Skocz do zawartości
kochan4

Gtx 1070 czy nówka gtx 1660?

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy ja się nie dziwię. RX 580 nie ma wersji referencyjnej. Ja sam ogólnie patrzę na możliwość OC i UV przy zachowaniu dobrej kultury pracy i tutaj bez wątpienia gtxy mają przewagę, bo tam można mocno kręcić i robić ładne UV. Na rx580 trzeba się już mocno napocić no i dobre UV jednak ciągnie zegary w dół.

 

Sam zresztą wiesz jak to działa i do jakiego poziomu trzeba obniżyć takty i jaki mocne zrobić UV aby RX 580 nawet z dobrym chłodzeniem trzymał niskie temperatury przy niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, wg testu pclaba to jest raczej odwrotnie :E

https://pclab.pl/art80108-17.html

 

no i fajnie moj nie przekracza pod obciazeniem 62 stopnie a porownywanie takiego syfu z jednym wentylem do RX'a z duzo lepszym chlodzeniem nie wydaje Ci sie smieszne ?

 

zastanow sie do czego zmierzasz bo takie argumenty zapodaja raczej ludzie bez pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem do czego zmierzam, bo jakbym miał kupować gtx1660 to właśnie taki "syf" jak to ująłeś z jednym wentylem bym wziął, bo na drozszy mnie nie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapomnij o tej suszarce bo bedziesz mial zrzuty taktowania i ten caly UV na niewiele sie zda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nie masz pojęcia co daje UV :lol2:

na swojej obecnej karcie , też z jednym wentylem, zbiłem z 80 do 68 st tempy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super u mnie po UV jest 58 wiec twoja to dalej piekarnik no ale to Twoja kasa wiec rob jak uwazasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed palitem 1660 1 wentyl miałem Gigabyte HD 7950 WindForce 3X nie wiem czy to dobre porównanie ale mam tylko takie.

kultura pracy i tempy są zdecydowanie lepsze niż w hd7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super u mnie po UV jest 58 wiec twoja to dalej piekarnik no ale to Twoja kasa wiec rob jak uwazasz

Jeśli ciągnie tyle samo watt co twoja to macie taki sam piekarnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciągnie tyle samo watt co twoja to macie taki sam piekarnik ;)

 

Szybsza i chlodniejsza karta jest wedlug ciebie piekarnikiem ? Heh no szkoda faktycznie moglem tez kupic podobna i na zime do ogrzewania pokoju jak znalazl

 

Troszke zalatuje trolem bo Twoim tokiem rozumowania 2080ti jest jeszcze bardziej mocozerna i co to ma do rzeczy skoro jest 5x wydajniejsza od tych kart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsza i chlodniejsza karta jest wedlug ciebie piekarnikiem ? Heh no szkoda faktycznie moglem tez kupic podobna i na zime do ogrzewania pokoju jak znalazl

 

Troszke zalatuje trolem bo Twoim tokiem rozumowania 2080ti jest jeszcze bardziej mocozerna i co to ma do rzeczy skoro jest 5x wydajniejsza od tych kart ?

 

Jeśli karta ma to samo TDP, powiedzmy 85W to wydzieli tyle samo ciepła do otoczenia ile inny model z takim samym TDP. Dla przykładu jeśli ten Gigabyte z dwoma wentylatorami rozgrzeje się do 71 stopni, a wersja Gigabyte z trzema wentylatorami do 61 stopni to mając to samo TDP dalej wydzielą do otoczenia taką samą ilość ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

rx 590 z x-kom, outlet https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-sapphire-rx-590-nitro-se-8088105615

opyla sie za 900 ?

 

i jeszcze znalazłem takiego 2 wentylowego palita

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/palit-karta-graficzna-geforce-gtx-1660-dual-6gb-gddr6-192bit-hdmi-dp-dvi-d

czy zadowolenie.pl to w miare dobry sklep?

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybsza i chlodniejsza karta jest wedlug ciebie piekarnikiem ? Heh no szkoda faktycznie moglem tez kupic podobna i na zime do ogrzewania pokoju jak znalazl

 

Troszke zalatuje trolem bo Twoim tokiem rozumowania 2080ti jest jeszcze bardziej mocozerna i co to ma do rzeczy skoro jest 5x wydajniejsza od tych kart ?

Raczej zalatuje osobą, która ponad 15lat temu nie omijała lekcji fizyki w szkole. Ilość pobranej energii = ilość oddanego ciepła.

Jeżeli Wasze karty wciągają 120W przy czym Twoja na rdzeniu notuje 55C a jego 69C to obydwie karty generują taką samą ilość ciepła a punktowa różnica temperatura wynika tylko z lepszego chłodzenia jakie masz na karcie. Ot tyle.

 

Od siebie dodam, że ja w tej kwocie, którą dysponujesz szedł bym w stronę GTX1660. Karta wydajniejsza od RX 590, chłodniejsza, cichsza i wciągająca znacznie mniej Watt.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po przeczytaniu artu o raytracingu na gtx 1xxx skłaniałbym się w stronę gtx 1660/1660ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie ile karta odprowadza ciepla tylko jak porzadne chlodzenie potrafi to cieplo odprowadzic

Bez sensu ta dyskusja to tak jakby mnie interesowalo ile mocne 500konne auto wywali spalin z wydechu od takiego przyszcza eko 1.4 w gazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore tego palita gtx 1660 duala - dam znać jak przyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i piekna cena na niego ;) Daj znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie ile karta odprowadza ciepla tylko jak porzadne chlodzenie potrafi to cieplo odprowadzic

Bez sensu ta dyskusja to tak jakby mnie interesowalo ile mocne 500konne auto wywali spalin z wydechu od takiego przyszcza eko 1.4 w gazie

Tylko, że karta nie oddaje ciepła w jednym punkcie o czym pewnie nie masz pojęcia :Up_to_s:

To, że karta ma wyższą temperaturę rdzenia nie świadczy od razu o tym, że jest piekarnikiem bo o tym świadczy ilość energii jaką wciąga i jednocześnie oddaje w postaci ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i piekna cena na niego ;) Daj znac ;)

złożone :E - no to teraz kilka dni na gtx750ti trzeba sie pomęczyć

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz 1060 pogoniles? :P

przed 30 minutami był klient, za 6 stówek poszła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że karta nie oddaje ciepła w jednym punkcie o czym pewnie nie masz pojęcia :Up_to_s:

To, że karta ma wyższą temperaturę rdzenia nie świadczy od razu o tym, że jest piekarnikiem bo o tym świadczy ilość energii jaką wciąga i jednocześnie oddaje w postaci ciepła.

No to teraz blysnales wiedza

Serio nie wiedzialem ze karta ma kilka czujnikow heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan4 czekam na nowe filmiki z bf5 już z gtx 1660 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...