week i mimo rodziałki 800x600, wyłączonym HDR i antyaliasing wyglądało to prawie identycznie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw porównania grafiki na X360 i PC, jeśli ktoś ma mozliwosć takiego porównania to będe bardzo ciekaw opinni.

 

I jeszcze pytanko ogólne - czy to jedna z tych gier która na najwyższych detalach tnie niezaleznie od sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z : Texture Size: Small, Medium, Large??, chodzi tu o jakość tekstur??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...