Skocz do zawartości
TommyShelby

Przyszłość rynku gpu

Rekomendowane odpowiedzi

no i też gry się zmieniają. Nowe są robione pod konsole które siedzą na kartach amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T0TEK napisał:

Ja bym określił to inaczej, NVidia ma w tyłku optymalizację sterow pod nowe gry dla starych kart. 

No i tyle w temacie.
Czy na samsungu s5 nadal można spodziewać się aktu do androida 13?
Czy na 8 letnim TV ze smart TV robią aktu softu? Czasem jest, zwykle nie.
Normalne, że sztrucle się zlewa z czasem, a skupia na nowym (a to znów napędza sprzedaż i chęć posiadania nowego).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, T0TEK napisał:

Ja bym określił to inaczej, NVidia ma w tyłku optymalizację sterow pod nowe gry dla starych kart. 

To pitolenie czytam od dawna pomimo, że nawet stare pachruście zyskują na nowszych sterach. To nie jest AMD, że karty nagle zyskują na wydajności jak dojdą do ładu ze sterami. Nikogo nie interesuje jaką wydajność prezentuje karta za 5lat tylko tu i teraz. A nowsze karty odjeżdżają od starych wraz z upływem czasu i nie ma to nic wspólnego z brakiem optymalizacji dla starszych generacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2022 o 20:12, jurekk napisał:

Ja nic nie optymalizowałem.Zblokowałem tylko zegar na uncoe by sterownik nie mógł go obniżyć i wyniki kilkadziesiąt procent wyzsze na nowych grach,na starych bez zmian xD

Jak dobrze zrozumiałem przedstawiasz tezę, że Nvidia specjalnie daje takie sterowniki żeby gry chodziły lepiej na nowszych kartach niż starszych ? To pytanie bez ironii. Po prostu - pytanie od laika. Jestem laikiem jeśli chodzi o aż takie rzeczy, ale ta teza (jeśli prawdziwa) rzuca bardzo złe światło na Nvidię. Jakbyś zeznawał w sądzie jako biegły, sąd by nie wchodził w kwestie specjalistyczne tylko zadał dokładnie takie pytanie jak ja.

Czy na innych forach anglojęzycznych czy na YT ktoś też popiera tą teorię ? Są jakieś dowody ? Bo to mocne stwierdzenie uderzające w całą markę. A ponieważ mamy dwie (intela nie liczę :) ) to naprawdę ważne. W obecnej dobie informacji i dezinformacji i w zalewie różnych informacji bardzo ciężko dociec prawdy :) Jestem generalnie przeciwnikiem teorii spiskowych choć ta ma sens i logikę, że Nvidia stosuje takie brudne chwyty.

Nie dziwię się, że lipton czy black się nie odezwali :) Jakby wyszło na twoje to jak myślisz - jak dalej by układała się współpraca wszystkich producentów z x-kom ? ? Jeśli nawet w środowisku wszyscy o tym wiedzą nikt się nie przyzna. Dopiero pewno jakaś gruba afera typu śledztwo FBI albo urzędu antymonopolowego UE lub z USA by mogło dojść do prawdy.

Generalnie bardzo ciekawa teza i nie chciałbym jednak żebym była prawdą bo wydałem właśnie 6100 na 3080Ti :)

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, hubio napisał:

Jak dobrze zrozumiałem przedstawiasz tezę, że Nvidia specjalnie daje takie sterowniki żeby gry chodziły lepiej na nowszych kartach niż starszych ?

Tak, niedawno było o tym głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PL1555 napisał:

Tak, niedawno było o tym głośno.

Teoria spiskowa.
A nie zdarzyło się nigdy, że mając obecne GPU (30x0) gra zaczynała się walić po... aktualizacji sterownika na najnowszy?
To też celowy zabieg? Po prostu... to soft. Czasem coś się wali. Masz sterownik  512.95 - zaktualizujesz do 512.96 i... zonk.
Trzeba ponownie wrócić do starszego. Zdarza się?

KURDE! Gdzie prokuratura! UOKiK! Toż to wał na miarę FBI ;)

 

 

12 minut temu, PL1555 napisał:

Tak, niedawno było o tym głośno.

Nawiasem. Ponowię pytanie.
Można jakiś link do tej głośniej afery?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Nie dziwię się, że lipton czy black się nie odezwali :) Jakby wyszło na twoje to jak myślisz

e tam nic nie znaczy.Liptona namawiałem w 2015 roku z 6 miesięcy na filmik single vs duall chanell ram bo zrobiłem filmik.

Po filmiku wielkie zdziwienie ze różnica wieksza jak miedzy i3 a i7

8 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

KURDE! Gdzie prokuratura! UOKiK! Toż to wał na miarę FBI ;)

UoKiK czy jak mu tam ma cie w d co pokazał po kradzionych rtx 3080 np łamanie regulaminu  sklepu a postarzanie produktu w UE jest zakazane tylko na duze AGD wiec mozesz im nafukać  w ''prokuraturze''

Ma ktoś gtx 970 ,980 ,980ti chetny na testy?bo zmam parametry tych kart  łatwo by było ustawić.Albo i na dropboxie jeszcze gdzieś są biosy

9 godzin temu, hubio napisał:

Generalnie bardzo ciekawa teza i nie chciałbym jednak żebym była prawdą bo wydałem właśnie 6100 na 3080Ti :)

z 3080ti to ci jednym palcem mogą zrobić gtx 1030?

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie .porównując sterowniki tego nie zobaczysz bo każdy imbecyl by ich złapał za reke.To sie tak nie robi xD

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżu a Wy dalej o tym. Temat jest prosty jak budowa cepa, daj filmiki, dowody, testy na tych mistycznych modyfikowanych sterach/biosach to będzie rozmowa. Pic or didn't happen. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PL1555 napisał:

Tak, niedawno było o tym głośno.

Nic nie widzialem na necie by ludzie odkryli w jaki sposób se to robi.A jest to sposób taki sam jak LHR i non LHR.Nie monitorowany zegar lub zgary są obniżane a w rtx 3080 to zegarów będzie juz z 10sieć.Wczśniej robili to ze nowym kartom obniżali jakość obrazu by było wiecej fps.Też mozna to nazwać postarzani produktu ale było to uczciwsze

 

5 minut temu, Pioy napisał:

emat jest prosty jak budowa cepa, daj filmiki, dowody,

Ni bede kupowal maxwlla by wam coś udowodnić.

Wiele razy wklejałem filmik aby coś udowodnić i zostało to wyśmiane bo mało komórek mózgowych w dziale technicznym.

Kłade na to lache chyba ze ktoś ni zgłosi z duzym lub średnim maxwellem

Edytowane przez jurekk
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2022 o 20:09, tomcug napisał:

No i co, z Twoim magicznym BIOS-em przyspieszy Pascal o 15%? Bo o tyle przyspieszył 1080 Ti w Watch Dogs: Legion po poprawce problemów w sterach :cool:

Daj już spokój rozmawiasz z człowiekiem, który twierdził, że NV wymusza FP16 na Pascalu dlatego są tak szybkie i tnie jakość obrazu. Ma tak głęboką wiedzę, że nawet nie wie o praktycznym braku kompatybilności z FP16 w przypadku Pascala i tylko w przypadku Cuda da się wbić FP16 przy załosnej wydajności.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

(...) UoKiK czy jak mu tam ma cie w d co pokazał po kradzionych rtx 3080 np łamanie regulaminu  sklepu a postarzanie produktu w UE jest zakazane tylko na duze AGD wiec mozesz im nafukać  w ''prokuraturze'' (...)

Sarkazm... mówi Ci to coś? UoKiK i prokuratura to był czysty sarkazm.

Gdyby teoria spiskowa, o której tu czytam, była tak oczywista (i głośna) ;) i każdy żuczek mógłby jej dowieść, to dawno nvidia miałaby grube kłopoty. 
W takim USA potrafią zrobić zadymę prawną MCDonaldowi, z powodu tego, że kawa była o 5'C za gorąca i jakiś Mietek sobie nią torbę poparzył, więc jestem przekonany, że taki wał nvidii byłby dużo bardziej nagłośniony.
A nie jest, więc - dla mnie - urban legends.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Daj już spokój rozmawiasz z człowiekiem, który twierdził, że NV wymusza FP16 na Pascalu dlatego są tak szybkie i tnie jakość obrazu. Ma tak głęboką wiedzę, że nawet nie wie o praktycznym braku kompatybilności z FP16 w przypadku Pascala i tylko w przypadku Cuda da się wbić FP16 przy załosnej wydajności.

On jest tak odklejony, że brakuje mu tylko czapeczki z aluminiowym kręciołkiem na głowie. Jak w innym temacie obnażyłem jego głupotę pokazując czarno na białym, że nie ma racji i się pogrąża, to szybciutko zaczął pisać pisać jakieś bzdety kompletnie niezwiązane z tematem. Nie ma sensu mu nic tłumaczyć. Niech żyje w przekonaniu, że wszyscy dookoła to idioci, a on jest tym oświecionym mędrcem :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

UoKiK

Jaki sarkazm.Ci ludzi są powołani do ruszania d przy naruszaniu praw konsumnckich

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jurekk napisał:

Jaki sarkazm.Ci ludzi są powołani do ruszania d przy naruszaniu praw konsumnckich

Przyklej się człowieku do rzeczywistości, bo...

Polski UOKIK ma tarmosić międzynarodowy koncern (?), bo coś tam w sterowniczkach nie bangla (wedle niektórych)?
Jeżeli byłaby to prawda (a to pierd z doopy jest), to musiałby to być jakiś pozew zbiorowy po drugiej stronie oceanu i cięzka walka z tytanem.
W naszym UOKIKU, to można (próbować) dochodzić, co najwyżej, uwzględnienia reklamacji rozklejonych butów z CCC, a nie walki z gigantem zza oceanu.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Jaki sarkazm.Ci ludzi są powołani do ruszania d przy naruszaniu praw konsumnckich

Jeśli masz dowody na nieuczciwe działania Nvidii przedstaw je UOKiK. Nie ma co z góry zakładać, że oleje sprawę. UOKiK jest zresztą w sieci podobnych organów w UE więc poszło by dalej. Te urzędy tylko czekają aby się dobrać do takich koncernów jak Nvidia więc mogą popchnąć sprawę dalej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hubio napisał:

Jeśli masz dowody na nieuczciwe działania Nvidii przedstaw je UOKiK

Pisałam wyzej ze tn urząd jest by pić kawe to po co? ?

6 minut temu, hubio napisał:

UOKiK jest zresztą w sieci podobnych organów w UE więc poszło by dalej

Poszło by z propozycją pieterko nizej a list by sie kończył'' z poważaniem'' xD

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jurekk napisał:

Pisałam wyzej ze tn urząd jest by pić kawe to po co? ?

Poszło by z propozycją pieterko nizej a list by sie kończył'' z poważaniem'' xD

Mimo wszystko spróbować moim zdaniem warto. Bo to gruba sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że nvidia pogarsza wydajność starszych generacji było już głośno dużo wcześniej. Niestety żyjemy w czasach, że wszystko się zamiata pod dywan, a nawet sami użytkownicy wolą iść w zaparte i udawać, że się nic nie dzieje jak widać choćby tutaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grzegorz1981 napisał:

O tym, że nvidia pogarsza wydajność starszych generacji było już głośno dużo wcześniej. Niestety żyjemy w czasach, że wszystko się zamiata pod dywan, a nawet sami użytkownicy wolą iść w zaparte i udawać, że się nic nie dzieje jak widać choćby tutaj.

Czyli czy ja dobrze rozumiem ? Hipotetycznie Nvidia np. po wypuszczeniu seri 4xxx wyda takie sterowniki żeby karty z serii 3xxx osiągały względnie słabszą wydajność do 4xxx ? Żeby sztucznie zaniżyć wydajność 3xxx ? Tak ten mechanizm ma działać ?

Jakby jednak ta wydajność miałaby bardzo odbiegać to ludzie masowo powinni to wychwycić bo np. robili wcześniej testy w jakiejś grze i raptem po kilku miesiącach ma znacznie gorsze wyniki ? Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzegorz1981 napisał:

O tym, że nvidia pogarsza wydajność starszych generacji było już głośno dużo wcześniej. Niestety żyjemy w czasach, że wszystko się zamiata pod dywan, a nawet sami użytkownicy wolą iść w zaparte i udawać, że się nic nie dzieje jak widać choćby tutaj.

Dalej nic nie masz, dalej piszesz bajki. Nie da się zamieść reddita, innych fora, czy testów które ktoś przeprowadził, więc wklej jakiś pierwszy przykład z brzegu. No chyba że się na tyle wkręciłeś i uważasz, że nV przekupiła wszystkich i wszystkie info w internecie cudowanie usunęła na ten temat :E głośno to było 20 lat temu jak policja po wsi chodziła i sprawdzała czy płyty się ma legalne. Nikt ich nie widział, ale byli na pewno, bo było o tym głośno 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, grzegorz1981 napisał:

O tym, że nvidia pogarsza wydajność starszych generacji było już głośno dużo wcześniej. Niestety żyjemy w czasach, że wszystko się zamiata pod dywan, a nawet sami użytkownicy wolą iść w zaparte i udawać, że się nic nie dzieje jak widać choćby tutaj.

Link! Jeden link do tej "głośniej sprawy" poproszę, bo jestem oburzony i chcę poznać detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, grzegorz1981 napisał:

O tym, że nvidia pogarsza wydajność starszych generacji było już głośno dużo wcześniej. Niestety żyjemy w czasach, że wszystko się zamiata pod dywan, a nawet sami użytkownicy wolą iść w zaparte i udawać, że się nic nie dzieje jak widać choćby tutaj.

To podaj jakieś źródło tych rewelacji, bo od dawna co poniektórzy tak piszą, ale nigdy nie ma żadnych linków do testów w których przedstawione są dowody. Prawdą jest że ostatnio to AMD wydało stery poprawiające wydajność w DX11 i OpenGL i śmiem twierdzić że to AMD szlifuje sterowniki, a nie nvidia wydając nowe pogarsza wydajność starszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Armage169 napisał:

Prawdą jest że ostatnio to AMD

Amd ona też posiada juz wiecej niż 1 zegar,który jest w widełkach ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hubio napisał:

Czyli czy ja dobrze rozumiem ? Hipotetycznie Nvidia np. po wypuszczeniu seri 4xxx wyda takie sterowniki żeby karty z serii 3xxx osiągały względnie słabszą wydajność do 4xxx ? Żeby sztucznie zaniżyć wydajność 3xxx ? Tak ten mechanizm ma działać ?

Jakby jednak ta wydajność miałaby bardzo odbiegać to ludzie masowo powinni to wychwycić bo np. robili wcześniej testy w jakiejś grze i raptem po kilku miesiącach ma znacznie gorsze wyniki ? Dobrze myślę ?

Idąc tym tokiem to wystarczyłoby zainstalować stare sterowniki, które nie downgradują kart nvidii. xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...