Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cud że jeszcze scalperzy tego nie wywąchali :P Ale swoja droga abstrakcja, moze jakiś spóźniony prima aprilis... ale nic zaskakujacego bo wystarczy spojrzec również na outlet euro-agd gdzie sa róznego rodzaju karty passe w nierywnkowych cenach... leżaki w połączeniu z ignorancja obsługi... a w skrócie to moloch, pracownikom nie zalezy na utylizacji i sprzedazy czegoś co uległo zapomnieniu i waloryzacji...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pewnie znalazł paletę zachomikowaną na magazynie i teraz jako że w księgowości musi się wszystko zgadzać wystawili w cenie w jakiej te karty kupili w chwili największego boomu na kopanie :) bez żadnej refleksji że po takim czasie muszą być stratni.

kolejny kwiatek

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-amd-biostar-radeon-rx550-4gb-gddr5-va5505rf41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD niczego powyżej wydajności 5070 i tak by nie wydała :) 

 

A źródło tego newsa, zapomniałem :E To nie jest tak, że NV ma zapasy 4xxx przed premierą 5xxx :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, najwydajniejsza nowa karta AMD ma być pomiędzy 7900xt a 7900xtx czyli pewnie poziom 5070. Na ceny 5080 i 5090 więc i tak nie będzie miała dużego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 5080 i 5090 są poza moim zasięgiem, jak pewnie 95% ludzi na forum :] Właśnie o średnią półkę najbardziej się martwię, bo musiałbym już zmienić grafikę na coś świeżego. No nic, czeka nas trudne co najmniej półrocze zanim wyjdą karty AMD z średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. że kogoś nie stać. Jest jeszcze zdrowy rozsądek.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek jest ważny. Mógłbym bez problemu kupić 5090 tylko grając w 3-4 gry rocznie nie wiem po co by mi to było...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zadne nowe info bo bez tego wiadomo było, ze nic w tym roku sie nie pojawi, a RDNA4 bedzie zaprezentowane na CES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, leven napisał:

Ceny 5080 i 5090 są poza moim zasięgiem, jak pewnie 95% ludzi na forum

Chyba 95% Polaków, ale zdecydowanie nie tego forum XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie 95% tego forum, ale też raczej większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To generalnie nie tak, że zawsze kogoś na coś nie stać i dlatego nie kupi, w sumie i na 4090 mogłem sobie pozwolić...gdybym tego potrzebował. Ale wydawać tyle siana, żeby pograć w 2-3 nowe gry rocznie, a reszta którą odpalam pójdzie na ziemniaku? No mnie osobiście się to nie spina, dlatego gdy kupowałem 3070 jak i później 6950xt założyłem sobie limit 3k jako takie rozsądne maksimum które mogę wydać, oraz minimalny okres użytkowania karty ustaliłem na 2 lata (3070 sprzedałem pół roku po osiągnięciu minimum, radkowi zostało jeszcze 9 miesięcy by to minimum osiągnąć) :D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak to jest zdrowe podejście, bo wydać na kompa 20-30k, żeby tylko "brandzlować" się do benchmarków i stopki na forum to naprawdę trzeba być twardym pc master. Wiadomo kusi do nowości, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie przepalać kasy bez sensu jak się tego nie wykorzysta. Z drugiej strony jak ma ktoś takie "hobby" i lubi to jego sprawa.

Edytowane przez ZiOLONwE
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, krzysiak napisał:

To generalnie nie tak, że zawsze kogoś na coś nie stać i dlatego nie kupi, w sumie i na 4090 mogłem sobie pozwolić...gdybym tego potrzebował. Ale wydawać tyle siana, żeby pograć w 2-3 nowe gry rocznie, a reszta którą odpalam pójdzie na ziemniaku?

O to chodzi. Może być stać, ale jest to nieracjonalne dla Ciebie. Ja też mógłbym teraz przejść na Zen5 + RTX 4090, ale... za mało gram i za małą mam potrzebę by to robić, wolę tę kasę spożytkować w inny sposób (coś potrzebnego albo niech pracuje). 

Miałem momenty że chciałem lepsze GPU żeby odpalać takiego CP2077 na max RT+PT i się jarać grafiką, ale potem dotarło do mnie że pocieszę się kilka godzin i wrócę do gier dla których obecny sprzęt to i tak overkill :szczerbaty: Co innego gdybym miał tyle kasy, że nie musiałbym pracować i dbać o finanse, to wtedy bym składał zawsze topkę. 

12 minut temu, ZiOLONwE napisał:

Z drugiej strony jak ma ktoś takie "hobby" i lubi to jego sprawa.

Jak ktoś traktuje to jako hobby, to spoko. Albo jeśli sprzęt zarabia. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego ja sprzedajac 4080 tak naprawde zalowalem, ze kupilem ta karte bo ogralem raptem kilka gier i to z takim zapasem wydajnosciowym, a ponad 6k trzeba bylo wylozyc :D Dlatego teraz bede celował w 5070/5070ti segment i nie chce przeznaczyc wiecej jak 4k na karte a najlepiej troche mniej :D Skoro co gen i tak zmieniam karty to segment XX70 w zupelnosci starczy na 2lata do 1440p.

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem z 4070Ti i właśnie z założeniem na 2 lata, ale jak patrzę na serię 5000 to nie wiem czy i 3 lat nie będzie. Zazwyczaj staram się sprzedawać mając jeszcze gwarancję, łatwiej i mniejsza strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% grania w ciagu roku to i tak Warzone i ew jakies inne fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6950xt (pewnie razem z zasilaczem) powędruje do kompa z R5 5600 i tam jeszcze trochę posłuży, bo w 1080p to jeszcze spokojnie kolejne 2-3 lata pewnie da radę...jeśli wcześniej nie zejdzie :E Ale to będę dopiero za rok myślał co zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenix. napisał:

95% grania w ciagu roku to i tak Warzone i ew jakies inne fps.

No to już w ogóle :szczerbaty: Ja jeszcze jak grałem w CP2077, MFS czy coś podobnego to miałem ciśnienie, a teraz siedzę w grach gdzie i tak bottleneckiem jest CPU + zniżam detale żeby mieć więcej FPS (a nie super grafike) także... Nawet sobie UV na 950mV zmieniłem, bo mi nie potrzeba do pieca dowalać. I właśnie dlatego kupiłem OLED zamiast GPU, bo to większą różnicę obecnie robi.

Choć nie ukrywam, że jakby wypuścili 5070/Super/Ti o mocy 4090 za 4k to bym wymienił :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie większość czasu to ES2 :E Jest takim wypełniaczem czasu między tymi wspomnianymi wyżej 2-3 nowościami rocznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś kupić w dobrej cenie ten kod do 2 gier z promocji amd? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys jeszcze napisal jakie to gry  🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...