Skocz do zawartości
observe

klonowanie SSD - bad partition - ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

*poszukałem w necie i coś wiem, ale muszę mieć 100 pro pewności*

 

- Ubuntu najnowsze

- SSD Crucial mx300 275GB, '133 bad partition, disk is OK' - disks ubuntu info

 

Idzie do mnie Crucial mx500, chcę sklonować cały dysk w miarę szybko (całość danych to max 40GB), oprócz tego mam HDD Toshiba 2TB.

1. Jak podłącze pod płytę drugi dysk to odpalić klona konkretną aplikacją czy cokolwiek wezmę bedzie git?

2. Jakie parametry się liczą przy klonie? (linux/ssd/wszystko musze miec - turbo wazne dane dla mnie)

3. Bad partycje mają jakikolwiek wpływ na klona?

4. Jak zweryfikować poprawność przeniesionych danych? Na 2 sposoby, by być pewnym. Paranoia level u mnie 8/10, bo już raz straciłem wszystko i pasji szewskiej dostałem.

5. Co warto zawsze wiedzieć przy klonie, jeśli robi się to pierwszy raz lub kiedykolwiek?

6. (tego nie sprawdzilem jeszcze) Motherboard Z270 Extreme4. Nie wiem ile mam wolnych kabli SATA i zasilania, montowany był PC u sprzedawcy. Podłączenie jest banalne, ale wyjść zawsze jest więcej i nie potrzeba kombinować z rozgałęzieniem kabli czy coś w ten deseń?

 

Można dać mi same linki lub odpowiadać numerycznie. Szanuję swój czas i czas forumowiczów. Poszukałem, coś wiem, ale muszę mieć gwarkę, że dobrze wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mam robić copy / paste moich postów wyżej?
    • Sony chyba podąża drogą Disneya, tam straty ostatnio poszły w mld $.:E  Kiedyś i im się to odbije jak dalej będą szerzyć swoje chore ideologię. Po co? Dla garstki chorych mentalnie twitterowców? Do czwartku mieli idealny PR Sony jak i ShiftUp i zrąbali to.
    • A jakie masz lepsze określenie?
    • No i jak będziesz chciał, to wyjedziesz. Ogólnie przymusowy pobór obecnie będzie o wiele mniej efektywny niż był w XX wieku. Naprawdę jakieś bardzo wysokie wynagrodzenie nie wchodzi w ogóle w rachubę. A długość przeszkolenia wojskowego aby było ono sensowne to pewnie 3-6 miesięcy. Niekoniecznie w jednym kawałku, bo to faktycznie byłoby dezorganizujące. Chyba, że byłoby obowiązkowe np. w toku studiów wyższych oraz po maturze, jak obecnie są praktyki zawodowe. Ale to już krok w kierunku Izraela.
    • Witam, chciałbym poprosić o pomoc w podłączeniu przewodów od wentylatorów. Na zdjęciu oznaczyłem co gdzie obecnie jest podłączone. Obudowa to Fractal Design Meshify 2 RGB, płyta główna MSI MPG X670E Carbon wifi. Obudowa ma 3 wentylatory pwm na froncie i 1 taki sam na tyle. AIO to bequiet silent loop 2 360 - 3 wentylatory. Zasilanie AIO podłączyłem pod Pump Fan1, sterowanie z 3 wentylatorów od aio do CPU_FAN1. Sterowanie rgb do AIO przez pilota do SATA przez złączkę do zasilacza. 3 wentylatory front + 1 tył - zasilanie spięte w daisy chain i obecnie do HUBa obudowy na 4pin, RGB 3 wentylatorów front w daisy chain i do płyty na JARGB_V2_1, RGB tylnego wentylatora do JARGB_V2_2. Sterowanie PWM z HUBa obudowy na razie nie podpięte. Pytanie: jak lepiej podłączyć 4 wentylatory obudowy? Czy wszystkie 4 przez daisy chain i do płyty pod SYS_FAN1 (sterowanie DC od sys fan 1 do 5) czy do HUBa wentylatorów, do tego pod HUB sterowanie wentylatorów od AIO i całość przewodem PWM od HUBa do CPU_FAN1? Jeśli 1 opcja to chyba z MSI Center można będzie zadać stałą prędkość 4 wentylatorów. 2 opcja wszystko będzie regulowane od temperatury CPU tylko czy cały HUB z 4 wentylatorami plus 3x z AIO można wpiąć pod CPU_FAN1..? W instrukcji od obudowy widzę, że do HUB właśnie można podpinać wentylatory z obudowy, AIO i całość przez PWM pod CPU_FAN1 lub SYS_FAN1.  Co do RGB wentylatorów obudowy to można tym sterować poprzez przełącznik na panelu górnym ale nie wiem jak to wtedy połączyć. Spinając RGB przez daisy chain nie da się wpiąć końcówki męskiej ze sterowania tak, żeby została żeńska do płyty chyba, że jakoś inaczej się to łączy. Z 2 strony chyba lepiej jeśli RGB do płyty pójdzie, może i tak samo sterowanie wentylatorami do SYS_FAN1... Będę bardzo wdzięczny za pomoc i rady oraz potwierdzenie czy pozostałe przewody prawidłowo są podłączone.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...