Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sprite98

Przycisk power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie przepraszam, ze pisze w tym dziale, bo jest on chyba zły jesli chodzi o ten temat, ale nie mam chyba gdzie indziej opisać tutaj tego błędu.

 

Otóż wczoraj grając sobie na kompie nagle na całej mojej wsi wyłączyli prąd - nikt go nie mial. Prąd przywrócono po około dwóch godzinach poczym chciałbym uruchomić mój komputer i nie działa.

 

"Nie dziala" ? - W sensie takim, ze nie reaguje po prostu na ten przycisk POWER, a przy próbie podłączenia kabla USB do ładowania baterii w telefonie - o dziwo ładuje.

 

Komputer miałem składany na części, wszystkie części kupiłem na morele i moje pytanie co mam teraz zrobić w tej sytuacji, mam jeszcze gwarancję na dwa lata tylko, ze nawet nie wiem jaki produkt powinienem oddać na tę gwarancję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co powinieneś zrobić to rozładowanie kondensatorów i wtedy uruchomienie komputera (taki pierwszy krok zalecają producenci sprzętu). Czyli odłączasz wtyczkę od zasilacza, naciskasz kilka razy przycisk POWER i podłączasz wszystko ponownie. Jeśli wtedy nie zadziała, to musisz sprawdzić wnętrze (napuchnięte kondensatory, przepalone elementy), jednakże mało prawdopodobne jest, aby przez zwykłe wyłączenie prądu coś się uszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie reaguje na próby włączenia.

Moglbym zawrzeć piny, ale nie mam jak gdyż karta graficzna blokuje mi dostęp do nich, bo jest zbyt dluga i duża. Wydaje mi sie, ze to tylko przycisk padł jakimś trafem.

 

52MBSCwl.jpg

Tutaj macie mój sprzęt, moze to pomoże w czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może glupie pytanie, ale czy nie wylaczyles zasilacza na przełączniku? Jak w tym gniazdku inne rzeczy działają to stawialbym na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Dodam, że gdy przełącznik w zasilaczu jest włączony to można sobie ładować telefon przez USB poprzez PC. Kiedy zaś przełącznik w zasilaczu jest wyłączony - telefon nie ładuje. Wniosek? Zasilacz powinien działać na 99% skoro pobiera prąd od listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę graficzną i spróbuj ręcznie zewrzeć piny od przycisku power. Jak komp ruszy, to przynajmniej będziesz wiedział, że płyta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do naprawy i naprawił.

Bios sie zawiesil czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No taki to on aktywny, ze tworzy P2E  A tak serio, to o jakiej aktywnosci mowa? Bo tutaj masz co chwile update, raz do roku citizencon, na reddit sie devowie udzielaja, to samo na ichnim forum, czy jest idalnie? Na pewno nie, ale nazywanie tego "kontakt lezy" to duze nieporozumienie. Mozna im duzo zarzucic, szczegolnie jesli chodzi o to, ile razy slyszelismy, ze tech jeszcze nie jest gotowy zeby xxx zrobic - choc teraz jak juz tech jest gotowy to powoli dostajemy te systemy, na razie chyba 24/56 rzeczy zaprezentowanych 6 miesiecy temu zostalo w grze dodane, tak wiec rozwoj na pewno przybral na sile. W koncu duzo rzeczy ods trony backendu jest gotowych, chcialbym i mam nadzieje, ze dzieki temu za kolejne 6 miesiecy zobaczymy ten 4.0 a w nim mase poprawek.
    • MSI ma porządne płyty, miałem Z370 i lepiej prowadziła pamięci, niż obecny Asus 370 A Prime, ale AIO wylało i płyta umarła Teraz to już autor ma zawieche z mobkami Ja jestem za PG Asrocka. https://www.x-kom.pl/p/1079826-plyta-glowna-socket-am5-asrock-b650e-pg-riptide-wifi.html
    • @adashi konstytucja jest tak skonstruowana że mamy zapis że należy ci się opieka socjalna ale nie jest jest sprecyzowane konkretnie co to znaczy , więc emerytura będzie w wysokości 1 zł i wszystko będzie zgodne z prawem polskim ,  unijnym, konstytucją itd Zresztą jaki procent czyta ogólnodostępna stronę sejmową , jaki procent naprawdę interesuje się w sposób logiczny tymi sprawami  https://www.sejm.gov.pl/  Korwin zanim zwariował miał rację to wojna wąskiej grupy ludzi którzy chcą podporządkować sobie owce i robić z nimi co chcą z tymi którzy chcą te owce uświadomić i wyzwolić spod jarzma, w religii to się nazywa wojna strony Boga z wojna szatana
    • No właśnie ja lubię jak jest "dobra szczelanka szybka nawalanka". Jedyna gra w której spędzam więcej czasu i może ona się wydawać bezsensu bo tez nie ma celu w sumie to MFS. Ale chyba tylko dlatego ze tam nie strzelaj i jak się rozbijesz to w sumie nie ma to zadnych konsekwencji moze poza tym ze leciałeś 4 godziny i na końcu zaliczyłeś dzwon albo CTD, chociaż są takie mody które w pewnym sensie pozwalają tak się bawić ale to nie dla mnie.
    • Jeszcze nie miałem takiego przypadku mówię o dzisiejszych czasach, by gra się sypała z mojej winy, wszystko działa stabilnie i nie jest gorące, prócz GPU czasami ale to wina tego że mam jednowentylatorową wersje karty, dłuższa po prostu nie wchodzi do 20 letniej budy.   jak już coś się sypało to przez deva. Kiedyś tam się sypało przeze mnie, źle zrobione OC, źle dobrany RAM, błędy na HDD, ale teraz od dobrych 10 lat tego nie ma. A ustawieniami lubię się pobawić, do tego mam PC właśnie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...