Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aotiv

Jaką pamięć ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam w komputerze 2gb ramu w dwóch kościach, chciałbym dokupić jeszcze 2gb, żeby łącznie było 4gb, aczkolwiek jestem newbie w tej kwestii, dlatego też chciałbym się zapytać.

 

System jaki posiadam to Windows 7 professional, 32 bitowy system operacyjny.

Płyta głowna to: ALiveNF4G-DVI

A oto ram który mam w komputerze: https://scr.hu/822vea8 / https://scr.hu/GJJ1V2z

 

I czy ten ram pasowałby do mojego kompa? https://allegro.pl/ram-2x1gb-dual-pc2-6400-titanium-edition-ddr2-i7608501673.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą pasowały, tylko zauważyłem , że obecnie masz ramy ustawione na 533 Mhz (powinny być na 800Mhz) coś grzebałeś w biosie?

zrzut z SPD dałeś tylko ze slotu 1, daj jeszcze ze slotu 2, może tam siedzi jakaś 533 i dlatego obniża do tej wartości

no i musisz wiedzieć , że win7 32bit nie przeczyta ci więcej jak 3,25gb, więc jak będziesz miał 4gb, to 0,75 będzie nie wykorzystane, zaopatrz się w system 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ram'y będą pasować, ale ja na twoim miejscu zamiast inwestować w ten komputer uzbierałbym trochę (ok.1000-1500zł) i kupiłbym coś na AM4 (z atholnem 200GE) z używanych części. Aczkolwiek to twoje życie i sam decydujesz co zrobisz dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niech wydadza jako ex'a na karty 40XX i po problemie. 
    • Przy obecnych 2 pasach krzyżujących się - nigdy nie mogą one działać równocześnie, ze względów bezpieczeństwa narzuconych, od godz. 05:00 do godz. 23:00 można wykonać bezpiecznie max. 600 operacji startów i lądowań. Gdyby można było znieść zakaz lotów 23-5 (co jest nie możliwe na Chopina) zwiększyła by się pula z 600 operacji do 800 operacji. Rozważana przebudowa pasów startowych Chopina za kilka mld zł, pozwala zwiększyć liczbę operacji z 600 do 750 operacji na dobę, z uwzględnieniem zakazu lotów godz. 23 do 5 rano. Tyle oficjalny info, co można wyczytać w necie. Plus bierzemy pod uwagę utrudnienia przez min. 3-4 lata przy przebudowie tychże pasów. Zakładam że przebudowa może jakoś ograniczyć, utrudnić utrzymania obecnych 600 operacji - moje osobiste przypuszczenia. Wg projektów złożonych przez pisiorów, grunty które nabędą dla CPK i MPZP wokół lotniska CPK, pozwoli rozbudowę lotniska i terminali do  max. 72 mln osób rocznie, bez ograniczeń czasowych tj. 24h dobę operacje. Tyle papier od pisiorów, a czy to w 100% prawda? Nie wiem. Może w audycie się dowiemy czegoś ciekawego Dlatego zadałem kilka postów wyżej pytanie teoretyczne, czy ktoś obliczył / sprawdził czy za ww 41 mld zł dało by się wykupić tereny wokół Chopina, aby lotnisko znacznie przebudować. PS. Pomijam ogromne protesty tysięcy mieszkańców. Z Chopinem jest tylko jeden problem. Nawet jak rozbudujemy Chopina, to jego maksymalna przepustowość jaką się da zrobić, wg badań wzrostu pasażerów. A te wyliczenia to nie moje widzi misie, tylko: - wyliczenia Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA - wyliczenia Urzedu Lotnictw Cywilnego - dane samego lotniska Okęcie o wzroście pasażerów do I kwartału 2024 włącznie. Przepustowość Chopina w najlepszej opcji skończy się w 2042r. - czyli za 18 lat i KONIEC - nic więcej nie zrobisz na Chopina. Zwolennicy CPK twierdzą że szkoda kasy wykładania na Chopina, na jego ostatnie 18 lat. Przeciwnicy CPK twierdzą że dane wzrostu są przeszacowane, wzrost będzie mniejszy i ww 18 lat życia faktycznie zostanie wydłużone do 25-30 lat - więc opłaca się Chopina modernizować. Ale w programie Polsat, "Co z tą Polską" były wiceprezydent Warszawy z PO twierdzi że te 18 lat jest mocno przeszacowane, nie będzie aż tak dynamicznie wzrastać rynek pasażerów - może ma inne dane?  Jak będzie faktycznie? Nie wiem   Jak pisałem - same linie oprócz  RyanAir'a nie chcą już teraz tam latać.... Od północy, poprzez zachód, kończąc na południu masz strefę "Natura 2000" - zaznaczone wyżej na grafice. Nic tam nie zrobisz. Południowy wschód, rzeka i coś z ukształtowaniem teren (sic!) Pozostaje północny-wschód rozbudowa, ale tam masz wsie / miasta Już po 2 otwarciach lotniska Radom widać że nic się tam nie dzieje. Linie zbytnio nie chcą latać, a pasażerów z regionu mało. Po trzecie, za daleko od Warszawy, aby brać na poważnie lotnisko Radom jako poważny teren dla trio-portu Warszawy. 
    • Obstawiam sposób jak w przypadku ryżu, kaszy i innych - woreczek + kartonik. Wersja z tubką mogłaby nie przejść ze względu na nieregularny kształt chipsów.
    • Na normalnym torze, nie tutaj   Tak czy siak ja odpuściłem ACC na rzecz LMU, wkręciłem się w hypercare tym bardziej po tym, jak odkryłem że Kubica jeździ w 499P  
    • Już się boję tych modów  Ale pewnie też trafią się jakieś perełki  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...