Skocz do zawartości
Bassfreak

Skaczące zużycie GPU, czy to normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zauważyłem podczas włączonego MSI Afterburner gdy gram w Grim Dawn GPU usage jest często na 100% nawet gdy stoję w mieście i nie ma zadymy w grze albo skacze na różnych wartościach. Czy to normalne? może karta się dusi przez proca albo może za mało RAM? sprawdzam MSI afterburner i ALT+R ze sterów grafy. Do tego miewam raz częściej raz rzadziej znikanie/czarny obraz na monitorze na 2-3 sekundy. Myślałem że to może wina starej listwy więc kupiłem dziś nową dobrą i będę sprawdzał. To raczej nie wina GPU bo na poprzedniej było to samo.

 

Temperatury są w normie i na GPU i na CPU, nic nie podkręcałem. Komp i tak niedługo do wymiany ale niepokoi mnie to.

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze że użycie karty masz 100%

Nie, to nie jest dobrze przy takim CPU.

 

Czy masz w tym czasie jakieś procesy w tle, które angażują kartę? Skanowałeś kompa antywirusem? W jakiej rozdzielczości grasz?

Edytowane przez lubię zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest dobrze przy takim CPU.

 

Czy masz w tym czasie jakieś procesy w tle, które angażują kartę? Skanowałeś kompa antywirusem? W jakiej rozdzielczości grasz?

 

W full HD , raczej nie ewentualnie jakiś discord czy chrome ale jak chroma zamknę to nie ma większej różnicy. Anty wirusa mam tego systemowego z win 10 zrobię zaraz pełen skan chyba że czymś innym zrobić?

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz odblokowana maksymalna ilosc klatek, to wydaje mi sie ze moze byc to 100% na twojej karcie graficznej. Wlacz synchronizacje pionowa, lub ogranicz liczne klatek jakims programme (np msi afterburner ), jak wtedy bedzie dalej 100% to bedzie niedobrze.

 

Co do krotkotrwalych czarnych ekranow co jakis czas, to wedlug mnie bedzie to wina kabla do monitora (sygnalowego, nie zasilania), ewentualnie gniazda w monitorze.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "zadymy" więc zapewnie masz wiecej fps - stąd wyższe użycie karty - dla mnie normalka..

 

Pewnie kiedy dzieje się więcej na ekranie to proc nie wyrabia i stąd skoki użycia gpu..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później pogram dłużej i sprawdzę czy ten ekran czarny będzie, wydaje mi się że była to wina starej listwy jakieś spięcia czy coś. Zrobiłem pełny skan windows defenderem i nic nie znalazł.

Mam odpalony vsync i wszystko na ultra, wydaje mi się że taki sprzęt nie powinien mieć problemu z grim dawn.

 

 

https://www104.zippyshare.com/i/ISm68eKK/27631/Grim%20Dawn_2020_06_26_16_21_26_585.jpg i tak skacze raz 100% raz 3 % raz 90% :E

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to może wina starej listwy

A może wina starej instalacji elektrycznej w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...