Skocz do zawartości
misticzx

Co się stało? Gdzie laptopy 19-21 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa o ekranie od 19 do 21 cali i jest to dla mnie absolutny priorytet. Nie musi to być żaden super wydajny laptop za ponad 10k, ale po prostu ma mieć duży ekran (i najlepiej komputerową klawiaturę zamiast płaskiej typowo laptopowej). Jednak ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie mogę takiego znaleźć, a wiem że do niedawna były takie produkowane. Co się stało, czyżby producenci wycofali się z tego segmentu czyli laptopy dla graczy o dużych ekranach? Ostatnio szukałem i znalazłem laptopy dla graczy o ekranach maksymalnie 18 cali. Żadnych większych? Nigdzie już nie kupię takiego (nowego) laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, misticzx napisał:

 Jednak ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie mogę takiego znaleźć, a wiem że do niedawna były takie produkowane. 

Maksymalny rozmiar matrycy to 17,3 cala od zawsze, jeśli było coś większego to tylko jakieś wynalazki nie mające na rynku racji bytu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2023 o 01:41, manuelos napisał:

Maksymalny rozmiar matrycy to 17,3 cala od zawsze, jeśli było coś większego to tylko jakieś wynalazki nie mające na rynku racji bytu.

Standardowo są dostępne również laptopy 18 calowe, ale to nadal małe. Ogólnie to absurdalne że nikt nie produkuje standardowo nawet 19 calowych.

Widziałem laptopy do gier z ekranami ponad 20 cali, ale były wyjątkowo drogie, ale jednak BYŁY.

A teraz szukam i nie mogę żadnego nowego takiego znaleźć. Nikt się nie orientuje lepiej w tej kwestii? Żaden producent ich nie produkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiesz dlaczego tyle osób kombinuje i kupując laptopa gamingowego dokupuje dodatkowo monitor :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Już wiesz dlaczego tyle osób kombinuje i kupując laptopa gamingowego dokupuje dodatkowo monitor :E

Tylko właśnie ja potrzebuję laptopa wyłącznie na wyjazdy. W domu mam stacjonarny komputer z 32 calowym ekranem, więc przesiadając się na 17 calowego laptopa jest duży dyskomfort, a nie podłączę go poza domem do dużego monitora czy telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop to przede wszystkim mobilność. Polecam kupić sobie lapka 17,3" i do tego ekran lub dwa ekrany. Laptop o wielkości 21" nie wejdzie nawet do plecaka więc to bez sensu.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, adrean29 napisał:

Laptop to przede wszystkim mobilność. Polecam kupić sobie lapka 17,3" i do tego ekran lub dwa ekrany. Laptop o wielkości 21" nie wejdzie nawet do plecaka więc to bez sensu.

 

Są na pewno teczki na większe laptopy. Poza tym jak pisałem nie mam możliwości podłączyć laptopa na wyjeździe do większego ekranu, a laptop 17 calowy jest niekomfortowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MarcinMagic napisał:

Jak nie ma takich? Są...

Ten laptop był dostępny 6 lat temu , co jest dosyć istotne biorąc pod uwagę fakt, że głównym przesłaniem tego tematu jest że kiedyś takie były a teraz to nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, manuelos napisał:

Ten laptop był dostępny 6 lat temu , co jest dosyć istotne biorąc pod uwagę fakt, że głównym przesłaniem tego tematu jest że kiedyś takie były a teraz to nie ma :D

kiedys to byo😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, manuelos napisał:

Ten laptop był dostępny 6 lat temu , co jest dosyć istotne biorąc pod uwagę fakt, że głównym przesłaniem tego tematu jest że kiedyś takie były a teraz to nie ma :D

Oj tam 6 lat. Cóż to jest 6 lat. To ktoś jeszcze pamięta💾?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić że za 40 tysięcy nikt nie kupi laptopa z dużym ekranem, ale za 4 tysiące byłoby mnóstwo chętnych, więc dlaczego nie zrobią laptopa o przeciętnych parametrach, ale z ekranem 20 cali?

Coś takiego powinno istnieć, bo jest na to zapotrzebowanie. Nie za 10-20 tysięcy, ale za 4-5 tysięcy, a po prostu z dużym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 03:31, misticzx napisał:

 za 4 tysiące byłoby mnóstwo chętnych, więc dlaczego nie zrobią laptopa o przeciętnych parametrach, ale z ekranem 20 cali?

Instytut danych z d.

Nie ma na to zapotrzebowania. Dlatego nawet 17,3 się praktycznie nie robi bo nikt nie potrzebuje takich ekranów w laptopach. Jak ktoś potrzebuje duży ekran to kupuje monitor.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 09:56, misticzx napisał:

a nie podłączę go poza domem do dużego monitora czy telewizora.

Podłączysz, tylko szukasz w przestarzałych rozwiązaniach zamiast sprawdzić co można zrobić teraz.

Sprawdź coś takiego i masz bardzo duży monitor w kieszeni do laptopa i telefonu.

https://www.pepper.pl/promocje/xreal-air-748693

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 03:31, misticzx napisał:

Coś takiego powinno istnieć, bo jest na to zapotrzebowanie. Nie za 10-20 tysięcy, ale za 4-5 tysięcy, a po prostu z dużym ekranem.

No właśnie że nie ma. Tylko od czasu do czasu ktoś taki jak ty się pojawi ale poza tym nikt nie chce targać ze sobą małego "stolika" bo będzie ciężki i niepraktyczny. I na bank nie 4-5k bo matryca będzie droga (bo nikt takich nie robi do laptopów) i będzie wymagała aluminiowej obudowy (żeby się za bardzo nie wyginała) 

Po prostu nie od tego jest laptop. 

Na ali kiedyś widziałem dodatkowe mobilne monitory, popatrz może coś znajdziesz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, manuelos napisał:

Dlatego nawet 17,3 się praktycznie nie robi bo nikt nie potrzebuje takich ekranów w laptopach. Jak ktoś potrzebuje duży ekran to kupuje monitor.

Co ty za brednie wypisujesz człowieku.

Tłumaczę już kolejny raz że są laptopy do 18 cali. 17 cali mnóstwo, a 18 calowych mniej, ale też jest w czym wybierać.

2 godziny temu, doman18 napisał:

No właśnie że nie ma. Tylko od czasu do czasu ktoś taki jak ty się pojawi ale poza tym nikt nie chce targać ze sobą małego "stolika"

Nie popadaj w skrajności. Nawet 19 cali byłoby ok, ale nie 17, bo to żenująca wielkość. Z 18 calowymi jest ten problem że są bardzo drogie bo mocno gamingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manuelos dobrze napisał zakładasz temat aby o coś zapytać czy sam stwierdzać jakieś swoje teorie? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...