Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A cache nie sprawia, że jest cieplej? Bo ja mam przy 90W 80 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen, który wrzuciłem był zdjęty w idle, bo chciałem pokazać jaki zegar wbił 🙂 CB23 tak na szybko odpaliłem nie testując w innych syntetykach. Zdjąłem na 105 MHz (Curve auto) po czy stabilnie przgralem 3 godziny w BF2042 bez przykrych niespodzianek. Odnoszę wrażenie iż 5.1 GHz all cores w zasięgu 🤔 podłubię jeszcze i zobaczę co z tego ostatecznie wyjdzie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Siema!  Zawsze korzystałem z Intela -teraz przyszła pora na zmianę. Jako że uszkodziłem socket w mojej Gigabyte z370 hd3 i zostałem z i7 9700, postanowiłem zakupić Ryzena 5600 I teraz szukam do niego płyty głównej. OC nie robię, gry typu eafc 25, lol, Apex , warzone, cs2  Reszta: -chłodzenie Fortis 3 - 2x Crucial Ballistix BL8G32C16U4R.M8FE1 DDR4-3200. - RTX Gigabyte Aorus RTX 3060 Elite 12GB. - Seasonic Focus GX650. - Samsung 970 Evo nvme M2 500gb  - Crucial MX500 1gb - Monitor FullHD 165Hz Acera XV242Y.   CO byście wybrali żeby to miało ręce i nogi?  Kartę dźwiękową mam zewnętrzną creative'a Kartę sieciową 1gbps tplinka  Widziałem w fajnych cenach tj. 300-350 zł MSI b450 gaming plus max 289 zł https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-max-6142844/?utm_source=smda_conv&utm_medium=affiliate&utm_campaign=IN_Convertiser&cvrid=CVR.9847.603399911.9320.coupons-and-vouchers..e7e1ccadb8ebfadaae89c2d247fd7895&utm_term=&utm_content=www.pepper.pl MSI B550m PRO-VDH 335 zł  https://www.amazon.pl/gp/product/B08NCK1MBQ/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1&tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=603401417     Brać coś z tego, czy znajdę coś lepszego? Jak będzie to uzasadnione to mogę dać max 450 zł na płytę 
    • Potestuj wszystko dokładnie, bo szkoda gdyby się okazało, że z kartą jest coś nie tak, a Ty masz ją już tyle miesięcy. Ale wygląda na to, że z kartą jest wszystko w porządku 
    • A czemu zrezygnowałeś ze zwykłych nie da już rady?  
    • W pierwszym poście takie coś pisałeś dlatego proponowałem jak najtaniej  
    • Dostałeś rzeczowe odpowiedzi, karty są tak samo wydajne, na plus 7800XT, że ma więcej pamięci, zresztą masz masę testów w necie i zaraz sam to sprawdzisz. Owszem, przemawiają za Radeonem, ale jak byś miał jakąś dużo starszą kartę. Jestem zdania, że jak już wymieniać kartę to na coś sporo wydajniejszego, żeby poczuć różnice w grach, choćby 7900XTX. Na ten moment w 1440p różnic w wydajności nie zobaczysz. To już nie wiem, czy nie lepiej było poczekać na 8000, najwydajniejsza karta ma być na poziomie 7900XTX, ale plotki mówią, że ma być dużo lepiej wyceniona i brać mniej prądu. Jak sprzedasz tą 3080 rozsądnie to wymiana nie wyniesie dużo i masz nową kartę z większa ilością pamięci, ale jak pytałeś czego oczekiwać, to dostałeś odpowiedzi, że różnicy w grach nie zauważysz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...