Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Predix napisał:

Ta strona promocji jest jakaś spóźniona - wczoraj nie pokazywało wcale tej 6900xt asrock a dzisiaj wyprzedana.
Tutaj jest ta jeszcze lepsza wersja za 15k pokazana na promo, mi kod dzialał na tą za 13k i zbijał na 8999 :P
Ten HOF widzę że ma 3x8 pin zasilanie - da radę go pociągnąć na seasonicu gx750 ? On ma 2 kable po 2x8pin to chyba ujdzie jako-tako ?

Ten hof jest mega :D  Dla mnie karta prawie idealna. Zasilacz bez problemu. Zaczynałem przygodę właśnie z gx750 i rtx 3090 gamerock. Problemy mogą jedynie wyskoczyć przy oc. Ale przy tej karcie OC poza robieniem benchmarków nie ma sensu. Podczas normalnego używania w grach itp ciągnie maks 300-400W :P 

 

Coś się dostępność pogarsza z tego co widzę. Dzisiaj wywiało ze wszystkich sklepów 3080Ti gamerock w cenach ok 7k i ogólnie większość 3080Ti w " normalnych" cenach

Z plusów to dorwałem 3090 EVGA ULTRA GAMING 24GB z xkom outlet za 9k. Przyznać się, kto oddał i co z nią nie tak :P  Poza tym że w New World się jarają xD 

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to szanuję xkom - wczoraj zamówiony HOF dzisiaj już w budzie siedzi (kurier o 9 był ale trochę zeszło ogarnięcie tego ze zmianą zasilacza) 
Miał włączone wiatraki na max to myślałem że mi z budy odleci po chwili zanim ogarnąłem ten przełącznik :D Wyje na max wentylatorach jak samolot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.chip.pl/2021/08/sytuacja-rynku-ukladow-polprzewodnikowych/

Chyba jednak te RTXy na potężnym katamaranie w MSRP nie dopłyną szybko. Czy może to była tylko oferta skierowana do prepersów? :E

Na lolegro bardzo ładnie siadają TUF OC 3080Ti za 8190 pln. Powtórka z rozrywki :boink:

Edytowane przez DavePapaya
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DavePapaya napisał:

https://www.chip.pl/2021/08/sytuacja-rynku-ukladow-polprzewodnikowych/

Chyba jednak te RTXy na potężnym katamaranie w MSRP nie dopłyną szybko. Czy może to była tylko oferta skierowana do prepersów? :E

Na lolegro bardzo ładnie siadają TUF OC 3080Ti za 8190 pln. Powtórka z rozrywki :boink:

Najbardziej mnie rozbawił komentarz gościa na Pepperze, że jakby nie kopacze to nie byłoby żadnych problemów z zakupem GPU w niskich cenach. Chyba przespał ostatnie 1.5 roku i co się dzieje na świecie.

Zresztą na amplitunery Onkyo, Yamah itd. przykładowo też jakieś absurdalne kolejki są nadal w 2021 r. 

https://forum.audio.com.pl/topic/80547-dostawy-nowego-sprzętu/

Także kopanie dokłada sporą cegiełkę, ale i bez niej kart w MSRP by nie było.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim msrp my mówimy w ogóle? Jak nawet 3060ti za 3k jest słabo dostępne.... Zwykła 3060 porządny model za 2500-2700? Wolne żarty.... Ze świecą szukać...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens

Szkoda nawet czytać te ich wypociny. Oni są na podobnym poziomie oderwania od rzeczywistości co karzeł.

Edytowane przez DavePapaya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Red_October napisał:

Na allegro coraz mniej kart.

Skoro górnicy wykupują wszystko (lhr i non lhr) to co się dziwić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SamoaJoj napisał:

O jakim msrp my mówimy w ogóle? Jak nawet 3060ti za 3k jest słabo dostępne.... Zwykła 3060 porządny model za 2500-2700? Wolne żarty.... Ze świecą szukać...

 

2500-2700 to raczej najgorsze modele ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj X-Kom rzucił na outlet 10 sztuk 3060 Gaming OC bez LHR za 2650zł, wyparowały moment. Kilku wzięło po 2szt. Na chwilę dzisiaj znowu pojawił się 3060Ti Vision OC za 2999zł na Media Expert. 

Power Color Radeon RX 6600XT Fighter który był za 1499 na morele, już kosztuje 2599zł. Hellhound i Red Devil też o 1100zł drożej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet chce koniecznie przez allegro kupić moje 3060ti Founders za... 4550zł (Founders bez LHR zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Clix napisał:

Power Color Radeon RX 6600XT Fighter który był za 1499 na morele, już kosztuje 2599zł. Hellhound i Red Devil też o 1100zł drożej. 

Co ciekawe jak ktoś się wczoraj na Pepperze pochwalił że wziął 6600 XT za 1.5K to mu takim obrazkiem przywalili obrażającym go i ludzie plusowali (+13). Toksyczne...

Oryginał: https://www.pepper.pl/promocje/3rx-ponizej-2000zl-425271#comment-7612375

Edytowane przez Fjubens
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska mentalność, nawet jakby coś było 100 drożej to i tak by zwyzywali. Dlatego ja mam wywalone na takich szczekaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepper (o którym notabene usłyszalem moze miesiac temu i to na tym forum, osobiscie oczywiscie nie korzystam) to jest gorsze od głuchego telefonu na wsi .. gorsze dlatego że na wsi głuchy telefon jest juz coraz rzadszy  gdyż preferowany jest obecnie przez ludzi starszych a ten Peper to dokładne odzwierciedlenie naszych czasów .. fura i komóra .. szkoda że internet skonczył się tak na prawde gdzieś w połowie lat 2000, do momentu wejścia smartfonów fejszboków, demotów (przede wszystkim) i innych wielu wielu rzeczy, tkóre tylko dobiło jakąkolwiek dyskusję online : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marian666666 napisał:

osobiscie oczywiscie nie korzystam) 

Ale czy jest coś złego w korzystaniu z Peppera? Na debili można trafić wszędzie. Nie każdy np. czyta gazetki sklepów, żeby dowiedzieć się, że np dzisiaj w bierze 12 browarów za free ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sxgn napisał:

Ale czy jest coś złego w korzystaniu z Peppera? Na debili można trafić wszędzie. Nie każdy np. czyta gazetki sklepów, żeby dowiedzieć się, że np dzisiaj w bierze 12 browarów za free ;)

Za free to tak nie do końca bo trzeba za 12 zapłacić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sxgn napisał:

Ale czy jest coś złego w korzystaniu z Peppera? Na debili można trafić wszędzie. Nie każdy np. czyta gazetki sklepów, żeby dowiedzieć się, że np dzisiaj w bierze 12 browarów za free ;)

Dzięki za info :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ahc napisał:

Za free to tak nie do końca bo trzeba za 12 zapłacić :E

Ale wychodzi się z 24 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś RTX nadal drożeją. A miał przyjechać zbawienny kontenerowiec i zasypać obniżkami.

Edytowane przez Saren7
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wczoraj kupiłem w Morelowym outlecie 3070 Suprim bez LHR za 4k z celem obchnięcia za +5k dla ludzi z kopalni. W opisie że po naprawie w serwisie producenta. Eeee tam myślę spoko, pewnie jak ten Eagle nawet śladu nie będzie że był naprawiany. A tu przyszło dzisiaj takie cudo ?

8iouFfd.jpg

Nadpęknięte PCB sklejone klejem z miedzianymi drutami i zamalowane markerem...

v20bVAp.jpg

 

Do tego PCB wygięte w okolicach śledzia jak i sam śledź:

T4f8Eal.jpg

7CetvGL.jpg

XXYBFuW.jpg

5Zbtl4K.jpg

RHJCQxL.jpg

 

Jest tak krzywa że nawet nie idzie jej przykręcić do budy bo otwory się nie zgrywają ?

Co lepsze, podłączam ją, komp wystartował ale czerwona dioda "VGA" na mobo i buzzer piszczy. Podparłem ją lekko dalej to samo tylko że tym razem komp nagle zgasł i nie chciał się włączyć, musiałem wyłączyć i włączyć zasilacz. Przy trzeciej próbie jeszcze mocniej ją podparłem i komp wystartował. No to ok myślę włączę jakiś benchmark. Odpalam Unigine Heaven, pół minuty mija, ekran gaśnie, wentylatory na full. Pierdole, odłączam ten szrot zanim mi komputer puści z dymem. Idzie na zwrot bo nawet górnikowi szkoda taki paździeż odsprzedać.

Podejżewam że na serwisie i w sklepie testują w pionie, więc może przeszła testy... do koparki by pasowała...

Masakra...

Plus taki że miałem okazję obejżeć Suprima z bliska i przyrównać do coolera Gigabyte, chociaż bardziej na miejscu było by porównanie do Aorus'a Extreme jako to on ma topowym cooler Gigabyte.

BJXbDuJ.jpg

VrgOh2i.jpg

Wysokość żeberek w Suprim 35mm, Vision 23mm ? 

  • Haha 2
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamawiał może z uk sklepu tak aby sklep bezpośrednio do PL wysłał dla osoby prywatnej? Jestem ciekaw w jakiej wysokości opłaty będą na koniec. Przy założeniu powiedzmy 1500 funtów wartość paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Clix napisał:

Heh wczoraj kupiłem w Morelowym outlecie 3070 Suprim bez LHR za 4k z celem obchnięcia za +5k dla ludzi z kopalni. W opisie że po naprawie w serwisie producenta. Eeee tam myślę spoko, pewnie jak ten Eagle nawet śladu nie będzie że był naprawiany. A tu przyszło dzisiaj takie cudo 

Nie żebym się cieszył czy cuś, to jest ten Suprim co go kupiłem, ale miałem jakieś złe przeczucie i zrezygnowałem, a oni wystawili go kilkaset złotych drożej.  :E 
Nie wziąłem go bo marne zdjęcia dali, jakby specjalnie, i teraz widzę że to z powodu tego grzebienia chyba.  ;) 

Edytowane przez Mar_S
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też im nie wstyd tego w takiej cenie sprzedawać...

Tak jak na olx ta 3060ti co wisiała za 4k "karta zaczęła się palić po uruchomieniu" później widziałem ją poniżej 1k

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...