Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

I na Gigabyte. 3 tygodnie ręcznego czyszczenia pikseli już działa na nerwy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG też trzeba zrobić ręczne czyszczenie pikseli... chyba że odlicza czas pracy i sam ogarnie ;)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

I na Gigabyte. 3 tygodnie ręcznego czyszczenia pikseli już działa na nerwy.

Ja mam ustawione pod przycisk taktyczny więc jeden klik i czyści, mnie by denerwował co chwile komunikat czy siłowe czyszczenie podczas gry to wtedy już przesada. A tak pyk, klik czas na kawusie i panel wyczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@PiPoLiNiO

A trzeba bylo zostawic MSI i mialbys juz wszystko ogarniete, wlacznie z dioda :D

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, zachy napisał:

@PiPoLiNiO

A trzeba bylo zostawic MSI i mialbys juz wszystko ogarniete, wlacznie z dioda :D

Nieeee, totalnie nie żałuję. Gigabyte prezentuje się na żywo najlepiej ze wszystkich 3. MSI z tą swoją podstawką plastikową najgorzej.

19 minut temu, sniperwolf napisał:

Ja mam ustawione pod przycisk taktyczny więc jeden klik i czyści, mnie by denerwował co chwile komunikat czy siłowe czyszczenie podczas gry to wtedy już przesada. A tak pyk, klik czas na kawusie i panel wyczyszczony.

No ja tez tak robie, ale muszę być przy kompie i ruszać myszką co jakiś czas, bo przechodzący w standby nagle przerywa czyszczenie :( Ustawienie standby na 10 min jest bezsensu bo ciągle by wyświetlał pulpit nie wiadomo po co jak odchodzę.

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sniper76 napisał:

W LG też trzeba zrobić ręczne czyszczenie pikseli... chyba że odlicza czas pracy i sam ogarnie ;)

 

 

 

 

Monitor zaprogramowany jest tak ze jak uzywasz dluzej jak 4h i wylaczysz komputer lub monitor sie wygasi z braku czynnosci to robi czyszczenie. Jest pelen automat, w ciagu dnia jak mam wlaczonego pc po 14h to potrafi zrobic czyszczenie nawet 3x.

Dlatego mam ustawiony plan zasilania zeby po 10min bezczynnosci monitor sie wylaczyl bo czesto odchodze od kompa na wiecej jak 10min i przy okazji monitor sie wygasi i zrobi czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porażka, człowiek staje się zakładnikiem swojego monitora😂

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego to niby powodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fotka podkradziona z Reddita 😱

qs1j9ss09qyc1.jpeg

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bourne2008 napisał:

Fotka podkradziona z Reddita 😱

To fake, tam jest wyższa kultura i nikt nie kupuje, żeby potestować i oddać 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ciekaw to wybrał MSI URX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tej aktualizacji softu MSI, to z tej listy poprawek najbardziej ciekawe wydaje się to, że deklarują naprawienie problemu vrr flicker. Fajnie, jakby ktoś to solidnie przetestował, bo to duża rzecz i byłby to chyba jedyny oled, który nie ma z tym problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm Alien 34  DW nie miał z tym problemu od samego początku no ale jest to już staruszek w porównaniu do obecnych ale za to jaki dziarski 🤣

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

MSI z tą swoją podstawką plastikową najgorzej.

przy tej cenie monitora to producent już zakłada vese :E

wracając, po 16+ godzinach używania qdoleda msi (praca, obiad, grańsko) to.. 
no dostarczyli. Monitor znowu jest przezroczysty dla usera. W kwestii usunięcia vrr flicker dla gwałtownych zmian fps etc, to wydaje mi się że msi poszło w kwestie trzymania jednolitej gammy żeby jasność nie latała, ale dalej jesteś 'zakładnikiem' tego, że oled reaguje na tyle szybko na zmiany i widzisz jak się ściemni 147x na rózne wartości w ciągu sekundy ;D 

Edytowane przez waszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, waszu napisał:

przy tej cenie monitora to producent już zakłada vese

Nie no, wiadomo. 6000 zł to podstawka może być z plastiku. Nie inaczej. Aluminium od 6001 zł się zaczyna. 

Gigabyte, robisz to źle! Dałeś aluminium w swoim monitorze za 5700 zł! 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bourne2008 napisał:

Ale porażka, człowiek staje się zakładnikiem swojego monitora😂

Nie konieczie, moj Alienware robi czyszczenie dopiero kiedy jest standby, nic nie musze robic, po graniu zostawiam go na 10 minut i juz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No każdy tak robi. Oprócz Gigabyte bo skopali firmware na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy czyszczenie w Aorusie nie działa przypadkiem w trybie standby że monitor i tak musi odczekać 1 godzinę aby monitor zaczął się czyścić? Rozumiem że to byłaby przydatna funkcja jak się wyłącza monitor na koniec dnia ale w przypadku odejścia od monitora on wejdzie w tryb standby i trzeba i tak odczekać godzinę aby zaskoczyło (?)

Na szczęście Gigabyte nie wpadł na pomysł aby co 4 godziny pokazywać komunikat (czy wymuszone czyszczenie 😄) tylko można skończyć grę czy mecz online i wtedy w przerwie włączyć czyszczenie kiedy się chce bez przymusu. Tak więc 95% u mnie czyszczenia to praktycznie tylko z przycisku taktycznego a reszta jak monitor wyłączę fizycznie. Więc jak naprawią "czyszczenie w trybie standby" to i tak nie zrobi to dla mnie różnicy w użytkowaniu 🙃

 

Edytowane przez sniperwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie robi różnicy, o czyszczeniu nie powinno się w ogóle myśleć a nie co 4h na "przycisku TAKTYCZNYM" 8:E

Dell wydał pierwszy monitor oled ponad 2 lata temu i sobie od razu poradził a pozostali łatają czyszczenie w 2024, trochę śmieszne :D

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sniperwolf No musi odczekać godzinę. Tyle, że zaczyna czyszczenie i kończy po kilku sekundach. W tym cały problem :) Bo ja zawsze zostawiam w standby, więc sobie w nocy robiło, a teraz musze pamiętać aby odpalać ręcznie, bo nie ma nawet powiadomienia. Akurat brak powiadomienia jest na plus, ale tylko gdy działa czyszczenie w standby i nie zbiera sobie godzin bez czyszczenia przez ileś dni bo zapomniałeś 😜

1 minutę temu, Wu70 napisał:

Dell wydał pierwszy monitor oled ponad 2 lata temu i sobie od razu poradził a pozostali łatają czyszczenie w 2024, trochę śmieszne :D

LG wydał pierwszy TV 9 lat temu i też ogarnął. Ale co to ma do rzeczy to ja nie wiem. Gigabyte dał dupy i tyle, reszta nie ma takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Wu70 napisał:

No jak nie robi różnicy, o czyszczeniu nie powinno się w ogóle myśleć a nie co 4h na "przycisku TAKTYCZNYM" 8:E

Dell wydał pierwszy monitor oled ponad 2 lata temu i sobie od razu poradził a pozostali łatają czyszczenie w 2024, trochę śmieszne :D

Przesadzacie Panowie. 😎 Raz kliknę co jakiś czas i albo monitor powie mi że za wcześnie i spróbuje po prostu później. Koszmar byłby gdyby sam monitor równo co 4 godziny się czyścił albo wyskakiwały powiadomienia w "mało odpowiednich sytuacjach" przypominające o czyszczeniu.

Edytowane przez sniperwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, michaelius33 napisał:

To chyba trzeba zwrócić i zamówić MSI :E

Mam zamówione od lutego w X-kom. Dziś kolejny raz przesuneli dostawę, tym razem 17 maj. Więc spokojnie. Sytuacja jest pod ciągłą kontrolą :)

Póki co dziś ma przyjechać 77S90C.

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z tym wył. HT dla rdzeni P może być dobre temperatury/pobór spadnie, o ile i jak dobrze zostaną wykorzystane rdzenie E których jest nadmiar.
    • @Kelero Dziękuję za miłe słowa Tamten 5000+ BE na co dzień pracował u mnie z taktowaniem 3150MHz, aż go nie wymieniłem na Athlon'a X2 7750 Black Edition (AD775ZWCJ2BGH), którego zaś trzymałem na 3GHz. ... Zaskoczyłeś mnie informacjami o Test Drive Unlimited, bo pamiętam że ogrywałem go przyjemnie płynnego na starym Athlon'ie 64 3200+ Venice s.754, 512MB ramu i takim samym 7300GT. Jednakże, aby było płynnie, to gra wymagała paru optymalizacji. Najważniejszą z nich była defragmentacja dysku twardego po instalacji gry wraz z optymalizacją za pomocą oprogramowania Auslogics Disk Defrag (przykładowo obecnie wersją 3.2.0.0 pod WinXP). Niwelowało to całkowicie zacięcia spowodowane doczytywaniem danych z dysku (dotyczy oczywiście tylko dysków talerzowych). Gra oczywiście powinna być zainstalowana na osobnej partycji, a nie na partycji systemowej i to tę drugą partycję defragmentujemy oraz optymalizujemy (chodzi mi o opcję z Auslogics Disk Defrag, która upakowuje zdefragmentowane pliki jak najbliżej początku partycji). Kolejną optymalizacją była standardowa redukcja aplikacji działających w tle oraz czyszczenie pamięci ram od razu przed uruchomieniem gry (wymagane przy 512MB ramu, wykonane programem Ram Cleaner 1.40 XP), aby podczas rozgrywki nie doszło do zapełnienia pamięci. Nawet zwykły błąd, czyli przypadkowe wciśnięcie klawisza Windows podczas grania (wymuszone wyświetlanie Menu Start od Windows'a podczas gry), powodowało że gra po takim błędzie z naszej strony zaczynała haczyć i potrzebny był restart. Wszystko działało aż tak bardzo na styk na 512MB ramu. Prywatnie też zdecydowałem się na usunięcie latających liści po ulicach (wymagało to usunięcia odpowiedniego pliku z folderu gry). Tym samym sposobem można było się pozbyć ruchu ulicznego oraz policji. Bardzo mocno zwiększało to płynność rozgrywki i dawało radochę ze śmigania po pustych ulicach  Uwielbiałem tym sposobem wyszukiwać sobie długie proste oraz pobijać rekordy maksymalnej prędkości poszczególnych modeli samochodów No i na koniec oczywiście całość leciała u mnie na podkręconym sprzęcie. Athlon 64 3200+ legitymował się w systemie jako 3400+ i miał taktowanie 2431MHz, pamięci ram śmigały na DDR442 CL2.5 3-3-8 1T, grafa miała odpowiednio 600MHz z 500MHz na rdzeniu oraz 800MHz z 700MHz na pamięciach GDDR3. Wszystko powyższe sprawiało, że grało się naprawdę przyjemnie w rozdzielczości 800x600 @ 100Hz oraz 1024x768 @ 85Hz na detalach średnio-wysokich z Anizo x16. Poza tym Socket 754 to obecność Single Channel, a i tak dawało to nieźle radę ... Dodatkowo ucieszyło mnie, że nie byłem sam w użytkowaniu Windowsa XP w widoku klasycznym (czyli takim z Win9x)  Dzięki temu całość działała jeszcze szybciej, a animacje nie zarzynały tak sprzętu. Dodatkowo również wyłączałem praktycznie wszystkie upięknienia, zostawiając jedynie "Użyj popularnych zadań w folderach", "Pokazuj zawartość okna podczas przeciągania" oraz "Wygładź krawędzie czcionek ekranowych". Cała reszta była przeze mnie odznaczona i jej nie potrzebowałem. Żadnych cieni oraz animacji. Dźwięki systemu również miałem wyłączone Wszystkie moje lata używania Windows'a XP na daily dokładnie tak wyglądały i nigdy nie używałem Luny. Zdecydowałem się na nią dopiero w ostatnich latach, kiedy to rozpocząłem swoją zabawę ze starszymi sprzętami. Ta srebrna kompozycja Luny tak bardzo mi obecnie leży oraz umila oko, że nie mogę się powstrzymać Oczywiście na wolniejszych sprzętach, na których też lubię wcisnąć Windows'a XP, to stosuję już kompozycję klasyczną, aby zaoszczędzić zasoby. ... @Setnik Od 1999 do okolic 2003 roku zaopatrywałem się w sklepie Comar w Kluczborku (czyli całkiem blisko Opola). Później, od 2003 roku większość sprzętu kupowałem na aukcjach Allegro, a niektóre tylko w Kluczborku (jak nowe zasilacze, dyski twarde lub obudowy). Zmieniłem wtedy mój ulubiony sklep na Grafi. Niekiedy też zdarzały mi się pojedyncze zakupy w Opolu, ale były to same nagrywarki CD oraz DVD. Po 2008 roku już praktycznie nic nie kupowałem lokalnie w sklepach i wszystko brałem z neta. Nadal jednak całkiem miło wspominam sklep Grafi z Kluczborka, bo miałem z właścicielem naprawdę dobry kontakt oraz wypracowane rabaty __________ Jak już jesteśmy w temacie mojego Athlon'a 64 3200+ Venice s.754, to odgrzebałem parę wyników z tej platformy, przy okazji pokazujących na jakich nastawach ogrywałem wtedy wspomniane wcześniej TDU. Różnią się jedynie ustawienia pamięci ram, bo tamte delikatnie lepsze kostki już dawno sprzedałem i obecnie mam w tej platformie włożone nieco gorszą kość 1GB, dlatego widnieje CL3, a nie CL2.5. Poza tym oczywiście karta graficzna jest inna, bo nie posiadam już Galaxy 7300GT. Tak, samą platformę nadal posiadam i to jest właśnie ta, która umożliwiała instalację zarówno kart na AGP oraz PCIe. Wiem, przydałoby się puścić ten test z EVEREST'a v5.50, dlatego być może niedługo wyciągnę tę platformę na kolejne testy Niby chipset to nForce 4-4x, a spokojnie w BIOSie można podnieść HT Link do 1000MHz mnożnikiem 5x, który jest opcjonalny, ale dostępny. Standardowo działa na 4x, czyli HT 800MHz. Tak wyglądał ten sprzęt w grudniu 2007: (po raz kolejny autentyczne zdjęcia, wykonane K750i) Na zdjęciach widać GeForce'a 4 440MX-8x, który został mi jako jedyna karta po odsprzedaży GF 6200A. W tym samym miesiącu w kompie wylądował ten 7300GT od Galaxy: Hmm, może faktycznie jest to kolejny pomysł na testy, gdzie zapnę sobie tego Athlon'a 64 3200+ z jakimś 7600GS/GT 256MB i sprawdzę jak się sprawy mają w TDU Istnieje możliwość, że gra Ci kuleje @Kelero ze względu na zbyt nowe sterowniki, które "zabiły" wydajność serii 7000. Wrzuć wersję ForceWare 169.21: https://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/169.21/169.21_forceware_winxp_32bit_international_whql.exe&lang=pl&type=GeForce ... Przy okazji dopowiem również, że każda obecnie testowana przeze mnie platforma ma stawiany system od zera, dodatkowo na zupełnie świeżym dysku pozbawionym jakichkolwiek partycji oraz z czystym MBR'em, a całość sterowników oraz oprogramowania jest wgrywana za pomocą pendrive'ów lub płytek CD. Nic nie jest przechodnie z jednej platformy do drugiej i wszystkie ustawienia są czyściutkie oraz identyczne za każdym razem (ustawienia rejestru oraz usług, jak również ustawienia samego sterownika graficznego - ręcznie na najwyższą wydajność).
    • Sideband sprzedaje https://allegro.pl/oferta/termopad-honeywell-ptm7950-80x40-0-25mm-narzedzia-15656814472 braliśmy ostatnio u niego z Krzysiakiem, wycinasz idealnie na rozmiar rdzenia bez żadnych naddatków, ptm się nie wypompuje, ja bym już nie tracił kasy na zwykłe pasty na twoim miejscu  
    • W Korei Północnej koszty produkcji amunicji są jeszcze mniejsze, tylko co z tego? Jakby Zachód wydawał procentowo tyle co ruscy na produkcję wojenną, to Ukraińcy by nie wiedzieli co z tym sprzętem robić. Problem w tym, że nikt na Zachodzi i USA nie mysli o przestawieniu się na wojenną produkcję pełną parą, bo ty oznaczało zaciśnięcie pasa przez społeczeństwa państw "demokratycznych" i pogorszenie ich poziomu życia codziennego. Głupie porównanie z tymi kosztami. Niech policzą to według siły nabywczej pieniądza. Skala produkcji to co innego, Ruscy to już kraj produkujący pełną parą broń i amunicję, ale rezerw w tej produkcji nie mają już prawie żadnych, nie są w stanie zwiększyć mocy produkcyjnych jeszcze bardziej. Wystarczy, żeby Zachód się obudził i zwiększył swoje zdolności produkcyjne, co w niektórych krajach już się dzieje, żeby można było ruskich dogonić w niektórych segmentach produkcji wojennej, w tym amunicji, co pozwoli spokojnie Ukrainie przetrwać. Gorzej jest z ciężkim sprzętem, bo tutaj zwiększanie produkcji nie jest takie proste, ale Ruscy też nie produkują nowych ciężkich pojazdów zbyt wiele, ale po prostu remontują stare, które kiedyś się im zaczną kończyć. Niestety to pewnie jeszcze potrwa ze 2-3 lata, ale potem już będą wyczerpywali swoje zdolności remontowe produkcyjne w tym zakresie. I problem w tym kto kogo przetrzyma. Co do ataku na Zachód, to generał Drewniak jasno powiedział w wywiadzie u Zychowicza, że Zachód nie może, w przypadku konfliktu z Rosją, dopuścić do wojny symetrycznej, takiej jaką widzimy na Ukrainie, tylko musi osiągnąć przewagę powietrzną i  technologiczną i spokojnie ruskich punktować, co według niego jest na spokojnie możliwe do osiągnięcia i wojna z NATO wyglądałaby inaczej niż to co widzimy na wschodzie.
    • To jest tylko jeden pierwiastek a ty przez niego próbujesz skreślać całą technologię. Prawda jest taka, że alternatywy dla litu potrzebujemy na wczoraj.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...