Skocz do zawartości
pawel1902

Samsung Galaxy S8+ Zablokowany IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi właściciel sprzedał mu telefon sprawny (data sprzedaży, a późniejsza blokada) a wpływu nie miał na możliwość spłat rat - więc drugiego właściciela też nie pociągniesz do odpowiedzialności.

Sprzedał mu telefon z wadą prawną, więc od niego powinien dochodzić roszczeń, ale pisał wcześniej, że nie ma z nim kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innej stronie napisali mi że mam zmienić imei że mam znaleźć jakis serwis co zrobią to po cichu czyli jednak sie da zmienić imei pewnie trzeba mieć jakiś sprzęt do tego nie wiem.... wiem tylko że jest to nielegalne i jak będe pytał w każdym serwisie to pewnie każdy sie będzie bał za to brać i będą wszyscy mi mówili że tylko wymiana płyty głównej co jest kosztem bardzo wysokim nieopłacalnym więc jest w czarnej du...

 

Na ebay jak będe chciał sprzedać za granice to co mam nic nie pisać że telefon ma zablokowany imei hahaa ta.... a potem policja sie zgłosi do mnie bo nawet nie mam pewności na 100% że będzie działał w innym kraju niż w Polsce masakra sytuacja bez wyjścia....

 

Chyba że pojade 150km do gościa i mu strzaskam pysk i karze płacić raty hahaha bez komentarza...

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMEI da sie zmienic. Musisz serwis GSM poszukac z BOX'em. Okolo 50zl taka zabawa kosztuje.

Tylko przewaznie tak zmieniaja IMEI ze po ustawieniach fabrycznych powraca (tak znajomemu zrobili z Galaxy S6 EDGE).

Oczywiscie poszedl do serwisu zaplacil i sprzedal ten telefon dalej na OLX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra załóżmy że uda mi sie tak zrobić to co potem dalej przecież imei będzie inny w telefonie i na pudełku i fakturze..... więc jak go sprzedam na allegro np koleś sie zorientuje i potem na psy sprawe załatwi masakra a na olx to tez ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pudełka i faktury przy sobie przecież nie nosisz, kiedyś policja mogła sprawdzić czy się IMEI w systemie zgadza z tym pod baterią, spróbuj baterie wyciągnąc w nowym telefonie.. Tak czy tak zmiana IMEI jest nielegalna, nie tylko w Polsce ale w większości cywilizowanych krajów więc jakby jakimś cudem ktoś się o ten telefon upomniał to byś miał problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że jest nielegalna ale mam wyjście ??? nie mam musze spróbować i tyle będe chodził po wszystkich serwisach gsm i tyle a potem go odrazu sprzedam przecież nie może ten telefon całe życie leżeć u mnie w domu i służyć tylko jako zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmienić IMEI i go sprzedać? Bez sensu, popełniasz więcej przestępstw niz jakbyś po prostu zmienił ten IMEI i go używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczyć na części.

To średnie ceny z cenników serwisów.

- koszt wymiany wyświetlacza to ok. 1400 zł czyli wyświetlacz może pójść za np. 1100 zł,

- koszt wymiany tylnej obudowy – 200 zł - czyli klapka np. za 150 zł ,

- koszt wymiany szkiełka aparatu – 80 zł - czyli szkiełko np. za 40 zł,

- koszt wymiany gniazda USB – 150 zł - czyli gniazdo np. za 100 zł,

- koszt wymiany głośnika – 150 zł - czyli głośnik np. za 100 zł,

- koszt wymiany mikrofonu – 150 zł - czyli mikrofon np. za 100 zł,

- koszt wymiany ramki – 250 zł - czyli ramka np. za 200 zł,

Suma za części 2790 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może nie sprzedam go nie wiem zobaczymy najważniejsze żeby telefon znów działał

 

No albo na części go w jakimś serwisie gsm sprzedać ale tak żeby go cały rozebrali i opłaciło by mi sie to nie wiem zobaczymy pojeżdże popytam i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczyć na części.

To średnie ceny z cenników serwisów.

- koszt wymiany wyświetlacza to ok. 1400 zł czyli wyświetlacz może pójść za np. 1100 zł,

- koszt wymiany tylnej obudowy – 200 zł - czyli klapka np. za 150 zł ,

- koszt wymiany szkiełka aparatu – 80 zł - czyli szkiełko np. za 40 zł,

- koszt wymiany gniazda USB – 150 zł - czyli gniazdo np. za 100 zł,

- koszt wymiany głośnika – 150 zł - czyli głośnik np. za 100 zł,

- koszt wymiany mikrofonu – 150 zł - czyli mikrofon np. za 100 zł,

- koszt wymiany ramki – 250 zł - czyli ramka np. za 200 zł,

Suma za części 2790 zł.

 

Natomiast realna wartość rynkowa takiego zbioru w postaci zablokowanej słuchawki części to około 500,00 zł.

 

Jak już ten IMEI zostanie zmieniony to tego telefonu lepiej samemu używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczyć na części.

To średnie ceny z cenników serwisów.

- koszt wymiany wyświetlacza to ok. 1400 zł czyli wyświetlacz może pójść za np. 1100 zł,

- koszt wymiany tylnej obudowy – 200 zł - czyli klapka np. za 150 zł ,

- koszt wymiany szkiełka aparatu – 80 zł - czyli szkiełko np. za 40 zł,

- koszt wymiany gniazda USB – 150 zł - czyli gniazdo np. za 100 zł,

- koszt wymiany głośnika – 150 zł - czyli głośnik np. za 100 zł,

- koszt wymiany mikrofonu – 150 zł - czyli mikrofon np. za 100 zł,

- koszt wymiany ramki – 250 zł - czyli ramka np. za 200 zł,

Suma za części 2790 zł.

Wiecej niz 1000zl nie ma szans dostac i to tylko pod warunkiem ze jakis serwis bedzie napalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co lepiej miec taki telefon w domu i sie nim bawić albo sprzedać na części za marne pieniądze..... chyba ta 1 opcja jest lepsza co nie no albo zmiana imei i zostawienie telefonu i korzystanie z niego dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to co robisz, wbijasz na serwer plusa i zdejmujesz blokade:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imei w niektórych telefonach da się zmienić nawet w domowych warunkach, na xda był temat że gość kupił dwa te same telefony dla dzieci i okazało się że nie mogą łączyć się do wifi na raz, ponieważ posiadały ten sam imei, ip, ogólnie telefony klony. I jakimś cudem ludzie mu pomogli zmienić te dane w jednym telefonie, więc w serwisie jak ktoś jest ogarnięty to zrobi to bez problemu. Tylko głupotą byłoby sprzedać później taki telefon bo nie wiadomo do kogo on trafi, jeden sprawdzi inny nie, najbezpieczniej używać go do końca, przecież nikt w twoim prywatnym telefonie nie będzie Ci sprawdzał czy aby masz zgodny imei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy, zmień imei i używaj, co by nie gadać s8+ to extra telefon, a sprzedaż jego po zmianie imei to jakbyś sobie strzelił w kolano. Jak bardzo napaliłeś się na sprzedaż to imei nie zmieniaj i popytaj w serwisach itp ile mogą dać Ci za niego, ale pewnie kokosów nie dostaniesz, możesz też wystawić na allegro/olx dokładnie opisać sytuację i ustawić aukcję od około ceny którą oczekujesz.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że nie mogą łączyć się do wifi na raz, ponieważ posiadały ten sam imei

Co ma IMEI do Wi-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma IMEI do Wi-Fi?

 

Wiadomo że nic, czytaj uważnie, imei, IP i cała resztę taką jak adres MAC np.

Edytowane przez Bartekk955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zrobie tak jak mówicie popytam zeby mi zmienili imei i tyle przeciez gdzies w jakims serwisie ktos to musi zrobic a przecież napewno tez niektórzy nie bedą chcieli bo sie bedą bać ze to nielegalne itd ale jak sie ktos zgodzi to sobie go zostawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zrobie tak jak mówicie popytam zeby mi zmienili imei i tyle przeciez gdzies w jakims serwisie ktos to musi zrobic a przecież napewno tez niektórzy nie bedą chcieli bo sie bedą bać ze to nielegalne itd ale jak sie ktos zgodzi to sobie go zostawię

 

 

Good choice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez to drogi bardzo telefon nie poddam sie napewno da sie zmienic imei wszytko idzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nic, czytaj uważnie, imei, IP i cała resztę taką jak adres MAC np.

To Ty czytaj uważnie. Na XDA zmieniali ale MAC karty.

Mało tego dwa takie same IMEI mogą być wlogowane do sieci komórkowych i będą poprawnie działać.

 

Nie siejecie zamętu.

 

Wgraj inne IMEI i sam go uzywaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx pisałem wiadomosci z moim przypadkiem do chyba 10 różnych serwisow gsm i w kazdym mi odpisywali ze tylko wymiana płyty głównej ze nic więcej nie da sie zrobic jak myślicie pewnie się bali i nic nie pisali i zmianie imei bo to nielegalne najlepiej to sam od poniedziałku pojezdze i osobiście sie spytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana IMEI nie zawsze jest przestępstwem.

 

Kodeks karny, art. 270 § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tutaj taka sytuacja nie ma miejsca. Więcej na ten temat: http://gsmonline.pl/artykuly/zmiana-imei-to-przestepstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego dwa takie same IMEI mogą być wlogowane do sieci komórkowych i będą poprawnie działać.

Wydaje mi się że dwa telefony nie mogą miec taki sam IMEI (tak samo jak dwóch polaków nie może miec taki sam pesel).

Bo gdybyś jeden IMEI zablokował (np. kradzież) to drugi z automatu też jest zablokowany - bo oni blokują po numerze, a to wtedy dwa by się logowały telefony i oba zostały by zablokowane.

Więc taki sam dokładny IMEI w dwóch telefonach chyba jest nie możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...