Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebastianf11

Zasilacz XFX Core pro 650W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam nowy zasilacz firmy XFX,chciał bym przedatawić sprawę uruchamiania się owego urządzenia,problem polega na tym że kiedy komputer zostanie odlączony fizycznie od gniazdka i za parę minut zostanie podlączony ponownie energia nie dochodzi odrazu do płyty głównej,tylko po czasie.Nie mogę w ten sposób urichomić komputera,prosił bym o jakieś sensowne wytłumaczenie owej sprawy.

Mój sprzęt:i5 4690k,asus maximus vii ranger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie po jakim czasie od podłączenia zasilacza do prądu jest możliwe uruchomienie go?

 

Ja miałem na poprzednim zasilaczu (xfx), że po włączeniu włącznika na zasilaczu dioda zapalała się po 2-4 sekundach na płycie i było to całkowicie normalne, na obecnym od razu po przełączeniu. Opisz dokładniej jak to wygląda u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak,kiedy ponownie podłącze zasilanie zajmuje to mniej więcej minuta bądz dwie.Czy to jest wada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przez te dwie minuty zaświeconych diod na płycie głównej, czy nie możesz tylko odpalic jednostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu kiedy świecą się diody mam możliwość,uruchomienia komputera,miedzy podłączeniem do prądu a zapaleniem się diod mija minuta badz dwie.Dodam że podczas kiedy zasilacz jest podłączony do kontaktu,to komputer mogę wyłączyć i nie mam problemu z póżniejszym uruchomieniem go,kiedy jednak na chwilę odłącze kabel od gniazdka,a póżniej spowrotem podłącze,to mija pare minut aż zapalą się diody na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zauważyłem że w kablu 24 pinowym nie mam jednego pinu,tzn. oczko jest wybrakowane od kabla białego,czy to może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - tak ma być (tam była linia -5V, której już od dawna się nie stosuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Aha czyli nawet bez RT gra jest niegrywalna w 30fps na takim "badziewnym" procku, to w takim razie idzie do kosza i grę odpalam na konsoli, tam gorszy proc daje radę nawet w 30fps Dobra temat zamknięty, szkoda moich nerwów.
    • @Qwinto dzięki za zainteresowanie i odpowiedź, już odpisuję: Wyjaśnia też dlaczego czasami jedna usługa działa (Twitch) mimo że występuje problem z innymi usługami. • Tutaj tak jak wspomniałem, Twitch nie działa podczas problemów, działa jedynie stream, który prowadzę na Twitchu a sam, żeby go odpalić i sprawdzić czy nadal leci nie jestem w stanie bo po prostu strona się nie wczytuje - znajomy był w tym czasie i sprawdzaliśmy przez cały okres problemu czyli coś koło 2-3 min w tym czasie akurat Odnośnie samych pingów (w tym tych jak pokazuje tracert). Niska ilość utraconych pakietów wcale nie oznacza problemów. Może być tak, że serwer/router był zajęty i po prostu nie odpowiedział. To się zdarza. Dopiero permanentne problemy z utraconymi pakietami (tzn, odpowiada losowo) może wskazywać na problemy. • Ja rozumiem, że problem może wystąpić raz na jakiś czas powiedzmy co 3 dni, co tydzień w jakąś porę dnia ale kiedy dzieje się to dosłownie codziennie, w szczególności wtedy kiedy internet mi jest najbardziej potrzebny bo powiedzmy prowadzę stream lub cokolwiek innego ważnego robię w tym czasie i dostaję randomowy DC na kilka minut to jest to frustrujące po prostu  Co robić? Jak żyć? oraz że podczas problemów router działa i się nie restartuje (nic o tym nie piszesz). Można zatem stwierdzić, że problem jest po stronie ISP i jego dostawców Internetu. Bo adres routera 192.168.33.1 cały czas odpowiada, zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Zresztą zaczął bym od sprawdzenia tego w sposób jaki zaproponowałem niedawno: Utrata połączenia... • W cytacie wrzucam tracert wp.pl, powiedz mi na które adresy ip wykonać to co napisałeś w podesłanym poście, rozumiem, że to podczas występowania problemu odpalać czy puścić i niech leci cały czas? Następnie dołączył bym wyniki z aplikacji WinMTR uruchomionej na kilka różnych adresów, np. na Twitcha jako działającego endpointu, oraz na te z którymi jest problem. Z tego co zamieściłeś, obstawiam że Netia jest głównym podejrzanym... • Co do WinMTR to puszczałem na serwery Wowa - głównie w to gram i znalazłem na forum Blizzarda poradnik, który pokazywał jak to ogarnąć, kiedyś gdzieś miałem zapisane wyniki z okresu jak problem występował, jak uda mi się to złapać to też wstawię
    • Można wystąpić o zmianę granic administracyjnych Problem w tym, że ten przepis jest trochę brutalny, bo to powinna moim zdaniem być decyzja wojewody i za porozumieniem miast i gmin, których granice mają się zmienić. Dla niektórych gmin wchłonięcie przez miasta jest korzystne, bo zapewnia rozwój a dla innych niekoniecznie, bo rozwój mieszkaniowy czy przemysłowy uwali rolnictwo czy mniejsze lokalne działalności. Dlatego to nie powinno być aż tak twardo załatwiane.   
    • U mnie nawet z RT dropiło max do 70 FPS, głównie ze względu na GPU. Co jak co, ale 5600X może mieć problemy w takim paździerzu optymalizacyjnym
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...