Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raul_ole

Pro Evolution Soccer / PES 2018

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z różnicami w trybie kariery jednym zawodnikiem względem Fify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do nowego PESa na PC będą jakieś fajne, nieoficjalne patche ? Kilka lat wstecz, jak jeszcze grałem, był PESEdit, ale widzę, że projekt chyba już "umar".

 

BTW: Na cdkeys, po zmianie waluty na ojro, gra kosztuje niecałą stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do nowego PESa na PC będą jakieś fajne, nieoficjalne patche ? Kilka lat wstecz, jak jeszcze grałem, był PESEdit, ale widzę, że projekt chyba już "umar".

 

BTW: Na cdkeys, po zmianie waluty na ojro, gra kosztuje niecałą stówkę.

Będą tak jak do poprzednich. Łącznie ze spolszczeniem w okolicach listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą tak jak do poprzednich. Łącznie ze spolszczeniem w okolicach listopada

Ok, ale co, gdzie, jak ? Bo chyba nie mówimy o PESEdit ?

 

pesuniverse polecam z mojej strony :)

Coś jeszcze poza tym konkretnym patchem, czy nic lepszego raczej nie znajdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co faktycznie demo PESa lepszy od Fify w tym roku ? Spotkałem się nawet z opiniami, że tylko ta nieszczęsna licencja decyduje o zakupie na korzyść Fify. Chętnie sprawdzę demo i może się skuszę, bo mam sentyment, ale coś się rozstałem z piłką w ostatnich latach, kiedyś to był jeden z ulubionych gatunków Fifa 95 (pierwsza gra życia :E) w PES 06,07 tak cisnąłem, że analoga od pada urwałem i jakoś tak przestałem. Problem właśnie w tym, że wszyscy znajomi kupują co roku Fife i co sam będę grał :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym, że wszyscy znajomi kupują co roku Fife i co sam będę grał :hmm:

Ano będziesz, bo z PESem jak z rokiem linuxa jak zawsze co roku :E

 

Ta seria za bardzo nie ma nic wspólnego już z starą szkołą WE/PES z PS2 i właśnie po pykaniu online mogę powiedzieć, że idzie w stronę arcade oraz powiela braki jak co roku. Konami chyba już olewa całkowicie rynek gier AAA, a licencje w mojej opinii to najmniejszy problem tej marki. Gra się całkiem, miło, przyjemnie i radośnie, strzałów dużo typu torped, podań tnących powietrze w poprzek i wzdłuż też sporo, miło to wygląda i całkiem płynnie się gra, ale z drugiej strony animacje potrafią się powtarzać po sobie, brak fizyki i detekcji w kolizji przy zderzeniach, czy walki bark w bark, przejścia animacji jak i one same w gameplayu potrafią być nienaturalne.

 

Grze możesz spokojnie dać szanse bo potrafi bawić, ale do Fify to jednak jej daleko mimo, że ta z swoim rozwojem to też tępo żółwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Grze możesz spokojnie dać szanse bo potrafi bawić, ale do Fify to jednak jej daleko mimo, że ta z swoim rozwojem to też tępo żółwia.

 

Niech każdy jednak sprawdzi oba dema bo dla mnie w tym roku to Fifa daleko jest za pesem jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Fife kupuję co roku ale teraz to już przesada, poczekam aż potanieje ostro i też pewnie zakupię a na chwilę obecną pes daje więcej frajdy :)

 

Nie jestem żadnym fanbojem żadnych z serii, po prostu kupuję i tak wszystko żeby nie było a wyrażam tylko swoją opinie fify po ograniu dema :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem może z 25 spotkań, w tym 3 online. Konami wydało w tym roku w pełni wartościowy produkt. Pes ma wszystko, przepiękną grafikę która prezentuje się fenomenalnie w natywnym 2k, replaye zyskują niemal fotorealizm z dodatkowym blurem. Świetna mimika twarzy, zawodnicy zachowują się dojrzale, ich spojrzenia są wiarygodne. W końcu ma realistyczną fizykę piłki, randomowość, odbić, rykoszetów, jest nieprzewidywalna. Komputer nie oszukuje, nie ma catch up buga jak w poprzednich. W 17stce niemal po każdym randomowym odbiciu piłki gdzie wydawało się że może coś z tego być do footbolówki dochodziło... AI. Online gra się jak w offline, bez lagów, niskie wyniki- nie ma hockeya. Mnogość rozwiązań na boisku, nie zauważyłem schematów. Tempo rozgrywki jest idealne, po raz pierwszy w serii czuć indywidualizm, personalia zawodników. Podając piłkę do Isco już przy przyjęciu wiesz na co możesz sobie pozwolić, podając do jakiegoś średniaka nawet nie myślisz żeby próbować wirtuozji. Naprawde po raz pierwszy od PES 6 - brawo konami. Nie będę porównywał z fifą jak niektórzy w tym temacie, i na siłę komuś wmawiał jaka ta gra jest lepsza od fify, z uporem maniaka podając argumenty. Nie wchodzę też do tematu Fify i nie neguje zachwalając jak wybitny w tym roku jest PES. Każdy niech znajdzie coś dla siebie. Nie zamierzam też odnosić się do niektórych powyższych wypowiedzi choć się prosi o to, aż się uśmiech pojawia na twarzy :) To nie miejsce na to, temat nie nosi nazwy PES vs FIFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę mimikę w fifie albo pes to można odnieść wrażenie, że już blisko symulacji karpia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem może z 25 spotkań, w tym 3 online. Konami wydało w tym roku w pełni wartościowy produkt. Pes ma wszystko, przepiękną grafikę która prezentuje się fenomenalnie w natywnym 2k, replaye zyskują niemal fotorealizm z dodatkowym blurem. Świetna mimika twarzy, zawodnicy zachowują się dojrzale, ich spojrzenia są wiarygodne. W końcu ma realistyczną fizykę piłki, randomowość, odbić, rykoszetów, jest nieprzewidywalna. Komputer nie oszukuje, nie ma catch up buga jak w poprzednich. W 17stce niemal po każdym randomowym odbiciu piłki gdzie wydawało się że może coś z tego być do footbolówki dochodziło... AI. Online gra się jak w offline, bez lagów, niskie wyniki- nie ma hockeya. Mnogość rozwiązań na boisku, nie zauważyłem schematów. Tempo rozgrywki jest idealne, po raz pierwszy w serii czuć indywidualizm, personalia zawodników. Podając piłkę do Isco już przy przyjęciu wiesz na co możesz sobie pozwolić, podając do jakiegoś średniaka nawet nie myślisz żeby próbować wirtuozji. Naprawde po raz pierwszy od PES 6 - brawo konami. Nie będę porównywał z fifą jak niektórzy w tym temacie, i na siłę komuś wmawiał jaka ta gra jest lepsza od fify, z uporem maniaka podając argumenty. Nie wchodzę też do tematu Fify i nie neguje zachwalając jak wybitny w tym roku jest PES. Każdy niech znajdzie coś dla siebie. Nie zamierzam też odnosić się do niektórych powyższych wypowiedzi choć się prosi o to, aż się uśmiech pojawia na twarzy :) To nie miejsce na to, temat nie nosi nazwy PES vs FIFA.

 

Bardzo fajnie to napisałeś ;) Mam bardzo podobne spostrzeżenia i odczucia na temat nowego pro evo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się fajnie gra, ten minus że dłużej wyszukuje przeciwników, ale nie ma problemów z lagami. A jak zaczęło ciąć, to wywala z meczu jako nieskończony i nie daje walkowera nikomu, a nie jak w Fifie, gdzie ktoś laguje, Ciebie wywali i przegrywasz mecz.

 

Widziałem, że już zrobili moda do dema na wszystkie drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się fajnie gra, ten minus że dłużej wyszukuje przeciwników, ale nie ma problemów z lagami. A jak zaczęło ciąć, to wywala z meczu jako nieskończony i nie daje walkowera nikomu, a nie jak w Fifie, gdzie ktoś laguje, Ciebie wywali i przegrywasz mecz.

 

Widziałem, że już zrobili moda do dema na wszystkie drużyny.

Wczoraj mi tak uciekali, gra działa bez problemu, gość w plecy jest, nagle jakoś łącza na łeb i anulacja. Już teraz był problem z wyszukiwaniem i jak nie naprawią tego to zrobi się festiwal oszustów. Serio, wy nawet wady traktujecie jako zaletę, przecież już jest to wykorzystane przeciwko normalnie grającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta seria za bardzo nie ma nic wspólnego już z starą szkołą WE/PES z PS2 i właśnie po pykaniu online mogę powiedzieć, że idzie w stronę arcade oraz powiela braki jak co roku. Konami chyba już olewa całkowicie rynek gier AAA, a licencje w mojej opinii to najmniejszy problem tej marki. Gra się całkiem, miło, przyjemnie i radośnie, strzałów dużo typu torped, podań tnących powietrze w poprzek i wzdłuż też sporo, miło to wygląda i całkiem płynnie się gra, ale z drugiej strony animacje potrafią się powtarzać po sobie, brak fizyki i detekcji w kolizji przy zderzeniach, czy walki bark w bark, przejścia animacji jak i one same w gameplayu potrafią być nienaturalne.

 

Grze możesz spokojnie dać szanse bo potrafi bawić, ale do Fify to jednak jej daleko mimo, że ta z swoim rozwojem to też tępo żółwia.

To samo mógłbym napisać ale wstrzymywałem się bo pewnie wyszło by, że "fifowiec" jedzie jak zwykle po pesie ;)

Tylko najgorsze (a może nie) jest to, że ja fify i tak na 95% nie kupię bo mimo, że widzę poprawę względem 17 to i tak nie bardzo mam ochotę w demko grać bo chyba po prostu zmęczyłem się tą serią.

 

Pesa mogę polecić w sumie tylko "singlistom" bo AI faktycznie jest bardziej ludzkie, nie ma tylu skryptów, które CPU potrafi czasem "odpalać" w fifce przy niekorzystnym wyniku. Ewentualnie osobom, które są na maksa znudzone fifą a muszą mieć w tym roku kopankę.

 

Co do rewelacyjnej grafiki to... serio? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla optymalizacji. Sprawdzałem PES 18 (G4560) z HD610 (sic!), HD5670 (!!!), GT1030, GTX1050 i tylko na HD610 były lekkie problemy z płynnością. Na innych kartach pełna płynność gry w zależności od detali (720p dla HD5670). Niemniej jednak problemem jest uruchamianie na windowsie 7. Jedyny raz kiedy przydał się upgrade darmowy z windowsa 7 do 10 to właśnie to że mimo błędu wyskakującego przy uruchamianiu to PES18 działa na W10 a zawiesza się na W7. :o W szoku jestem że GT1030 trzyma 1080p na maksymalnych detalach. A tak straszono że to będzie "jakość i wymagania PS4", takie straszenie wymaganiami że niby quad core minimum trzeba mieć i GTX650/750 - BAJKI :lol2: ............... Okazuje się że PC można sobie pozwolić nawet na 4k na mocniejszym mid-end....... Na HD610 https://www.youtube.com/watch?v=dQ405Xq8c64 gra trochę kuleje ale HD630 da te 5-6 FPS więcej i będzie absolutnie do grania na iGPU :E HD5670 rządzi :lol2:https://www.youtube.com/watch?v=d8f4QX2Wb4g

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ou2tjH_Ax98

https://www.youtube.com/watch?v=BhKQioowEvY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na razie ciężko mi ogarnąć tryb myclub, musze jakiś poradników poszukać, takich żeby opisali wszystko od podstaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myslalem ze mi komp nie wyrabia. Zeby gra chodzila mi mega plynnie w 2k, musialem ustawic 60 hz zamiast 144, wylaczyc gsync i wlaczyc vsync. Moze komus pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raulos fajnie sie gra online? nie gralem w peesa od czasow ps1 kiedys sie gralo bardzo duzo , nie interesuje mnie singiel tylko online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pes 2018 na pc? Ile mniej wiecej zajmuje miejsca na dysku?

 

Folder z grą zajmuje 19,3 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pes 2018 na pc? Ile mniej wiecej zajmuje miejsca na dysku?

15GB ciągniesz, 18GB na dysku. Ale pewności że odpalisz nie ma. W szczególności na windzie7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla optymalizacji. Sprawdzałem PES 18 (G4560) z HD610 (sic!), HD5670 (!!!), GT1030, GTX1050 i tylko na HD610 były lekkie problemy z płynnością. Na innych kartach pełna płynność gry w zależności od detali (720p dla HD5670). Niemniej jednak problemem jest uruchamianie na windowsie 7. Jedyny raz kiedy przydał się upgrade darmowy z windowsa 7 do 10 to właśnie to że mimo błędu wyskakującego przy uruchamianiu to PES18 działa na W10 a zawiesza się na W7. :o W szoku jestem że GT1030 trzyma 1080p na maksymalnych detalach. A tak straszono że to będzie "jakość i wymagania PS4", takie straszenie wymaganiami że niby quad core minimum trzeba mieć i GTX650/750 - BAJKI :lol2: ............... Okazuje się że PC można sobie pozwolić nawet na 4k na mocniejszym mid-end....... Na HD610 https://www.youtube.com/watch?v=dQ405Xq8c64 gra trochę kuleje ale HD630 da te 5-6 FPS więcej i będzie absolutnie do grania na iGPU :E HD5670 rządzi :lol2:https://www.youtube.com/watch?v=d8f4QX2Wb4g

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ou2tjH_Ax98

https://www.youtube.com/watch?v=BhKQioowEvY

Te gry za chwilę będą latać w 12k :E W gameplayu nawet trudno nazwać to standardem na obecne czasy.

 

Porównanie prosto z rozgrywki:

https://i.imgur.com/vnARvn3.png

https://i.imgur.com/Jt1l0Rs.png

 

https://i.imgur.com/Mz3r1AQ.png

https://i.imgur.com/Q2nP5oU.png

 

https://i.imgur.com/8AEZds2.png

https://i.imgur.com/f96uCCW.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam komuna pełną gębą. Nie mamy Pana płaszcza. Rynek GPU się nieodwracalnie zepsuł i taką rzeczywistość widzimy dzisiaj.
    • Mam takiego co robi 5.2 na 1.32V, kupiłem go kiedyś na tym forum. Dalej siedzi w kompie syna.
    • Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo mam podobny dylemat czyli co kupić   Obecnie mam podobnie jak Autor GTXa 1060 6GB który po zmianie monitora na 3440 x 1440 przestał sobie radzić w grach które mnie interesują na wysokich/max detalach (m.in RDR2, Kingdom Come, w dalszej perspektywie chciałbym zakupić CP2077 i pograć z RT, do tego PUBG).  Początkowo myślałem o 4070 ale jednak wydawanie 2.5k zł na kartę graf to lekka przesada więc stonowałem wymagania. Pytanie: czy lepiej kupić nową 4060, używkę 3070 czy może pogrzebać jeszcze dalej w historii i szukać 2080 Super czy czegoś podobnego?  Co do 3070 i 2080 i pochodnych to zastanawiam się czy zasilacz by uciągnął? Jest to be quiet! Pure Power 11 600W. CPU To Ryzen 3900X więc o bottleneck bym się nie martwił, ale o wymagania względem zasilacza jak najbardziej  PC używam głównie do pracy w programach które lepiej radzą sobie z Nvidią stąd AMD odrzucam acz bardzo miło wspominam ich Radka 9000 Pro lata temu  
    • Mogę również wymienić nową ASUS Prime B450M-A II na płytę itx w dobrym stanie.  Byle jaką, byle niezbyt zużytą  W sumie pewnie taniej będzie kupić inną obudowę. Na oko myślałem że H310M-HDV to itx ze względu na kwadratowy kształt, a to jednak 19.1 cm x 18.8 cm i nie wejdzie do metis plus. Zasilacz SFX może być byle jaki, byle z zabezpieczeniami i tani, a adapter ma robić dystans od strony wentylatora, aby oddalić zasilacz od płyty głównej. Mogę przyjąć taki adapter z drukarki 3D, a znam sprawdzone zasilacze do 45 zł, więc mogę kupić sam adapter, Pewnie aktualne do poniedziałku, gdy zdecyduję się kupić inną obudowę lub coś  
    • Na razie misje poboczne to same fetch questy, idź po coś, znajdź kogoś, a jeszcze gorsze są te tablicy ogłoszeń np. ze znalezieniem kogoś. Biegnie się do lokalizacji 500m, aby znaleźć ciało i koniec zadania. Dużo takich śmieciowych questów.  Plus tylko taki, że szybko się to robi i można zarobić trochę kasy. Mam już 12k.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...