Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

den28

blue screen 0x00000124

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos jak sie tego blue screen'a pozbyc ??

 

technical information

0x00000124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie znalesc wiecej info na ten temat:

 

Pliki pomagające opisać problem (niektóre pliki mogą być już niedostępne)

Mini060108-14.dmp

sysdata.xml

Version.txt

 

Dodatkowe informacje o problemie

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8003DD0030

BCP3: 00000000B2000018

BCP4: 0000000006000E0F

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

jak moge temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta po poście i lepiej spuść takty na grafie jak podkręcałeś tudzież ewentualnie przeskanuj kompa czy nie masz jakiegoś syfu a w ostatecznosci przeinstaluj sterowniki od grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafiki nie mam podkreconej, a antyvir nic nie wykrył..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli hijackthis i log zamiast av. Zluzuj ewentualnie troche proca, i sprawdz czy czasem nie masz PCI Express Frequency na Auto albo na wyższą/niższą wartość niż 100Mhz (w biosie to zmieniasz). Google powiada że to ewidentna wina grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa ustawienia mojegi biosu, ten blue scren wyskakuje mi nawet w orthosie :P grafika ma cos do tego??

AI Overclocking: Manual

 

CPU Ratio Control: Manual

- Ratio CMOS Setting: Auto

FSB Frequency: 300

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-800

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency: 4

RAS# to CAS# Delay: 4

RAS# Precharge: 4

RAS# Activate to Precharge: 15

TWR: AUTO

TRFC: AUTO

TWTR: AUTO

TRRD: AUTO

TRTP: AUTO

DRAM Static Read Control: Disabled

 

Transaction Booster: AUTO

Clock Over-Charging Mode: AUTO

 

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

CPU Voltage: 1.3

CPU Voltage Reference: Auto

CPU Voltage Damper: Auto

CPU PLL Voltage: Auto

DRAM Voltage: 2,1

North Bridge Voltage: Auto

North Bridge Voltage Reference: Auto

South Bridge Voltage: Auto

 

Advance CPU Settings

CPU Ratio Control: Manual

- Ratio CMOS Setting: Auto

C1E Suppport: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Vanderpool Technology: Disabled

CPU TM Function: Enabled

Execute Disable Bit: Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ,że AV nic nie wykrył nie oznacza ,że nie ma syfu pokaż logi z HijackThis + Combofix na dodatek pobierz Debugging Tools for Windows z menu file tego programu wybierasz Open Crash Dump otwierasz plik znajdujący się w folderze C:\WINDOWS\minidump lub w C:\WINDOWS ale musi on być w formacie dmp i wpisujesz

!analyze -v

I wklejasz całą zawartość na wklej.org a nam linka na forum to samo z logami zarówno HijackThis ,jaki o ComboFix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to wina mojej plyty glownej, podlaczylem wlasnie stary dysk z windowsem XP i jest to samo..., zmienilem plyte gigabyte na asusa i cos dziwnego blokuje jej oc ...

 

 

a i bez OC wszytko smiga cacy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2180

Asus P5K

OCZ 2x1gb 4-4-4-15 800MHz

WD AAKS 250Gb

Gigabyte 7600gt silent pipeII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proc jest dośc mocno wykręcony e2180 nie krecą się tak dobrze wiec bycmoze 3,2Ghz to sciana dla niego. Zluzuj go i potestuj czy bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sieciówki realtek nie masz może ???

 

Bo zdażyło mi sie to samo ten sam BLUE SCREEN z tymi błedami i to była wina sterów od sieciówki trzeba było zainstalować te z płytki od producenta płyty.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie E2160 ,żeby się tak mocno kręcił a jest treść tego błędu np. MASCHINE_CHECK_EXCEPTION najlepiej fotnij BSODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Otóż to, obecnie rzekomo wg GUS klasa średnia zaczyna się już poniżej 6000 zł (brutto, nie netto)... https://www.money.pl/gospodarka/kto-nalezy-do-klasy-sredniej-sprawdz-ile-musisz-zarabiac-7028526275828288a.html Ostatnie kilka lat, powiedziałbym nawet tylko ostatnie dwa to istny absurd jeśli chodzi o różnice wynagrodzeń pomiędzy minimalną a tym co w większości zarabiają ludzie z konkretnymi umiejętnościami.
    • Między innymi stąd https://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/8690714,nbp-statystyki-mieszkania-nieruchomosci-wlasne-potrzeby.html o pustostanach https://forsal.pl/nieruchomosci/artykuly/9369781,pustostany-do-remontu-ile-takich-lokali-jest-w-polsce.html w raportach GUS dot. nieruchomości też trochę ciekawych informacji jest https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/infrastruktura-komunalna-nieruchomosci/nieruchomosci-budynki-infrastruktura-komunalna/obrot-nieruchomosciami-w-2022-roku,4,20.html
    • sony 65xf9005, ma bodajże 48 stref (FALD), czerń bardzo dobra (przy zgaszonym świetle i czarnej planszy w filmie totalna ciemność), chyba tylko oled może konkurować, HDR nie w każdym filmie wygląda okazale, może to już kwestia obsługi kodeków x256... nie mniej, najbardziej prosty test to film z ciemną scenerią i białe napisy, tak razi w gały że łzy lecą:P ciekaw jestem jak to wypada w tym AOC i jak technologia HDR czy RTX HDR wypada w wersji monitorowej i jak z komfortem wielogodzinnego korzystania, w końcu na TV oglądamy obraz z kilku metrów a nie cm
    • Tutaj coś jest podglądowo: https://docs.google.com/spreadsheets/d/14-CZ8-a4-UBMN5-0x_QYOrvLk4EfI4Kn2jmIG70CAss/edit#gid=666643422 Generalnie celowałbym w płyty z sekcją (VRM) od Tier B w górę. Tak na szybko rzuciłem okiem to mniej więcej ok ta lista.
    • Gdzie takie rodzynki? Mieszkania w 50-letnich blokach to rozstrzał 550-700k. Teraz to chyba grunt mieć te 20% na wkład, bo to trochę obniża oprocentowanie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...