Skocz do zawartości
addept

Obudowa jak najtańsza, ale w miarę sensowna

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obudowy dla brata, która ma być zaczątkiem nowego komputera. 

Wymiary wnęki, w którą chce on nowy komputer umieścić

54 wysokość x 21 cm szerokość x 45 cm głębokości

Oczywiście on chce kupić jakieś szroty, jak najtańsze, krzywi się, jak to Poznaniak, na każdą większa kwotę. 

 

Wstępnie typuję: 

SilentiumPC Armis AR1 + dokupić 2 wentylatory 120 mm

Cooler Master Elite 342  + dokupić 2 wentylatory 90 mm

SilentiumPC Signum SG1M Pure Black + dokupić 1 lub 2 wentylatory 120 mm

a może SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black?  -  mamy tam 3 wentylatory w standardzie, więc nic nie trzeba dokupywać. 

 

Niestety widzę, że do każdej obudowy należy dołożyć co najmniej po jednym wentylatorze, co wywołuje niechęć brata. Rzuca mi jakieś linki do modecomów. Litości. 

Proszę o w miarę sensowną obudowę, tak abym musiał się zmieścić mniej więcej do 200 złotych z wentylatorami dodatkowymi, które pewnie będę zmuszony kupić (np. jakieś Arctic P12 PWM). Oczywiście im taniej, tym lepiej. 

Nie chcę też piekarnika totalnego. Umiarkowany wystarczy. Brat pewnie też nie będzie chciał go odkurzać co chwilę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania i mam do sprzedania SilentiumPC Regnum RG4 + 5 x Arctic F12. Możesz na OLX znaleźć moją ofertę (160 pln) :)

Edytowane przez kibolkks
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kibolkks napisał:

Jestem z Poznania i mam do sprzedania SilentiumPC Regnum RG4 + 5 x Arctic F12. Możesz na OLX znaleźć moją ofertę (160 pln) :)

Ciekawa propozycja. Link podany bratu, ale pewnie i tak zacznie szukać coś tańszego i gorszego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt samych wentylatorów to 100 pln więc propozycja moim zdaniem uczciwa. Jak coś zapraszam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Flik napisał:

Co Panowie myślą o Obudowa Genesis Titan 660 Plus ?   i nic nie trzeba dokupywać.

Też ciekawa propozycja. Chociaż widzę, że teraz ta obudowa jest sporo droższa niż kiedyś. 

Porównanie Genesis 600 do Silentium, chociaż w tym wypadku tego używanego Silentium od @kibolkks są zmienione wentylatory i dołożone, więc zakładam, że wyniki byłyby już wyraźnie lepsze od Genesis, nawet tego w wersji 660. 

https://wavepc.pl/test-9-obudow-do-200-zl/11/

Tak więc skłaniałbym się ku Silentium, ale niestety nie ja decyduję. 

Brat na razie myśli. Pewnie skończy się odłożeniem w czasie decyzji o zakupie. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez 3 lata RG4, poszła w czerwcu za 150zł z wentylatorem w gratisie. Z czystym sumieniem mogę polecić, nie mam się do czego przyczepić.Często polecana i sprawdzona skrzynka nie tylko tutaj na forum. Zatoka 5.25 też dla wielu osób się przyda. Podaj jaką kartę i procka chce wrzucić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronin69

Procek będzie pewnie w miarę budżetowy, podobnie jak cały komp, więc nie będzie problemu z temperaturami, ale chciałbym, żeby był pod ewentualną modernizację za parę lat. Może I3-10100F lub też Ryzen 1600 AF (by w przyszłości łatwiej zmienić procka na mocniejszego bez konieczności wymiany płyty -  AM4). Karta graficzna też dość budżetowa. Nic więcej niż GTX 1660 (udało się za 1 tys. nówkę na Amazonie dorwać, namawiam brata by sobie ją zostawił zamiast sprzedawać w skalpingu). Budżetu jeszcze nie ma określonego, więc trudno dywagować na ten temat, poradziłem bratu by zaczął od obudowy, bo miejsca we wnęce nie ma zbyt wiele, więc może być trudno o coś sensownego. Miejsca jednak znalazło się więcej niż spodziewałem, więc nie jest źle. 

Komputer w sumie dla dzieciaka, nic poważnego nie będzie grane na nim. Grunt, żeby działały Simsy i takie tam inne gierki oraz oby służył do nauki zdalnej. 

Dość powiedzieć, że aktualnie brat posiada jakiegoś tam masakrycznego Della Optiplexa serii poniżej serii 8xx chyba lub też niżej. Próbowałem go reanimować i przyspieszyć odrobinę, ale szkoda czasu, kazałem bratu tego trupa wyrzucić, bo szkoda nerwów na taki złom. 

Co do obudowy, namawiam go do wzięcia tego RG4. Pamiętam, że sam kiedyś rozważałem tę obudowę, skończyło się jednak na Silentium RG6V

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że na siłę chcesz mu wmusić droższą obudowę.Tylko po co?

Przecież najprostsze konstrukcje za 100zł nówki atx w pełni spełnią normę użytkowego komputera i nic się w środku nie będzie gotowało,bo nawet nie ma co z takim setupem a dla młodego człowieka zawsze stówka w kieszeni.

Skoro brat będzie grał  w mało wymagające gry to nie sądzę,że będzie bił konia do tego,że ma 2 stopnie mniej na procesorze,albo GPU tylko bardziej ucieszy go stówka w kieszeni za którą kupi sobie jakąś grę z promocji na steamie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem taką obudowę piekarnik, dziękuję bardzo. Gdybym od razu kupił lepszą, to bym nie musiał jej zmieniać po paru latach, gdy kupiłem nową kartę graficzną, która w tej obudowie pociła się jak świnia, a także procek, który zwłaszcza latem nie miał czym oddychać, przez co wentylatory wchodziły na poziom nieakceptowalny dla moich uszu.

Staram się nie powielać własnych błędów. Oszczędności niekiedy bywają pozorne i po czasie okazują się nietrafione. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś przyzwoitego od razu niż potem męczyć się z szajsem. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, addept napisał:

Już miałem taką obudowę piekarnik, dziękuję bardzo. Gdybym od razu kupił lepszą, to bym nie musiał jej zmieniać po paru latach, gdy kupiłem nową kartę graficzną, która w tej obudowie pociła się jak świnia, a także procek, który zwłaszcza latem nie miał czym oddychać, przez co wentylatory wchodziły na poziom nieakceptowalny dla moich uszu.

Staram się nie powielać własnych błędów. Oszczędności niekiedy bywają pozorne i po czasie okazują się nietrafione. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś przyzwoitego od razu niż potem męczyć się z szajsem. 

Miałem podobną sytuację, buda to buda tylko pudełko ;) Przez ponad rok miałem gtx1050ti. Nie stawiało to żadnych wymagań przed obudową. Później RX 5700 po UV z radiatorem żeberkowanym wzdłuż. Dużo gorzej ale po podkręceniu krzywej temperatury ok, hałas do przyzwyczajenia. Pojawił się 3060 Ti bez UV 240 W, poprzeczne ułożenie żeberek radiatora i sauna. Nawet było słychać czasem jak strzelają elementy wewnątrz obudowy, jak z tłumika rajdówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...