Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brow81

Napięcia i5 4670k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

posiadam płytę MSI Z87 G55, więc naturalnym jest OC proca :Up_to_s: i teraz tak>

jak na razie procesor poszedł na 4,4 przy napięciu.... i tu zaczynają się schody, zacząłem od standardowego Vcore 1,25 V, lecz niestety totalna porażka proc stabilny był przy 4,2 GHz poszukałem

i dotarłem do ciekawego artykułu : http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_podkrecic_procesor_intel_haswell_pod_lga_1150?page=0,0

Po lekturze przeszedłem do czynów i zrobiłem tak jak proponują zostawiłem Vcore na auto i zrobiłem offset na +0,3 : "... UEFI udostępniają zazwyczaj dwa sposoby na określenie napięcia procesora. Odpowiednią wartość w voltach możemy wpisać ręcznie, albo skorzystać z opcji Offset, czyli podajemy o ile maksymalnie wzrośnie VCORE pod obciążeniem. Jeżeli domyślne napięcie dla Haswella wynosi ~1V, wówczas Offset ustawiony na poziomie ~0.3V zaserwuje procesorowi ~1.3V. "

zrobiłem tak jak proponował autor i faktycznie procesor jest stabilny doszedłem do @4,4 GHz robiąc testy w prime 95 wszystko ok więc zapuściłem AIDA64 proc poszedł bez problemu fakt temperatury dobijały do 90 stopni ale to inna historia.

Zaciekawiło mnie coś zupełnie innego, AIDA64 pokazała ze Vcore 1,52 wiec jakiś kosmos ( napięcie zgadza się +/- z wartościami w Biosie) zainstalowałem dodatkowo CPUID HM ale ten podaje jakieś kompletne bzdury bo Vcore na poziomie 0,928 V więc jeśli to prawda to trafił mi się najlepszy I5 4670k na świecie ( ;) ha,ha )

Pytanie jakie max Vcore jest bezpieczne dla rzeczonego i5 4670k

Bios zaktualizowany

 

screen w załączniku

 

dzięki za odpowiedzi

post-416952-142075063092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz osobny dział z podkręcaniem procesorów, poproś moderatora o przeniesienie tematu bądź zamknięcie i zapytaj tam w zbiorczym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się nie przekraczać 1.35V podczas codziennego użytku. Osobiście nie lubię przekraczać 1.3V

Przy zmianie napięć offsetem Vcore na sztywno domyślne, nie auto. Do tego Adaptive mode (lub jego odpowiednik) i do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...