Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JESTEM FRED

Monitor 240Hz - brak możliwości ustawienia 240Hz w Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Przyznam się szczerze, że nie znam się na monitorach ani kartach graficznych, stąd pytanie.

Zakupiłem kilka miesięcy temu monitor AOC AF251FZ.

Przechodziłem wtedy z monitora 60hz na 240hz.

Niestety jednak, w ustawieniach karty w Ultra HD 1920 x 1080 mogę wybrać maksymalnie 60Hz (!!!!!).

W polu "PC" przy rozdzielczości 1920 x 1080 mogę już normalnie wybrać 240Hz.

Monitor podłączałem pod wszystkimi możliwymi kablami dołączonymi do monitora, aktualnie mam na Display Porcie

Karta Graficzna GeForce GTX 960,

System Win10

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czemu w Ultra HD nie mogę tak zrobić?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, JESTEM FRED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie sam sobie robisz problemy, korzystasz z monitora a nie telewizora więc interesują Cie rozdzielczości tylko z listy dla PC.

SD, HD, UHD jest listą dedykowaną dla telewizorów a te nie mają 240Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultra hd to błąd kodowania, masz max 1920x1080 więc z tej korzystaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego błędu kodowania, lista nazywa się wyraźnie SD, HD, UltraHD co dogłębnie oznacza standard rozdzielczości dla telewizorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego błędu kodowania, lista nazywa się wyraźnie SD, HD, UltraHD co dogłębnie oznacza standard rozdzielczości dla telewizorów...

 

 

czyli mówisz, że istnieje coś takiego jak UltraHD 1920x1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD to rozdzielczość 1280 x 720p, lub 1366 x 768p. FullHD 1920x1080p. UltraHD jest potocznie zwane 4K 3840x2160p. W przyszłości termin UHD będzie zapewne dotyczył rozdzielczości 8K 7680 x 4320p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz, że istnieje coś takiego jak UltraHD 1920x1080?

 

Nie, wystarczy użyć mózgu aby zrozumieć, że to jest tylko tytuł listy określającej najpopularniejsze rozdzielczości obsługiwanych przez telewizory i rzeczona lista jest "hardcoded" bez możliwości jej zmiany w zależności od posiadanego sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy użyć mózgu aby zrozumieć, że to jest tylko tytuł listy określającej najpopularniejsze rozdzielczości obsługiwanych przez telewizory i rzeczona lista jest "hardcoded" bez możliwości jej zmiany w zależności od posiadanego sprzętu ;)

 

no to właśnie to napisałem w moim pierwszym komentarzu lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że koniecznie chce autor mieć coś, czego nie ma? 240Hz 4K :E

 

Wrzuć skalowanie rozdzielczości na 200% w panelu nvidii. Wtedy będziesz mógł wybrać rozdzielczość 4K i 240Hz :) Takie trochę udawane będzie, ale w końcu spełnisz swoje marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żeby monitor 1920x1080p 240Hz przy rozdzielczości 3840x2160p ogarniał odświeżanie 240Hz. Poczytaj w instrukcji monitora dla jakiej rozdzielczości jest odświeżanie 240Hz. Dopiero nie dawno powstał pierwszy na świecie monitor 4K 3840x2160p 144Hz a Ty chcesz, żeby Twój FullHD ogarniał 4K 240Hz. :E

 

Temat do zamknięcia, albo do śmietnika.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żeby monitor 1920x1080p 240Hz przy rozdzielczości 3840x2160p ogarniał odświeżanie 240Hz. Poczytaj w instrukcji monitora dla jakiej rozdzielczości jest odświeżanie 240Hz. Dopiero nie dawno powstał pierwszy na świecie monitor 4K 3840x2160p 144Hz a Ty chcesz, żeby Twój FullHD ogarniał 4K 240Hz. :E

 

Temat do zamknięcia, albo do śmietnika.

 

Pozdrawiam.

 

Słyszał o takim pojęciu jak DSR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można napisać, że gtx960 pewnie nie uciagnie DSR i 240Hz. Ale testy powinny sprowadzić autora na ziemię:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas dyskutujecie o czymś co jest oczywiste. OP po prostu naciął się na chwytliwą nazwę. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał o takim pojęciu jak DSR?

Tak słyszałem. To skalowanie obrazu z rozdzielczości 1920x1080p na 3840x2160p. Pytanie tylko czy obraz po tym skalowaniu będzie wyglądał na monitorze FullHD tak samo jak bez skalowania na monitorze 4K.

 

https://m.pclab.pl/art59679-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zamiast linkowania testów sprzed kilku lat szybciej sprawdzisz odpalając DSR na swoim własnym sprzęcie, radzę przygotować się na szok bo 144Hz nadal będzie działać przy downsamplingu do 2160p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...