Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ticoto

Windows nie widzi recovery po instalacji win7 z plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowalem ostatnio win7 z plyty lecz nie chodzil on poprawnie i chce zainstalowac go jeszcze raz ale z recovery lecz pod f8 nie ma takiej opcji.

Tak jak by windows nie widzial tej partycji, w czym tkwi problem? Da sie to ustawic lub zmienic za pomoca biosu lub wiersza polecen?

Chodzi mi o proste rozwiazanie nie jakies wydziwianie zeby nie spartolic jeszcze bardziej.

Aktualnie jest goly win 7 bez niczego.

Moj laptop to: dell inspiron n5110

Prosil bym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dysk mbr to możesz ustawić partycję recovery jako aktywną w zarządzaniu dyskami. Jeżeli się nie uda wystartować recovery to z płyty ustawisz z powrotem tą co jest teraz używając wiersza poleceń. Metoda druga tu:

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wyjasnic mbr?

Jankes wyjasnij swoja wypowiedz prosze.

Ten link chyba nie dziala, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu wyjaśniać? Włączasz laptopa i jak pokaże się logo Della to wciskasz ww. kombinację klawiszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz widze o co chodzi.

Tylko jesli to nie zadziala to pozostaje mi serwis?(czego bym nie chcial).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrafisz wykonać prostej czynności jak zainstalowanie systemu z partycji recovery bądź płytki, to proste, że sam tego nie zrobisz.

 

Na stronie Della masz wszystkie sterowniki do swojego laptopa, więc nawet po instalacji z płyty nie powinno być z nim żadnych problemów. Po drugie pozbędziesz się często niepotrzebnych programów dorzuconych przez producenta, domyślnie zainstalowanych z partycji recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywowalem partycje recovery lecz w przywracaniu dalej jej nie widac..

Jest jakis sposob na to jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recovery zwykle nie uruchamia się z menu F8, do tego jest oddzielna kombinacja klawiszy np. taka jak podał Janke5. Jednak czysta instalacja 7 mogła zepsuć możliwość użycia tej kombinacji.

 

Ustawienie partycji recovery jako aktywnej powinno od razu po włączeniu komputera uruchomić program do przywracania systemu do stanu fabrycznego. Program ten znajduje się właśnie na tej partycji. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że w przywracaniu nie widzi partycji recovery.

 

Wydaje mi się że dla ciebie najprostszym rozwiązaniem będzie telefon do della, żeby przysłali płytki recovery. Swoją drogą instalacja 7 z płyty i wszystkich sterów ze strony della nie powinna robić żadnych problemów... co niby chodzi nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadaja fpsy.

A wracajac do tematu, moge zgrac po prostu dane z recovery na plyte lub usb i odpalic go z plyty?

Jesli tak to moze ktos cos dodac na ten temat tzn. jak najprosciej i skutecznie to zrobic aby dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie popsułeś recovery instalacją 7 - recovery startuje z wpisu w pliku bcd, a instalując 7 podmieniłeś stary plik bcd na nowy, więc recovery w bcd w ogóle nie ma, dlatego nie startuje

 

możesz dopisać recovery do bcd - wystartuj wiersz polecenia w menu start - wszystkie prog..-akcesoria z prawego kliku w trybie administratora, i wpisz polecenie

 

Reagentc /setosimage /path x: /target C:\Windows /index 1

 

w path x x oznacza literę partycję, na której jest plik install.wim - musisz nadać litere partycji z recovery - w zarządzaniu dyskami kliknij na niej prawym, i zmień literę, itd - potem zajrzyj na partycję, czy plik install jest bezposredni na niej, czy w jakimś folderze, jeśli w folderze musisz po path wpisać odpowiednią ścieżkę - jeśli partycji nie będzie z w zarządzaniu musisz ja odkryć, np programem diskpart w 7, jak odkryć poszukaj w sieci

 

nie wiem, czy zadziała, możesz spróbować

 

ewentualnie jesli nie zadziała możesz przenieść plik install.wim z recovery do dowolnego folderu na c (albo przekopiować), i wpisać w poleceniu dla reagentc ścieżkę do tego folderu

 

często myli się 2 partycje recovery - recovery systemu, tzn opcje odzyskiwania systemu, od 8 osobna partycja, mała, z plikiem winre.wim, z którego startują opcje odzyskiwania (w 7 chyba nie jest to partycja, tylko folder na c), i recovery fabryczna, która zawiera obraz systemu, albo plik install.wim do ponownej instalacji - po nacisnieciu klawiszy startuje recovery systemu i chyba? tylko z niej można uruchomić fabryczną, klawisze są wpisane do pliku bcd, dlatego u ciebie nie działają, bo nowy bcd 7 ich nie zawiera (można je dopisać reagentc poleceniem /bootkey xxx) - sama partycja fabryczna chyba? nie wystartuje, więc aktywowanie jej nic nie da - ale może zależy od laptopa, itp

 

ps - w reagentc można też ustawić ścieżkę do recovery systemowego - polecenie

 

Reagentc /setreimage /path x: /target C:\Windows /bootkey 0x3d00

 

bootkey = tu F3

 

x - partycja z recovery, jeśli jest osobna partycja - na partycji powinien być bezpośrednio plik winre.wim, jeśli jest w folderze w poleceniu ścieżka do folderu

 

w 7 chyba recovery jest zawsze na c, ale może w laptopach jest osobna partycja

(ok 200-350 mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dokladnie pobrac stery i programy ze strony producenta tzn. della. bo po wpisaniy numeru seryjnegowyszukuje mi lecz nie wszystkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba po prostu nie masz partycji recovery - skąd w ogóle jest ten zrzut, 7 nie działa? - w zarządzaniu dyskami będzie lepiej - prawym na mój komputer - zarządzaj - zarządzanie dyskami; oem to chyba partycja narzędziowa, do sterowników itd, nieistotna; system chyba aktywna, tzn z niej startuje komputer, i jest na niej system, ewentualnie to właśnie ta może być recovery, jeśli system masz na tej oznaczonej primary; jeśli masz problemy z systemem spróbuj podejrzeć dysk i układ partycji easeus partition master free, albo partition wizard minitool bootable cd - zaznacz partycję i wybierz explore partition, pokażą jej zawartość

 

jeśli 7 nie działa możesz wykonać podane polecenia z płytki, z naprawy - wiersza polecenia, tylko musisz wejść do system32 na dysku, bo na płytce chyba nie ma reagentc - ale nie jestem pewien

 

ps - piszesz w poście, że aktywowałeś partycję recovery - jeśli 7 nie startuje to musisz przywrócić poprzednią partycje aktywną, bo nie wystartuje - przywrócić możesz z płytki - naprawa - wiersz polecenia, wpisz diskpart, i polecenia

 

list partition

select partition x

active

 

x - numer partycji pokazany przez diskpart, która poprzednio była aktywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glauks w tym problem ze ja ja wlasnie przez ten wiersz polecen aktywowalem lecz to nic nie zmienilo, dalej nie maopcji przywracania systemu do stanu fabrycznego.

Jest to zrzut z przed instalacjk win7. a recovery jest na pewno i jest ona oznaczona jako aktywna tylko problem jest w tym ze pod f8 nie ma tej opcji do ustawien fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopach HP (nie wiem jak w innych) zwykle można uruchomić hp recovery manager ustawiając partycję recovery jako aktywną. Sam u siebie tak zrobiłem żeby przywrócić system, a znalazłem ten sposób na forum wsparcia HP.

 

U ciebie nie widać żadnej partycji recovery, na pewno nie jest to ta OEM, choćby dlatego że jest za mała by pomieścić system.

 

Wcześniej w linku podałem sposób jak zmienić partycję aktywną, gdy recovery oraz system nie wstają.

Metoda druga tu http://www.sevenforums.com/tutorials/71432-partition-mark-active.html

 

Sterowniki masz tu link, czego brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja 2 to recovery, tylko ze zarax przy nazwie pisze recovery. tutaj tego nie widac ale ona jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Zainstalowalem system win7 64bit z neta.

mam plyte ze serami do tego lapka bo znalazle i gdy otworze okno to wyskakuje mi ze ten dyck cd nie zawiera spelniajacych podane kryteria..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ze strony www najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wszystko jak potrzeba.

Wszystko dziala dobrze oprocz karty sieciowej, a mianowicie przy instalacji sterownika do tej karty wyskakuje mi okienko ze jest ustawiona opcja wylaczenia urzadzenia w celu oszczedzania energi jest wlaczona i mimo to on sie instaluje dobrze lecz potem komputer go nie widzi i net minie dziala, probowalem wlaczyc z menadzera lecz tam nie wyskakuje ta karta. Z biosu tez probowalem i nic, jak to naprawic prosze o pomoc.

To tak w skrocie, te zdanie zaczyna sie if deep sleep.. plug cable czy cos takiego. juz tego nie pamietam, a zasilanie jest na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hyperthreading jest ogromną luką w zabezpieczeniach procesora, którą można załatać tylko... wyłączając HT. I dotyczy to zarówno procesorów Intela jak i AMD. https://www.techtarget.com/searchsecurity/news/252452053/PortSmash-side-channel-attack-targets-Intel-Hyper-Threading https://www.tomshardware.com/news/new-vulnerability-affects-all-amd-zen-cpus Ponadto zyski z HT są niewielkie, co prawda ma się dwa razy tyle wątków ale działają one znacznie wolniej niż na procesorze wyposażonym w dwa razy tyle identycznych rdzeni bez włączonego HT.
    • W takim razie napisz program, który dodaje dwie liczby w taki sposób, by efektywnie wykorzystać moc obliczeniową ... no bez szaleństw, czyli powiedzmy 8 wątków   ... a jak nie potrafisz, to zajmij się sprzedażą buraków.
    • Mam w czeluściach X2 5600, 6000 oraz 3600+,Twoja fajna maszynka, ale nie mam czasu tego testować i badać, jednak ciepłe miesiące to nie dla mnie czas na takie rzeczy.
    • Jest rok 2008. Po napisanej maturze postanowiłem sobie w lipcu odświeżyć platformę. Wcześniej nadal siedziałem na Athlon'ie 64 3200+ Venice s.754, 1GB DDR1 oraz GF 7300GT DDR3. Nadal również korzystałem z monitora CRT oraz mój komputer po części nadal służył jako rodzinny sprzęt (było to chwilę przed zakupem tego pierwszego Acer'a Aspire z poprzednich wpisów). Z moich ówczesnych kieszonkowych było mnie, po raz pierwszy, stać na większość nowych podzespołów i jedynie płytę główną kupiłem używaną. Nowa platforma składała się z odblokowanego Athlon'a 64 X2 5000+ tzw. Black Edition, 2x1GB A-Data Vitesta Extreme Edition 800MHz CL4 oraz ASUS'a M2N-E. Kupiłem wtedy również nowe chłodzenie procesora, ponieważ do wersji Black Edition nie dodawano box'a. Był to Arctic Freezer 64 Pro. Poniżej załączam autentyczne zdjęcia z tamtego okresu: W takim właśnie kartoniku przyszła do mnie ta płyta główna. Był to OEM bez tylnej blaszki. Wszystko zbiegło się również z moim pierwszym doświadczeniem nowego, na ówczesne czasy, systemu operacyjnego Windows Vista: Który tak mnie zachwycił swoim wyglądem, że właśnie musiałem zrobić sobie na pamiątkę te powyższe zdjęcie Jako ciekawostkę dopowiem, że te zdjęcia były wykonane telefonem, a dokładniej był to kultowy już Sony Ericsson K750i. Hehe, po ikonkach doskonale widać, co już wtedy było dla mnie najważniejsze Od razu również przyszedł czas na pierwsze testy: Tak jak wspominałem już we wcześniejszym wpisie, dopiero z początkiem 2008 roku miałem taką wydajność w 3DMark'u 03. Poza tym operowałem głównie na rozdzielczości 1024x768 @ 85Hz. ... Jednakże już pod koniec lipca 2008 roku udało mi się znaleźć pracę dorywczą, dzięki której udało mi się nabyć moją pierwszą, porządną oraz nową kartę graficzną, którą do teraz posiadam w swojej kolekcji, a była to karta GeForce 8800 GTS 512MB Od razu, po pierwszym uruchomieniu, przyszedł czas na 3DMark'a 03 oraz Crysis'a na DX10: Oba powyższe wyniki leciały na podkręconym procesorze, ale na Stock kartach. Chwilę później od razu sprawdziłem max tej karty: Sztuka ta cechowała się ponadprzeciętnymi możliwościami OC pamięci na karcie i poniekąd dlatego jakoś nie miałem ochoty się jej pozbywać Tak czy siak, wszystko wtedy było podkręcone pod korek. Płyta główna miała blokadę napięcia na ram do 1.95V oraz ubogie dzielniki, dlatego całość jest ustawiona tak śmiesznie, a odblokowany mnożnik w Black Edition się na nic nie zdał ... Pamiętam jeszcze, że chwilę później, za zdaną maturę otrzymałem od rodziców prezent w postaci licencji na Vistę Home Premium  Dlatego też na powyższych screen'ach widnieje ta "najlepsza wersja tymczasowa", oczywiście lecąca na 30-dniowym okresie próbnym, aby właśnie później przeinstalować system do docelowej edycji. Poza tym, jak obecnie na to patrzę, to widzę jaki dokładnie błąd popełniłem. Mianowicie, uparłem się na używanie 64 bitowego systemu, posiadając jedynie 2GB ram'u. Obecnie wiem, że akurat wersja 64 bitowa Visty jest wyraźnie wolniejsza względem wersji 32 bitowej, która po dobrej konfiguracji śmiga naprawdę dobrze na takich sprzętach. ... Mając w pamięci tę historię, postanowiłem z ciekawości wrzucić tego GTS'a 512 do tej "Platformy roku 2006" na testy, aby sprawdzić ile dokładnie ten Athlon 64 X2 był wolniejszy od C2D. Szczególnie, że oba procesory miały bardzo podobne taktowania oraz pamięci ram. Oto co mi wyszło i na początek grafa Stock: Przy okazji wyniki te można porównać do wyników na 8800 GTX 768MB. Widać tę lekką przewagę tych 24 ROP'ów oraz większej przepustowości pamięci w paru podtestach. ... Później wrzuciłem moje sprawdzone daily OC na tej karcie i ponowiłem wszystkie testy: Pięknie widać jak sporo większą moc oferował ten C2D, że już przy Stock karcie jest w stanie nawiązać walkę z wykręconą pod korek tę samą kartą, ale pod Athlon'em 64 X2 Brisbane G2. Tak, do teraz nieco żałuję, że w tamtych czasach nie dałem szans, a wręcz całkowicie pominąłem platformę LGA775, dlatego w tej chwili tak cieszy mnie jej doświadczanie i zbieranie nowych doświadczeń  W sumie, jak tak sobie teraz przypomnę, to żyłem wtedy w takiej bańce, że Intel oraz Pentium 4 jest gorszy od AMD oraz Athlon'ów, więc postawiłem od razu na Athlon'a, nawet nie sprawdzając wcześniej co ma do zaoferowania konkurencja. Pomijając już fakt, że nie miałem pojęcia wtedy czym różni się Brisbane od Windsor'a, myśląc, że niższy proces litograficzny jest pod każdym względem lepszy, bo jest nowszy. ... Jak wszystko dobrze pójdzie, to niedługo wrzucę podobne testy, na dokładnie tej samej karcie, ale właśnie na Windsorze F3 6000+ (ADX6000IAA6CZ) oraz M2N-SLI Deluxe, czyli kolejnych podzespołach, na które w tamtym czasie nie było mnie stać, dlatego kupiłem 5000+ BE oraz M2N-E.
    • Z tego co pamiętam to miałeś sztywne 4.1ghz na 3600 więc znając ciebie pewnie to było niestabilne i w końcu jakaś gra się wyłożyła  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...