Skocz do zawartości
fazimodo87

Excel - liczenie wartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś wstanie podpowiedzieć jak wyliczyć ile razy występuje np. imię z kolumny x? 
Można oczywiście użyć ctrl + F i wyjdzie dana liczba, ale chodzi mi o jakaś formułę lub sposób który wyświetli wszystkie imiona (mam tego parę tysięcy) z kolumny x z ilością. 

Załącze podgląd, może lepiej to będzie mozna zrozumieć. 


 

55555.jfif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adashi napisał:

Formułą to LICZ.JEŻELI.

Tak, ale to wtedy pokazuje mi imię, które sam wskaże. Chodzi o to żeby wyodrębniło mi imiona z kolumny z imionami. 
Mam parę tysięcy imion w kolumnie i nie bedę w stanie każdego imiona wskazać, a nawet jeśli to byłoby to od groma roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to w Analizie Danych jest też od razu gotowe makro, które generuje tabelę częstości, nazywa się bodajże Histogram, teraz nie mogę sprawdzić. Nie pamiętam czy generuje tabelę częstości zwykłych czy skumulowanych (wtedy będzie trzeba wygenerować kolejną kolumnę samodzielnie), ale sprawdzić można czy dobrze zadziała z danymi nienumerycznymi. Z tym że to się nie będzie samo aktualizowało, nawet jeśli zadziała, jeżeli ma się samo aktualizować to trzeba inaczej: kierunek Tabele Przestawne.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywać mi się nie chce. Tu masz to zrobione najprościej i najbardziej intuicyjnie jak się da w wersji z tabelką przestawną. Jak na nią klikniesz to się wyświetli mniej więcej jak to jest zrobione. Da się też bez dorabiania kolumny z jedynkami (wtedy zamiast pola Suma ma być pole Licznik), ale jest więcej zachodu oraz wyższe prawdopodobieństwo wywrotek w szczególnych sytuacjach.

Używasz Wstawianie Tabela Przestawna, można też Polecane Tabele Przestawne.

5555.xlsx

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...