Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mass91

Onyks Project v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zacznę od początku. Wszystko zaczęło się już w 2008 r. kiedy po raz pierwszy w życiu zetknąłem się z chłodzeniem wodnym. Sprzęt komputerowy - karty graficzne, procesory pasjonowały mnie od zawsze, ale to było coś innego... piękno w czystej postaci

:D Kiedy w 2011 r. przymierzałem się do złożenia nowej konfiguracji od zera, postanowiłem że będzie ona chłodzona wodą. Niestety, jako że lwią cześć mojego budżetu pochłonęły podstawowe części komputera, swoje plany o LC musiałem odłożyć. Zdołałem jedynie zrobić pierwszy krok w stronę LC - nowy zestaw oparty został o SilverStone Temjin TJ-07.

 

 

 

 

 

e434881069e43a03med.jpg

 

 

 

 

 

Jak widać na załączonym obrazku, zestaw nie należał do najpiękniejszych :D Minął rok. Niemal każdego dnia dopasowywałem wszystko w myślach lub na kartce. Moją rozrywką stało się odwiedzanie worklogów takich użytkowników jak Malik czy Screamer, a od niedawna niesamowitego worklogu ELDERA. Wielki szacun dla tych użytkowników ;) W końcu jednak w 2012 r. złożyłem swój pierwszy wucet

 

 

 

 

 

64b20dee99ebe744med.jpg

 

 

 

 

 

 

Jego wygląd nie powalał, ale nie przeszkadzało mi to bo wiedziałem, że to dopiero początek :D . Układ nie był skomplikowany, choć złożony z bardzo dobrych części, które w przyszłości miały stworzyć znacznie bardziej rozbudowany układ. Chłodnica Phobya 480 użyta do schłodzenia samego I5 2500K, którego nigdy nie podkręciłem , pozwalała mi na układ w części pasywny. Aquaero włączało wentylatory tylko podczas gry. Nie ukrywam, że jestem fanem ciszy :P toteż w moich planach było całkowite wyeliminowanie dysku twardego oraz wentylatora karty graficznej (na początku GTX 460) z mojego zestawu.

 

 

 

 

Los sprawił, że zmiany omijały moją konfigurację przez prawie 3 lata... TAK 3 lata ten sam płyn Mayhems White Pastel krążył w żyłach mojego komputera!! Jak się później okazało, był to szmat czasu :D Podczas składania WC po raz pierwszy doszedłem do wniosku, że TJ-07 to obudowa TYLKO dobra do chłodzenia wodnego. Zwyczajnie lepsza od innych, ale nie najlepsza... Już wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, który później szybko odrzuciłem. Mianowicie obudowa stworzona od podstaw przeze mnie i omijająca wszystkie ograniczenia popularnej obudowy SilverStone. Wtedy pomysł ten wydawał mi się nierealny, nie na moje siły. Pytania od tych najprostszych jak np. skąd wziąć przycisk POWER :D do tych trudniejszych - z czego zrobić stelaż, czym ciąć itp. pozostawały bez odpowiedzi.

 

 

Pod koniec 2014r. kiedy postanowiłem znacząco udoskonalić moją konfiguracje, podjąłem decyzje o zastąpieniu TJ-07 na znacznie doskonalszą, z mojego punktu widzenia, obudową Corsair 900D, która z powodzeniem rekompensowała kilka braków TJ-ki. Modernizacje sprzętu rozpocząłem od zakupu GTX-a 970. Decyzja o zakupie karty Asusa wynikała z możliwości okazyjnego kupna bloku wodnego EK pod tą właśnie kartę. Już we wstępnej fazie wykluczyłem natomiast wymiane tandemu ASRock P67 Extreme 4 + i5 2500K na coś nowszego. W późniejszym czasie do zestawu dołączyły pamięci DDR3 G.Skill 2133MHz oraz dysk SSD Samsung 850 PRO 256 GB. Po zakupie tych i kilku innych rzeczy, z budżetu jaki miałem przeznaczony na ten projekt zostało mi jedynie 400 zł... suma zbyt mała na obudowę Corsair'a. Jak się później okazało, był to główny impuls do podjęcia decyzji o rozpoczęciu projektu OBUDOWA

 

 

Plany rodziły się w mojej głowie bardzo długo. Miałem 10 000 pomysłów na minute. Chciałem uwzględnić wszystkie braki poprzedniej obudowy, a mogłem sobie na to pozwolić bo to ja byłem projektantem, konstruktorem i fundatorem jednocześnie :P Już na początku zmagań z AutoCadem zauważyłem jedną stałość.

 

 

Rozwiązanie jednego problemu wpływa bezpośrednio na powstanie innego...

 

 

Uczucie to towarzyszyło mi od pierwszego do ostatniego dnia projektu, zaś mały budżet, tylko komplikował sprawę. Tak zaś wyglądał końcowy zarys obudowy naszkicowany w programie Autocad

 

 

11c0913df4aac563med.jpg

 

 

 

1661882b400ef102med.jpg

 

 

 

Koniec części planistycznej zwiastował zakupy i początek dłuuuuuugiej pracy. Mniej więcej w połowie projektu odkryłem worklog ELDERA dotyczący jego niesamowitej Black Ice. Nie ukrywam, załamałem się :/ Jego projekt w porównaniu z moją amatorszczyzną rodem z garażu... Momentów zwątpienia było mnóstwo, jednak zawsze gdy problem wydawał się nie do przeskoczenia, jakoś go rozwiązywałem. Byłem zaangażowany w projekt na 100%. Myślałem nad nim dzień i noc. Mobilizowała mnie myśl o wyjątkowości projektu bo..

 

 

 

nie chciałem tworzyć kolejnego zestawu typu Kup i Złóż

 

 

47e366cedb532fc7med.jpg

 

 

 

 

f46a2df5a7e5a48cmed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieee to jeszcze nie Onyks :P choć o części z tej biurowej budy oparty został projekt. Zostało w nie tchnięte zupełnie nowe życie, a los dał im szanse na drugie, znacznie lepsze życie. Allegrowicz, który sprzedał mi ją za 9 zł chyba się tego nie spodziewał hehe. W skład Onyks'a weszły m.in. przewody i tacka mobo wycięte z tej srebrnej piękności.

 

 

 

473b771e4c4889c7med.jpg

 

 

 

Żałuje, że na początku dopuściłem myśl, o tym że obudowa nie będzie warta pokazania jej gdziekolwiek. W wyniku tego liczba zdjęć z tamtego okresu jest znikoma.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt obudowy zakładał podzielenie jej na 3 piętra.

 

Na najniższym piętrze mieścić miały się pompka, zasilacz oraz nagrywarka. Wszystkie podzespoły na tym piętrze miały zostać wyciszone pianką o grubości 20mm. Szkic parteru przedstawia zdjęcie poniżej.

 

 

094de68ebaf8380dmed.jpg

 

 

 

 

 

Na pierwszym piętrze znajdować się miała chłodnica Phobya 480 wspierana przez Aquaero vol.1. Odpowiednie przepusty służyć miały do problematycznego połączenia chłodnicy z pompką, a także zasilacza z resztą podzespołów.

 

 

 

a044da408f20d73amed.jpg

 

 

 

Ostatnie piętro składać się miało z dwóch warstw: blachy 2mm na dole i mlecznej plexi 3mm na górze. Różnica wysokości pomiędzy jedną warstwą a drugą wynosi 1cm. O blache oparty jest rezerwuar, zaś plexi pełni rolę middleplate. Pomiędzy nimi znajdować miały się diody LED, lecz ze względu na małe rozproszenia światła, zdecydowałem się na zmianę koncepcji i ostatecznie oświetlenie wygląda nieco inaczej. Na tym piętrze zlokalizowana miała być również szyna umożliwiająca wysuwanie tacki MB.

 

 

 

 

87ac43cf1ac02185med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

0c6ab1e6654dc254med.jpg

 

 

 

 

6d79a2715c49d3e6med.jpg

 

 

 

C.D.N.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że powstaje coś nowego. Gratki że masz zacięcie i swoją wizję :thumbup: Głowa do góry i obyś się nie poddawał :)

 

Dla dodania otuchy popatrz jak z takiego brzydkiego kaczątka......

 

venus040.jpg

 

powstał taki łabędz...

 

venus1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że powstaje coś nowego. Gratki że masz zacięcie i swoją wizję :thumbup: Głowa do góry i obyś się nie poddawał :)

 

Dla dodania otuchy popatrz jak z takiego brzydkiego kaczątka......

 

venus040.jpg

 

powstał taki łabędz...

 

venus1.jpg

 

 

Ja myślałem cały czas że to buda zrobiona od podstaw :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem cały czas że to buda zrobiona od podstaw :o

 

Ilość zmian i wykonanej pracy jest taka, jakby projekt powstawał niemal od podstaw :)

Niemniej bazą była ta zwykła szaro-niebieska skrzynka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część 2

 

Po bardzo nudnym wstępie dziękuje za miłe słowa i przechodzę do właściwej części

 

 

813cfddc578bbd7bmed.jpg

 

 

 

 

 

Do cięcia blachy, kątowników oraz plexi używałem dremela oraz wyrzynarki. Liczby tarcz jakie zużyłem do skończenia projektu nie jestem w stanie zliczyć :P Na zdjęciu widać przepusty na kable, zarówno te w middleplate jaki i na piętrze niżej. Na tym etapie obudowa nie miała jeszcze zamontowanego dachu, w którym również zainstalowana jest szyna służąca do wysuwania tacki mobo.

 

 

 

 

 

 

bbe6e9308c1e81f9med.jpg

 

 

 

 

 

Powyżej zdjęcie z zamontowanym dachem obudowy, do której przymocowana jest taka oto chłodnica Magicool 240.

 

 

 

 

780871b45eab10f2med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

49fefdac88d97dc3med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Początkowo do połączenia poszczególnych elementów posłużyć miały nity, jednak zrezygnowałem z nich na rzecz zwykłej śrubki z nakrętką. Nie ukrywam, że taki zabieg znacznie spowolnił prace, lecz pozwolił mi na uzyskanie pełnej kontroli nad połączeniami oraz dawał margines błędu na poprawki.

 

 

Bryła Oniksa przypomina kształtem Corsaira 900D a wynika to z tego, że projekt wykluczał zaangażowanie firm zewnętrznych, toteż wyginanie blachy na kształt łóków TJ-tki nie wchodziło w rachubę. Mały budżet wykluczał również malowanie proszkowe. Farba czarny mat w sprayu kosztowała mnie połowę sumy jaką usłyszałem od firmy zajmującej się malowaniem proszkowym. Jeśli chodzi natomiast o efekt - jestem bardzo zadowolony :D

 

 

 

 

 

 

f1bbc31ad3c5c4e2med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Wymiary obudowy - 25x60x69 (SxGxW) stwarzały niezliczone pokłady wolnego miejsca po prawej stronie od tacki mobo. W początkowej fazie projektowania odrzuciłem pomysł instalowania tam koszyka zatok 5,25 cala jak ma to miejsce w każdej standardowej obudowie. Umieścić zamierzałem tam maskownice z plexi, takie jak na zdjęciu powyżej.

 

 

 

 

 

 

617474eafa409d1fmed.jpg

 

 

Plan zakładał zakrycie aluminiowego stelażu obudowy odpowiednio przyciętymi panelami z plexi. Były to jednocześnie elementy generujące największe koszty, jednak pozwalające na zmieszczenie się w budżecie. Do projektu wykorzystałem plexi mleczną, przezroczystą (którą samodzielnie malowałem) oraz dymioną (na zdj. powyżej). Jeszcze w fazie projektu zdecydowałem, że okno obudowy składać się będzie z pleksi dymionej na grafit i okazało się to znakomitym posunięciem. Nadało to obudowie niezwykłego stylu i tajemniczości, bowiem gotowy układ będzie niewidoczny w momencie, w którym PC będzie wyłączony.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na dzisiaj to tyle. Na koniec jednak zajawka kolejnej aktualizacji. Pozdrawiam :)

 

 

73a3f744ad5b7f50med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik, coś innego niż tylko buylogi... powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik, coś innego niż tylko buylogi... powodzenia :thumbup:

Chetnie zobacze twoj 'nie tylko' buylog ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie zobacze twoj 'nie tylko' buylog ;)

ostatni raz typową stacjonarkę miałem 4 lata temu, ale jak chcesz to poszukam zdjęć z pencil moda XP2200+ czy karton moda na chłodzenie GPU (tunel powietrzny do 9600GT :E ).

 

aktualnie mam tylko laptopa, ale w nim też sporo zrobiłem - wymiana matrycy, zmiana klawiatury, wymiana procesora, dysku twardego i możliwe, że niedługo dojdzie SSD.

 

hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do autora, to miałbym prośbę o wstawianie większych zdjęć... teraz to jakies miniaturki są, że nic nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up faktycznie koncepcja ta sama, choć przyznam się, że nie na tej obudowie się wzorowałem. Uważam, że ta obudowa jest równie praktyczna dla mnie, co brzydka

:E .

 

Co do zdjęć, niestety nie mogę wstawiać większych, ale zarzucam linkiem do albumu, w którym zdjęcia zadowolą każdego - Galeria

 

 

 

 

Praca na obudową zajęła mi ok. 6-7 tyg. Był to okres zimowy, a garaż w którym pracowałem nie był ogrzewany stąd liczba roboczogodzin była ograniczana przez mój organizm :D. Włożyłem jednak kawał serducha w to, aby ta obudowa powstała i mówiąc szczerze spodziewałem się, że albo projektu nie ukończę, albo będzie on na tyle szpetny, że zostanę przy TJ-07 hehe. Jednak gdy jeszcze nie ukończywszy detali, zabrałem ją do domu, po czym złożyłem w całość aby wykonać tych kilka zdjęć zobaczyłem, że było warto.

 

 

Przyznam się, że byłbym w stanie wykonać taką obudowę znacznie szybciej, jednak masa poprawek wersji projektowej wydłużyła cały proces. Dosyć szybko okazało się, że najlepszym wyjściem byłoby zbudować w pierwszej kolejności model tekturowy, który pozwoliłby mi poznać, dotknąć obudowę jeszcze zanim zacząłbym pracę. Drugi raz tego błędu nie popełnię, a takowy będzie z całą pewnością ;).

 

 

 

 

Jako, że jest to ostatnia mini aktualizacja dotycząca stricte prac na obudową, wstawiam resztę zdjęć Oniksa. Na tym etapie obudowa nie była jeszcze w pełni gotowa do przyjęcia moich gratów. Pozostała jeszcze masa detali jak rozmieszczenie maskownic, instalacja napędu, dysku SSD itp. a jak wiemy, detale zajmują najwięcej czasu...

 

 

 

 

 

 

a80ae9689a9d8897med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

951459c3e7b511e6med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

d5c3634a03e73d4amed.jpg

 

 

 

 

 

 

Na początku planowałem umieszczenie napędu oraz kontrolera aquaero w zatokach 5,25 w piwnicy od strony okna obudowy. Ostatecznie napęd znajduje się również w piwnicy, tylko po przeciwnej stronie, zaś dla A5 PRO znalazłem znacznie bardziej odpowiednie miejsce.

 

 

 

Na ostatnim zdjęciu w tle widać starą konfiguracje, jeszcze w TJ-07, na którą nie znalazłem jeszcze kupca. Chętnych zapraszam na PW, oczywiście z sensownymi ofertami. Na dzisiaj to tyle. Jest to jednak koniec części związanej z budową Oniksa. Za kilka dni kiedy ukończę układ w pełni (a jestem na ostatniej prostej), wrzucę zdjęcia z wodowania. Na koniec jeszcze zdjęcie-trailer :D. Pozdrawiam

 

 

 

 

f04bdfa1d3c67424med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tak niepozornego projektu takie coś... opad szczęki :thumbup: gratuluję i życzę powodzenia w dalszych pracach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jaki ładny łabędź powstał z brzydkiego kaczątka... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo miłe słowa. Jest to mój pierwszy worklog, dlatego początek mógł wydawać się nudny i niepozorny, ale tym bardziej końcowy efekt mógł zadziwić (powtórze, iż sam byłem nim zdziwony :P). Dodam na koniec, że mam już projekt w autocadzie do następnej obudowy, tym razem zgoła odmiennej. Zapraszam zatem do śledzenia ;)

 

Przechodząc do meritum

 

 

Cz.3 - LC

 

 

Na początek mój konfig:

 

PC:

 

CPU i5 2500K

MB ASRock P67 Extreme 4

GPU Asus GTX 970 Strix

Pamięć GSkill DDR3 2133 MHz

SSD Samsung 850 PRO 256GB

 

LC:

Blok CPU EK Supremacy

Blok GPU EK-FC 970 Strix

Rezerwuar EK Multioption 250 ml

Chłodnica Phobya 480

Magicool 240

Pompka Swiftech 355

Płyn Mayhems White Pastel

Aquaero 5 PRO + LT

Wentylatory Fractal Design 120mm x8

Złączki Faser 10/16 i wiele, wiele innych

 

 

 

 

 

Budowę chłodzenia wodnego rozpocząłem oczywiście od demontażu poprzedniego układu. Jak już wspominałem, nie był on rozbierany od niemal 3 lat i oczywiście odcisnęło to swoje piętno na niektórych częściach. Umycie bloku CPU czy chłodnicy nie sprawiło większego problemu, lecz po dłuższej walce z wężami, postanowiłem zrezygnować z nich i w nowym układzie użyć nowych węży. Nie przewidziałem jednak takiej sytuacji na początku, dlatego też domówienie TYGONA z ANGELI ciągneło się w nieskończoność. Wkońcu jednak wąż był już u mnie i mogłem przystąpić do budowy układu.

 

 

 

 

 

e9bf51aef219ee34med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

6bf2b55bfb814f6bmed.jpg

 

 

 

 

Goły GTX 970

 

 

 

dc84c166bfe393b5med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

e1842199b63632b6med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Backplate Strixa wykonałem także w 100% samodzielnie

 

 

 

 

 

 

8fefaca4442da3f8med.jpg

 

 

 

 

 

 

beb2f74878f01e35med.jpg

 

 

 

 

 

Efekt końcowy:

 

 

 

 

 

ce2d1a21c2a95b3cmed.jpg

 

 

 

 

 

Backplate składa się z dwóch, 2 milimetrowych plexi bezbarwnych. Warstwa znajdująca się najbliżej karty jest podświetlana białą diodą, zaś górna warstwa pomalowana jest na czarny mat. Symbole w stylu nVidia nie są idealne ale wykonałem je samodzielnie :P

 

 

 

 

 

6780a080f62bb7bemed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

f2a2798ff227647dmed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Na dzisiaj to tyle. Ostatnią porcję zdjęć postaram się wrzucić jutro lub najpóźniej w sobotę. Ostatnio mam naprawdę mało wolnego czasu, a i tak wykorzystuje go na walkę z autocadem, kolejną obudową i własnymi pomysłami. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

5f9e4c5f20146664med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz. IV

 

Witam, jest to część czwarta - ostatnia.

Projekt Onyks ukończyłem już w 100% i z efektu jestem bardzo zadowolony :D . Komputer jest w 100% niesłyszalny, w końcu mam obudowę o jakiej zawsze marzyłem i to wszystko za ok. 430zł!!. Wszystkie wentylatory pracują na 5V + 7V pompka. Jedyną wadą układu jest niedziałający przepływomierz GMR - nie pokazuje przepływu, lecz ten błąd poprawię dopiero wraz z kolejną zmianą podzespołów... na razie w niczym mi to nie przeszkadza :D

 

 

 

 

48624986442316800450.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Przymiarki tandemu boków z plexi dymionej i czarnej.

 

84951844137806069336.jpg

 

 

 

 

 

A tak prezentuje się tył maskownicy z 2 wentylatorami 120mm oraz mnóstwo mniejsca na kabelkologie, którego tak brakowało mi w TJ-07

 

65429089966893174934.jpg

 

 

 

 

 

Podzespoły już na miejscu. Czas na walkę z Tygonem ;)

 

18786835761461842941.jpg

 

 

 

 

 

 

 

03152651716182405139.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

01494602671073287423.jpg

 

 

 

 

 

 

 

03101487336264924183.jpg

 

 

 

 

 

 

 

06214006544132771145.jpg

 

 

 

 

 

 

 

35130612986532620723.jpg

 

 

 

 

 

Układ zamknięty, czas na wodowanie. Przyznam się, że ta faza zawsze mnie stresuje, ze względu na ewentualny przeciek, lecz tym razem nie powtórzyłem błędów z pierwszego wodowania, kiedy woda sączyła się z jednej ze złączek w piwnicy Tj-07. Obyło się bez ręcznika :D

 

 

60127577023577163879.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

45139606081740876866.jpg

 

 

 

 

 

Długa walka z oprogramowaniem Aquaero opłaciła się. Udało mi się połączyć wersję PRO i LT w jeden kontroler, choć trwało to bardzo długo.

 

Po pierwszym odpaleniu z pełnym oLEDowaniem obudowy doszedłem do wniosku, że jest tego zbyt dużo i postanowiłem usunąć większość taśm. Została tylko ta najważniejsza

 

 

24472558618678911012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01349439537343724305.jpg

 

 

 

 

 

 

Obudowa prezentuje się znakomicie. Żadne zdjęcia nie oddadzą rzeczywistego widoku Onyksa, tym bardziej moje zdjęcia. Podsumowując - obudowa cieszy oczy i przede wszystkim uszy :D

 

Tak prezentuje się mój kącik (P.S. róż monitora pomocniczego był chwilowy :P)

51994152876308191355.jpg

 

 

 

 

 

 

90735226664962510678.jpg

 

 

 

 

 

 

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten projekt. Był to mój pierwszy modding, a także pierwsza obudowa, ale dzięki niej WIELE się nauczyłem. Przyznam się, że poszedłem na wiele kompromisów. Początkowe plany znacznie przekraczały budżet i stąd niektóre z nich zostały odrzucone. To czego się nauczyłem wykorzystam w następnym projekcie, który będzie bezkompromisowy i w 100% profesjonalnie wykonany ;)

 

 

Uważam, że TAKA obudowa za 400 kilka złotych to mistrzostwo w planowaniu kosztów. :D Onyks to coś czego nie kupiłbym na allegro czy sklepie internetowym, a chyba każdy przeglądający ten dział marzy o obudowie skrojonej na miarę, pod konkretne podzespoły, stworzoną tylko pod siebie.

 

 

 

 

Od siebie dodam, że następny worklog będzie już wyposażony w zdjęcia profesjonalną lustrzanką.. bo warto. Pozdrawiam i jeszcze się nie żegnam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, bardzo ładnie to wyszło! :thumbup:

 

Z tymi 430 zł to rozumiem że nie liczysz użytych podzespołów LC a jedynie to co wydałeś na zrobie obudowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo,brawo,brawo...respekt za efekt koncowy,za prace i pomysl...rewelacja po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...