Skocz do zawartości
azgan

HDR na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnął ktoś jak odpalić netflixa w hdr?

Rozszerzenia hevc pobrane, tryb hdr w windzie włączony, a obraz kupowaty jak na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zrobiła się smieszna sytuacja... Próbowalem od dawna zrobic by działał HDR na TV (z PC). Próbowałem różne okablowanie HDMi które mam w domu od 5metrowych do 15metrowych.. Testowałem kable od konsoli, tvików i innych urządzeń.. I guzik w żadnym nie działał HDR.

 

W grudniu kupiłem dwa takie kable premium HDMI.. Jeden 5m do xbox i w nim smiga normalnie HDR.. Drugi 10m do PC/TV i oczywiscie nie działało HDR.. Natomiast dziś sobie puściłem grę vanishing of ethan carter i patrze.. jest znaczek HDR w opcjach TV (w trybie gry). Eee? Co jest grane? Jakim cudem? W samym windowsie jest odznaczona opcja "Wyswietlaj gry i aplikacje z HDR" . Więc jak to może działac? :D Chyba ze ona sie załącza jak gram? Alehm no nie mam mozliwosci zminimalizować gry bo wtedy wiadomo wraca do SDR..

 

Ale jest olbrzymia róznica w grze.. Więc HDR musi działać. Ale co dziwne sprawdzałem HDR na tym samym kablu .. I tak naszła mnie mysl ze moze to sterowniki do NVIDIA? Mam zainstalowane stare 388.13. Bo nowsze mi coś powodowały problemy z wybudzeniem monitora jak szedł w uspienie ..

 

Dziwna sprawa.

 

Puściłem też filmy w HDR które mam na dysku i też jest HDR :). jak wyłaczam odtwarzacz w windowsie to zmienia sie kolor i wraca do SDR..

 

Wiec jesli ktoś ma problemy to moze niech wyprobuje z ta wersją sterowników :)

 

W moim TV philips na 4 złacza HDMI tylko na dwóch dało sie uzyskać HDR z kompa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na netach HDR 400.

 

Swoją drogą, sprawdzał ktoś HDR na kartach od AMD? Podobno karty od AMD mają lepsze kolorki(mniej wyprane od nvidii) w trybie HDR na PC. Już w kilku recenzjach monitorów się z tym spotkałem nawet ostatnio gościo z pcmonitors przy jakimś teście monitorów coś o tym wspominał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 cali vs 15 czy ile ma to coś gamingowe... Widzisz różnicę? Jak nie to poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego LG43UK6470

 

Całkiem fajnie podświetlony dzięki Direct LED, HDR jaki obsługuje to HDR10 pro, jaki by nie był to działa i widzę ten efekt, mi się podoba ale wiadomo jasność tego nie jest jak w TV za 5-6k.

HDR potęguje matryca RGBW która jest nie do końca 4k ale jak dla mnie (siedzę metr od tego 43") to obraz żyleta, jak za cene 1400 to jestem zadowolony, obraz jest nieco "wygaszony" w porówniu do MX27AQ 1440p który stoi obok, MX ma bardziej jasne soczyste kolory.

Teraz ogrywam Half Life 2 w 4k i bardzo fajnie jest HDR zrobiony - normalnie jakbym grał w inną gre.

Ten TV posiada Active HDR (HLG), włączam gre i jeśli ona obsłuży HDR to mam go od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie ma technologii AMP (automatic motion plus) a szkoda, bo byś mi to opisał :P

W każdym razie, fajnie, że tez zdecydowałeś się na telewizor, a nie monitor z HDR.

Ostatnio grałem w Wiedźmina3 na 9 letnim Samsungu 37 cali i byłem pod wrażeniem świetnego obrazu.

A teraz ekran 49 cali sobie kupuję i ciekawy jestem, czy w tym modelu HDR działa jak należy z PC.

 

Dzięki Zza wsparcie, bo jestem jednak trochę nerwowy z wyboru TV zamiast monitora.

Jak TV przyjdzie , napisze coś odnośnie HDR, jeżeli będzie działać poprawnie, a jak będzie kicha, to się gdzieś ukryje ze wstydu :lol2:

Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już za późno i za drogo :)

Oczekuje kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już opłaciłem sklep.

Kurier będzie do godziny czasu.

Czekam już tydzień i mam odmówić ?

 

Napiszę coś, jak przyjdzie betoniarka.

Pewnie potrwa to jakiś czas, bo zanim ogarnę pilota i te wszystkie bajery, to minie z pół dnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest tam jakiś pure color, i inne ulepszacze.

Z resztą zaraz powinien być kurier z betoniarką, to sprawdzę, chociaż wolałbym opinii kogoś, kto się zna na TV.

Wiem, że więcej propagandy w tych opisach, niż prawdy, ale jak ma człowiek wybrać odpowiedni telewizor, jak nie czytając opisu ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to takie straszne nie jest. Sam jakoś pół roku temu kupiłem 50 albo 55 calowego sansunga nu7442u. Tv budżetowy, ale ten hdr to niby różnica w kolorach jest, ale efektu wow nie ma, ograłem AC Odyseja ale tylko trochę, znudziła mnie gra, ale efekt widać, tylko jak wyżej napisałem. Ogólnie mówiąc kto nie ma ciśnienia na efekty różnicy nie zobaczy, maniacy owszem. W ogóle RT też jest dla maniaków efektów, chcesz zobaczyć to się zatrzymaj i podziwiaj np w takim BF, to samobójstwo. Poczujesz smak będziesz chciał więcej i więcej...

 

 

 

Ooo Hennepin a jak to wygląda w samsungu nu7442u? Ja wiem że efekt, taki bez różnicy dla mnie, ale jak to wygląda na papierze?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest tam jakiś pure color, i inne ulepszacze.

Z resztą zaraz powinien być kurier z betoniarką, to sprawdzę, chociaż wolałbym opinii kogoś, kto się zna na TV.

Wiem, że więcej propagandy w tych opisach, niż prawdy, ale jak ma człowiek wybrać odpowiedni telewizor, jak nie czytając opisu ? :E

 

Pure color i inne wymyślne nazwy to nie jest szeroka paleta barw (WCG) tylko chwyt marketingowy nic nieznaczący, do tego potrzeba kropek kwantowych lub pokrycia diod LED pokrytych specjalnymi związkami fosforu. Jakbyś wybrał TV z numerkiem 74 to miałbyś namiastkę tego, a na tym nie otrzymasz żadnego efektu HDR bo TV nie ma wysokiego kontrastu, szerokiej palety barw i ma bardzo niską jasność.

 

Ooo Hennepin a jak to wygląda w samsungu nu7442u? Ja wiem że efekt, taki bez różnicy dla mnie, ale jak to wygląda na papierze?

 

U Ciebie jest już lepiej z HDR bo TV ma co prawda nie tak szeroką paleta barw jak przy użyciu kropek kwantowych ale związki fosforu pozwalają na wydobycie WCG powyżej 90% DCI, niestety wciąż niska jest jasność obrazu na poziomie 270 nitów, czyli HDR będzie ledwo widoczny.

tutaj test:

 

https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/

 

Ważna jest ta druga cyferka "4" znacząca, że TV posiada szeroką paletę barw, Levena takowej nie posiada więc nie ma mowy o żadnym HDR poza wykryciem sygnału.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założony temat odnośnie wyboru TV, ale temat umarł :E

W końcu sam wybrałem.

Niestety kwota na TV ograniczona do 1500zł z porywem do 1600zł, dla tego taki a nie inny model wybrałem.

Tak czy siak będzie lepiej niż miałem do tej pory.

Ludzie chwalą sobie te Samsungi, a Wy coś nie bardzo :P

 

Kurier chyba się gdzieś zgubił, bo dzwonił, że będzie do godziny, a nim a go :E

 

Mógł tu wcześniej zapytać.

Inna kwestia że tv do kompa to też słaby deal.

 

Mam monitor 10 letni 21 cali, stary rzęch.

Telew3izor stary zepsuł się, dla tego wybrałem TV zamiast monitora.

Będzie służył jako TV i monitor.

Nie mam mamony na to i to.

Wybrałem kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure color i inne wymyślne nazwy to nie jest szeroka paleta barw (WCG) tylko chwyt marketingowy nic nieznaczący, do tego potrzeba kropek kwantowych lub pokrycia diod LED pokrytych specjalnymi związkami fosforu. Jakbyś wybrał TV z numerkiem 74 to miałbyś namiastkę tego, a na tym nie otrzymasz żadnego efektu HDR bo TV nie ma wysokiego kontrastu, szerokiej palety barw i ma bardzo niską jasność.

 

 

 

U Ciebie jest już lepiej z HDR bo TV ma co prawda nie tak szeroką paleta barw jak przy użyciu kropek kwantowych ale związki fosforu pozwalają na wydobycie WCG powyżej 90% DCI, niestety wciąż niska jest jasność obrazu na poziomie 270 nitów, czyli HDR będzie ledwo widoczny.

tutaj test:

 

https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/

 

Ważna jest ta druga cyferka "4" znacząca, że TV posiada szeroką paletę barw, Levena takowej nie posiada więc nie ma mowy o żadnym HDR poza wykryciem sygnału.

 

 

Super wyjaśnienie, dzięki. Liczyłem się z tym ze ten hdr w moim tv nie zrobi wow, ale wsumie ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Śmiało mogłem brać coś z realnym haderem, ale po zastanowieniu, zapytałem się po co?

 

 

Do kompa spoko sprawa, moim zdaniem. Wszystko widzę bez skalowania z odległości ok 2,5 m, a przedtem 19 calowy monitor i morda pratycznie w monitorze. Do tego wygoda na kanapie. Same plusy, a nawet stary gtx 970 ciągnie MK11 w 2k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leven, w tej cenie spoko TV, tylko po prostu nie ma żadnego efektu HDR o który pytałeś.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł tu wcześniej zapytać.

Inna kwestia że tv do kompa to też słaby deal.

 

Nie zgodzę się, nie widzę żadnej różnicy w płynności grania w 60hz na TV a monitorze 60hz.

Nie zamieniłbym w tej cenie na żaden monitor.

Wcześniej myślałem o monku 32" ale dobrze że nie kupiłem - byłby za mały (zwłaszcza że mam monka 27") a 43" jest idealnie skrojony jak dla mnie.

Dopłacanie do tego momentuma ~1k to też słabo zwłaszcza że miewa problemy z podświetleniem a odsyłanie takiej krowy to dodatkowa udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam założony temat odnośnie wyboru TV, ale temat umarł :E

W końcu sam wybrałem.

Niestety kwota na TV ograniczona do 1500zł z porywem do 1600zł, dla tego taki a nie inny model wybrałem.

Tak czy siak będzie lepiej niż miałem do tej pory.

Ludzie chwalą sobie te Samsungi, a Wy coś nie bardzo :P

 

 

Jeśli nie zależy Tobie na fajerwerkach pokroju "idealnego" HDR czy innych nowych technologii to bierz Samsungi. Ja mam w domu też samsung niedawno kupiony ( w niskiej cenie ) i jakościowo jest OK. Do grania się nadaje doskonale. Tylko uprzedzam. Wszystko zależy od wymagań .

 

Eee to takie straszne nie jest. Sam jakoś pół roku temu kupiłem 50 albo 55 calowego sansunga nu7442u. Tv budżetowy, ale ten hdr to niby różnica w kolorach jest, ale efektu wow nie ma, ograłem AC Odyseja ale tylko trochę, znudziła mnie gra, ale efekt widać, tylko jak wyżej napisałem. Ogólnie mówiąc kto nie ma ciśnienia na efekty różnicy nie zobaczy, maniacy owszem. W ogóle RT też jest dla maniaków efektów, chcesz zobaczyć to się zatrzymaj i podziwiaj np w takim BF, to samobójstwo. Poczujesz smak będziesz chciał więcej i więcej...

 

 

 

Ooo Hennepin a jak to wygląda w samsungu nu7442u? Ja wiem że efekt, taki bez różnicy dla mnie, ale jak to wygląda na papierze?

 

W moim domu jest ten TV. Używają go inni domownicy. Jakość spoko jak w tej cenie.. Natomiast HDR jest mizerny .. Chyba, że jesteś mało wymagający. Własciwie to tam HDR to taki chwyt marketingowy.. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z HDR to może odczujesz różnice. Ja natomiast używam Sony Xe9xxx i tam jest porządny HDR .. WIęc jak sobie potestowałem to widzę ogromną przepaść..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, nie widzę żadnej różnicy w płynności grania w 60hz na TV a monitorze 60hz.

Nie zamieniłbym w tej cenie na żaden monitor.

Wcześniej myślałem o monku 32" ale dobrze że nie kupiłem - byłby za mały (zwłaszcza że mam monka 27") a 43" jest idealnie skrojony jak dla mnie.

Dopłacanie do tego momentuma ~1k to też słabo zwłaszcza że miewa problemy z podświetleniem a odsyłanie takiej krowy to dodatkowa udręka.

 

Akurat tutaj ODIN ma racje i dobrze napisał bo ten monitor który polecał ma 43 cale czyli jest wielkości TV, ma pilota jak w TV, ma głośniki jak w TV w dodatku z DTS, ma Quantum Dot, 10bit oraz certyfikat Ultra HD Premium i prawdziwe 4K (pełne 2160p), ma HDR1000 z certyfikatem VESA, 32 strefy wygaszania, ma wysoki kontrast natywny 4000:1 i matrycę typu VA, ma Ambiglow Lighting i jest G-Sync Compatible do tego Low Input Lag. Zjada dowolny TV w przedziale do 3500 zł a można go kupić już od 1400-1800 w ofertach z Outlet.

 

https://www.youtube.com/watch?v=u8E6PuG4U6c

 

https://www.youtube.com/watch?v=3brQ8VQEjXI

 

leven moim zdaniem zrobił słaby interes bo za te same pieniądze miałby kosmicznie lepszy ekran do grania na PC i konsoli z HDR w dodatku oprócz HDMI miałby do dyspozycji DP.

 

Chyba 1/3 forum już pokupowała ten monitor dlatego dziwie się że leven który jest stałym bywalcem podjął taką niefortunną decyzję ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem żeby olał kuriera. Dostałby zwrot kasy.

 

No i dobrze mówiłeś, ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Phillipsy to słabe telewizory. Żadnego bym nie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie TV tylko monitor tam nie ma Androida i nie wiesz o czym mówisz bo na oczy nie widział co ten sprzęt potrafi. W tej cenie to absolutny TOP i w zasadzie nie ma konkurencji dla tego QLED'a.

 

Samsung UE49NU7172 to jest mega podstawowy TV do oglądania weekendowych seriali i absolutnie nie ma szans w nawiązaniu walki z tym Philipsem zwłaszcza w kontekście grania z HDR :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A myslalem ze mowa o Tvikach :P..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj ODIN ma racje i dobrze napisał bo ten monitor który polecał ma 43 cale czyli jest wielkości TV, ma pilota jak w TV, ma głośniki jak w TV w dodatku z DTS, ma Quantum Dot, 10bit oraz certyfikat Ultra HD Premium i prawdziwe 4K (pełne 2160p), ma HDR1000 z certyfikatem VESA, 32 strefy wygaszania, ma wysoki kontrast natywny 4000:1 i matrycę typu VA, ma Ambiglow Lighting i jest G-Sync Compatible do tego Low Input Lag. Zjada dowolny TV w przedziale do 3500 zł a można go kupić już od 1400-1800 w ofertach z Outlet.

 

Jakby nie patrzeć to ten philips jest VA 60hz - IPS jest szybszy w grach i nie smuży.

Ktoś trafi na dobry egzemplarz a reszta loteria.

Zresztą lepiej poczekać na takie monitory ale 120hz, Asus już coś takiego zapowiedział: ASUS ROG Strix XG438Q

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...