Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Procek jest OK tylko ram z takim zegarem działa jak halmulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zerkając na porównania i7700k do nowych procesorów wcale jakoś bardzo nie odstaje, więc sugerujesz że procek jest za słaby do takiego rtx 2080 ?

 

Też myślałem żeby kupić nową platformę np am4, jakiegoś ryzena 7 3800x, mobo, ramy i zostawić na razie 1080 czekając na serię 3080.

Jak go dobrze wykrecisz i podciagniesz ramy na 3200cl14/15 to mozna ladowac 2080S ale nie z tym ramem co masz teraz bo to padaka i waskie gardlo a w grach procesorowych i tak nie napedzisz max 2080S ;)

 

Ja bym dawno pogonil tego 7700k bo jego najwikesza zalata jest obecnie cena. Kupic R3600 zrobic OC, dobre memki wykrecic na 3600Mhz i czekac na RTX 3080 (Oczywiscie rozumiem ze do monitora 1440p a nie 1080p :E ) Pozniej za jakis czas zmienic na Zen3 jak braknie wydajnosci bo nie warto brac na zapas rdzeni i lepiej wlozyc cpu z lepszym IPC ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślałem o oskalpowaniu go, wtedy myślę że 5 ghz powinien pokazać. Tylko nie wiem czy te ramy nadają się do oc, albo kupić inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknalem na allegro i ludzie licytuja 7700K za ponad 800zl, rusz glowa bo za zerowa badz minimalna doplata mozesz zmienic cpu/mobo/ram ;) Za chwile i3 beda 4/8 a w dodatku AMD wypuszcza tez 4/8 cpu. Masz teraz sporo szanse zmienic cala platforme za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknalem na allegro i ludzie licytuja 7700K za ponad 800zl, rusz glowa bo za zerowa badz minimalna doplata mozesz zmienic cpu/mobo/ram ;) Za chwile i3 beda 4/8 a w dodatku AMD wypuszcza tez 4/8 cpu. Masz teraz sporo szanse zmienic cala platforme za grosze.

No i7-7700K to nic, tylko sprzedawać teraz, ludzie nadal go licytują w chorych kwotach, a nie jest to już opłacalny nijak procesor. Można się przesiąść niedużym kosztem (a czasem zerowym jeśli myślimy o Ryzenie) na platformę bardziej przyszłościową. Ja poszedłem w ostatnim kwartale 2019 r. w stronę 8700K na gwarancji, ale to z wygody, bo bardziej opłacalny byłby nowy Ryzen. Na poprawę humoru:

7xbUI7X.jpg

Phoenix dobrze Ci radzi. :D

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem sobie aukcję 2080ti referenta bo myślałem że tanio pójdzie, a tu bili się po 4550zł za używanego/powystawowego referenta ze skreślonym kodem kreskowym (wyjętym pewnie z jakiegoś kompa alienware czy innej firmy) gwarancja oczywiście od firmy sprzedającego "krzak". Serio takie są ceny? Przecież na premierę nowe 2080ti się kupowało po 5k bez łaski, a po 2 latach od premiery (+mając na uwadze że za niedługo premiera 30X0) cena dalej z kosmosu?

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2080-ti-11gb-gddr6-352-bit-9166550334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5k to kupiles co najwyzej najnizsza polke, byly swego czasu w proline Pality za 4600zl oraz sam kupowalem ZOTAC AMP za 4999zl a referent kosztuje 5.5k i schodzi jak cieple buleczki. Z jakiej racji ta karta mialaby nagle taniec skoro nie ma konkurencji a nowa seria to jeszcze sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5k to kupiles co najwyzej najnizsza polke, byly swego czasu w proline Pality za 4600zl oraz sam kupowalem ZOTAC AMP za 4999zl a referent kosztuje 5.5k i schodzi jak cieple buleczki. Z jakiej racji ta karta mialaby nagle taniec skoro nie ma konkurencji a nowa seria to jeszcze sporo czasu.

 

Ma nie tanieć nagle, tylko w ogóle. No chyba że to normalne, że na premierę kupowało się referenty w takiej samej cenie jak dwa lata później te same karty tylko że używane po gwarancji. Normalnie czasy kopania się przypominają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdrożeją jak na sklepy wjada po nowym kursie USD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma nie tanieć nagle, tylko w ogóle. No chyba że to normalne, że na premierę kupowało się referenty w takiej samej cenie jak dwa lata później te same karty tylko że używane po gwarancji. Normalnie czasy kopania się przypominają.

 

za 5k na premiere były pality bez bp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i7-7700K to nic, tylko sprzedawać teraz, ludzie nadal go licytują w chorych kwotach, a nie jest to już opłacalny nijak procesor. Można się przesiąść niedużym kosztem (a czasem zerowym jeśli myślimy o Ryzenie) na platformę bardziej przyszłościową. Ja poszedłem w ostatnim kwartale 2019 r. w stronę 8700K na gwarancji, ale to z wygody, bo bardziej opłacalny byłby nowy Ryzen. Na poprawę humoru:

7xbUI7X.jpg

Phoenix dobrze Ci radzi. :D

W sumie nie rozglądałem się po ile stoją, patrzę i faktycznie ceny po około 800 zł, albo i lepiej xD To w takim razie jaki procesor w obecnej chwili będzie przyszłościowy, patrzeć w kierunku ryzen 7 3700x ? Wiem, że to wątek o kartach więc nie chcę zbytnio zaśmiecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Ryzen 3600 na promocji i na najblizsze 2lata nie bedziesz potrzebowal innego a pozniej zmienisz na Zen3 8/16 jak konsole beda juz 2-3lata na rynku i gry beda juz korzystaly lepiej z 8/16 a lepiej miec pozniej procesor z lepszym IPC niz wiecej "gorszych" rdzeni ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuję mały upgrade sprzętu i po głowie chodzi mi wymiana obecnego GTX 760 na RTX 2060.

Czy Core i5-4590 na którym obecnie śmiga komputer nie będzie tutaj wąskim gardłem ? Jeżeli tak to jak mocno będzie ograniczał potencjał karty ? Przy tym co robię, nie czuję żebym potrzebował lepszego procesora na ten moment, a taka zmiana wiązałaby się już z wymianą płyty głównej i pewnie RAMu, bo te mam DDR3 i koszta gwałtownie by urosły.

 

Przy okazji jeszcze 2 pytania:

1. Ile warty jest ten RT ? Na komputerze mam zainstalowany OSX, który nie działa już z nowymi kartami NV, więc rozważam również Radeona 5700 XT jako alternatywę.

2. Jeżeli już brać tego RTX 2060, to warto bawić się w wersje OC czy zostać przy modelach referencyjnych ?

 

Dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego cpu to masz 1660S a i tak w grach siedzacych na cpu procesor bedzie mial czkawke.

 

1. Ile warty jest ten RT

 

Wart tyle ile dasz :E A tak serio w internecie masz mnostwo tematow poswieconych RT, 5700Xt to jeszcze wiekszy botelneck dla tego cpu.

 

2. Jeżeli już brać tego RTX 2060, to warto bawić się w wersje OC czy zostać przy modelach referencyjnych ?

 

model referencyjny miala tylko nvidia, ktorego juz dawno nie sprzedaje. Obecnie masz modele niereferencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tego się właśnie obawiałem. Trzeba będzie podciągnąć budżet.

Wychodzi na to, że z tą rozbudowa pctów to trochę fikcja, bo jak chce się być na bieżąco, a nie robi się upgradów co roku, to po 4-5 latach i tak trzeba wszystko wymienić bo stare już nie nadąża za nowym :D

Edytowane przez CyborgNinja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tego się właśnie obawiałem. Trzeba będzie podciągnąć budżet.

Wychodzi na to, że z tą rozbudowa pctów to trochę fikcja, bo jak chce się być na bieżąco, a nie robi się upgradów co roku, to po 4-5 latach i tak trzeba wszystko wymienić bo stare już nie nadąża za nowym :D

Za 3k bedziesz mial konsole next gen, bez upgrade na 5lat ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tego się właśnie obawiałem. Trzeba będzie podciągnąć budżet.

Wychodzi na to, że z tą rozbudowa pctów to trochę fikcja, bo jak chce się być na bieżąco, a nie robi się upgradów co roku, to po 4-5 latach i tak trzeba wszystko wymienić bo stare już nie nadąża za nowym :D

 

Niekoniecznie, ja kiedyś przedłużyłem życie laptopa o kilka lat zmieniając: procka i5 na i7, dokładając ramu i wymieniając talerzowy dysk na SSD - po tym wszystkim jego wydajność wystarczała mi jeszcze na dłuuugo. To co mówisz to prawda jeśli gonimy za "100FPS w każdej grze", ale w pozostałych przypadkach, spokojnie można rozbudowywać. Tym bardziej, że każda następna generacja jest dłużej na rynku. To nie to co kiedyś, że co pół roku były 2x szybsze procki czy grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem sobie aukcję 2080ti referenta bo myślałem że tanio pójdzie, a tu bili się po 4550zł za używanego/powystawowego referenta ze skreślonym kodem kreskowym (wyjętym pewnie z jakiegoś kompa alienware czy innej firmy) gwarancja oczywiście od firmy sprzedającego "krzak". Serio takie są ceny? Przecież na premierę nowe 2080ti się kupowało po 5k bez łaski, a po 2 latach od premiery (+mając na uwadze że za niedługo premiera 30X0) cena dalej z kosmosu?

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2080-ti-11gb-gddr6-352-bit-9166550334

 

Z tą kartą to dziwna sprawa bo dzisiaj rano kończyła się aukcja chyba tej samej karty. Obserwowałem do końca, poszła za bodajże 3950, po czym po odświeżeniu strony był komunikat: "nie było ofert kupna".

 

Link:

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2080-ti-11gb-gddr6-352-bit-9185230299?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=ask-seller-question-copy-to-sender&item=9185230299#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego w Polandii...... licytują kumple, żaden obcy nie pyknął, sprzedawca usuwa licytujących z listy z powodem "na prośbę kupującego" i wystawi zaraz ponownie, żeby kogoś ogolić :) Normalka na Allegro od prawie 20 lat... :)

 

---edit---

 

hahaha, szybciej niż myślałem - odśwież sobie ten link co wstawiłeś :)

Edytowane przez el_oscyppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą to dziwna sprawa bo dzisiaj rano kończyła się aukcja chyba tej samej karty. Obserwowałem do końca, poszła za bodajże 3950, po czym po odświeżeniu strony był komunikat: "nie było ofert kupna".

 

Link:

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2080-ti-11gb-gddr6-352-bit-9185230299?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=ask-seller-question-copy-to-sender&item=9185230299#

 

Tamta co ja wrzucałem wydaje mi się że normalnie poszła (zresztą na allegro bywają o wiele lepsze niereferenty w niższych cenach). Wystawił gościu drugą myślał, że też będą podobne pieniądze a tu lipa, więc cyk anulował oferty kupna :D

Na allegro po staremu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie kupiłbym tej karty.. przekreślony kod kreskowy, czyli pewnie gwarancja producenta unieważniona..

 

RODZAJ GWARANCJI

 

sprzedającego

OKRES GWARANCJI

 

12 miesięcy

 

 

Już widzę jak karta padnie i gość zwróci pieniądze, lub ją naprawi :E

 

 

Powinien się cieszyć ze w ogole ktos dał za nią prawie 4k

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie kupiłbym tej karty.. przekreślony kod kreskowy, czyli pewnie gwarancja producenta unieważniona..

 

 

 

 

Już widzę jak karta padnie i gość zwróci pieniądze, lub ją naprawi :E

 

 

Powinien się cieszyć ze w ogole ktos dał za nią prawie 4k

 

Pierwsza poszła za 4550zł i tu na forum pisali że to dobra cena także...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, ale za kartę z normalną gwarancją.. 4.5k i gościu anuluje oferty licząc na więcej siana za karte bez normalnej gwarancji to raczej żart :)

 

Jesli karta padnie po jakimś czasie to wyegzekwowanie jakiejkolwiek naprawy lub zwrotu gotówki od ręki będzie graniczyło z cudem - no chyba ze trafi się naprawde uczciwy człowiek, ale to rzadkość.. jak ktoś lubi stres, i batalie sądowe to mozna brać :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie kupiłbym tej karty.. przekreślony kod kreskowy, czyli pewnie gwarancja producenta unieważniona..

Było najpierw pomyśleć, po to naklejki są dziabnięte by trudno było je zdjąć bez rozerwania. Tak wyglądają stickery od EVGA wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było najpierw pomyśleć, po to naklejki są dziabnięte by trudno było je zdjąć bez rozerwania. Tak wyglądają stickery od EVGA wink.gif

 

tak czy siak nie ma wzmianki o gw. producenta, wiec pewnie takiej gwarancji nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...