Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LAKu

3lata minęły, czas zmienić PC - 5000zł+

Rekomendowane odpowiedzi

Może żebym nie dawał tego plusika w tytule tematu to na tych 5tyś by się zatrzymało, a tu już ponad 8k... :/

 

https://proline.pl/koszyk/59326947

 

Taki koszyk dzięki Waszym poradom i propozycjom skleiłem. Brak w nim tylko HDD jeszcze.

 

HDD - WD / Toshiba / Seagate? Czy bez różnicy patrzeć na cenę?SSD - Chyba ten Goodram Iridium da radęNVMe - Przekonaliście mnie, kupię taki dysk 500gb. 960 pro czy plextor?Płyta - Dałem tą MSI Z370 PC PRO bo podobno starczy, chyba że jednak warto dopłacić trochę to tak trzeba będzie zrobić.Proc - zostaje na 100%Chłodzenie - raczej te co w koszyku, czyli Dark Rock 3, jakiś delikatny zapas niech będzie.Zasilacz - Seasonic 550W jeśli to z zapasem mocy to zostajeObudowa - NZXT na 99%

 

tu dwie niewiadome :/

 

RAM - Podoba mi się RGB w Trident. Wybrałem też 3600mhz bo w stosunku do 3000mhz to tylko 100zł różnicy.Czy 3600mhz będzie odczuwalne w pracy? Nie wiem. Z testów na necie wynika, że w grach niewielkie różnice są w FPS, które raczej nie zrobią mi różnicy, ale podczas pracy z Adobe, różnica chyba jest większa.Jeśli się mylę, to może warto mi zrezygnować z tego RGB i tak naprawdę 400zł zaoszczędzić kupując inne 3000mhz - co myślicie? Fajnie się patrzy na te światełka w budzie aaaaale, może nie warto :/Zastanawiam się też jak w przyszłości będzie. Jeśli chciałbym dorzucić drugie tyle do 32GB. Grafika - W koszyku jest MS ale jestem skłonny kupić Palit GTX 1080 JetStream - tutaj kierować się będę ceną i trochę wyglądem, bo msi mi nie leży, ale dzięki testom, które podesłaliście zobaczyłem też jakie są głośne i jak się grzeją :/

 

@ LAKu

Na filmie ziomek pakuje zasilacz po byku RM750i (180mm długości), dlatego to tak ciasno wygląda ;)

W każdym razie omawiana obudowa Meshify,    S340   itp. to są kompakty. Po prostu trzeba  mieć sprecyzowany pomysł na zestaw pod względem gabarytów... bo będzie jak na filmie :P

SPC nie są złe ale mając na biurku (w rękach) te obudowy   zapewne wybrałbyś droższą, bo wrażenia z oglądania na żywo vs virtual  to inna bajka :)

W tanich skrzynkach są tanie wentyle które mogą uwierać, więc gdy dokupisz nowe wentyle to wyjdzie cenowo podobnie.

S340 nie ma sanek i gumek antywibracyjnych i   gdy   trafi się 'HDD klekot', to może buda pobrzękiwać.

 

Zakupy w jednym miejscu to najczęściej kompromisy i nie wyrwiesz najniższych cen za poszczególne graty.

Jest to wygoda no ale każdy ma inne priorytety i możliwości.

UPS jaki model? ...nie śpieszyłbym się z tym,  chyba że dostawca prądu regularnie 'gasi światło' to wtedy owszem.

 

Greg,

brak gumek przy hdd to mały problem, można coś podłożyć, da się na pewno zrobić coś samemu :D

Sprawdzałem w kilku miejscach i faktycznie, pełny koszyk ciężko uzbierać z tym co się chce, dlatego będę szukał oddzielnie.

A ten UPS myślałem, że wziąć bo czasem na ulicy prądu zabraknie, a ja np w połowie roboty z czymś jestem i... od nowa ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD / Toshiba - z tych dwóch wybrałbym ceną.

Plextor zauważalnie tańszy i nie wiedzę żeby był dużo gorszy od 960pro.

Z370 PC PRO - zmieiłbym na Tomahawk lub SLI Plus

Dobry PSU 550W jest ok. chyba że planujesz RX Vega64 to bedzie przymało :P

RAM o ile widzę że MHz przekładaja się na FPS w grach, to nie widzę wielkiej zależności w edycji wideo.

Jeśli różnica w cenie mała to czemu nie.

Lista dobrych pamięci klik

Świecidełka są ładne i przyznam że mi się już opatrzyły. Zresztą i tak 99,9% gapię się w monitor a skrzynia to pod biurkiem mogłaby bez żalu stać. Jeżeli masz frajdę ze świecidełek, to bierz. :)

Klatka na HDD (w S340) jest ciasna i nic nie podłożysz pod dysk, nie ma jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD / Toshiba - z tych dwóch wybrałbym ceną.

Plextor zauważalnie tańszy i nie wiedzę żeby był dużo gorszy od 960pro.

Z370 PC PRO - zmieiłbym na Tomahawk lub SLI Plus

Dobry PSU 550W jest ok. chyba że planujesz RX Vega64 to bedzie przymało :P

RAM o ile widzę że MHz przekładaja się na FPS w grach, to nie widzę wielkiej zależności w edycji wideo.

Jeśli różnica w cenie mała to czemu nie.

Lista dobrych pamięci klik

Świecidełka są ładne i przyznam że mi się już opatrzyły. Zresztą i tak 99,9% gapię się w monitor a skrzynia to pod biurkiem mogłaby bez żalu stać. Jeżeli masz frajdę ze świecidełek, to bierz. :)

Klatka na HDD (w S340) jest ciasna i nic nie podłożysz pod dysk, nie ma jak.

 

Powiem Ci, że mnie przygniotłeś tą tabelą szczerbaty.gif

Aż musiałem google tłumacz odpalić, szajse :P

 

Pewnie do końca nie wiem co i jak, ale jak przeanalizowałem ją 3 razy, to nie znalazłem ani jednych kości 2x8gb z 3000mhz, na b-die samsunga oprócz kości samsunga, które mają nawet poniżej 3000mhz.

Podejrzewam, że to nie możliwe i źle patrzyłem, albo tam gdzie nie ma napisanego "ja/nein" też są. Dowodów w screenach nie otwierałem bo trzeba być zalogowanym.

Te tridenty świecące od 3200 już mają B-die - w ogóle ja nawet nie wiem co to :D ale idę za tłumem bo gdzie nie czytam to każdy o tym mówi ~~

 

Świecidełka też mi się podobają, dlatego na ten ram zwróciłem uwagę. Taką budę to już chciałem na biurku postawić, chociaż na trochę, bo też będę robił nowe, ładne z drewna na zamówienie i albo zrobie jakąś małą półeczkę do zawieszenia pod biurkiem, albo na placie postawie :D 2 monitory chcę na sprężynach gazowych dać, więc dość długie chyba musi być bo 2x 27" i komputer + kawałek miejsca na lapka? Do przemyślenia.

 

Widziałem jeszcze, że na forum wypowiadałeś się o fotelach WAU :D kupiłeś ten wynalazek? Bo kurde chcę też fotel zmienić na coś bardziej sprzyjającego moim lędźwiom, które płaczą i myślałem, że za te 1000zł się kupi ale coś słabo, tym bardziej, że kuń ze mnie, 195cm / 100kg, szeroko w barkach. Może tu też coś doradzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RAM to dla kogoś kto nie chce zwykłego ramu tylko chce najlepszy, chce złoty graal :P robiąc OC być może wskoczy powyżej 4000MHz

Listę zapodałem gdybyś z jakiegoś powodu szukał innych kości. Ten co wybrałeś F4-3600C16D-16GTZR widzę że są 'b-die ja voll' :lol2: ale i tak j.czeski bardziej mnie rozwesela i nie wiem czemu :P

WAU miałem już brać ale się wstrzymałem bo mogę i nie mam dostatecznego przekonania że to jest to czego szukam.

Nic nie doradzę w tym temacie bo sam się zamotałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się pytanie odnośnie ww zestawu. Otóż kombinowałem tyle z tymi dyskami SSD i w ostatecznym rachunku "wybrałem" Samsung SM961 512GB. Nie wiem co mnie tknęło, ale mam negatywne myśli czy już nie żałować :/ Sugerowałem się prędkościami, które gdzieś zobaczyłem, nawet nie miałem czasu sprawdzić czy faktycznie te opisy dysku są dobre i w ostatniej chwili po prostu sobie zmieniłem pozycję z Samsunga 960Evo/Plextora na tego Samsunga. Wygląd mnie przeraża bo sprawia wrażenie nie dorobionego ~~

 

Pozostałe podzespoły pozostały raczej bez zmian. Na takiego składaka poszedł wniosek:

I7 8700 / Z370 Asrock Extreme4 / G.Skill Trident RGB 2x16GB 3200mhz / SSD Iridium 240 / SM961 / Toshiba P300 / GTX 1080 (tu drzwi jeszcze otwarte, 2399zł) / NZXT 340 elite / Dark Rock 3 / RMX650x / Monitor 27 Nec PA272W i dla efektu świeżego kompa, świecidełka SilentiumPC do obudowy.

 

Mam nadzieję, że to wszystko mi się sprawdzi w pracy.

Dzięki za rady :D tylko co z tym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział co brał? SM 961 nie ma radiatora i wygląda jak wygląda. Możesz sobie za jakiś czas kupić radiator. Będą niższe temperatury i jakoś będzie to wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział co brał? SM 961 nie ma radiatora i wygląda jak wygląda. Możesz sobie za jakiś czas kupić radiator. Będą niższe temperatury i jakoś będzie to wyglądać

 

Matko bosko... :/ Nie wiem co mnie napadło...

bez radiatora nie będzie to dobrze działać? Jaki ten radiator kupić?

 

A samsung 960 evo ma radiator? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A samsung 960 evo ma radiator? 

 

ma ale i tak wszystkie dyski M.2 się grzeją, są o wiele cieplejsze (może wystąpić throttling) niż zwykłe SSD sata3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko... :/ Nie wiem co mnie napadło...

bez radiatora nie będzie to dobrze działać? Jaki ten radiator kupić?

Spokojnie jak na wojnie, nie panikuj bo wszystko jest ok. :)

SM961 jest ok, lepsze kości(MLC), od 960evo(TLC)

Każdy taki szybki dysk, (gdy jest ostro katowany) będzie łapał temperaturę i wówczas warto mieć dobry radiator

 

Pierwszy najlepszy, pozostałe też są ok.

kryoM.2 evo

kryoM.2 PCIe

kryoM.2 micro

EK

 

 

Wyniki z porównania wymienionych konstrukcji:

Goły SSD (PHM2-256GB) 60-91'C

Kryo M.2 micro .................35-61'C

Kryo M.2 ...........................32-46'C

Kryo M.2 EVO ..................28-42'C

źródło

 

 

ps

Pro M Tempered Glass

Widziałeś tą skrzynkę?

 

A samsung 960 evo ma radiator? 

ma

Z tego co widać to producent nic takiego nie dodaje. ;)

 

samsung-evo-960-pro.jpg?resize=1000%2C563&ssl=1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w żadnych polskich sklepach tego radiatora.

Tylko taki wchodzi w grę?

 

O co tutaj chodzi? 

 

 

Budę widziałem, też fajna, sporo udogodnień, miejsca, filtrów itd, ale już się nastawiłem na ta nzxt i nie będę kombinował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje s340. :)

Radiatorek EK gdzieś kiedyś widziałem za około 50zł. Kryo evo też za jakieś 160zł. O.o tu są

Na filmie coś się rozpuściło z termopada. Nigdy nie miałem takiego przypadku. Może felerny sort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z plextorem też trzeba się tak bawic?

Chyba wole uniknac dodatkowych kosztow, ryzyka zrobienia czegos zle, albo awarii radiatora czy tez utraty gwarancji po zerwaniu naklejki z dysku przy montazu :/

Jak sie da to chyba zmienie ten badziew :/

Calosc 1200zl vs 950zl to tez spora roznica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz coś z radiatorem i tyle. Masz Plextora M8P, 960 PRo Samsunga itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie da to chyba zmienie ten badziew :/

SM961? oceniasz po wyglądzie? to zwykły techniczny wygląd jak większość produkowanych sprzętów.

 

Plextor M.2 też jest na zielonej płytce i jest w dwóch wersjach z radiatorkiem i bez.

Ten radiator fabryczny nie ma 'wielkiej wydajności' ale taki kawałek blaszki zawsze coś tam obniży temp.

 

No to bierz coś z radiatorem i tyle. Masz Plextora M8P, 960 PRo Samsunga itp

Samsung 960pro ma radiator fabryczny?

Gdzie widziałeś taką wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM961? oceniasz po wyglądzie? to zwykły techniczny wygląd jak większość produkowanych sprzętów.

 

Plextor M.2 też jest na zielonej płytce i jest w dwóch wersjach z radiatorkiem i bez.

Ten radiator fabryczny nie ma 'wielkiej wydajności' ale taki kawałek blaszki zawsze coś tam obniży temp.

 

 

Samsung 960pro ma radiator fabryczny?

Gdzie widziałeś taką wersję?

 

Tak, sugeruję się wyglądem i ogólnie nie chcę jakiegoś ryzyka grzania się czy złego montażu radiatora i utraty gwarancji na dysk.

Czy one faktycznie się grzeją? Czemu producenci wypuszczają to na rynek i to jeszcze za takie pieniądze, jeśli mają być awaryjne?

Dlaczego w sklepach jest mało radiatorów tego typu? Może wcale nie są potrzebne?

Plextor taki obudowany, może lepiej się sprawuje pod tym względem, a ja głupotę chyba zrobiłem bo plextor kosztuję 950zł, a ten samsung 1050 + radiator to 1200zł, a w wydajności chyba dupy nie urywa, tzn w różnicy, także mój błąd ale to zmienię jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory nie zawsze są potrzebne, nie każdy zwraca na to uwagę, te dyski są mniej popularne niż inne, coraz częściej do płyt głównych dodają radiatory - być może stąd bierze się średnia popularność takich radiatorów.

Przy zwykłym używaniu takiego SSD, (przeglądając sieć, itp) w normalnie przewiewnej obudowie, nic złego się nie dzieje.

Wysokie temperatury występują gdy taki dysk jest maksymalnie eksploatowany.

Pokazują to testy i część posiadaczy takich dysków zgłasza wymóg zamontowania radiatora.

 

Producenci mają własne podejście do tematu trwałości tego co produkują i często nie jest ono zbieżne z oczekiwaniami konsumenta.

Jeżeli zmiana na Plextor'a spowoduje spokojny sen i poczucie właściwego wyboru to zmień i z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie musiałem wstrzymać się z zakupem komputera przez święta, ale teraz będę robił drugie podejście do tematu i chciałbym się dowiedzieć czy coś się może zmieniło w tematyce komputerów? Coś wyszło nowego, lepszego? Coś starego okazało się złym zakupem? Czy raczej bez rewolucji?

 

Stanąłem na:

I7-8700K lub bez

dark rock 3

Asrock z370

2x16gb 3200-3600mhz

gtx 1080 palit jetstream

ssd plextor m8pe 512gb

ssd iridium goodram 240gb

hdd toshiba p300 2tb

rm650x

nzxt 340 elite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie musiałem wstrzymać się z zakupem komputera przez święta, ale teraz będę robił drugie podejście do tematu i chciałbym się dowiedzieć czy coś się może zmieniło w tematyce komputerów? Coś wyszło nowego, lepszego? Coś starego okazało się złym zakupem? Czy raczej bez rewolucji?

 

Stanąłem na:

I7-8700K lub bez

dark rock 3

Asrock z370

2x16gb 3200-3600mhz

gtx 1080 palit jetstream

ssd plextor m8pe 512gb

ssd iridium goodram 240gb

hdd toshiba p300 2tb

rm650x

nzxt 340 elite

 

Tak, zmieniło się.Ceny zamiast spadać, idą do góry.A na Esc.pl nie ma 1080tek.Rynek oszalał.Też się przymierzam do zakupu zestawu, ale chyba się wstrzymam do powrotu cenowych normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne można poczekać na obniżki cen. :)

 

Obudowa jak na mój prywatny gust trochę przy mała na ten zestaw. Jak ma być koniecznie coś z NZXT, to celuj co najmniej w H440.

 

Płyta Asrock Z370, ale jaka? Jak zależy Ci na dobrym dzwięku, to wybierz płytę Z370 z integrą dźwięku ALC-1220.

 

Ram czy wybierzesz 3200Mhz, czy 3600Mhz nie powinno być odczuwalnej rożnicy, więc proponuje Ci wziąć najtanszy.

 

Zasilacz wystarczy Ci RM550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne można poczekać na obniżki cen. :)

 

Obudowa jak na mój prywatny gust trochę przy mała na ten zestaw. Jak ma być koniecznie coś z NZXT, to celuj co najmniej w H440.

 

Płyta Asrock Z370, ale jaka? Jak zależy Ci na dobrym dzwięku, to wybierz płytę Z370 z integrą dźwięku ALC-1220.

 

Ram czy wybierzesz 3200Mhz, czy 3600Mhz nie powinno być odczuwalnej rożnicy, więc proponuje Ci wziąć najtanszy.

 

Zasilacz wystarczy Ci RM550w.

 

Nie wszystko poszło do góry. Analizując wszystkie podzespoły jakie wybrałem wcześniej to raczej ceny w miejscu, albo w dół. Grafika tylko chyba poszła w górę i z ramem różnie - w sumie najdroższe podzespoły :D

 

Z370 extreme 4 była brana pod uwagę.

Zasilacz już wolę z zapasem jakby miało się coś zmienić kiedyś, to już nie duże różnice.

A S340 Elite jest taka idealna pod zestaw chyba, nic więcej nie trzeba. Za to H440 droższa i z tego co wiem to plexi, nie szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko poszło do góry. Analizując wszystkie podzespoły jakie wybrałem wcześniej to raczej ceny w miejscu, albo w dół. Grafika tylko chyba poszła w górę i z ramem różnie - w sumie najdroższe podzespoły :D

 

Z370 extreme 4 była brana pod uwagę.

Zasilacz już wolę z zapasem jakby miało się coś zmienić kiedyś, to już nie duże różnice.

A S340 Elite jest taka idealna pod zestaw chyba, nic więcej nie trzeba. Za to H440 droższa i z tego co wiem to plexi, nie szkło.

 

Zamiast Extreme 4 wziąć GB Z370 K3. O stówkę tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i chciałbym się dowiedzieć czy coś się może zmieniło w tematyce komputerów? Coś wyszło nowego, lepszego? Coś starego okazało się złym zakupem? Czy raczej bez rewolucji?

Chłodzenie ma się pojawić DarkRock4

i wart uwagi Gelid Black Edition (CC-BEdition-01-A)

i Scythe Mugen 5 Rev. B

Obudowa nowa seria NZXT H ze szkłem, przykładowo H400i jest ciekawa ale ten model jest do płyt mniejszego formatu mATX.

Fractal R6 ze szkłem i kilka słów użytkownika #3

W drodze nowy AMD Ryzen+

i nowe płyty np. Z390 , pod nowe proce intel'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ma się pojawić DarkRock4

i wart uwagi Gelid Black Edition (CC-BEdition-01-A)

i Scythe Mugen 5 Rev. B

Obudowa nowa seria NZXT H ze szkłem, przykładowo H400i jest ciekawa ale ten model jest do płyt mniejszego formatu mATX.

Fractal R6 ze szkłem i kilka słów użytkownika #3

W drodze nowy AMD Ryzen+

i nowe płyty np. Z390 , pod nowe proce intel'a

 

Te nowości nie bardzo będą mnie interesować, bo to gotówka z dofinansowania, a do tego trzeba zakupy już wcześniej uwzględnić we wniosku.

Wstępnie już podałem listę, którą mogę jeszcze zmodyfikować i raczej to zrobię bo ceny GTXów mnie przerażają.

 

Od ostatniego czasu cenowo całkiem się poprawiło, nie licząc kart graficznych.

Teoretycznie można powiedzieć, że dzięki różnicy mogę dołożyć do tej karty tak czy siak, ale szczerze mówiąc pier*** to, bez sensu :D

Chyba po prostu zrezygnuję z tak wysokiego modelu i kupię coś na przeczekanie, pozostawiając resztę parametrów bez zmian - co o tym myślicie?

Kusi mnie nawet GTX 1050 za ok 600zł, miałbym wtedy jeszcze 2000zł do wydania na inne rzeczy, a póki co programy raczej dadzą radę na takiej grafice.

 

 

Procesor Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX - 1499zł wcześniej / teraz 1269zł

Chłodzenie procesora Dark Rock 3 - 259zł wcześniej / teraz 238zł

Płyta główna Asrock Z370 Extreme 4 - 699zł wcześniej / teraz 629zł

Pamięć RAM 2x 16GB 3200-3600Mhz DDR4 SDIMM - tutaj podobnie, ogólnie za dużo porównań

Karta Graficzna GeForce GTX 1070 8GB GDDR5X - 2499zł wcześniej / teraz brak lub grubo ponad 3000zł

Dysk SSD GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO - 429zł wcześniej / teraz 389zł

Dysk SSD Plextor M8Pe M.2 512GB - 949zł wcześniej / teraz 821zł

Dysk HDD Toshiba 3TB 7200obr. 64MB P300 - 269zł wcześniej / teraz 239zł

Zasilacz CORSAIR RMX SERIES RM650X 650W 80 PLUS GOLD - 459zł wcześniej / teraz 439zł

Obudowa NZXT 340 Elite - 389zł wcześniej / teraz 369zł

Monitor Nec MultiSync PA272W 27 cali - 5499zł wcześniej / teraz 4449zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zasilacz bequiet Straight Power11 550w. Solidny niemiecki zasilacz. SSD brał bym na TLC. Może być Iridium Pro 240. Plextor Mp8 też konkrenty ssd. Obudowę wolał bym w podobnej do 340 cenie Fractal Design Define S. Ma klapki na topie, żeby nie dostawał się kurz, oraz wentylatory 2x14fi w standardzie. Jest wersja z oknem i tańsza bez okna. Płytę wybrał bym tańszą Msi Z370 SLI PLUS. Jak Chcesz już zainwestować w płytę to zobacz Asus PRIME Z370-A. Ram czy 3200Mhz, czy 3600Mhz różnica nie powinna być duża jak chodzi o wydajność, ale zawsze jakaś tam jest. Ważne, żeby ram miał niskie CL. Niskie mam na myśli 14,15, ew max 16. Dark Rock3 za tą cenę się opłaca, chociaż pod i7 non OC wystarczy Ci Shadow Rock Slim. Ładniej wygląda od Dr3 moim prywatnym zdaniem z uwagi na srebrne wykończenie topu radiatora i srebrne zakończenia heatpipów, które nie są niestety niklowane i za to malutki minusik w mojej ocenie w skali 1-6 jak dla mnie 6- :thumbup: .

 

Co do karty teraz bym nie kupował z uwagi na wysokie ceny. Pod koniec roku, lub ew na początku przyszłego karta 1070/2070 będzie kosztowała 2/3 obecnej ceny. Na chwile obecną jeżeli mocna grafika do pracy nie jest Ci potrzebna Możesz teraz kupić 1050 2gb za około 500zł, lub przeczekać na używce z Olx, lub Alegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LAKu

Wygląda oki. ( niektóre nowości co wymieniłem miesiąc temu, to okazuje się że nie będą tak prędko).

Nowa generacja nie wiadomo kiedy i jak drogo.

Z zakupem GPU bym się wstrzymał, bo to jakaś patologia z tymi cenami. Jeśli integra nie styknie to nie ma wyboru.

Wiem że skrzynki S340Elite nie ruszasz ale pozwolę sobie deczko natrętnie wspomnieć :P że z kapelusza wyskoczyła obudowa "R6", jest w różnych wersjach, przykładowo Define R6 Black TG

 

 

 

@ pabloesc "bequiet Straight Power11 550w" zamiast RMXa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...