Skocz do zawartości
zielv

Problem z kartą rx 6700 XT.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno kartę i czekałem aż przyjdzie nowy monitor. Wymontowałem starego gtxa 960 a wpiąłem rx 6700 XT od power color. Problem w tym że grafika nie bootuje, nie jest wydaje mi się nawet zasilana, bo wentylatory się nie kręcą, przy wyłączeniu PC albo resecie tylko dygną. 

Wpiąłem stare GPU, a nowe pod niższy slot. Podpiąłem PCIe do obydwu i tylko GTX bootuje. Coś robię nie tak, czy dostałem uszkodzoną kartę? 

Dodam że na GTX mam wtyk PCIe 6pin, a na rx 8 a obok 6, do rxa zasilam tak jak gtxa, czyli 6 pin, powinienem wszystkie piny zasilić? 

 

 

Natomiast oprócz tego po włączeniu PC bios wydaje 1 długi 3 krótkie beepy. 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zielv napisał:

powinienem wszystkie piny zasilić? 

A jak myślisz po co one tam są dla ozdoby?:boink:

Wtyk 8 pin i 6 pin musza być podłączone inaczej karta nie ruszy .

Edytowane przez militarny78
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie wiedziałem. Po podpięciu wszystkich pinów wentylatory się kręcą, natomiast bios pika 1 długi 3 krótkie nadal, i w dalszym ciągu ekran czarny. 

Może to wina zasilacza? 

Mam chieftec gps-700a8 700W. 

Powinienem coś lepszego kupić? 

 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nowa?

Zresetuj bios.Odlacz przewod zasilajacy od komputera i wyjmij baterie ktora jest na plycie na 10 min .po tym zabiegu wluz baterie na swoje miejsce i uruchom komputer.

Czasami sie zdaza ze bios nie rozpoznaje karty graficznej tym bardziej ze ty miales poprzednia Nvidi a teraz masz od AMD. Mozesz tez sprubowac uaktualnic bios do najnowszej wersji.

Edytowane przez militarny78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielv napisał:

Natomiast oprócz tego po włączeniu PC bios wydaje 1 długi 3 krótkie beepy. 

No to znaczy, że jest problem z kartą graficzną. Jak wszystko dobrze podpięte a obrazu brak to raczej trup. 

Karta poleżała chociaż z godzinę w ciepłym czy od razu z paczki do kompa? 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, militarny78 napisał:

Karta nowa?

Zresetuj bios.Odlacz przewod zasilajacy od komputera i wyjmij baterie ktora jest na plycie na 10 min .po tym zabiegu wluz baterie na swoje miejsce i uruchom komputer.

Czasami sie zdaza ze bios nie rozpoznaje karty graficznej tym bardziej ze ty miales poprzednia Nvidi a teraz masz od AMD. Mozesz tez sprubowac uaktualnic bios do najnowszej wersji.

Karta nowa. Odebrana w sobotę w RTV euro. Leżała do dzisiaj w pudelku. Bios niewiem czy najnowszy, ale w marcu/kwietniu jeszcze był, bo dawałem mobo do xkomu. 

21 minut temu, Pentium D napisał:

No to znaczy, że jest problem z kartą graficzną. Jak wszystko dobrze podpięte a obrazu brak to raczej trup. 

Karta poleżała chociaż z godzinę w ciepłym czy od razu z paczki do kompa? 

jw. Możliwe że dostałem uszkodzona po zwrocie, nie mam innego PC żeby podpiąć ją do innej i sprawdzić.

 

Zresetuje bios, a jutro podejdę do serwisu komputerowego żeby sprawdził czy u nich odpali karta, jeśli nie to będę działał z reklamacją. 

 

Co do samego zasilacza, byłoby to możliwe że przez zasilacz nie bootuje karty? 

Edytowane przez zielv
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Podaj co masz za mobasa?

 

Może podam cały spec odrazu? 

Asus tuf b450 pro Gaming

R5 5600

Zasilacz chieftec gps-700a8 700W max

Ramy ballistixy 3200 sport jakieś tam, już nie pamiętam nazwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się czy masz włączony tryb UEFI w BIOS - nowe karty tego wymagają.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Najpierw upewnij się czy masz włączony tryb UEFI w BIOS - nowe karty tego wymagają.

Tak jest panie, uefi jest było od początku włączone, tak jak mówię, z gtxem nie ma problemów jak podepne. 

 

@Edit

Wyjęcie baterii nic nie dało. 

Nadal beep 1 długo 3 krótkie na radeonie.

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios wgrany?

Złącze pci-express(pozłacane styki) są czyste?

Odpal bios na 960 i spróbuj włączyć CMS oraz wyłączyć secure boot.  W zakładce Boot powinien być Secure Boot wchodzisz w OS Type i wybierasz Other OS. Pokombinuj z różnymi konfiguracjami.

Jeżeli masz wystarczająca ilość przewodów zasilających to odpal komp na z 960 i zobacz czy widzi radka w menedżerze zadań w systemie ;) 1 długi i 3 krótkie nie oznaczają z założenia uwalonej karty, a tylko, że jej nie wykryło ;)

Jeżeli masz  dyski m2 nvme to je wyciągnij na czas testów.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sideband napisał:

Najnowszy bios wgrany?

Złącze pci-express(pozłacane styki) są czyste?

Odpal bios na 960 i spróbuj włączyć CMS oraz wyłączyć secure boot.  W zakładce Boot powinien być Secure Boot wchodzisz w OS Type i wybierasz Other OS. Pokombinuj z różnymi konfiguracjami.

Jeżeli masz wystarczająca ilość przewodów zasilających to odpal komp na z 960 i zobacz czy widzi radka w menedżerze zadań w systemie ;) 1 długi i 3 krótkie nie oznaczają z założenia uwalonej karty, a tylko, że jej nie wykryło ;)

Jeżeli masz  dyski m2 nvme to je wyciągnij na czas testów.

Bios 3802 dla mobo.

Styki czyste. 

Other os był od początku załączony. CMS zobaczę. 

Przewodów niestety mam za mało, są 2x po 6 pin i obok nich po 2 piny. 

Dysk już wyciągam. 

 

Co zauważyłem, po każdorazowym wlaczeniu PC z kartą radeona w środku powoduje reset a następnie ponowne włączenie i dopiero beep następuje. Niewiem czy to ma znaczenie. 

@Edit

Czy karta w samym slocie bez powiecie PCIe powinna się kręcić? Bo jeśli wepnę w sloty obydwie, a PCIe tylko do radeona, to Radeon się kręci, monitor od radeona jest czarny, natomiast GTX też się kręci, a monitor podpięty pod GTX pokazuje żeby podpiąć PCIe. W druga stronę- Radeon się nie kręci. Hmm

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Tego gtxa ze slotu wyjąłeś?

Próbowałem z wyjętym, wyłożonym, raz ten a raz ten. Muszę żonglować nimi bo żeby dostać się do biosu uefi to muszę tylko z gtxa :/ juzjuż mnie palce bolą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się opcjami w Secure boot i tymi od boot pci-e. Obraz się pojawił niewiem czy to po zmianach w biosie czy po resetach. 

Przechodząc dalej, wchodzac w menedżer urządzeń pokazuje- podstawowa karta graficzna Microsoft. Czy to oznacza ze jestem już na prostej drodze do instalowania sterowników? Jeśli tak, to czy powinienem wyczyścić sterowniki że starej karty? 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść po nv tym https://www.guru3d.com/download/display-driver-uninstaller-download/ ale w trybie awaryjnym (konfiguracja systemu > rozruch > zaznaczasz bezpieczny rozruch) i dajesz OK (nie zastosuj) jak dasz zastosuj to ci się będzie awaryjny cały czas włączał jak nie odznaczysz ponownie bezpiecznego rozruchu :E następnie instaluj stery w normalnym trybie dla 6700xt i koniec.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo czarowania tu było aby uznać tego Radeona za zdrowego. Normalnie to powinno być tak, że wyjmuje gtxa, wkłada radeona i jest obraz albo nie ma obrazu i wtedy wyjęcie baterii, włożenie radeona i jest obraz. U mnie integra AMD z proca działała jak miałem sterowniki nvidii po rtx 3080 w systemie. Może od tego macania karty coś tam zaczęło kontaktować w niej :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, polecał byś wymianę? Nie instalowałem jeszcze sterowników do niej tak jak wspomniałem wcześniej, ale dosyć mocno się grzała będąc na pulpicie. Backplate miał hmm ja wiem... ze 40 stopni.

Jakbym oddał ją do sklepu to już bym raczej kupił w morele. 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przyjmie sterownik. Jak przyjmie to ją testuj a jak coś się skaszani po sterowniku to zwrot.

Edytowane przez Pentium D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pentium D napisał:

Za dużo czarowania tu było aby uznać tego Radeona za zdrowego. :hmm:

Na forum jest masa tematów gdzie okazuje się że winny był operator a nie sprzęt 😎

Edytowane przez Send1N
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno pomogły zmiana ustawień pcie kiedyś też to przechodziłem na płycie b560 i musiałem ustawić tam pcie 3.0  bo ustawiało z automatu pcie 4.0  i jakoś nie chciało ruszyć a po włożeniu wtedy 3070 ti odrazu odpalało 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michał19857 napisał:

Raczej napewno pomogły zmiana ustawień pcie kiedyś też to przechodziłem na płycie b560 i musiałem ustawić tam pcie 3.0  bo ustawiało z automatu pcie 4.0  i jakoś nie chciało ruszyć a po włożeniu wtedy 3070 ti odrazu odpalało 

Miałeś wtedy 10 czy 11 generację?

Ja sobie w biosie ustawiłem gen 4 choć proc ma tylko gen 3 i komp wstał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 i3 10100f

Edytowane przez Michał19857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michał19857 napisał:

Raczej napewno pomogły zmiana ustawień pcie kiedyś też to przechodziłem na płycie b560 i musiałem ustawić tam pcie 3.0  bo ustawiało z automatu pcie 4.0  i jakoś nie chciało ruszyć a po włożeniu wtedy 3070 ti odrazu odpalało 

Zobaczę czy mam taką opcję, ale nie zauważyłem w biosie uefi żebym miał tam coś takiego. 

 

6 godzin temu, Send1N napisał:

Na forum jest masa tematów gdzie okazuje się że winny był operator a nie sprzęt 😎

Gwarantuje Ci, że nic na szybko i na odpierdziel nie robiłem, wkładałem i wykładałem najdelikatniej jak to możliwe. Szanuję swoje zarobione pieniądze. 

 

 

@Edit 

Spróbuję wywołać ponownie błąd biosu przez zmianę ustawień do pierwotnych ( bo tylko 2 zmieniałem) żeby mieć pewność czy to od ustawień biosu, czy po resetach coś w niej zaskoczyło.

A noi nvme spowrotem włożę, ale czy to przez dysk mógłby bios nie wykrywać karciochy? Hmm

 

@Update w temacie- zmiana ustawień biosu do pierwotnych nic nie dała, karta się nadal normalnie bootuje, zatem jestem pewien że to resety ją pobudziły. Biorę się na instalowanie sterowników. 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy tak mogłem, ale odinstalowałem sterowniki nv mając w slocie rxa. Proces przebiegł pomyślnie i wyłączył PC. Włączyłem i zacząłem instalować sterowniki do rxa. Podczas instalacji wyskoczył error "unsupported graphic drive", ale instalacja szła dalej w tle, dałem ok, okienko zniknęło, PC się zrestartowal i normalnie odpalił- menedżer urządzeń wskazuje rxa 6700 XT. 

Powinienem się martwić tym errorem? 

Edytowane przez zielv
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...