Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PHYSXftw

Szybsze pobieranie z PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem nowy program, znacznie lepszy niż simpleproxy. Nic nie crashuje i nie trzeba bawić się w combo z netlimiterem.

 

1. Pobieramy PSX Helper https://psxdownloadhelper.codeplex.com/

2. Wypakowujemy, odpalamy na PC - PSXDownloadHelper.exe

3. Odpali się program po chińsku - bez obaw jest również Angielski.

4. Wyskoczy nic nie znaczące popupowe okno, zamykamy tradycyjnym X'em

5. W drugim oknie powinno pokazać się już okno konfiguracji. IP naszego PC i port nic nie zmieniamy. Wciskamy największy przycisk.

6. Przechodzimy teraz do 5 zakładki, na środku będzie rozwijalny pasek z wyborem języka. Zmieniamy na angielski i restartujemy program.

7. To w zasadzie wszystko, na PS4 ustawiamy w ustawieniach sieci (Proxy) IP i port naszego PC.

8. Przechodzimy do pobierania, w przeciwieństwie do simpleproxy - PSXHelper będzie starał się wymuszać najlepszy host pobierania.

 

Stara metoda pobierania w spoilerze

 

 

Myślę, że z was każdy złapał doła z powodu zawrotnej prędkości pobierania z PSN. Czasami jest lepiej ale przez większość czasu jest gorzej. Dobra do rzeczy. Łapcie prosty poradnik żeby pobierało przez większość czasu maksymalną prędkością.

 

1. Pobieramy "SimpleProxy"

http://rgho.st/7Qft6RCQd

2. Wypakowujemy, odpalamy na PC ProxyStart.bat (proces będzie w tle)

3. Przechodzimy na konsolę wchodzimy w ustawienia -> sieć

4. Wybieramy opcję ręcznie, wszystko automat jedynie w proxy zatrzymujemy się i wpisujemy IP naszego PC i port 27.

5. Zacznij pobierać co tam chcesz.

Po zakończeniu pobierania wyłącz proxy przez ProxyKill.bat i nie zapomnij zmienić ustawień sieci w PS4 na automatyczne.

 

Proste prawda? oczywiście zalecam tylko przez to pobierać. Korzystanie z imprez/sklepu może być utrudnione a nawet uniemożliwione.

 

Tutaj filmik (włączcie adnotacje - muzykę musicie przeboleć nie ma lekko :E), . Korzystam z tego sposobu z dobry rok. Lepiej poświęcić te 5 kroków niż wyrywać sobie włosy przez ten transfer.

http://www.youtube.com/watch?v=eBBEllRXUqQ

 

 

Założyłem nowy temat, bo gdybym napisał posta w temacie "Wszystko na temat Playstation 4" to zaraz z pewnością byłby zakopany, a tak to trafi do większego grona osób ;)

 

 

UPDATE: Mały tip na ciągłe pobieranie maks transferem.

Do tego triku potrzebujemy dodatkowo aplikacje NetLimiter

Gdy widzimy, że pobiera nam gorzej niż powinno. Przykładowo, PSN przydzielił mi słabszego hosta i maksymalny transfer to 5mb/s. Jak widać na obrazku zaznaczyłem Kill Connection. Zabijamy te połączenie do momentu gdy nie przydzieli nam innego lepszego hosta.

iDz3gAx.png

 

Po zabiciu i otrzymaniu prawidłowego/najlepszego hosta pobieramy maks transferem.

phah6qQ.png

 

Pamiętajcie że PSN tasuje hostami, dlatego trzeba pilnować z jakiego hosta nam pobiera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem jednym z niewielu ludzi wybranych i mi PSN zapieprza aż miło, po przesiadce na nową taryfę w UPC potrafi dowalić takimi prędkościami na kablu.

 

CjfeFJnWkAAIjcA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde trzeba będzie sprawdzić jak jakiś update dowalą ;) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem jednym z niewielu ludzi wybranych i mi PSN zapieprza aż miło, po przesiadce na nową taryfę w UPC potrafi dowalić takimi prędkościami na kablu.

 

https://pbs.twimg.com/media/CjfeFJnWkAAIjcA.jpg

 

To Ci powiem że ten teścik potrafi mi pokazać i 200 Mb DL ale w rzeczywistości prędzej będzie to 20 niż 200 Mb/s...

Po aktualizacji 3.15 test zaczął pokazywać odpowiednie liczby.

 

Ale ostatnio, od około 2-3 tygodni, pobieranie nie jest już takie tępe, dobija i trzyma dość dobrze około 40-60 Mb/s no ale niestety wciąż potrafi zwolnić do 10-20 Mb/s i tak przez parę minut.

A co do pobierania podczas grania to wolę już nie patrzeć odkąd ściągałem w tle Tropico z prędkością 100-200 Kb/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, wiadomo że teścik swoje, a rzeczywistość swoje ale do tej pory jak miałem 40 mbps to pobór miałem zazwyczaj pełną parą. Zobaczę jak odpalą pre-load dodatku do Wiedźmina jak śmiga na nowym łączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dodałem coś ciekawego w pierwszym poście. Dla tych co chcą pobierać maksymalnym transferem, ostatnio zassałem z PSN 32GB w godzinę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop, nowa metoda, szczegóły w pierwszym poście. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...