Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Minciu napisał:

Żeby tak przekroczyć barierę 2500MHz na RTX3070 na rdzeniu Samsunga, to pewnie PL przydałby się w okolicy 1kW. Na 3080 pewnie z 1.5kW :D Gdyby tak rdzenie produkowała inna firma z lepszym procesem, mogłoby być ciekawie. Wiadomo że konstrukcja rdzenia zupełnie inna niż w radkach, więc nie wiadomo ile wyszłoby ostatecznie w MHz. Ale NV jakoś tak to skalkulowała, że ponoć wyszłoby za drogo, czy za mało sztuk. Ciężko powiedzieć. 

https://www.youtube.com/watch?v=XHAEvG_EmS4

Raczej NV nie potrzebowała specjalnych kalkulacji, bo i rozwiązań było niewiele, gdyby karty tłukli w 7nm u TSMC, to i zegar i sprawność energetyczna były by lepsze, ale z drugiej strony prawdopodobnie ani ja, ani Ty nie mieli byśmy teraz swoich kart.
Patrząc na to co się dzieje w TSMC, zaczynam sobie wyobrażać, co by było, gdyby coś im się wysypało, praktycznie większość przemysłu IT by klęknęło, a Samsung i Intel zacierali by ręce :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby tyle NVłek co AMDków teraz na rynku. Albo po połowie by się podzielili mocą przerobową. Ile to radków już wjechało do naszego kraju? Jeden na premierę pamiętam był, później już nie obserwowałem to nie jestem na bieżąco :D Przydałby się nowy niższy proces w TSMC najlepiej wymagający zupełnie nowych maszyn produkcyjnych. Wtedy 7nm się zwolni na mocach przerobowych. I pewnie niedługo tak będzie, że telefony będą zawsze o krok, dwa z przodu przed GPU. Albo na runku nigdy kart nie będzie :D 

A jeszcze intel chyba musi gdzieś się dopisać. Bo tak przywalili łbem w 10nm, że  ich odbiło na dupę do 14nm i się pozbierać nie mogą. Chyba już więcej slajdów i map drogowych wyprodukowali, niż procesorów 10nm, a gdzie 7 5 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

Żeby tak przekroczyć barierę 2500MHz na RTX3070 na rdzeniu Samsunga, to pewnie PL przydałby się w okolicy 1kW. Na 3080 pewnie z 1.5kW :D Gdyby tak rdzenie produkowała inna firma z lepszym procesem, mogłoby być ciekawie. Wiadomo że konstrukcja rdzenia zupełnie inna niż w radkach, więc nie wiadomo ile wyszłoby ostatecznie w MHz. Ale NV jakoś tak to skalkulowała, że ponoć wyszłoby za drogo, czy za mało sztuk. Ciężko powiedzieć. 

https://www.youtube.com/watch?v=XHAEvG_EmS4

2.2 GHz może zrobisz na 3070 ale to i tak da tylko parę procent :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się śmiać chcę z fanbojków AMD którzy to mówili że, TSMC gwarantuje nieprzerwane dostawy zarówno GPU (RDNA2) procków jak i konsol. 

Tymczasem nie ma wszystkiego i czar mitycznego TSMC prysł. Dostępność GPU AMD jest właściwe żadna. co nawet pokazuje wątek zakupowy na tym forum. I to przy śladowym popycie. Bo jednak Cyberpunk jaki nie jest, spowodował, że jednak user woli mieć kartę z dobrym RT niż kartę AMD z nieokreśloną wydajnością. cyberpunk jeszcze bardziej nakręcił sprzedaż nV.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacz i zgrzytanie zębów.

Karty strasznie drogie, niska dostępność, słabawa wydajność, brak DLSS u AMD, gry zabugowane i opóźniane. Do tego TLOU2 grą roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Spl97 napisał:

Coś dla mnie,do poczytania :)

https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3060-ti-ftw3-ultra/

Co wyczytałem,ma czujniki temperatury na GPU/VRAM/VRM.
34 dB przy ~1950 RPM

Toż to żadna rewelacja. Wsadzisz to do budy i karta będzie miała ponas 2 k RPM . Ci wszyscy recenzenci testujący na pająka na testbenchach mają sie nijak do domowych warunków. 

Gaming Trio zjada tę kartę na śniadanie, pod względem kultury pracy nawet w tym teście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowana była w obudowie,nie na testbenchu (tak testują wszystkie karty u TPU)

setup-full-view.jpg

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Testowana była w obudowie,nie na testbenchu (tak testują wszystkie karty u TPU)

Ta strona testu jest istotna: https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3060-ti-ftw3-ultra/32.html

To już nawet Gigabyte wypada zauważalnie lepiej.

cooler-performance-comparison.png

Edytowane przez someI
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, BladyPL napisał:

Co z tego, jak to karty widmo? 

Dokładnie jakiekolwiek Ampere od EVGA są w Polsce pewnie policzalne na palcach jednej ręki a i to jak ktoś zdołał kupić z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Doamdor napisał:

Mój kasztan RTX 3070 nie jest wstanie utrzymać stabilnych 2000MHz, spadki są nawet do 1900MHz podczas testu 3DMark.

Bieda straszna, trzeba zadowolić się 1900MHz na 0,9V. ?

To nie jest zły wynik mój poprzedni palit 3070 śmigał na 1900mhz i 0.875v ale za to stabilny jak skała w każdej grze łącznie z metro, z tego co widzę to dużo ludzi chwali się niskim napięciem i wysokim traktowaniem bo im timespy przechodzi a gry im później weryfikują te napięcia i trzeba dawać wyższe

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ci4stek napisał:

To nie jest zły wynik mój poprzedni palit 3070 śmigał na 1900mhz i 0.875v ale za to stabilny jak skała w każdej grze łącznie z metro, z tego co widzę to dużo ludzi chwali się niskim napięciem i wysokim traktowaniem bo im timespy przechodzi a gry im później weryfikują te napięcia i trzeba dawać wyższe

Otóż to. Ostatnio CP2077 stał się takim selekcjonerem dla kart. Wyjątkowo wrażliwa gra na niestabilności. Metro to przy niej pikuś, chociaż mocniej obciąża kartę i bierze więcej W niż Cyber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, stanko11 napisał:

chociaż mocniej obciąża kartę i bierze więcej W niż Cyber.

Tu sie zgodze bo przez to iz nie wybija tak PL jak Metro to trzyma wyzsze zegary i w Cyberze mam 2160Mhz ze spadkami do 2145Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale za czasów RTX'a 2070 u mnie największym testem stabilności to był Dragon Quest XI odpalony w 4k :E, karta potrafiła wszędzie być stabilna, Metro, Wiedźmin, Time Spy, ale jak była za mocno podkręcona to DQ XI potrafiło mi się nawet w menu głównym wywalić i sypnąć błędem UE engine :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michaelius33 napisał:

Dokładnie jakiekolwiek Ampere od EVGA są w Polsce pewnie policzalne na palcach jednej ręki a i to jak ktoś zdołał kupić z zagranicy.

Na pewno nikt z nas w Polsce nie ma karty od tego producenta,póki co.Nie znam w sumie nikogo,kto by miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Na pewno nikt z nas w Polsce nie ma karty od tego producenta,póki co.Nie znam w sumie nikogo,kto by miał.

@wincyjognia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Spl97 napisał:

Może ma, zdjęcia nie widziałem.

Mam mam, 3090 w budzie, 3080 w drugim kompie. Ale ja dorwalem przez amazon jeszcze w listopadzie. Teraz to jest praktycznie niemozliwe. Fot nie wrzucam bo nie ma po co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,musiałem zapomnieć przez gąszcz sporej ilości postów

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Spoko,musiałem zapomnieć przez gąszcz sporej ilości postów

Ps. To 3060Ti FTW3 to faktycznie bardzo przecietnie wg TPU wyszlo, zeby nie powiedziec, ze tragicznie. Az sie troche dziwie. Po tabelce RPM i temperatur to bralbym Strixa w opcji Quiet BIOS. :)

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radier napisał:

Takie tam moje zabawy z MSI 3060 Ti TRIO.

OC vs Stock Fire Strike

 

Rewelacyjny wynik, jak temperatury, obroty wentylatora i pobór prądu karty podczas testu ?

Mógłbyś jerze wrzucić wynik po OC w Time Spy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...