Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poofi

karta dźwiękowa do HyperX Cloud

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu kilku artykułów tu i tam o przedmiotowych słuchawkach postanowiłem je sobie kupić - najbardziej przekonała mnie wygoda welurowych padów, które były założone w sklepie; nie mogłem się nadziwić, jak miękkie potrafią być słuchawki (w pracy korzystam z średnio wygodnych Audio-Technica).

 

No dobra, wróciłem do domu, podpiąłem pod kompa i... coś tu nie gra? Tzn. nie dosłownie, bo gra, ale w sposób zupełnie inny, niż sądziłem. W Battlefield 1 od wysokich rejestrów (np. dźwięk niektórych strzałów) potrafią rozboleć uszy, podczas gdy bas nie jest tak dynamiczny i mięsisty jakbym się spodziewał - żeby nie powiedzieć, że jest płaski i sflaczały. Słuchawki podpięte przed front obudowy, karta muzyczna zintegrowana (Realtek ALC892).

 

Czy:

 

1) Słuchawki muszą się wygrzać i wtedy wszystko będzie OK, tzn. soprany nie będą wbijać szpilek w uszy a basy wlewać się jak miód? :)

2) To kwestia źródła dźwięku i powinienem kupić jakąś kartę dźwiękową?

3) Inny powód?

 

W ustawieniach Windows 10 mam powyłączany wszystkie efekty dźwiękowe i ustawiony dźwięk na 24bity, 44,1khz. Dźwięk w windows ustawiony na 100%.

 

Help!

 

Do wymiany masz układ dźwiękowy, ALC892 to w zasadzie substytut układu dźwiękowego, nie ma prawa zadowolić taki słuchawek jak HyperX Cloud które w rzeczywistości są rebrandem Takstarów Pro 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, sounds good (nomen omen :P)

 

Dobra, to decyzja o kupnie karty zapadła, teraz tylko jeszcze jej wybór. Chciałbym na kartę wydać możliwie mało, jak się zmieszczę w 50 PLN to super, jak trzeba będzie wydać 100 PLN też jakoś przeżyję.

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer czy coś innego w tym przypadku? Płyta posiada jeszcze jeden stary, poczciwy port PCI.

 

Na koniec dodam, że oprócz tych słuchawek mam pod komputer podpięte Logitech X-540, z których i tak korzystam jako z zestawu 2.1.

 

EDIT - doczytalem, ze ten x-fi nie ma wyjscia na przod na panel obudowy.wiec:

 

1) Czy w przypadku zakupu karty muzycznej ktora nie bedzie miala takiego wyjścia bede musial za kazdym razem siegac do tylu obudowy zeby podlacac aluchawki?

2) czy moze byc w takich kartach tak, ze sluchawki podlaczone sa z tylu na stale, tak jak glosniki, a karta podaje sygnal jednoczesnie na oba zrodla? Tak, zebym w praktyce mogl decydowac na cym akurat slucham wlaczeniem sluchawek na ich pilocie kub wlaczeniem glosnikow na ich pilocie, bez koniecznosci podlaczania / odlaczania kabli lub zmieniania za kazdym razem czegos w sofcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów w pierwszym poście:

1. Wygrzać może i się powinny, ale poprawa dźwięku będzie bardzo subtelna.

2. Tutaj karta ma duże znaczenie i zmiana na pewno przyniesie efekt, ale też cudów się nie spodziewaj.

3. Teraz punkt 3, o którym nikt nic nie powiedział. Jeśli chodzi o Cloudy, to one właśnie tak grają na welurowych padach. Wypróbuj skóropodobnych, bo słuchawki grają na nich całkiem inaczej. Brzmienie będzie cieplejsze i pełniejsze. Sam próbowałem tych welurowych i mimo, że są wygodniejsze, to brzmienie jest mocno zmienione i kompletnie mi nie pasowało. W Twoim przypadku może być podobnie.

 

Co do samej karty X-Fi, to ona ma wyjścia na przedni panel dedykowany do tej karty. Tego od obudowy nie podłączysz. Jeśli chcesz mieć możliwość przełączania się pomiędzy słuchawkami a głośnikami, zostaw głośniki na karcie zintegrowanej i będziesz po prostu przełączał domyślne urządzenie odtwarzające (są programy, które tworzą skrót do przełączania). Jakiejś bardziej zauważalnej poprawy jakości po podłączeniu ich do X-Fi raczej nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę brać te X-Fi Gamer spokojnie?

No i zmieniłem pady - niestety, nadal słuchawki cierpią na absolutny niedobór basu.

Właściwie to budżet mogę zwiększyć do 200 PLN. Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

 

EDIT - mam okazje kupić E10K Olympus 2 za 200 PLN, będzie OK? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

 

Kup coś z tej listy :)

 

Zanim kupisz cos na PCI upewnij się, że są dostępne sterowniki pod windowsa 10.

 

Jak kupisz jakąś wewnętrzną kartę, to BEZWZGLĘDNIE musisz używać wyjście z front panelu. Karty muzyczna oraz płyty główne gdy maja wbudowany wzmacniacz słuchawkowy to jest on obsługiwany właśnie przez FrontPanel obudowy. Wpięcie słuchawek w wyjście bez wzmacniacza z tyłu obudowy nie da takiego efektu jak wpięcie ich do wzmacniacza.

 

Oczywiście Twoja aktualna płyta i integra raczej nie posiadają żadnego wzmacniczacza. Ale jak już będzie to na front panelu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jest tam też ten E10K Olympus 2, więc powinno być OK. Jest zewnętrzny, więc na przyszłość też nie będę miał problemów i im dłużej o nim czytam, tym bardziej się do niego przekonuje. No i sterowniki producenta jak widzę są. Faktycznie zewnętrzny będzie też lepszym rozwiązaniem, bo pobędę się przedłużki z potencjometrem, która, mam wrażenie, zamula dźwięk. Będę miał sterowanie głośnością bezpośrednio z urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej już wszystko napisali ale od siebie dodam że nieźle pojechałeś podpinając takie słuchawki pod chamską integrę :E Sorry ale to brzmi jak jakaś prowokacja. Dzięki temu wiesz jak chuj**a jest ta integra i w zasadzie to tyle ;)

 

Edit: typowo gamerskie słuchawki nie będą miały jakiegoś mega basu bo to nie pomaga w pozycjonowaniu itp. ale bez przesady :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedluzka z potencjometrem... brzmi to jak jeszcze gorsza jakość niż integra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja? Jesteś zwolennikiem teorii spiskowych? :P Żadna prowokacja, po prostu kupiłem słuchawki po przeczytaniu ładnych kilku recenzji z nadzieją, że nie będę musiał w tym przypadku inwestować jeszcze w kartę, bo zawsze miałem wrażenie, że słuch mam średni i nie będzie mi to potrzebne. Jednak wygląda to teraz tak, jak wygląda, w związku z czym zostaje mi kupno dodatkowego osprzętu :)

 

A ta przedłużka dołączona jest w zestawie i wygląda to-to tak:

 

kingston_hyperx_cloud_progaming_headset_0007.jpg

 

No i jeszcze co do tej prowokacji (ubodło mnie to :D), to sądzę, że jednak lwia część kupujących te słuchawki zostaje na integrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie to badziewie tam dają? Nawet nie wiedziałem.

 

Jakbyś miał ALC 1150 lub lepsza ze wzmacniaczem słuchawkowym, to byłoby bardzo dobrze.

 

Jakbyś chciał tanio ogarnąć temat, to wymień mobasa i będzie lepiej niż z kartami za 50zl-100zl jak co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie to badziewie tam dają? Nawet nie wiedziałem.

 

Jakbyś miał ALC 1150 lub lepsza ze wzmacniaczem słuchawkowym, to byłoby bardzo dobrze.

 

Jakbyś chciał tanio ogarnąć temat, to wymień mobasa i będzie lepiej niż z kartami za 50zl-100zl jak co:)

 

Nie no X-Fi Titanium na PCIE da się kupić za 100pln i jest na pewno lepiej niż integry.

 

(...)

No i jeszcze co do tej prowokacji (ubodło mnie to :D), to sądzę, że jednak lwia część kupujących te słuchawki zostaje na integrze :P

 

To był taki żarcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no X-Fi Titanium na PCIE da się kupić za 100pln i jest na pewno lepiej niż integry.

 

 

Tutaj chciałbym dowodow, nie obietnic czy spekulacji:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na Allegro jakaś teraz za 110. Jutro jadę po tego Fiio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz jakąś wewnętrzną kartę, to BEZWZGLĘDNIE musisz używać wyjście z front panelu. Karty muzyczna oraz płyty główne gdy maja wbudowany wzmacniacz słuchawkowy to jest on obsługiwany właśnie przez FrontPanel obudowy

Nie wprowadzaj w błąd!

O ile karty zintegrowane faktycznie mają przeważnie (ale też nie zawsze!) wzmocnienie przez przedni panel o tyle karty dedykowane mają wzmocnienie normalnie na wyjściu z tyłu.

 

Jakbyś miał ALC 1150 lub lepsza ze wzmacniaczem słuchawkowym, to byłoby bardzo dobrze.

 

Jakbyś chciał tanio ogarnąć temat, to wymień mobasa i będzie lepiej niż z kartami za 50zl-100zl jak co:)

Nie sam chipset dźwiękowy się liczy. Dochodzi do tego jego implementacja na płycie, więc niekoniecznie będzie lepiej niż na kartach dedykowanych do 100zł. Mam ALC1150 i mam też starego Xtreme Music i stary SB radzi sobie ze słuchawkami lepiej niż ta integra ze "wzmacniaczem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd!

O ile karty zintegrowane faktycznie mają przeważnie (ale też nie zawsze!) wzmocnienie przez przedni panel o tyle karty dedykowane mają wzmocnienie normalnie na wyjściu z tyłu.

 

 

Nie sam chipset dźwiękowy się liczy. Dochodzi do tego jego implementacja na płycie, więc niekoniecznie będzie lepiej niż na kartach dedykowanych do 100zł. Mam ALC1150 i mam też starego Xtreme Music i stary SB radzi sobie ze słuchawkami lepiej niż ta integra ze "wzmacniaczem".

 

Moja asusa ma wyjscie ze wzmacniaczem na front panelu. Tył jest bez. W takim razie trzeba sobie zawsze sprawdzić przy podpinaniu, skoro mówisz że są karty że wzmacniaczem od dupy strony:D

 

Co do jakości dalej wolałbym dowodu nie samego gadania.

 

Chyba że piszesz o SoundBlaster Z ? Jeśli tak, to nie jest to stara dźwiękowa za 100zeta.

Extreme Music chyba też ciężko dostać za grosze? Ogólnie te stare ale dobre karty wbrew pozorom sporo się cenią i nie bardzo trafiają na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy testujecie ale przy integrze jakość dźwięku jest znacznie lepsza na tyle, na przodzie wzmacniacz faktycznie daje większą głośność ale jeśli jakość dźwięku na tym cierpi to bezsens podłączać do fronta. Jeszcze oprogramowanie relatka też sporo miesza. U mnie z relatkiem nie było problemu na alc1150, ale u brata alc887 sterowniki potrafiły się zgubić w przestawieniach front i back panel. Dodatkowo ostatnio u brata nastąpiła nagle pogorszenie dźwięku po aktualizacji windowsa szukałem winy w windowsie a tu relatek ustawił sobie sam z siebie parę ustawień. Zanim doszedłem do tego oczywiście trochę czasu minęło. Dzisiaj zdaję sobie z sprawy że ten relatek jest kłopotliwy i następnym razem w przypadku problemu z dźwiękiem wywalę go systemu.

 

W Battlefield 1 od wysokich rejestrów (np. dźwięk niektórych strzałów) potrafią rozboleć uszy, podczas gdy bas nie jest tak dynamiczny i mięsisty jakbym się spodziewał - żeby nie powiedzieć, że jest płaski i sflaczały.

To jest właśnie efekt podpięcia pod front panel zamiast z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie jak w temacie, mam sluchawski hyperx cloud 1, moja karta dzwiękowa to SupremeFX 7.1 z asus strix z270f, czy odczuję dużą rożnicę na AIM SC808 (PCI-E) , czy to są za słabe słuchawki aby wydawac 400zł na kartę dzwiękową? Głownie gram i słucham muzyki z yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jakaś na pewno będzie, ale jak wielka i w jakim stopniu Ty ją usłyszysz, to wie tylko jasnowidz i to jakiś dobry. Czyli jak sam nie posłuchasz, to się nie dowiesz. Tak to niestety w świecie audio bywa. W każdym razie ta karta do tych słuchawek to tak trochę na wyrost, ale decyzja należy do Ciebie. Jeśli w przyszłości planujesz kupno lepszych słuchawek muzycznych, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...