Skocz do zawartości
Phate25

Przesiadka z ddr3 (800MHz) na lepsze. Jest sens ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że to mój pierwszy post na forum to chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

Aktualnie wybieram podzespoły do rozbudowy mojego starego laptopa. Chce wymienić dysk na SSD - to w innym temacie.

 

Chciałbym się jednak dowiedzieć od Was czy jest sens wymieniać RAM'na nowe.Czy to wogóle ma jakiś sens jeśli chodzi o komfort pracy (zwłaszcza interesują mnie gry bo obecnie przy pracy na excelu czy przeglądaniu internetu nie mam żadnych problemów). Obecnie mam zainstalowane 2x takie coś:

 

RAM DDR3 800MHz

 

Laptop to Lenovo Y50-70 z kartą graficzną:

Grafika

 

i procesorem:

Procesor i-7

 

Z wymianą raczej poradzę sobie sam bo to żadne problem ale nie znam się aż tak dobrze na obecnie dostępnych na runku podzespołach.

Zdaje sobie sprawę że teraz pewnie już są dużo lepsze kości do instalacji.

Jeśli dobrze było by wymienić te RAM'y to jaka opcja jest najlepsza:

1) Dołożyć jeszcze 2x po 4 GB (bo chyba mam 4 sloty na kości - przynajmniej tak rozumiem z CPU-Z) takie same jak mam obecnie zainstalowane żeby się nie gryzły

2) Wymienić stare na 2x po 4GB DDR3 ale o wyższym taktowaniu np. 1600 MHz

3) Wymienić stare na 2x po 4GB ale DDR4 - Tylko czy ja mogę zainstalować coś w nowszej technologii niż DDR3

 

Za pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu takiej zmiany - jak masz je w dualu to jest to optymalne rozwiazanie. Masz dwa banki i oba zapełnione. Działają w dualu na 1600 MHz. O ddr4 zapomnij. Moja rada skup się na dysku SSD dzięki niemu zrobisz z niego petardę.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Bardzo dziękuje - zaoszczędziłeś mi Pewnie trochę siana.

 

Chciałem założyć nowy temat w dziale o dyskach twardych ale może uzyskam od Ciebie też szybkiej porady w tej kwestii ?

 

Chcę wymienić na SSD 500GB i myślałem o takich modelach:

Samsung SSD 860 EVO MZ-76E500B

Crucial SSD MX500 500GB 2.5

GOODRAM SSD CX400 2,5" 512GB SSDPR-CX400-512

 

Pierwsze pytanie: Czy wielkością te dyski będą u Mnie pasowały ? Nie wiem jakie są wymiary obecnego dysku a nie chce jeszcze lapka rozkręcać żeby pomierzyć. Te mają 7mm

Drugie: Który z nich to najlepszy wybór ? Samsung najdroższy ale czy to znaczy, że lepszy od pozostałej dwójki ? A może w tej cenie ok +/-350 zł możana kupić coś lepszego ?

 

Jeśli złamałem regulamin forum to poproszę adminów o takie info - założę osobny temat w dziale z dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował

Crucial SSD MX500 500GB jest pewnym wyborem lub

https://allegro.pl/oferta/nowy-ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-8610225071?fromVariant=8610298392

 

Ale coś za coś...Crucial 5 lat gwarancji a Micron 2 lata

 

Oba dyski są świetne w swojej cenie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wezmę w takim razie Cruciala. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No wlasnie problem w tym ze dzis HDR sam w sobie jest wyswietlany dynamicznie no chyba ze masz kontent ktory zostal zmasterowany do 1000 nitow, no ale wlasnie zobacz jaki masz blagan z tym HDR. Dlatego jedyna sposb zeby to wszytko "dzialao" to wystwietlacz ktory miesci sie w maksimum tego co moze pokazc HDR. A taki wyswietlacz nie istenieje w swerze komercyjej i nawet nie wiem czy ogolnej, ale ktorys z procudentow, chyba Sony albo Samsung pokazal kiedys na jakis targach wyswietlacz ktory osigal 10000 nitow. Nie wiem nawet czy to przypadkiem nie byl MicroLED.
    • Dla tego nie używam trybów dynamicznych, ani dla sdr, ani dla HDR. Niestety każdy producent wali swoje implementacje HDR do tego tryby dynamiczne i różne fikołki mające robić pseudo wrażenia. Dolby Vision ma swój system i dla mnie działa to ok czy tam przyzwoicie na oledach wspierających DV.  A do gierek używam HGiG, albo po prostu off wszystkie wzmacniacze HDRu, ale HGIG na LG lepiej się sprawdza. Do tego gierka musi mieć dobrze ten HDR zaimplementowany bo z tym bardzo różnie bywa. Więc z HDR tylko w małą część gierek grywam. A jakieś AutoHDRy to już w ogóle padaka Nie dość, że wszystko się rozjeżdża w obrazie to jeszcze w tych grach nie można przyciemnić HUDów i te walą bezsensownie po oczach.
    • 6 sztuk 14900K, 1 sztuka 14900KS. Każdy zachowywał się identycznie. Wybacz, aż takiego pecha nie mam Właśnie zamontowałem i skończyłem sprawdzać 14700K. Włożyłem, ustawiłem RAM. Od strzała, bez limitów mocy, przeszedł wszystkie testy i nigdzie się nie wysypał.  302W miał w peak i dał 89 stopni. I9 14 przy 300W były już po przywitaniu się z pierwszą setką A hitem jest to, że w R23 uzyskałem wynik wyższy niż wczoraj na 14900KS z nowymi ustawieniami Intela Plan był taki, że jak i7 by wariował, to bym wziął i5 albo spróbował AMD
    • No właśnie nie jest ok, sygnał HDR ma znacznie większą rozpiętość tonalna niż te certyfikaty czy możliwości dzisiejszych ekranów, to ze ty sobie to "ustawisz" i skompresujesz sygnał kompletnie przeczy idei sygnału HDR. Jestem przekonany ze tylko ekrany które są w stanie wycisnąć z danego sygnału HDR 100% bez żadnych "sztuczek" pokazują jak ten obraz faktycznie powinien wyglądać i zapewne nie będzie tez przy nich żadnego zmęczenia wzroku czy innych problemów. A dziś jest tak ze włączasz HDR i odrazu wali po oczach jak nie zbyt nasyconymi barwami które są nienaturalne to oślepia cie w peakach bo muszą kompresować sygnał do tego co potrafi ekran. Chyba najlepszym przykładem jak źle to wszytko działa są tryby dynamicznego mapowania metadanych (nie mylić z metadanymi Dolby Vision) które TV tworzą w czasie rzeczywistym czy tam monitory ale przy tym rozjeżdża się cala dynamika obrazu bo wszytko nagle staje się dwa razy jaśniejsze nie wiadomo po co i co to ma wspólnego z dobrej jakości HDR. To jak z trybami demo w sklepach, wszystkim się podobają i nawet ludzie potem tak w domach oglądają ale dobra lub poprawna jakością obrazu nie ma to nic wspólnego. I nie mowie żeby się zaraz trzymać wytycznych jak od linijki ale włączając HDR odrazu widzę ze coś z tym obrazem jest nie tak, problem ten jest znacznie mniej widoczny przy materiałach Dolby Vision ale jako ze ekrany nadal maja zbyt słabe jasności maksymalne aby odpowiednio wyświetlić pełny zakres HDR to nawet DV jest mocno kompresowany przez co męczy wzrok. Oczywiście można sobie taka matryce przyciemnić tylko ze leci w dół wszytko a nie tylko peak wiec z HDR zostaje jeszcze mniej. I tak człowiek dochodzi do wniosku ze wali go ten cały HDR i zostaje przy SDR, który jest stały i wygląda wszędzie prawidłowo, nie trzeba nic za każdym razem kalibrować jak chcesz w coś grac albo coś ogladac.
    • Jak to może być plaskacz dla Sony? Przecież Sony jest wydawcą i chyba zależy im na dobrej sprzedaży 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...