Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zdajesz sobie sprawę że ten artykuł nie wspomina o tym co Ty?

Tak, i caly sens mojej wypowiedzi to potwierdzenie ze tylko w niektorych grach 4k 120 fps bedzie do osiagniecia.

 

Co do portu nie znalazlem zadnych oficjalnych informacjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś info?na temat display port?

 

Raczej wątpliwa sprawa, aby dali DP, zresztą w sumie to nie potrzebne zwiększało by koszta konsoli, HDMI 2.1 ma VRR i obsługuję 4k 120Hz 10bit z HDR bez potrzeby kompresji koloru.

 

To co wyswietla sie na ekranie jest niezalezne od pada ;)

 

Tu pełna zgoda, różnica jest diametralna 30 vs 60fps. Zdecydowanie poprawia się wyrazistość obraz w ruchu czy podczas obracania kamery.

 

Pad ma ten plus, że po prostu gry są bardziej grywalne w niskim fps, lepiej się kontroluje postać w 30fpsach na padzie, gdzie na myszce 30fps to jest totalna tragedia.

 

Mniej wymagające gry jak bijatyki, sportówki czy torowe wyścigówki mają sporą szansę, aby działać na nowych konsolach w zakresie 60-120 fps z VRR. Ale oczywiście wszystko będzie zależało od twórców, w każdym razie będą mieli wybór.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50cali sa tv 60Hz a pow 100-120hz.

 

Jesli ilosc klatek dla ciebie jest subiektywna to napisze wprost, jestes slepy albo nigdy nie widziales na oczy wiecej fps w ekranie o wyzszym odswiezaniu i to nie podlega zadnej dyskusji bo to nie jest zadna kwestia subiektywna. To tak jakby pisac ze nie widac roznicy miedzy 1080p a 1440p i 2160p :E

 

To co wyswietla sie na ekranie jest niezalezne od pada ;)

 

 

prawie wszystkkei 60-70 cali tv tanie maja max 50 hz .

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tu pełna zgoda, różnica jest diametralna 30 vs 60fps. Zdecydowanie poprawia się wyrazistość obraz w ruchu czy podczas obracania kamery.

 

No tak to prawda.. To też zależy jak dużo grywasz w gry z większa ilościa klatek. Bo np ja w poprzednich latach grywałem głównie w gry gdzie jest max 30fps.. I po czasie sie tak przyzwyczajasz, że ilośc klatek absolutnie nie przeszkadzają (o ile jest dobra optymalizacja). Natomiast obecnie przyznam, że troszkę mnie razi jak przeszedłem z 60 fps do 30fps przy serii Uncharted.. Trylogię przeszedłem w 60fps i to sporo czasu mi zajęło.. I nagle uruchomiłem dodatek do Uncharted 4 w 30fps.. I kurcze czuć te powolność.. Nawet odczuwa sie sam ruch postacią (zwłaszcza jak szybko się nia poruszasz). Oczywiście im dłużej już gram w 30FPS to już zaczynam się ponownie przyzwyczajać. Dlatego lepiej lepiej grać tylko w 30FPS aż sie mózg przyzwyczai albo w 60 fps:).

 

Co do ilość herców. Mój TV obsługuje 120hz ale tylko w rozdziałce 1080p. Dlatego dla mnie to zbędne. No chyba, że będę grał w gry ze Steam Big Picture.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno były i tv co w 4k mialy tylko 24 hz i w full hd wiecej.

Często jest tak że pisze 100hz ale to nie oznacza 100hz w 4k tylko max w full hd ale tego na opakowaniu nie napiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele TV nawet tych już z średniej półki ma natywne 120Hz w 4k, ale w 99% nie mają HDMI 2.1 więc i tak tylko do filmów się to nada wraz z upłynniaczem.

 

Ale nowe TV z tego roku to już HDMI 2.1 w sporej części i do nowej konsoli będziemy celować właśnie w takie TVki.

 

O low end TV to nawet nie ma co dyskutować bo to w większości nadaje się głównie dla dziadków do salonu i dla najmniej wymagających klientów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wiele TV nawet tych już z średniej półki ma natywne 120Hz w 4k, ale w 99% nie mają HDMI 2.1 więc i tak tylko do filmów się to nada wraz z upłynniaczem.

 

Ale nowe TV z tego roku to już HDMI 2.1 w sporej części i do nowej konsoli będziemy celować właśnie w takie TVki.

 

Tak konsole już muszą mieć 2.1. Ja tam nie będę specjalnie zmieniał TV bo chyba nie ma sensu? 2.0 chyba nadal będzie dawał radę. A na bank kolejny zakup tvika to już będzie na pokładzie 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nowe konsole już muszą mieć HDMI 2.1. HDMI 2.0 to już przeżytek niedostosowany do dzisiejszych standardów. A trzeba pamiętać, że konsola jest projektowana na wiele lat grania.

 

Oczywiście na TV z HDMI 2.0 dalej będziesz mógł grać tyle, że to co z niego wyciśniesz to max 60hz w 4k i z kompresją koloru chroma 4:2:2, gdzie HDMI 2.1 pozwoli na przesyłanie obrazu bez kompresji koloru i nawet 120hz w 4k.

Do tego VRR czyli synchronizacja klatek z TV co zniweluje rozrywanie obrazu i judder gdy będziemy grać w gry z wahającym się/uwolnionym fps.

 

Konsole wyjdą najwcześniej pod koniec roku i następna generacja będzie trwała kolejne ~7 lat. W tym okresie z pewnością wcześniej czy później wymienisz TV na nowy. Ja wymienię na pewno razem z zakupem nowej konsoli, albo jeszcze wcześniej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O low end TV to nawet nie ma co dyskutować bo to w większości nadaje się głównie dla dziadków do salonu i dla najmniej wymagających klientów.

Czyli dla większości graczy? :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i dochodzę do wniosku że co niektórzy powinni opuścić ten temat.

Konsola to konsola a nie jakieś pc ze zmianami rozdzielczości detali herców i myszek bo ktoś nie umie grać padem.

Jest to sprzęt zaprojektowany tylko do grania i jak ktoś płacze że nie może sobie przełączać rozdziałki i źle mu się padem gra to po prostu jej nie kupuje i już.

Kupuję obie na premierę bo nie bawi mnie wieczne dokupowanie nowszych kart,procesorów i ramów.

Kupujesz konsolę i wiesz że do końca jej generacji grasz we wszystko na dużym tv a nie monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up nawet konsole się rozwijają i dostosowują się do nowych technologi. Nowa generacja zapewni większe możliwości konfiguracyjne i możliwości niż do tej pory mieliśmy. Oczywiśnie w niczym to nie przeszkodzi, aby przeciętny Kowalski na niej grał plug&play.

 

Czyli dla większości graczy? :D;)

 

Dla mniejszości i to znacznej TV z 60hz to głównie tanie padła. W przypadku 55" to dzisiaj bez problemu od kwoty ~3k pln kupujesz TV z matrycą 120hz. Pod nowe konsole dochodzi kwestia HDMI 2.1, ale już od tego roku będzie masowy napływ takich TV.

 

A co do samego VRR jak ktoś jeszcze nie wie z czym się to je i jakie bonusy to daje to może obejrzeć i posłuchać. A jak ma odpowiedni TV to nawet dzisiaj zobaczyć jak działa w części gier np. na Xbox one X.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile pieniędzy część z Was wyda na nowe TV do tych konsol. :E Bo z pewnością dla jakichś graczy to będzie pełna przesiadka generacyjna, czyli i konsola, i odpowiedni TV pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Konsole wyjdą najwcześniej pod koniec roku i następna generacja będzie trwała kolejne ~7 lat. W tym okresie z pewnością wcześniej czy później wymienisz TV na nowy. Ja wymienię na pewno razem z zakupem nowej konsoli, albo jeszcze wcześniej.

 

Masz chyba dobry TV.. i już chcesz tak szybko zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Azazell ten TV mimo, że ma 4k i podstawowy HDR to ma już prawie 5 lat. Być może jeszcze w tym roku nie wymienię, ale w następnym to jest 99.9% ze względu na nowe technologie jak VRR, HDMI 2.1 i ogólną jakość obraz która poszła mocno do przodu w ostatnich latach. No i u mnie TV to nie tylko konsola. Filmy, konsola + PC też podpięty.

 

Ciekawe ile pieniędzy część z Was wyda na nowe TV do tych konsol. :E Bo z pewnością dla jakichś graczy to będzie pełna przesiadka generacyjna, czyli i konsola, i odpowiedni TV pod nią.

Pewnie większość zmieni, tylko rozłoży się to na przeciągu lat bo generacja jednak jest długa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

@Up Azazell ten TV mimo, że ma 4k i podstawowy HDR to ma już prawie 5 lat. Być może jeszcze w tym roku nie wymienię, ale w następnym to jest 99.9% ze względu na nowe technologie jak VRR, HDMI 2.1 i ogólną jakość obraz która poszła mocno do przodu w ostatnich latach.

 

VRR? Pierwsze słysze :D. to coś związane z HDMI? O ile konsole te VRR będą miały? Bo to chyba też jest istotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox X już ma VRR(Variable Refresh Rate), tylko mało gier jeszcze to obsługuję na obecnej generacji konsoli. Na pc to normalka VRR to adaptive sync/g-sync compatible/freesync/. Dałem filmiki wyżej. Można też w google po polsku wyszukać z czym się to je.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mniejszości i to znacznej TV z 60hz to głównie tanie padła. W przypadku 55" to dzisiaj bez problemu od kwoty ~3k pln kupujesz TV z matrycą 120hz.

A myślisz co się ludziom wciska w sklepach i ile osób jest świadomych tego aspektu, przez co wymaga minimum 120Hz? :E Spokojnie można mówić tutaj o większości, nie mniejszości. Przeciętny użytkownik konsoli nie kupuje TV konkretnie pod konsolę tylko wykorzystuje telewizor "domowy".

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz co się ludziom wciska w sklepach i ile osób jest świadomych tego aspektu, przez co wymaga minimum 120Hz? :E Spokojnie można mówić tutaj o większości, nie mniejszości. Przeciętny użytkownik konsoli nie kupuje TV konkretnie pod konsolę tylko wykorzystuje telewizor "domowy".

 

Jak pójdziesz do marketu i łykniesz wciskanie to akurat masz dość duże szanse, że ci wcisną z matrycą 120Hz. Oni raczej unikają wciskania najtańszych modeli, a już jak pisałem od ~3k pln wiele modeli TV ma matryce 120hz. Tylko, że tutaj dochodzi kwestia HDMI 2.1 aby to wykorzystać(120hz) na konsoli lub PC z GPU nowej generacji. Takie TV z HDMI 2.1 dopiero masowo będą się pojawiać w drugiej połowie tego roku.

 

Prawie każdy świadomy gracz w 2021 roku i następnych latach pod konsolę/PC i tak wybierze TV z HDMI 2.1 i 120hz, a ci casuale i nie świadomi konsumenci i tak w większości takie będą mieli wciśnięte przez sprzedawców :E

Wystarczy, że padnie hasło konsola w sklepie to sprzedawca już będzie miał pole do popisu z 120hz, VRR, kolorze bez kompresji itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle Szajsungi za 2k które są najpopularniejsze w Polsce mają 120mz.

Mają 50-60Hz, zdecydowana większość. Choćby bardzo popularna seria RU7XXX.

Prawie każdy świadomy gracz w 2021 roku i następnych latach pod konsolę/PC i tak wybierze TV z HDMI 2.1 i 120hz, a ci casuale i nie świadomi konsumenci i tak w większości takie będą mieli wciśnięte przez sprzedawców :E

Poruszałem już wyżej temat świadomości graczy, naprawdę uważasz, że stanowią większość? Przy tej ilości sprzedanych konsol? No i nie, nie ma aż tak dużej szansy na wciśnięcie 120Hz "przez przypadek", bo nadal częściej patrzy się na przekątną, a nie rzeczy o których przeciętny nabywca nie ma większego pojęcia. Założenie, że pada magiczne słowo "konsola" i nagle wszyscy rzucają TV ponad 3K, jest IMO mocno naciągane.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chyba nigdzie nie pisałem, że świadomi konsolowi gracze to większość. Raczej patrząc po znajomych i necie to mniejszość.

 

Też nic nie piszę, że wszyscy nagle się rzucą na nowe TV. Bo nie rzucą, ale pisałem o tym że w przeciągu trwania kolejnej generacji, która będzie trwała 7-8 lat znaczna ilość osób grających na konsoli zmieni swoje TV na takie z VRR i 120hz.

 

120hz jest przydatne również do oglądania sportu czy filmów akcji, więc na prawdę sprzedawcy w sklepach mają duże pole do popisu w wciskaniu takich TV szczególnie jeśli nieświadomy klient zasugeruję że będzie również korzystał z TV do konsoli.

 

Sam wciskam znajomych 120hz jak pytają o rady odnośnie zakupu TV :E Ale nie z powodów finansowych po prostu dzisiaj nie warto już brać nic na matrycy 60hz.

Wręcz warto ludzi uświadamiać, aby omijali takie TV bo prawie zawsze w podobnej lub niewiele wyższej cenie znajdą lepszy model na matrycy 120hz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uświadamiać jak najbardziej warto, niestety nie zawsze jest to na rękę sprzedawcom, o czym nie raz się przekonałem, robiąc za ciche wsparcie zakupowe przy wyborze TV. Choćby wspomnianej wyżej serii Samsunga jest w sklepach od groma, a z roku na rok oferta coraz gorsza. No, ale jest tanio, 55 cali bez problemu można było złapać za ~1800 zł w gorącym sezonie, nadal ofert w tych okolicach nie brakuje. Sporo ludzi kupi teraz takie TV, bo "duży, ładny i działa". W pełni świadomi gracze, których interesują takie rzeczy jak odświeżanie ekranu, input lag czy jasność HDR, są w wyraźnej mniejszości. Aczkolwiek właśnie zysk wynikający z częstotliwości najłatwiej sprzedać, więc jak najbardziej powinno się zwiększać świadomość wśród konsumentów. Głową jednak ściany nie przebijesz, sporo osób ma zwyczajnie przeciętne wymagania i zadowoli się telewizorem za 2k. Ciężko ich o to winić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę trzeba wziąć też również część wymagań konsumentów odnośnie konsoli. Wbrew pozorom dla całkiem nie małej ilości graczy granie na konsoli to jest bardzo okazjonalna zabawa i nie przesiadają się dopóki stara zabawka nie padnie lub nowa znacznie nie stanieje. I tak dalej w swoim otoczeniu mam osoby które grają na starej generacji i im to styka. Szwagier gra na TV za 10k korzystając z xbox 360, a inny dobry kumpel ma do dziś tylko ps3 i gra na TV 720p oczywiście okazjonalnie, ale to im styka do zabawy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo każdy ma inne wymagania i zapotrzebowania.. Dla mnie akurat najbardziej liczy się wielkość ekranu .. Dlatego do gier 3D preferuje wyłącznie telewizor niż wypaśny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy ma inne wymagania i zapotrzebowania.. Dla mnie akurat najbardziej liczy się wielkość ekranu .. Dlatego do gier 3D preferuje wyłącznie telewizor niż wypaśny monitor.

Oj Azazell nie mogę się do końca zgodzić z tym co dla ciebie najbardziej się liczy. Widzę, że jednak patrzysz również na inne parametry. W okresie kiedy kupowałeś swój TV 55" z przyzwoitym HDR i innymi bajerami w podobnej cenie spokojnie znalazłbyś większy 65" bida edition bez HDR i pewnie mniej markowy o ogólnie gorszej jakości obrazu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oj Azazell nie mogę się do końca zgodzić z tym co dla ciebie najbardziej się liczy. Widzę, że jednak patrzysz również na inne parametry. W okresie kiedy kupowałeś swój TV 55" z przyzwoitym HDR i innymi bajerami w podobnej cenie spokojnie znalazłbyś większy 65" bida edition bez HDR i pewnie mniej markowy o ogólnie gorszej jakości obrazu.

 

W powyższym poście nie opisałem tego dokładnie.. Wielkość ekranu jest najważniejsza ale liczy się również jakość obrazu - i to jest przecież zrozumiałe. Kolejna rzecz to marka/firma odbiornika, a następnie dopiero wbudowane technologie.. Logiczne jest, że przecież nie wybiorę tvika np o 10 cali większego z dużo gorszą jakością obrazu (lub w tej samej wielkości). Pamiętam jak w sklepie porównywałem wystawione TV to obok mojego np stał tańszy ale i większy Thomson albo inne jakieś Krugetzy .. Jakościowo prezentowały się bardzo ubogo. Ostrość obrazu dużo gorsza od mojego. Dlatego to mnie poniekąd odstraszało. Więc mając ograniczony budżet zdecydowałem się na tego soniacza. W tym czasie jak kupowałem to HDR był już na topie więc to też brałem pod uwagę + zachciało mi się wbudowanego Androida TV.. I dlatego padło na ten Sony.

 

Dlatego wielkość ekranu jest najważniejsza ale trzeba też podejść z głową do zakupu. Dzisiaj wciskają TLC lub nie tak dawno były Manty.. Co z tego ze są tanie i są większe od mojego jak na nich wszystko zacina podczas korzystania z pilota + jakość obrazu jest bardzo smętna.

 

Jeśli mam kupować monitor np 32-42 calowy z jeszcze lepsza jakoscią niż mój obecny TV to dla mnie jest to zbędne i niepotrzebne. Bo akurat wole swoj TV bo mi ta jakość obrazu i jego funkcjonalność po prostu odpowiadają. No albo jeszcze lepiej jak się weźmie już pod uwage Oledy :). No ale wtedy jak kupowałem tvika to oledy było od 7k wzwyż ;(.

 

Jak będę zmieniał TV to już na oled Samsunga lub LG. ;p Ale ceny są nadal wysokie np taki LG oled 65` z ponad 7.500zł.. Dlatego poczekam jak one spadną do poniżej piątaka.. Myślę, że nastąpi to gdzieś do roku? Może dwóch lat. No chyba, ze mi się obecny zepsuje i będę musiał szybciej zakupić wtedy chyba weźmę jakiś oled 55.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...