Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Otwórz msconfig i w zakładce Rozruch zaznacz "Bezpieczny rozruch" , Zastosuj, OK i restart systemu (wyskoczy okienko).

 

Edit. Z logu wynika że usuwanie składników Segurazo było skuteczne w trybie awaryjnym.

Sprawdź w normalnym trybie czy jest poprawa działania systemu. Chodzi oczywiście o ograniczenie użycia ramu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użycie ramu z otwartą przeglądarką Edge i Chrome to 53%, czyli bardzo znaczna poprawa. W biosie ustawiłem USB Keyboard i mouse support na enabled żeby działała klawiatura w trybie awaryjnym bo nie wiedziałem że można wejść z msconfig to trybu awaryjnego. Czy zostawić tą klawiaturę i myszkę ustawioną na enabled?

Edytowane przez dudikn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy zostawić tą klawiaturę i myszkę ustawioną na enabled?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poświęcony czas to teraz musiałbym wymienić twardy dysk to by jeszcze poprawiło szybkość. Co sądzisz o takim dysku https://zikom.pl/poleasingowe-dyski-twarde/dysk-twardy-500gb-hdd-35-cala.html, i dołożyć z 2gb pamięci. Chyba ,że jeszcze by coś dało się zmienić w biosie?

Edytowane przez dudikn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie pomogę w kwestii dysku, chociaż sam posiadam tylko HDD (3 sztuki). Zdecydowana większość osób zaleci przesiadkę na SSD (przynajmniej na system).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej cenie i źródle dysku, to lepiej ogarnąć ten co się ma, przynajmniej wiadomo jaką ma historię i co mu się działo.

Z tego sklepu, to jakieś regenerowane lub poleasingowe z demontażu, do tego nie wiadomo jaki model się dostanie.

 

Jak ma być po kosztach, to proponuję tak jak wcześniej przelecieć dysk chkdsk z opcją /R Nie wiem ile masz partycji, jak jedną, to polecenie będzie wyglądać tak: chkdsk c: /R Trzeba odpalić wiersz poleceń z prawami administratora, wpisać to polecenie i zgodzić się na skanowanie przy kolejnym uruchomieniu komputera. Potem zresetować i odczekać swoje.

Jest to względnie bezpieczna metoda i nie powinna prowadzić do utraty danych.

 

Jeżeli obecnie komputer chodzi przyzwoicie, a koszty się liczą, to bym zostawił co jest i obserwował co się dalej dzieje. Trzymać/odkładać na wymianę jakby się pogorszyło.

Oczywiście warto pamiętać o kopiach na innych nośnikach ważnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Bono parę dni mnie nie było podałeś jakiej użyć składni mam dwie partycje "c" i"d" jak musi wyglądać to polecenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poświęcony czas to teraz musiałbym wymienić twardy dysk to by jeszcze poprawiło szybkość. Co sądzisz o takim dysku https://zikom.pl/poleasingowe-dyski-twarde/dysk-twardy-500gb-hdd-35-cala.html, i dołożyć z 2gb pamięci. Chyba ,że jeszcze by coś dało się zmienić w biosie?

Lepiej dołożyć 2 tyle i kupić SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...