Skocz do zawartości
Gakuto

seria Krzyk / Scream

Rekomendowane odpowiedzi

Scream-645x370.jpg

Ktoś tak jak ja uwielbia tą serię slasherów/horrorów? Ciekawe jak zostanie przyjęta część szósta, bo Neve Campbell raczej się w filmie nie pojawi.

Będzie za to dużo Gale, a do tego Ghostface w Nowym Jorku... Jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąć? nie oglądnę, ale jak 1 i 2 były dość spoko, to następne części do dno i kilometer mułu, ale widzę że jednak ktoś puka jeszcze od dołu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 23:00, AndrzejTrg napisał:

Oglądnąć? nie oglądnę, ale jak 1 i 2 były dość spoko, to następne części do dno i kilometer mułu, ale widzę że jednak ktoś puka jeszcze od dołu :lol2:

Nawet dla samych bohaterów nie obejrzysz? Nie podzielam opinii, że kolejne części to "dno i kilometr mułu", chociaż część trzecia i urządzenie zmieniające głos, którego nawet dzisiaj nie wynaleziono, porządnie zachwiało moją wiarą w serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wes pierwszą częścią przywrócił modę na slashery. Tylko, że jego Scream był inteligentną zabawą konwencją i to powodowało, że film był bardzo dobrze odebrany. Już takie "I Know What You Did Last Summer" było o klasę niżej. Scream I i II to fajne produkcje. Trzecia część jeszcze jest ok, najsłabiej oceniam 4. Natomiast wersja z 2022 to powinna być ostateczna część serii Scream, powspominano starych bohaterów, wprowadzono dwie siostry, które całkiem nieźle wypadły (Barrera & Ortega) ale trzeba wiedzieć kiedy zakończyć dojenie marki, co za dużo to nie zdrowo. Szczególnie, że nie  ma już Wesa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gakuto napisał:

Nawet dla samych bohaterów nie obejrzysz? Nie podzielam opinii, że kolejne części to "dno i kilometr mułu", chociaż część trzecia i urządzenie zmieniające głos, którego nawet dzisiaj nie wynaleziono, porządnie zachwiało moją wiarą w serię.

Może jak kiedyś będzie w TV, lubiłem krzyka, ale jak mówię po 2 części odpuściłem tą serię. Ale za bardzo się to głupie zrobiło...

Krzyk 1 i 2

scream_2022_trailer_min.jpg

 

 

Następne krzyki

scary_movie_2000_600x379_426558.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiać to nie. Po prostu takie tam filmy do obejrzenia. Najbardziej utknęła mi w pamięci parodia.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten teaser od Courtney sugeruje, że Gale chyba zginie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W soboty na Pulsie 2 o 22:25 emitują kolejne części Krzyku. Dzisiaj druga część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 09:24, AndrzejTrg napisał:

W tej nowej części się okaże że Gale to scary face?

Dewey i Randy już o tym debatowali w dwójce. ?

 

 

Edytowane przez Gakuto
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma być podobno teaser szóstej części. Pojawiły się też plotki o Neve Campbell, więc może jednak ją zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nazwali tą część po prostu Scream VI. Idę w dniu premiery do kina. ?

Edytowane przez Gakuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wyjdzie, akcja w dużym mieście trochę mnie  nie przekonuje. Małe miasteczko, przedmieścia mają swój klimat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ghostdog napisał:

Ciekawe jak to wyjdzie, akcja w dużym mieście trochę mnie  nie przekonuje. Małe miasteczko, przedmieścia mają swój klimat. 

Ileż można wałkować Woodsboro (były tam przecież dwa ostatnie filmy)? Ghostface w Nowym Jorku podczas sezonu halloweenowego może być tym czym był Scream 2 w collegu (ocalali przecież też teraz poszli na studia w NY) - prawie idealnym sequelem. Pamiętasz tą scenę w kinie z początku dwójki - scena w metrze mi o niej przypomniała. :)

Tylko oby tego nie zepsuli taką durnotą jak np. powrót Stu (fanowska teoria) ?.

scream-vi-poster.png

Edytowane przez Gakuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenna Ortega teraz jest na topie, więc może nabije widownię w kinach w nowej odsłonie Krzyku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 13:47, ghostdog napisał:

Jenna Ortega teraz jest na topie, więc może nabije widownię w kinach w nowej odsłonie Krzyku. 

Byłbym zszokowany jakby jej bohaterka została uśmiercona, ale zważywszy, że popularność Ortegi eksplodowała dość niedawno (po premierze Wednesday), to wszystko może się zdarzyć.

3120.jpg?width=1200&height=900&quality=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ortega przejmie rolę Neve Campbell, będzie wizytówką kolejnych części Krzyku. Choć w poprzedniej części główne skrzypce grała Barrera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2023 o 16:30, ghostdog napisał:

Pewnie Ortega przejmie rolę Neve Campbell, będzie wizytówką kolejnych części Krzyku. Choć w poprzedniej części główne skrzypce grała Barrera. 

Strasznie się jaram tym filmem. Fajnie, że jak na tak wiekową serią nadal wydaje się świeża. Jeszcze tydzień. ?

Uważajcie na spoilery (ci co chcą obejrzeć), bo rozkminianie tożsamości Ghostface'a to część zabawy, której nie chcecie sobie popsuć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 część zaliczona. Mam mieszane uczucia. Barrera i Ortega są ok, reszta ekipy nie umywa się do pierwotnej paczki. Do tego jest sporo głupich zagrywek jak np. brak zainteresowania policji, nikt nie  chroni potencjalnych ofiar. W pierwszej części przynajmniej była jakaś tam ochrona. Największy bezsens to są "zmartwychwstania" po serii ciosów nożem. To nie jest film o superbohaterach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2023 o 09:36, ghostdog napisał:

6 część zaliczona. Mam mieszane uczucia. Barrera i Ortega są ok, reszta ekipy nie umywa się do pierwotnej paczki. Do tego jest sporo głupich zagrywek jak np. brak zainteresowania policji, nikt nie  chroni potencjalnych ofiar. W pierwszej części przynajmniej była jakaś tam ochrona. Największy bezsens to są "zmartwychwstania" po serii ciosów nożem. To nie jest film o superbohaterach. 

Wiesz, zdarzały się przypadki, że ludzie przeżywali po tylu ciosach nożem, ale tak jak lubię obsadę, to powinni kogoś bezpardonowo uśmiercić. Tara dostała kosę w plecy, postrzał (?), a potem cios w brzuch i dalej była na chodzie. Potem wystarczyło owinąć kocem i uzdrowiona. ?

Z perspektywy czasu widzę, że można było zrobić ten film dużo lepiej. Mam nadzieję, że w nowej części Ghostface weźmie na celownik też Sidney i jej szczęśliwą rodzinkę. Niech motyw też tym razem będzie lepszy i oryginalniejszy (tak jak w Krzyku 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić podejście w kręceniu kolejnych części Scream i postawić na rozwiązanie "final girl". Niech wszyscy idą do piachu, a ostatecznie z całego zamieszania wyjdzie główna bohaterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barrera została wycięta przez nosaczy z Hollywood. Niepotrzebnie przejęła się losem Palestyńczyków, chyba zapomniała kto rządzi w Hollywood. Teraz trzeba zmienić scenariusz kolejnych części, jak wywala się główną bohaterkę. Ortega powinna zbojkotować kolejne osłony Krzyku, choć może lepiej nie, bo jeszcze skończy jak Gibson. Trochę szkoda, duet Barrera&Ortega dawał radę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...