Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kynareth napisał:

No, a więc 19 podzielone na 7,65 = 2,48x bardziej opłacalnie niż w 2010, po 11 latach. Jeśli ktoś uznaje to za dobry wynik, to chyba się nigdy nie zrozumiemy.

Ale czemu bierzesz 13k za 3090? Mamy obecnie anomalię na rynku i jest totalnie bez sensu takie porównanie. 

Równie dobrze można powiedzieć, że kiedyś to były czasy, bo maseczki jednorazowe kosztowały 20gr, a rok temu było trzeba dać 2zł za jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, War_MachinE napisał:

Ile teraz dla forum jest teraz warty nowy 3080 asus strix ? :P 

Kwestia jak bardzo te Twoje łopaty wyeksploatowane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snoopher napisał:

Kwestia jak bardzo te Twoje łopaty wyeksploatowane :E

hehehe mam nowe :D 

Ale z tego cowidzę to wszystko w okolicy 8k znika od reki ze sklepów 

https://www.x-kom.pl/p/592545-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3080-rog-strix-oc-10gb-gddr6x.html

https://www.komputronik.pl/product/700067/asus-geforce-rtx-3080-strix-gaming-10gb-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

No, a więc 19 podzielone na 7,65 = 2,48x bardziej opłacalnie niż w 2010, po 11 latach. Jeśli ktoś uznaje to za dobry wynik, to chyba się nigdy nie zrozumiemy.

Zapomniałeś dodać, że premierowe 1800 zł za GTX 580 trzeba pomnożyć przez 20% inflacji i 38% wzrostu kursu dolara (10 lat temu był historyczny dołek kursu walut względem złotego). A to daje skorygowane MSRP GTX 580 - 2980 zł. GTX 580 należy porównywać z RTX 3080 o MSRP 3200 zł.

RTX 3090 to inna liga.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecił się temat tymi wywodami o wydajnosciach, historii, kopaniach itd itp. 
Co do k. nędzy robi moderator,  tak wiem pisze, ale do kogo : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom nadal szuka januszy na swoje karty, taki Asus TUF 3080 TI stoi tysiaka więcej niż na Morele ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator daje ostrzeżenia za słowo "zajebi*te" ;) także pewnie mocno zarobiony jest, jeśli ściga takie przestępstwa językowe i wulgaryzmy. Dzieje się sporo fajnego w temacie dostępności RTX bo dzisiaj w 3070 w cenie do 5000 PLN to było chyba na amazonach z 10 ofert i większość do wyklikania. Oferty od sprawdzonych sprzedawców, ale niekoniecznie bezpośrednio Amazon. Najwięcej jak zawsze na amazon.es ale i na .de się trafiły ze 2-3 oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @lek napisał:

X-kom nadal szuka januszy na swoje karty, taki Asus TUF 3080 TI stoi tysiaka więcej niż na Morele ?

Aktualnie najgorsze ceny są na allegro - ludzie jeszcze się nie obudzili, że ceny spadają i wciąż można znaleźć 950Ti za 550zł, GD7850 za 400zł czy R9 370 za 1k+. Nowe modele też w wysokich cenach, pokoparkowe używki drożej niż karty w sklepach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku RX 5500Xt 4GB za 1159 zł, prawie normalna cena :D. GTX 1050ti około 1000 zł, aktualizują te ceny że nie nadążam odświeżać strony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @lek napisał:

X-kom nadal szuka januszy na swoje karty, taki Asus TUF 3080 TI stoi tysiaka więcej niż na Morele ?

No właśnie X-Kom jeszcze nie ruszył z obniżkami jak widzę :). Morele, Komputronik, jakieś mniejsze sklepy coś już rzuciły. A X-Kom dalej czeka :D.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ciągle ktoś o spadkach pisze a obserwuje 6800 xt od dłuższego czasu i nic się nie rusza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, War_MachinE napisał:

3080 Strix OC był dostępny w X-Kom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

No właśnie X-Kom jeszcze nie ruszył z obniżkami jak widzę :). Morele, Komputronik, jakieś mniejsze sklepy coś już rzuciły. A X-Kom dalej czeka :D.

Być może X-Kom MA te karty a reszta tylko udaje, że je posiada na magazynie ;) Sami wiemy jak było z realizacją zamówień "wysyłka jutro" choćby u takiego lidera wirtualnych zakupów, czyli EURO AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sxgn napisał:

3080 Strix OC był dostępny w X-Kom?

Tak, sam kupiłem po 4200 zł, ale nie przysłali.?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Być może X-Kom MA te karty a reszta tylko udaje, że je posiada na magazynie ;) Sami wiemy jak było z realizacją zamówień "wysyłka jutro" choćby u takiego lidera wirtualnych zakupów, czyli EURO AGD.

Ale X-Kom przecież też nie zrealizował wszystkich zamówień na grafiki z końca ubiegłego roku chociażby :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Ale X-Kom przecież też nie zrealizował wszystkich zamówień na grafiki z końca ubiegłego roku chociażby :).

Tu masz rację, ale za to późniejsze złote strzały w cenach "bliskich rynkowi" jednak realizowali wzorowo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tgolik napisał:

Tak, sam kupiłem po 4200 zł, ale nie przysłali.?

Za tyle to i moje zamówienie wisi, pytam czy mimo kolejki x-kom puszczą karty po normalnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce to mogę odstąpic mu 3080ti Palit GamingPro, którego zaklepałem sobie pare dni temu za kwotę 7250 zł. Z góry mówie ,że nic z tego nie mam - odbiór karty i płatność osobiście w sklepie ale wysyłka pewnie też by była możliwa. Z mojej strony nie zapłaciłem jeszcze za nią nawet złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gregor008 napisał:

W komputroniku RX 5500Xt 4GB za 1159 zł, prawie normalna cena :D. GTX 1050ti około 1000 zł, aktualizują te ceny że nie nadążam odświeżać strony :P

Czemu prawie normalne ceny? Jedna karta z 2019, druga z 2016, która na premierę kosztowała 139$. To są bardzo wysokie ceny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Novii napisał:

Jeżeli ktoś chce to mogę odstąpic mu 3080ti Palit GamingPro, którego zaklepałem sobie pare dni temu za kwotę 7250 zł. Z góry mówie ,że nic z tego nie mam - odbiór karty i płatność osobiście w sklepie ale wysyłka pewnie też by była możliwa. Z mojej strony nie zapłaciłem jeszcze za nią nawet złotówki.

A gdzie kupiłeś po takiej cenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spearek napisał:

Kurde ciągle ktoś o spadkach pisze a obserwuje 6800 xt od dłuższego czasu i nic się nie rusza 

Niech wszyscy przestaną kupować, to ceny spadną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze sklepów we Wrocławiu. Tam tez jest mozliwy odbior osobisty z płatnością na miejscu.

Edytowane przez Novii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kynareth napisał:

Niech wszyscy przestaną kupować, to ceny spadną.

Kopaczy raczej rx'y nie interesują więc wątpię, że oni coś kupują a gracze raczej bardziej za rtx'ami. Karty są dostępne ciągle bez problemu tylko te ceny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W zasadzi to wydawca zrobił to Tyle, że my już od lat mamy ceny bardzo zbliżone w przeliczeniu na PLN do cen w EU euro. Gra w EU kosztuje 40euro czyli ~170pln. Na Polskę dali 150pln.
    • Dobre ceny sprzedają się najwyżej w ciągu paru dni, wiec trzeba zaglądać z 3 razy dziennie w obserwowane. Tak czy inaczej pozbywają się tych płyt, ponieważ nikt nie będzie tego chciał po następnej generacji.
    • Można się śmiać ale niedługo to i dyskiem SSD będziesz mógł ćwiczyć Pamiętajcie, dyski M2 miały być małe. Serio, gdybym to zobaczył 1 kwietnia to bym był pewien, że to jakiś dowcip niskich lotów
    • Ten mod od oświetlenia wydaję się dobry, nie mam gry zainstalowanej to nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale po screenach robi w rażenie. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/13596/
    • A przeczytałeś co napisałem w odpowiedzi do której dałem link? Będzie strategia ogólna, która będzie uaktualniana co 5 lat, jednak nie jest wiążąca. Wiążące są natomiast postanowienia dotyczące wkładów solidarnościowych. To na jaki wkład zdecyduje się dane państwo będzie zależało od planu krajowego tego państwa, no chyba że dane państwo będzie beneficjentem programu solidarnościowego, czyli zostanie uznane za państwo już obciążone problemem imigrantów, albo złoży wniosek w tej sprawie i go uzasadni, wtedy pakiet solidarnościowy takiego państwa nie dotyczy. To jest wiążące i na wprowadzenie tego wszystkiego w poszczególnych krajach jest 2 lata. Resztę masz w tamtej odpowiedzi i w linkach. Zatem dokumentów wewnętrznych póki co nie ma żadne państwo i w zasadzie wszystko będzie wiadomo w przeciągu 2-3 lat. Ty natomiast napisałeś tak jakby te dokumenty były, ale nie były dostępne publicznie i już stawiasz krzyżyk na wszystkim nie zadając sobie trudu w ogarnięciu tego co z tych "ogólnych" przepisów jest wiążące i musi się znaleźć w planie krajowym. A wypowiedź Tuska była dzień po uchwaleniu tych dokumentów. Myślisz że zapoznał się osobiście w tym czasie z 10 rozporządzeniami mającymi po kilkadziesiąt stron, czy opierał się na tym co ktoś mu przekazał i niekoniecznie dobrze to zrobił?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...