Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

A jak u was ma się sprawa z bad pixelami? 

@Sheeneek@Sheeneek wymieniałeś tv 3 razy czy w którymś z tych egzemplarzy miałeś bp, cze jednak kontrola jakości stoi u LG lepiej jak u szajsunga? :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

A jak u was ma się sprawa z bad pixelami? 

@Sheeneek@Sheeneek wymieniałeś tv 3 razy czy w którymś z tych egzemplarzy miałeś bp, cze jednak kontrola jakości stoi u LG lepiej jak u szajsunga? :E

 

W nr2 mialem 1 padniety niebieski subpixel, zauwazalne tylko z bardzo bliska i przy jednolitym niebieskim kolorze. To akurat nie bylo dla mnie problemem, gdyby nie te paski/grid, banding i vinetowanie bym z checia zostawil.

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

No teraz już tego nie odzobaczysz,więc szykuj się na odsyłkę?

No właśnie nawet nie bo muszę się przyglądać żeby to zobaczyć i to na bardzo bardzo jasnym np biel czy jasny błękit :P Wiem że każda matryca ma jakieś wady i nie ma ideału... ale po prostu mam kminy czy w ogóle da się znaleźć sztukę bez tego efektu :) Ja nawet nie wiedziałem że jest to niepożądany efekt i  poprzednia sztuka też to miała (jak się przysunąłem mega blisko matrycy to widziałem cienkie paseczki)

 

Czytam że to jest standard, Vincent pisał że nowe matryce to mają i nic z tym nie zrobimy więc wymiana nie ma sensu.. Ktoś pisał  że ma już 4 sztukę CX 48 i każda jedna to miała. Jak widzę jakie kratowice mają niektóre sztuki z forum to doceniam jak bardzo niewielki jest ten efekt u mnie xD

https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-door-gridding-discussion.3192716/page-8?fbclid=IwAR2llMag08pstq56BuSMIuZVw9dTjvpt5Z2CKkdsHRsweda0UDKAqbBMV40

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica potrafi byc bardzo duza, wiec cos jest niezbyt dobrze z produkcja i kontrola jakosci. Denerwuje mnie to ze trzeba isc na kompromisy zamiast sie w pelni cieszyc nowa zabawka:( 

Ciegle nie rozgryzlem czemu w PL tak tania sa C1 i cx, u niemcow cena w euro taka sama jak w dolarach 2499, w uk to samo tyle ze w funtach. A w PL piekny przelicznik z dolca na PLN, wychodzi na to ze jedyny normalny kraj :D

Na dniach bede wiecej go testowal i podejme decyzje czy czekac na c1, przyszel splitter hdmi i sobie porownam bezposrednio roznice miedzy starym TV a CX, moze to mi uswiadomi czy jest sens dalej sie bawic w wymienianie lub czekanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheeneek napisał:

No roznica potrafi byc bardzo duza, wiec cos jest niezbyt dobrze z produkcja i kontrola jakosci. Denerwuje mnie to ze trzeba isc na kompromisy zamiast sie w pelni cieszyc nowa zabawka:( 

Ciegle nie rozgryzlem czemu w PL tak tania sa C1 i cx, u niemcow cena w euro taka sama jak w dolarach 2499, w uk to samo tyle ze w funtach. A w PL piekny przelicznik z dolca na PLN, wychodzi na to ze jedyny normalny kraj :D

Na dniach bede wiecej go testowal i podejme decyzje czy czekac na c1, przyszel splitter hdmi i sobie porownam bezposrednio roznice miedzy starym TV a CX, moze to mi uswiadomi czy jest sens dalej sie bawic w wymienianie lub czekanie. 

No ja mam myślę fajny panel FINALNIE więc nie ma sensu go zmieniać.. Czytam że to jest powszechne i nie da się przed tym ustrzec.. Mam 1 delikatnie ciemniejszy pas poziomy co jest hitem bo ludzie z forów potrafią mieć po 4. Tych "weneckich zasłon" prawie u mnie nie widać. 
A co do cen.. Sprawa bardzo prosta.. Te telewizory są pakowane w PL xD Ludzie piszą w necie cały czas że  telewizor "from Poland" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, acus231 napisał:

No ja mam myślę fajny panel FINALNIE więc nie ma sensu go zmieniać.. Czytam że to jest powszechne i nie da się przed tym ustrzec.. Mam 1 delikatnie ciemniejszy pas poziomy co jest hitem bo ludzie z forów potrafią mieć po 4. Tych "weneckich zasłon" prawie u mnie nie widać. 
A co do cen.. Sprawa bardzo prosta.. Te telewizory są pakowane w PL xD Ludzie piszą w necie cały czas że  telewizor "from Poland" xD

No to jak tak jest to pewnie ze nie kombinuj tylko sie ciesz zabawka. Zazdroszcze bo mi juz sie odechciewa ;) 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Sheeneek napisał:

No to jak tak jest to pewnie ze nie kombinuj tylko sie ciesz zabawka. Zazdroszcze bo mi juz sie odechciewa ;) 

Same problemy z tymi ekranami... Serio, grube pieniądze się wydaje na sprzęt a takie buble czasami się trafiają...

Wgl na forach piszą o tych typach matrycy.. jaka jest lepsza jaka jest gorsza... Co w której jest lepsze.. można się pogubić w tym totalnie 

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Sheeneek napisał:

No wlasnie juz mi sie wiecej po tym testowac nie chce, zobacze jeszcze kilka razy jak i czy bedzie mi to na tym modelu dokuczac. Mialem jak narazie malo czasu na zabawe z nim. Co mnie tez w nim denerwuje to ze barwi lewa strone na rozowo?

 

I po tym właśnie można poznać że masz CX'a już z nową matrycą EVO od LG bo Vincent mówi (w recenzji C1) że to problem tych nowych paneli (na wcześniejszych tego nie miał) ?. Niby z jednej strony to dobrze że dają nowe bo teoretycznie trwałość i żywotność się poprawia z drugiej strony coś takiego może przeszkadzać jak oglądasz pod kątem. W smartfonach Samsunga z AMOLED też był kiedyś z tym problem np. w GALAXY S8+ (mam teraz S20 i nic takiego już nie występuje więc albo to poprawili albo dobrze trafiłem).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

I po tym właśnie można poznać że masz CX'a już z nową matrycą EVO od LG bo Vincent mówi (w recenzji C1) że to problem tych nowych paneli (na wcześniejszych tego nie miał) ?. Niby z jednej strony to dobrze że dają nowe bo teoretycznie trwałość i żywotność się poprawia z drugiej strony coś takiego może przeszkadzać jak oglądasz pod kątem. W smartfonach Samsunga z AMOLED też był kiedyś z tym problem np. w GALAXY S8+ (mam teraz S20 i nic takiego już nie występuje więc albo to poprawili albo dobrze trafiłem).

To te nowe matryce mają problem z paskami poziomymi? W ogóle jak sprawdzić, jaką mam matrycę ? to jest wszystko tak zagmatwane na tych forach że ciężko się połapać xD Chętnie bym sprawdziłczy mam nową ale... Z tego co czytam tak samo nowa jak i stara ma plusy i minusy.. Plus miejsce produkcji (Paju albo Chiny). W sumie to chyba sam vincent jakoś nie określił chyba która w ogóle jest najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, LJ19 napisał:

Testuj i czekaj dalej. Różnice są na poziomie SZTUK, a nie serii. To jest loteria i możesz trafić na cokolwiek. Znam temat od lat, bo podobne problemy były już z oledowymi wyświetlaczami w telefonach. W TV powtarza się to samo. Kolejna cecha technologii. Ja miałem szczęście, bo mój CX pod tym względem jest okej. Czytałem, że powyżej 55 cali są częstsze problemy z równomiernością - większa powierzchnia, inna fabryka i inna technologia produkcji, ale jakoś dokładnie nie sprawdzałem tych doniesień.

Jezu jak ja się teraz cieszę że dokonałem świetnego zakupu i nie musiałem się bujać z oddawaniem i wymienianiem po kilka razy. Fakt kosztowało mnie to więcej niż bym zapłacił teraz ale przynajmniej trafiła mi się od strzała (podobnie jak Tobie) dobra sztuka w której po roku czasu nadal niczego denerwującego się nie dopatrzyłem a dużo na nim gram i czasem jakiś film z Netflixa też obejrzę ?

9 minut temu, acus231 napisał:

To te nowe matryce mają problem z paskami poziomymi? W ogóle jak sprawdzić, jaką mam matrycę ? to jest wszystko tak zagmatwane na tych forach że ciężko się połapać xD Chętnie bym sprawdziłczy mam nową ale... Z tego co czytam tak samo nowa jak i stara ma plusy i minusy.. Plus miejsce produkcji (Paju albo Chiny). W sumie to chyba sam vincent jakoś nie określił chyba która w ogóle jest najlepsza

Nie wiem bo o tym to się dowiedziałem akurat od Sheeneeka (za co jestem mu wdzięczny bo skutecznie wybił mi z głowy chęć zrobienia Upgrade na nowszy model) ?W recenzji G1 albo C1 Vincent mówił o tym różowym odcieniu pod kątem w nowych matrycach EVO i do tego się odniosłem.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, azgan napisał:

Jezu jak ja się teraz cieszę że dokonałem świetnego zakupu i nie musiałem się bujać z oddawaniem i wymienianiem po kilka razy. Fakt kosztowało mnie to więcej niż bym zapłacił teraz ale przynajmniej trafiła mi się od strzała (podobnie jak Tobie) dobra sztuka w której po roku czasu nadal niczego denerwującego się nie dopatrzyłem a dużo na nim gram i czasem jakiś film z Netflixa też obejrzę ?

Nie wiem bo o tym to się dowiedziałem akurat od Sheeneeka ?W recenzji G1 albo C1 Vincent mówił o tym różowym odcieniu pod kątem w nowych matrycach EVO i do tego się odniosłem.

U ciebie @azgan jest jakikolwiek efekt pasków poziomych jak ruszasz myszką na bardzo jasnym ekranie w górę i w dół? Albo tak jak Sheeneek napisał - na czarym ekranie białe okno np w paincie powoli poruszająć z góry do dołu.. U mnie jest bardzo delikatny efekt poświaty w formie pasów jeśli dokładnie się przyjrzę.. Normalnie w użytkowaniu tego nie widać. Na stetycznym też nie widzę tych nierówości.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, acus231 napisał:

U ciebie @azgan jest jakikolwiek efekt pasków poziomych jak ruszasz myszką na bardzo jasnym ekranie w górę i w dół? Albo tak jak Sheeneek napisał - na czarym ekranie białe okno np w paincie powoli poruszająć z góry do dołu.. U mnie jest bardzo delikatny efekt poświaty w formie pasów jeśli dokładnie się przyjrzę.. Normalnie w użytkowaniu tego nie widać.

Nie. Jak kupiłem to po wyjęciu z pudła tylko na szarym tle nie było idealnie ale matryca po kilku trybach automatycznego czyszczenia sama się ładnie dotarła i teraz wygląda to już dobrze. Dlatego Tobie też radzę trzymać się tego egzemplarza który masz skoro mówisz że trafiła się sensowna sztuka. W loterii i tak pewnie szybciej trafisz coś gorszego niż lepszego a później będziesz sobie pluć w brodę że nie zostawiłeś. Te wymienianie po kilka razy to jest jakieś kopanie się w czoło to samo przerabiałem z monitorami i już mi się nie chcę z tym walczyć. Dopóki ten CX którego mam będzie działać, nie będzie z nim żadnych problemów i nie pojawi się nic dużo lepszego np. MicroLED to nawet nie myślę o wymianie i pałowaniu się z zwrotami i braniu udziału w losowaniu ?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sheeneek napisał:

To to, i jak slabo widoczne to dobrze. U mnie na tv nr3 sa tez bardzo delikatne, na nr 1 to byly mega mocne i widoczne.

Mozesz sobie do kompa podlaczyc z czarnym tlem i wlaczyc biale okno i nim ruszac po calym ekranie. Sa one mega regularne i wszedzie.

Moze to i nowy standard matrycy i teraz zawsze tak bedzie. Tyle ze ponoc w starszych modelach tego nie bylo albo bylo praktycznie niewidoczne. Cos tam sie musialo w produkcji zmienic. Czy to nowa fabryka to kto to wie, fakt jest ze produkcje przeniesli do chin, i mieli tez obnizyc koszty produkcji o 25%. Ale czy to na procesie czy tylko robotnikach to niewiadomo.

Pewnie w starych też było tylko że nie widoczne lub słabo widoczne dla oka. A w produkcji to i owszem zmieniło się i słuszne są Twoje podejrzenia a co się dokładnie zmieniło? 

CYTAT:

Inżynierom z LG Display, którzy opracowali panel nowej generacji, udało się z powodzeniem zaimplementować dodatkową warstwę OLED z emiterami zielonego światła, a ponadto zastąpić stosowany wcześniej w procesie produkcji wodór, podmieniając ten związek na deuter. W efekcie przede wszystkim wzrosła maksymalna jasność, jaką jest w stanie osiągnąć wyświetlacz. Zwiększyła się także wydajność panelu, ale nie ilość mocy, która jest mu potrzeba do zwiększenia jasności. Dzięki temu – w teorii – osiągnięto dłuższą żywotność pojedynczych diod LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, acus231 napisał:

The witness HDR:
Jak zamrożę wzrok w 1 punkcie na ekranie i sunę celownikiem w dół po baaardzo jasnym niebie to widzę jakieś paski (jeden obok drógiego, bardzo blisko siebie) przy wolnych ruchach.. Ale serio muszę się wpatrywać :D W normalnym użytkowaniu musiał bym myśleć tylko i wyłącznie o tym żeby to widzieć bo nie jest łatwo to zauważyć  :P

 

Czyli u Ciebie też coś tam można się doszukać szukając z lupą. Jak nie widziałeś tego wcześniej normalnie grając lub oglądając to wątpię żeby nagle się to zmieniło a i tak na chwilę obecną nie ma nic lepszego niż OLED ?

Będę MicroLED'y to zaczniemy się zastanawiać nad wymianą i szukaniem nowych problemów a dotej pory graj sobie spokojnie i ciesz się z nowego sprzętu ?

4 godziny temu, dawidoxx napisał:

A jak u was ma się sprawa z bad pixelami? 

 

U mnie (póki co) nic jeszcze nie wyskoczyło po roku czasu użytkowania ?

4 godziny temu, acus231 napisał:

U mnie chyba bardziej mógłbym to opisać jako poświata, jest to troszkę widoczne ale tylko jak tego szukam.. Czyli wynika z tego że jest to standard na ten moment, mają tak po prostu C1 i szukanie sztuki bez tego nie ma sensu? Szukam sobie chyba tylko problemu :(

Jak się szuka problemu to chyba na każdym do czegoś można się przyczepić ?

Najważniejsze jest to żebyś Ty był zadowolony.

Edytowane przez azgan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, LJ19 napisał:

Jakby powidoki zostawały po kilkunastu godzinach, to te telewizory nawet nie weszłyby do sprzedaży. 

Wypalenie to widoczny efekt nadmiernego zużycia stale święcącej, organicznej diody. Im mocniejsze podświetlenie, tym zużywa się szybciej.
Im dłużej świeci (wszystko poza kolorem czarnym), tym szybciej się zużywa. 

Statyczne elementy są niebezpieczne, bo one wymuszają stałe świecenie konkretnych diod, co prowadzi do ich szybszego zużycia niż pozostałych, które wyświetlają zmienne obrazy. 
Nie znaczy to jednak, że pozostałe diody się nie zużywają (wypalają). Po prostu ten proces zachodzi równomiernie i znacznie wolniej.

No tak, ale sprawdziłem to z ciekawości u siebie czy powidoki jakieś zostają w ogóle przy takich długich sesjach, bo w necie serio nie brakuje wpisów upraszczających dość mocno temat wypaleń do frazy: OLED nie jest do grania (bo jak wyżej 'wypalenie'), bywały tematy gdzie ktoś zastanawiał się nad OLEDem do Konsoli i nie było tam żadnych przesłanek ku temu żeby to miała być sytuacja taka, że użytkownik będzie grać w jedną grę Multi-Player w kółko i nic więcej, a i tak odradzali mu OLEDa.

A jak widać takich dylematów w kontekście tego typu scenariusza używania OLED nie brakuje. :) 
I8UaWHv.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan@azgan super :)

Jakie testy najlepiej wykonać aby sprawdzić czy z tv wszystko ok, masz jakieś przykłady? Jutro albo w środę dostanę ten oled.. tak miałbym już dziś, ale w Norwegii jest święto i wszyscy mają dzień wolny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dawidoxx napisał:

@azgan@azgan super :)

Jakie testy najlepiej wykonać aby sprawdzić czy z tv wszystko ok, masz jakieś przykłady? Jutro albo w środę dostanę ten oled.. tak miałbym już dziś, ale w Norwegii jest święto i wszyscy mają dzień wolny. 

Standardowe plansze kontrolne z YT powinny wystarczyć. Sprawdzasz szarości i na poszczególnych kolorach + ewentualnie białe tło. Czerni sprawdzać nie musisz bo to OLED więc lepsza nie będzie, BLB brak czy problemów z nierównomiernym podświetlaniem jak w LCD ?

Polecam też sprawdzić datę produkcji z tyłu TV jest taka naklejka 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Standardowe plansze kontrolne z YT powinny wystarczyć. Sprawdzasz szarości i na poszczególnych kolorach + ewentualnie białe tło. Czerni sprawdzać nie musisz bo to OLED więc lepsza nie będzie, BLB brak czy problemów z nierównomiernym podświetlaniem jak w LCD ?

Polecam też sprawdzić datę produkcji z tyłu TV jest taka naklejka 

Ok dzięki.. O jaką naklejkę Ci chodzi? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
45 minut temu, Fjubens napisał:

No tak, ale sprawdziłem to z ciekawości u siebie czy powidoki jakieś zostają w ogóle przy takich długich sesjach, bo w necie serio nie brakuje wpisów upraszczających dość mocno temat wypaleń do frazy: OLED nie jest do grania (bo jak wyżej 'wypalenie'), bywały tematy gdzie ktoś zastanawiał się nad OLEDem do Konsoli i nie było tam żadnych przesłanek ku temu żeby to miała być sytuacja taka, że użytkownik będzie grać w jedną grę Multi-Player w kółko i nic więcej, a i tak odradzali mu OLEDa.

A jak widać takich dylematów w kontekście tego typu scenariusza używania OLED nie brakuje. :) 
I8UaWHv.jpg

Dobrze mówisz, u mnie też nic nie zostaje a gram już praktycznie tylko z HDR jeśli jest on dostępny 

2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ok dzięki.. O jaką naklejkę Ci chodzi? ?

Z datą produkcji, łatwiej będzie zgadnąć czy siedzi tam już EVO 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Dobrze mówisz, u mnie też nic nie zostaje a gram już praktycznie tylko z HDR jeśli jest on dostępny 

Z datą produkcji łatwiej będzie zgadnąć czy siedzi tam już EVO 

Myślałem że wysłałeś jakieś foto i mi nie wyświetliło.. ?

który miesiąc produkcji to już będzie tę EVO? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, dawidoxx napisał:

Myślałem że wysłałeś jakieś foto i mi nie wyświetliło.. ?

który miesiąc produkcji to już będzie tę EVO? 

Wszystkie świeżynki z aktualną datą produkcji +/- 2-3 miesiące.  

No i będziesz też wiedział gdzie był składany np. mój w PL był :E

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki to już wszystko wiem ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, azgan napisał:

Wszystkie świeżynki z aktualną datą produkcji +/- 2-3 miesiące.  

No i będziesz też wiedział gdzie był składany np. mój w PL był :E

Ale to chyba nie jest do konca takie pewne ze wszystkie maja evo? Bo z tego co wiem to i w C1 trafiaja sie tez nie evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, Sheeneek napisał:

Ale to chyba nie jest do konca takie pewne ze wszystkie maja evo? Bo z tego co wiem to i w C1 trafiaja sie tez nie evo.

Zgadza się nie we wszystkich chociaż im "dalej w las" tym coraz więcej powinno tego być. LG przestawiło proces produkcji a czy to dobrze czy źle będziemy oceniać za jakiś czas. Plus teraz jest taki że mamy tańsze OLED'y.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C1 z kwietnia 2021.. Wyczytanie tego jaki ma się panel to jedno.. do tego dochodzi analiza wszystkich rodzajów paneli i Wyczytanie jaki model odpowiada jakim cechom matrycy. To jest dość mocno skomplikowane jak czytam o tym na forach zagranicznych xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kohuta się może pozbędziecie, głosujcie na innych profesjonalistów.
    • No wlasnie problem w tym ze dzis HDR sam w sobie jest wyswietlany dynamicznie no chyba ze masz kontent ktory zostal zmasterowany do 1000 nitow, no ale wlasnie zobacz jaki masz blagan z tym HDR. Dlatego jedyna sposb zeby to wszytko "dzialao" to wystwietlacz ktory miesci sie w maksimum tego co moze pokazc HDR. A taki wyswietlacz nie istenieje w swerze komercyjej i nawet nie wiem czy ogolnej, ale ktorys z procudentow, chyba Sony albo Samsung pokazal kiedys na jakis targach wyswietlacz ktory osigal 10000 nitow. Nie wiem nawet czy to przypadkiem nie byl MicroLED.
    • Dla tego nie używam trybów dynamicznych, ani dla sdr, ani dla HDR. Niestety każdy producent wali swoje implementacje HDR do tego tryby dynamiczne i różne fikołki mające robić pseudo wrażenia. Dolby Vision ma swój system i dla mnie działa to ok czy tam przyzwoicie na oledach wspierających DV.  A do gierek używam HGiG, albo po prostu off wszystkie wzmacniacze HDRu, ale HGIG na LG lepiej się sprawdza. Do tego gierka musi mieć dobrze ten HDR zaimplementowany bo z tym bardzo różnie bywa. Więc z HDR tylko w małą część gierek grywam. A jakieś AutoHDRy to już w ogóle padaka Nie dość, że wszystko się rozjeżdża w obrazie to jeszcze w tych grach nie można przyciemnić HUDów i te walą bezsensownie po oczach.
    • 6 sztuk 14900K, 1 sztuka 14900KS. Każdy zachowywał się identycznie. Wybacz, aż takiego pecha nie mam Właśnie zamontowałem i skończyłem sprawdzać 14700K. Włożyłem, ustawiłem RAM. Od strzała, bez limitów mocy, przeszedł wszystkie testy i nigdzie się nie wysypał.  302W miał w peak i dał 89 stopni. I9 14 przy 300W były już po przywitaniu się z pierwszą setką A hitem jest to, że w R23 uzyskałem wynik wyższy niż wczoraj na 14900KS z nowymi ustawieniami Intela Plan był taki, że jak i7 by wariował, to bym wziął i5 albo spróbował AMD
    • No właśnie nie jest ok, sygnał HDR ma znacznie większą rozpiętość tonalna niż te certyfikaty czy możliwości dzisiejszych ekranów, to ze ty sobie to "ustawisz" i skompresujesz sygnał kompletnie przeczy idei sygnału HDR. Jestem przekonany ze tylko ekrany które są w stanie wycisnąć z danego sygnału HDR 100% bez żadnych "sztuczek" pokazują jak ten obraz faktycznie powinien wyglądać i zapewne nie będzie tez przy nich żadnego zmęczenia wzroku czy innych problemów. A dziś jest tak ze włączasz HDR i odrazu wali po oczach jak nie zbyt nasyconymi barwami które są nienaturalne to oślepia cie w peakach bo muszą kompresować sygnał do tego co potrafi ekran. Chyba najlepszym przykładem jak źle to wszytko działa są tryby dynamicznego mapowania metadanych (nie mylić z metadanymi Dolby Vision) które TV tworzą w czasie rzeczywistym czy tam monitory ale przy tym rozjeżdża się cala dynamika obrazu bo wszytko nagle staje się dwa razy jaśniejsze nie wiadomo po co i co to ma wspólnego z dobrej jakości HDR. To jak z trybami demo w sklepach, wszystkim się podobają i nawet ludzie potem tak w domach oglądają ale dobra lub poprawna jakością obrazu nie ma to nic wspólnego. I nie mowie żeby się zaraz trzymać wytycznych jak od linijki ale włączając HDR odrazu widzę ze coś z tym obrazem jest nie tak, problem ten jest znacznie mniej widoczny przy materiałach Dolby Vision ale jako ze ekrany nadal maja zbyt słabe jasności maksymalne aby odpowiednio wyświetlić pełny zakres HDR to nawet DV jest mocno kompresowany przez co męczy wzrok. Oczywiście można sobie taka matryce przyciemnić tylko ze leci w dół wszytko a nie tylko peak wiec z HDR zostaje jeszcze mniej. I tak człowiek dochodzi do wniosku ze wali go ten cały HDR i zostaje przy SDR, który jest stały i wygląda wszędzie prawidłowo, nie trzeba nic za każdym razem kalibrować jak chcesz w coś grac albo coś ogladac.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...