Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczną serię oczywiście ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ta tegoroczna seria wprowadza, że jest warta dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Minciu napisał:

Tegoroczną serię oczywiście ;) 

C1 to będzie praktycznie to samo co rok temu CX tylko że z nowym WebOS + nowy pilot 

G1 to już matryca EVO czyli dopakowany OLED i tutaj faktycznie robi się ciekawie 

Nie olewałbym też w tym roku SONY A90J i czekał na podanie ceny. 1400 nitów i również EVO

34 minuty temu, BlindObserver napisał:

Co ta tegoroczna seria wprowadza, że jest warta dopłaty?

Jak wyżej. Głównie jaśniejszy HDR na OLED'ach tyle lub aż tyle + poprawiona żywotność paneli za sprawą lepszego chłodzenia. Standardowo nowe lepsze procki.

53 minuty temu, Minciu napisał:

Ale jak to? :D Przecież QLED lepszy XD BO milion much bo pochłania :P 

I wychodzi na to że MiniLED niewiele zmieni w układzie sił. OLED w 2021 znowu najlepszy ??

Walka na szczycie w tym roku to może być LG G1 vs. SONY A90J o ile Panasonic nie pozamiata wszystkich znowu JZ2000 (TOP-TOP'ów w tym roku z dobrą opcją dla graczy ??).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak Wy ale mnie w tym roku znacznie bardziej ciekawi SONY A90J od propozycji LG G1 i raczej w ten TV bym celował. Czekam na testy ale czuję że będzie grubo.

Oby tylko nie zawiedli z jakością ostrości przy 4K i 120Hz po HDMI2.1 oraz wsparciem VRR w dniu premiery a nie rok czekania na Update FirmWare.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nie uznaje gwarancji ;) Ja bym ich olał ciepłym moczem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten śmieszny przypadek z TVP info narobił im takiej antyreklamy... swoją drogą poza Mediaexpert dalej nie wiedzę C1 do zamówienia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak widać jest zauważalny postęp w jakości względem ostatnich QLED ale tak jak się spodziewałem tryb gry nadal pozostaje kulawy 

CYTAT:

"Archer – podobnie jak w swojej poprzedniej recenzji tego modelu – podkreśla, że w trybie gry i z włączoną funkcją FreeSync podświetlenie MiniLED nie robi już tak świetnej roboty, jak w innych trybach obrazu".
 

W filmach jest blisko OLED'a ale cały czar pryska w trybie dla graczy 

No i jeszcze to

CYTAT:

"Prawie wszyscy recenzenci zwracają uwagę na brak wsparcia dla Dolby Vision i Dolby Atmos, wskazując to jako oczywisty mankament w świecie, w którym praktycznie wszyscy producenci oferują takie funkcje"
 

A w kwestii ceny jak to wygląda? Miało być taniej od OLED tak ??

CYTAT:

"Lucas i Archer wskazują jeszcze ponadto, że QN91A jest bardzo drogi jak na standardy telewizorów LCD i że jest to jeden z jego minusów, jeżeli będziemy rozważali zakup".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

- brak wsparcia dla Dolby Vision i Dolby Atmos 

- jak na 65-calowy telewizor LCD, QN91A jest bardzo drogi

Worek kapusty a na licencje ciągle za mało ? :D  Jak rozumiem cena w górę za ledy? :D 

1 godzinę temu, RozQ napisał:

Ten śmieszny przypadek z TVP info narobił im takiej antyreklamy... swoją drogą poza Mediaexpert dalej nie wiedzę C1 do zamówienia

Nie uznają gwarancji nawet po nakręconej aferze. Albo naprawiacie, albo zrobimy wam z dupy jesień średniowiecza! Wybrali to drugie ;) Więc kijem ich w oko bo swojego nie oddamy ? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Minciu napisał:

- brak wsparcia dla Dolby Vision i Dolby Atmos 

- jak na 65-calowy telewizor LCD, QN91A jest bardzo drogi

Worek kapusty a na licencje ciągle za mało ? :D  Jak rozumiem cena w górę za ledy? :D 

 

No ja bym nie kupił TV w 2021 roku który chce być jak OLED ale nim nie jest, a skoro ma do zaoferowania mniej to powinien być tańszym rozwiązaniem a nie bardzo drogim. Widocznie Samsung celuje w ludzi którzy oglądają po 11h dziennie tylko TVPinfo a nie graczy lub osoby oglądające filmy oraz seriale z DOLBY VISION i DOLBY ATMOS ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oni lecą na marce marketingu, przycinając podstawy takie jak DV i DA. Tylko dureń kupi do filmów minileda zamiast nowego Oleda Gallery. A skoro dureń to i tak nie zauważy braku DV i DA. O ile mnie na dziś dzień DA ani trochę nie grzeje, to Dolby Vision jest ponoć wyraźnie lepsze od HDR10+. Przynajmniej każdy test tak mówi i pokazuje ;) 

I jakbym miał robić audio przestrzenne to dla Atmosa nie ma na ten moment alternatywy, więc nie wiem jak można nie dać atmosa :D LG w tym roku oddaje Atmosa czy też w kulki leci?

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Oni lecą na marce przycinając podstawy takie jak DV i DA. Tylko dureń kupi do filmów minileda zamiast nowego Oleda Gallery. A skoro dureń to i tak nie zauważy braku DV i DA. O ile mnie na dziś dzień DA ani trochę nie grzeje, to Dolby Vision jest ponoć wyraźnie lepsze od HDR10+. Przynajmniej każdy test tak mówi i pokazuje ;) 

Już pomijając nawet to. MiniLED nadal leży w trybie do gier i nic się tutaj nie zmieniło a to jest już istotne dla ludzi z tego tematu bo przypomnijmy ma to być duży ekran do gier w roli monitora :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiedziałem że tak będzie. Każda rzetelna recenzja MiniLeda ( dowolnego ) powinna prześwietlić tryb GRA w HDR. Bo skoro Input lag maleje przez cięcia w obróbce obrazu, to chyba logiczne jest, że to nie z powodu zmiany np samej temperatury kolorów ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Minciu napisał:

Dolby Vision jest ponoć wyraźnie lepsze od HDR10+

Chyba pomyliłeś z HDR10 bo HDR10+ jest odpowiednikiem DV i oferuje zbliżoną jakość, przewaga DV to elementy nieistotne w obecnych modelach (obsługa koloru 12bit i 10k nitów).
A Samsung nie przycina żadnych podstaw tylko po prostu stawia na konkurencyjne rozwiązanie, z tego samego powodu LG nie ma HDR10+ ;) Do tego Samsung brał udział w opracowaniu HDR10+ więc tym bardziej to nie dziwi.

Standardowa wojna formatów jak choćby blu-ray vs hd-dvd, prędzej czy później wygra jeden i drugi zniknie.

Mi przypomina to analogiczne porównanie freesync vs gsync - otwarty i darmowy HDR10+ (freesync) vs zamknięty i nieznacznie lepszy ale płatny DV (gsync), dlatego osobiście dziwi mnie wasze poparcie Dolby Vision :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że do świąt dostanę już tv, mam blokadę przed graniem ( poczekaj ograsz to na lepszym ekranie)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

 

I jakbym miał robić audio przestrzenne to dla Atmosa nie ma na ten moment alternatywy, więc nie wiem jak można nie dać atmosa :D LG w tym roku oddaje Atmosa czy też w kulki leci?

LG ma normalnie DOLBY VISION i ATMOS bez zmian w tym roku

3 minuty temu, Wu70 napisał:

Chyba pomyliłeś z HDR10 bo HDR10+ jest odpowiednikiem DV i oferuje zbliżoną jakość, przewaga DV to elementy nieistotne w obecnych modelach (obsługa koloru 12bit i 10k nitów).
A Samsung nie przycina żadnych podstaw tylko po prostu stawia na konkurencyjne rozwiązanie, z tego samego powodu LG nie ma HDR10+ ;) Do tego Samsung brał udział w opracowaniu HDR10+ więc tym bardziej to nie dziwi.

Standardowa wojna formatów jak choćby blu-ray vs hd-dvd, prędzej czy później wygra jeden i drugi zniknie.

Mi przypomina to analogiczne porównanie freesync vs gsync - otwarty i darmowy HDR10+ (freesync) vs zamknięty i nieznacznie lepszy ale płatny DV (gsync), dlatego osobiście dziwi mnie wasze poparcie Dolby Vision :D

HDR10+ nic Ci nie da oglądając np. Netflixa bo tam filmy jak większość zresztą na rynku kodowanych jest w DOLBY VISION więc filmy będą odtwarzane w zwykłym HDR10 bez plusa. Na ten moment to Amazon Prime wspiera HDR10+ i tam faktycznie jakiś zysk z tych metadanych jest widoczny.

Druga sprawa to DOLBY VISION który ma trafić do gier (już w zasadzie jest ich garstka) a HDR10+ do niczego się tutaj nie przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

HDR10+ nic Ci nie da oglądając np. Netflixa bo tam filmy jak większość zresztą na rynku kodowanych jest w DOLBY VISION więc filmy będą odtwarzane w zwykłym HDR10 bez plusa. Na ten moment to Amazon Prime wspiera HDR10+ i tam faktycznie jakiś zysk z tych metadanych jest widoczny.

Druga sprawa to DOLBY VISION który ma trafić do gier (już w zasadzie jest ich garstka) a HDR10+ do niczego się tutaj nie przyda 

No jak coś nie obsługuje to nic nie da, tak samo jak będzie obsługa tylko HDR10+ to DV też nic nie da.

Wszystko może wszędzie trafić, to po prostu wojna formatów i różne firmy stawiają na jeden wybrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Wu70 napisał:

No jak coś nie obsługuje to nic nie da, tak samo jak będzie obsługa tylko HDR10+ to DV też nic nie da.

Wszystko może wszędzie trafić, to po prostu wojna formatów i różne firmy stawiają na jeden wybrany.

Większość dostępnych filmów i serwisów VOD wspiera DOLBY VISION zdecydowanie mniej jest treści pod HDR10+ podobnie sprawa wygląda na płytach Blu-ray

I jeszcze raz napiszę że dla gracza DOLBY VISION będzie miało jakieś znaczenie podczas gdy HDR10+ pozostanie dla nich bezużyteczny 

Dolby-Vision-Xbox-2-jpeg

4b55aebdc1e8d6c44973ba86595c1152

Cyberpunk-2077-Dolby-Vision-In-Early-2021

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w związku z tym? Pisałem o porównaniu dwóch formatów gdzie w zasadzie to HDR10+ wychodzi dla nas lepiej bo jest darmowy oferując zbliżoną jakość.

To co piszesz to po prostu aktualny przebieg tego starcia, polityka i marketing, który zapewne skończy się dominacją dolby ale wszędzie zamiast Dolby Vision mógłbyś wstawić HDR10+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Wu70 napisał:

Ale co w związku z tym? Pisałem o porównaniu dwóch formatów gdzie w zasadzie to HDR10+ wychodzi dla nas lepiej bo jest darmowy oferując zbliżoną jakość.

 

DOLBY VISION jest lepsze od HDR10+ ma większe możliwości jeśli chodzi o specyfikację obu standardów. 

7 minut temu, Wu70 napisał:

 

To co piszesz to po prostu aktualny przebieg tego starcia, polityka i marketing, który zapewne skończy się dominacją dolby ale wszędzie zamiast Dolby Vision mógłbyś wstawić HDR10+

DOLBY VISION już dominuje nie trzeba na to czekać ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

DOLBY VISION jest lepsze od HDR10+ ma większe możliwości jeśli chodzi o specyfikację obu standardów. 

Pisałem o tym, jest to pomijalna przewaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Wu70 napisał:

Pisałem o tym, jest to pomijalna przewaga

No nie jest pomijalna bo HDR ma być co raz to lepszy tak? A co osiągnie szybciej limity DOLBY VISION które jest bardziej popularne czy niszowy HDR10+? Samsung idzie drogą wyższej jasności i 12bit matryc to gdzie szybciej dobijemy do ściany?

Jest chociaż jedna gra z wsparciem HDR10+? NIE. A są już jakieś tytuły z DOLBY VISION np. na PC? TAK

Ile filmów i serwisów stremingowych wspiera metadane DOLBY VISION a ile HDR10+?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównywałem ceny tych nowych OLED-ów do ubiegłorocznych i trochę tej dopłaty jednak jest, patrząc na obecne promki. Zastanawiam się, czy jest tego warte, szczególnie, że ta moja to wielkich wymagań (poza tym OLEDem oczywiście) to raczej nie ma. No musi być jeszcze 100 Hz+, bo fanka piłki ręcznej i ogólnie sport lubi oglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

5 minut temu, azgan napisał:

No nie jest pomijalna bo HDR ma być co raz to lepszy tak? A co osiągnie szybciej limity DOLBY VISION które jest bardziej popularne czy niszowy HDR10+? Samsung idzie drogą wyższej jasności i 12bit matryc to gdzie szybciej dobijemy do ściany?

Jest pomijalna i tyle, do 4000 nitów daleko a limity można w każdym momencie zwiększyć np w jakimś HDR10++ który pojawi się jak będziemy blisko tych limitów a nie sobie gdybać ;) To po prostu nie ma żadnego znaczenia poza teoretycznym gadaniem, jak limity DV nie wystarczą to też się je zmieni i tyle.

HDR10+ ma za to rzeczywistą i znacznie większą przewagę - jest otwarty i darmowy.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, BlindObserver napisał:

Tak sobie porównywałem ceny tych nowych OLED-ów do ubiegłorocznych i trochę tej dopłaty jednak jest, patrząc na obecne promki. Zastanawiam się, czy jest tego warte, szczególnie, że ta moja to wielkich wymagań (poza tym OLEDem oczywiście) to raczej nie ma. No musi być jeszcze 100 Hz+, bo fanka piłki ręcznej i ogólnie sport lubi oglądać. 

Kup to co będzie tańsze. Wielkich różnic między takim CX a C1 nie będzie. W cenach większą różnicę odczujesz.

6 minut temu, Wu70 napisał:

 

Jest pomijalna i tyle, do 4000 nitów daleko a limity można w każdym momencie zwiększyć np w jakimś HDR10++ który pojawi się jak będziemy blisko tych limitów a nie sobie gdybać ;) To po prostu nie ma żadnego znaczenia poza teoretycznym gadaniem, jak limity DV nie wystarczą to też się je zmieni i tyle.

HDR10+ ma za to rzeczywistą i znacznie większą przewagę - jest otwarty i darmowy.

Te 4000 nitów to już dawno jest obsługiwane za sprawą np. tonemapingu wiem że to sztuczne poprawianie efektów a nie uzyskanie szczytowej jasności w piku ale nawet dzisiaj są już TV które robią po tyle np. SONY ZG9 i to bez MiniLED'ów

Zobaczyć 4000 nitów HDR | WIDEO-TEST | Sony ZG9 8K

Źródło:https://hdtvpolska.com/zobaczyc-4000-nitow-hdr-wideo-test-sony-zg9-8k/

HDR10+ nie jest ani lepsze ani bardziej popularne a już na pewno nie bardziej przyszłościowe

I jasność w DOLBY VISION to nie jest jedyna różnica względem HDR10+

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...