Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, KaMoRaDo napisał:

Panowie dostałem wiadomość z Moreli że mój  wczorajszy Tufik 3080 ( było raptem 3 szt)  został wysłany kurierem :) :)  Jak jutro dojdzie nie omieszkam się podzielić  tą informacją :P
A jak pozostali którzy wczoraj zakupili ??

 

zwykly czy oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymcio30 napisał:

Mam tego Gigusia,ale nie z Janusztronika tylko z morele. Ogólnie na bios OC karta stara się utrzymać temp w ok 69-70 stopni i niestety kultura pracy fatalna nawet przy otwartej obudowie wiatraki wkrecaja sie na ok 2000rpm. Rada kolegow z tego forum przestawilem na bios silent daje to zauważalna poprawę w kulturze pracy. UV w grach 4K można zejść nawet do 280W, ale nie zawsze jest stabilnie a nie mam czasu aby w to tak sie bawić. Ogólnie się zastanawiam zwrócić czy sprzedać lub zostawić bo moja buda nie ma lekko z takim kolosem. Podobno MSI Suprim ma bios silent ustawiony aż do 80C przy boost 1900MHz  to chyba będzie jedna z najcichszych kart na rynku

Którego gigusia? U mnie w Masterze stockowo też nie jest super cicho, bo walczy o 65'C za wszelką cenę :E Dopiero po ustawieniu własnej krzywej i UV z kompem na biurku - niesłyszalny  :D 
Pamiętajcie tylko, że Master ma 350W Power Limit. Żeby nie było zdziwienia potem.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wahnięcia cen :(
Najpierw kosmos, kilka chwil spadku (już zacząłem żałować, że wziąłem 3070 za 2900 pln) i znowu kosmos.
Nic nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastera lub xtreme to już inna liga. Bardziej rozbudowane chłodzenie wiec nie powinno być zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Konomi napisał:

zwykly czy oc?

OC, wczoraj  koło 17 były 3 szt w dosłownie minute  poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dunkunid napisał:

Co jest w tym Masterze, że taki drogi? Dizajn? 

Mi się podoba i pasuje do płyty głównej, ale czy sens dopłacać?

cicha karta, dobre temperatury, fajnie wygląda. Cena MSRP to okolice 4300zł więc nie dziwią mnie oferty sklepów w okolicach 5000zł. Za TUFa zwykłego wołają teraz 4300-4400 (cena MSRP ok. 3300zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Michi napisał:

cicha karta, dobre temperatury, fajnie wygląda. Cena MSRP to okolice 4300zł więc nie dziwią mnie oferty sklepów w okolicach 5000zł. Za TUFa zwykłego wołają teraz 4300-4400 (cena MSRP ok. 3300zł).

W morelach się Master pokazuje w okolicy msrp. Tam polecam polować. Mi się udało 2 tygodnie temu zgarnąć go za 4259. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte Gaming OC z UV to już mi sie nie chce bawić. Większość czasu jest dobrze ale czasami pach wyskoczy blad i cala zabawa od nowa. Master ma większe wiatraki wiec i inna krzywa sobie ustawileś

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaczorex26 napisał:

W morelach się Master pokazuje w okolicy msrp. Tam polecam polować. Mi się udało 2 tygodnie temu zgarnąć go za 4259. 

w xkomie podobnie, pytanie kiedy zrealizują :) Ja zapłaciłem 4599 w Trytonie (właśnie czekam na kuriera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michi napisał:

w xkomie podobnie, pytanie kiedy zrealizują :) Ja zapłaciłem 4599 w Trytonie (właśnie czekam na kuriera).

W xkomie jest do niego kolejka. W morelowych pokazuje się jak jest faktycznie na stanie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę na zapasowy mail na którym zamówiłem mastera w x-scamie i dostałem od nich potwierdzenie zamówienia ?

Edytowane przez DawCooN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem w Foxkomputer 3070 MSI Trio za 3099. Już pakują i podobno jeszcze są.

Wiem że trochę drogo, ale i tak znacznie taniej niż w Komputroniku, a premierowego zamówienia z x-cum pewnie się nie doczekam przed 10 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To duza szansa ze gigaszrociki wleca dzis i na morele i na me :)

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje UV na 3070. Obniżam całą krzywą trzymając shift,potem wybieram napiecie np. 0,9 i ustawiam rdzeń na 1800Mhz i akceptuje. Pobór prądu w MSI i GPU - Z to nadal standardowe 220w,co robię źle? Najnowszy aferburner w wersji beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, solaris557 napisał:

Do jakiej ceny warto brac 3070 ?

Ale jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, solaris557 napisał:

Gigaszroty, Vision lub eagle jakiś. Ewentualnie jakies msi 

W obecnych warunkach to tak do 3k

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, solaris557 napisał:

Do jakiej ceny warto brac 3070 ?

Jak na moje to max 3 koła, te obecne ceny różnych 3070 są odjechane i lepiej dopłacić troche do 3080. Moge przepłacić 2-3 stówki, no nawet 4, ale nie 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, firma w której pracuję potrzebuje mocnej grafiki na już. Pomyślałem o RTX 3080 (albo 3090 zależnie od budżetu). Wyższa cena nie jest tutaj ważna, ale ważne aby była faktura i normalny sklep to przedawał (nie jednoosobowa działalność). Widzę że proline ma sztuki dostępne od ręki. Czy znacie jakieś inne sklepy gdzie można kupić od ręki? Może znajdę coś trochę taniej :) bo jest limit na sprzęt a zawsze tańszy RTX = więcej ram / lepszy ssd / itp ;)

Uprzedzając odpowiedzi "dlaczego nie Quadro" - wykonywane obliczenia nie będą zależne od tego czy to Quadro, a Quadro jednak jest wielokrotnie droższy i nie koniecznie szybszy w tych klockach.

PS. Ciekawe jest to że RTX 2080 Ti o którym też myślałem jest w podobnych cenach co 3080 a przecież 3080 jest o wiele szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mr_rzeznik napisał:

Ludziska, firma w której pracuję potrzebuje mocnej grafiki na już. Pomyślałem o RTX 3080 (albo 3090 zależnie od budżetu). Wyższa cena nie jest tutaj ważna, ale ważne aby była faktura i normalny sklep to przedawał (nie jednoosobowa działalność). Widzę że proline ma sztuki dostępne od ręki. Czy znacie jakieś inne sklepy gdzie można kupić od ręki? Może znajdę coś trochę taniej :) bo jest limit na sprzęt a zawsze tańszy RTX = więcej ram / lepszy ssd / itp ;)

Uprzedzając odpowiedzi "dlaczego nie Quadro" - wykonywane obliczenia nie będą zależne od tego czy to Quadro, a Quadro jednak jest wielokrotnie droższy i nie koniecznie szybszy w tych klockach.

PS. Ciekawe jest to że RTX 2080 Ti o którym też myślałem jest w podobnych cenach co 3080 a przecież 3080 jest o wiele szybszy.

wydaje mi sie ze 3090 łatwiej kupic bo mniej osob je kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PACIK19 napisał:

"RUMOR" a taki komunikat na sklepie może oznaczać również to, że producent stwierdził, że nie dostarczy im produktu itd. Trzeba czekać na oficjalny komunikat zamiast siać panikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...