Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ViPcIoR

HD 7850 Gigabyte a Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie różnice są w HD 7850 od Gigabyte a Sapphire ?

Teraz tak wyczytałem że Sapphire jest cichszy i podatniejszy na podkręcanie niż Gigabyte ale za to Gigabyte ma o 1 rok gwarancji więcej.

Co leprze do gier i podkręcania ?

Lepsza wersja Sapphire fabrycznie podkręcony czy nie i bym sam podkręcił.

Czy fabrycznie podkręcony Sapphire na lepszą sekcje zasilania ?

 

 

Proszę aby mod nie usuwał, ponieważ się spieszę bo zaraz będę zamawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wzialem wersje sapphire oc jest fabrycznie podkrecona 920 mhz a sam podkrecilem do 1ghz. Jest cicha i jestem z niej bardzo zadowolony ;) z czystym sumieniem polecam ci ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sapphire oc ma jakieś lepszą sekcje zasilania ?

Bo zwykła ma 1 wtyczkę zasilającą a ta z oc ma 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie tym ze wersja zwykla ma 860 mhz a wersja oc ma 920 mhz ja wzielem 920 mhz i ocnalem ja do 1 ghz sekcja chyba sie nic nie roznia moja ma wtyczke jedna . Zalezy jesli juz na starcie wolisz miec oc to bierz wersje oc jak nie to zwykla. Sa tez wersje lite lub full ale to rozni sie tylko wyposazeniem karty w jakies przejsciowki mostek crossfire itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Sapphire 7850 2GB, bez OC, z jedną wtyczką zasilającą, i bez problemu kręci się na 1050MHz na rdzeniu - czyli do końca suwaka w AMD ATI Overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tego niewiem bo nie posiadam wersji gigabyte ale z tego co ludzie gadają to niższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz msi twin frozr najlepiej sie kreca sapphire tez nie jest zle ale gorzej sie kreci przykladowo moj 1170/5500 tylko pamieci a msi bez problemu 5800 i 1,2ghz na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma msi i chodzi jak suszara w bf 3 na 50 % a moj sapphire ledwo slysze na 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chodzi na 32% bo przy 38% juz jest glosny to chyba masz problemy ze sluchem ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie pewnie też zależy jaka sztuka się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest, ale generalnie nie widzę potrzeby dopłacania do wersji 'lepszych' niż ten Sapphire. Jest to udana karta, trzeba przyznać i trudno mi znaleźć wady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat, Gigabyte 729zł vs Sapphire 699zł

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7850-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,35133.html Gigabyte

http://sklep.komputerswiat.pl/produkt/59111.html Sapphire

 

30zł to nie dużo a wydaje mi się, że kultura pracy tego Gigabyta bedzie lepsza niż Sapphire... ktoś potwierdzi/zaprzeczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat, Gigabyte 729zł vs Sapphire 699zł

 

http://techplanet.pl...idp-pci-express,35133.html Gigabyte

http://sklep.kompute...dukt/59111.html Sapphire

 

30zł to nie dużo a wydaje mi się, że kultura pracy tego Gigabyta bedzie lepsza niż Sapphire... ktoś potwierdzi/zaprzeczy? :)

Sapphire też jest cichy i ma regulacje napięć a z tego co słyszałem ten Gigabyte już nie . Także na Sapphire na pewno będzie lepsze o/c .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał na waszym miejscu Gigabyte , sam właśnie kupiłem w ubiegłym tygodniu Geforca gtx 660 od gigabyte i jestem bardzo zadowolony , chłodzenie jest bardzo dobrze wykonane , cisza i niska temperatura . Wczesniej też miałem gigabyta Radeon HD 6850 wersja OC i też sprawowała się bardzo dobrze. Zauważyłem ,że to chłodzenie co jest na Geforca gtx 660 jest nawet jeszcze lepsze , wiec ja bym się nie zastanawiał i brał Radeona HD 7850 od gigabyte . Za wyborem przemawia też gwarancja 3 lata ! , łatwiej jest sprzedać póżniej taką kartę.

 

pozdrawiam i życze wesołch świąt ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...