Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stalwart

Laptop dla dziewczyny do 2,5 tys. (architektura)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna mi sie wybiera na architekture.

 

Więc co do sprzętu;

- zeby radzil sobie bez problemu z tymi programami wszystkimi typu autocad ( nie wiem czy to ma cos do rzeczy ale w tym wypadku chyba przydalby sie lepszy procesor ( i7 ?) i wiecej ramu na rzecz karty graficznej (czy sie myle?))

- oglada mase filmow

- lubi trzymac laptopa na poscieli

- nie gra w zadne gry (ale fajna karta graficzna tez by byla spoko, chociazby dla filmow w blue rayu)

- fajnie jakby był biały ale nie musi

- Z SYSTEMEM, najlepiej windowsem 7

- lubi mieć burdel na pulpicie, mieć 1000 zakładek i ogólnie wszystko co najgorsze haha :D

 

Co radzicie pany? 2500 tys do budżet, prosze bez randomów i strzalow, tylko jakies laptopy podparte testami, nawet z zagranicznych stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Z710 z i3 i GF840m. Matryca HD+ przyda sie w takich programach jak CAD. Podświetlana klawiatura, głośniki JBL, aluminiowa obudowa (stylowy wygląd), doskonała kultura pracy w każdym aspekcie, łatwy dostęp do podzespołow.

 

CAD korzysta z 1 rdzenia wiec nie ma sensu procesor i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych Lenovo Z50 z i5ulv + 8GB RAM. Posiada procesor o niższym poborze prądu a więc niższe temperatury, sporo pamięci przyda się do CAD. Do tego matryca 15,6" o rozdzielczości FullHD (duży obszar roboczy) oraz Windows w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w cenie jest wystem.

 

Tak bez systemu będzie Acer e5-572g z i5 i GF840m. Matryca FULL HD matowa większy obszar roboczy. Dobra bateria do 7h dziłania na wifi, dobra kultura pracy, przywoite wykonanie, pełny procesor i5 + wydajna grafika GF840m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 15tek będzie jeszcze Lenovo Thinkpad T530i z i3:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t530i-2394bk4-690970/

 

Tutaj seria biznesowa, a więc sporo lepsze wykonanie, matowa matryca FHD (obowiązkowo).

 

Za resztę możesz dorzucić dysk SSD 128GB Plextora:

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

 

Zalety dysków SSD:

+szybkie uruchamianie systemu (do 10 sekund)

+są sporo lżejsze od tradycyjnych dysków talerzowych

+pobierają mniej prądu

+pracują dużo ciszej

+wydzielają mniej ciepła (mniejsze temperatury)

+zapewniają sporo szybszy odczyt oraz zapis danych (odczuwalna różnica)

 

W morele zamontują Ci to za 1zł + dostaniesz wysyłkę gratis po podaniu kodu rabatowego - więcej info w mojej sygnaturce na dole. Według mnie bardzo dobra opcja - sam sobie wybierasz dysk SSD, a nie kupujesz w ciemno no name'a zamontowanego przez inny sklep w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer e5-571 z i5ulv haswell +840m + SSD 128gb

 

Laptop z mocną baterią i całkiem rozsądnym hardwarem w tej cenie.

Jakosć wykonania też trzyma całkiem rozsądny poziom

Dysk SSD fabryczny znacznie poprawi komfort pracy wszak wąskim gardłem w laptopach zazwyczaj są wolne dyski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pierwsze slysze by ktos pod granit musial miec meble przystosowane pod granit,Kumpel zakupil kuchnie w ikea ma na nich granit.Co cie obchodzi ciecie to robia od tego fachowcy co maja maszyny do tego, granit dobrze wykonany z warstwa ochronna nie chlonie zadnych plam i ne trzeba go  impregnowac , zostawisz wino rozlane i nic go nie ruszy. Na zewnatrz mam blat z granitu od 7 lat nic go nie rusza,deszcz ,snieg, jedzenie na nim. Ani jednej plamki. Cena faktycznie za dobrze wykonany trzeba dobrze zaplacic.
    • Jak ty chcesz komfortowo grac z i5 4 gen 4/4 i 8gb ramu w multi bf'a?  ta gra siedzi mega mocno na cpu-ram i choćbyś tam wsadził najmocniejszą kartę na świecie nie będzie żadnej różnicy. Czeka cię zmiana platformy niestety.
    • Co do WF'u to moim zdaniem nie da się zrobić tak by był on ukierunkowany na dane zainteresowania, predyspozycje bo to wymagało by wydzielenia go z planu lekcji. Co też musiało by się wiązać z redukcją godzin z innych przedmiotów by takie zajęcia wcisnąć w plan dnia. Bo w 45 minut nie da się za wiele zrobić dlatego takie zajęcia musiałyby trwać chociaż 1,5 godziny i odbywać się 2-3 razy w tygodniu po lekcjach. Dopiero wtedy można by mówić o zajęciach z poprawnie wykonaną rozgrzewką i resztą ćwiczeń przygotowujących do danej dyscypliny. 
    • Zamówiłem ostatecznie Ryzena 5700x. Jutro ma przyjść, pozostanie go zamontować Tak jak pisałem, w przyszłym roku może wymienię zasilacz i kartę graficzną na coś pokroju 7800 XT lub odpowiednik zielonych.   Dzięki wsyzstkim za pomoc
    • Właśnie rozgrywka w bf1 jest straszna. Gra się zacina jakbym grał na 20fps ciągle są spadki do poniżej 10fps. Działo się tak na poprzedniej karcie r7 370 i na obecnej gtx 1650. Reszta sprzętu to i5 4460 8 GB ram goodram 8gb ram hyperx  ga-h81m-s1 SilentiumPC Elementum E2 SI 450W Dysk KIOXIA Exceria 480GB SSD Mam 10gb wolnego miejsca na partycji z dyskiem. Czy powinienem zwiększyć miejsce na partycji?  Procesor cały czas mam na 100% w bf1. Ani karta ani cpu się nie przegrzewa.  Przed zmianą karty też był taki problem z spadkami tylko mam wrażenie że o mniejszym nasileniu że dało się grać w ogóle. Może to wina sterowników  Do nowej karty mam najnowsze. Od poprzedniej odinstalowałam w panelu sterowania. Potem przeczytałem że trzeba jakimś specjalnym programem to go pobrałem i jeszcze raz nim usunąłem po wcześniejszym odinstalowaniu z panelu sterowania.  Czego to może być wina? Karta raczej chyba jest sprawna bo w programach do testowania ma tyle punktów ile być powinno. Chociaż ten film co leci podczas testu tak jakby laguje czasem. Nie wiek czy to normalne czy nie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...