Skocz do zawartości
Jaycob

Until Dawn Remake PC | PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak to będzie śmigać na słabszych kartach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarze to chyba nowy level jakości w giereczkowie. To samo wygląd skóry. 

No i paznokcie w końcu wyglądają jak paznokcie... 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Można ustawić 16:9

WOW, rewolucyjne rozwiązanie xD

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kubikolos napisał:

rewolucyjne rozwiązanie

Patrząc na Hellblade 2, owszem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Ło matko jak to wygląda... Sztos totalny. 

Brak zacięć. Można ustawić 16:9. Z dlss jakość 70-90 FPS. 

Niestety w grze nie występuje czerń tylko szarość i wygląda to tragicznie... Fani oled pokochają gierkę 🙃🙃🙃

 

Uuu to kiepsko, w tego typu grach brak czerni 😬? Serio 🤨? Może będzie to jeszcze poprawione 🙃.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba się nigdy nie nauczą, aby nie kupować pre-orderów... No a potem zdziwienie, że nagle wypuszczają niedopracowane zbugowane gówno. Dalej kupujcie w ten sposób, to będzie coraz gorzej.
 

PS.

Na PS Pro ogrywałem sporo po premierze jak już to solidnie połatali.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem 1.5h i zero problemów. Jedynie jak skończyłem to nie mogłem wyjść do menu. Ale w samej grze nic się nie działo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2024 o 17:05, lukadd napisał:

Raczej na pewno. Jak grałem na PS4 to moja przez większość gry patrzyła co się dzieje i kibicowała :E Na drugi wieczór jak się ociągałem z odpaleniem gry bo coś tam innego robiłem to sama przyszła i zapytała kiedy odpalam bo chce zobaczyć co będzie dalej :E

Sporo kobiet lubi Until Dawn, aż mi się przypomniało :szczerbaty:

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Z dlss jakość 70-90 FPS

Po prolog, w domu, już klatki do 40 lecą i trzeba generator używać... Także ten 🙃🙃🙃

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra z PS4 a żeby pograć generatora trzeba :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan No ale silnik zmieniony na UE5. Ogólnie w domu wygląda to grubo. RT, cienie i wszystko. Tyle, że wydajność leci na pysk. I tez często niby jest dużo fps, ale gra wydaje się jakaś taka mało płynna.

Ale sama produkcja mega klimatyczna. Mimo iż grałem X lat temu na PS4, to już teraz na słuchawkach kilka razy się wystraszyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

@azgan No ale silnik zmieniony na UE5. Ogólnie w domu wygląda to grubo. RT, cienie i wszystko. Tyle, że wydajność leci na pysk. I tez często niby jest dużo fps, ale gra wydaje się jakaś taka mało płynna.

Ale sama produkcja mega klimatyczna. Mimo iż grałem X lat temu na PS4, to już teraz na słuchawkach kilka razy się wystraszyłem :)

Wygląda bardzo ładnie, dodali też trochę nowych scen i ogólnie "gra" się w to tak samo dobrze jak kiedyś no ale ten tytuł był już ładny 9 lat temu jak go wydali na silniku Horizon Zero Dawn. Tak czy siak całkiem przyjemny ten Remake ale faktycznie w domu dropy z tyłka tak jak mówiłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to wygląda? Czytam na Steam, że HDRu brak, dlss nie działa no jak się włączy to silnik zwykle skalowanie gry używa. Gra ponoc zacina się jak się wejdzie do menu.... Piszą bo droga jest. No i co z 21:9 ultra wide? Czarne pasy po bokach? Będzie Fix? Patch na to wszystko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra ma tryb filmowy jak przykładowo "The Quarry" że sobie można ustawić jak gra ma się "grać" a potem oglądać ją jak film? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aureumchaos napisał:

Czytam na Steam, że HDRu brak, dlss nie działa no jak się włączy to silnik zwykle skalowanie gry używa. Gra ponoc zacina się jak się wejdzie do menu.... Piszą bo droga jest. No i co z 21:9 ultra wide?

Czytałeś w ogóle temat, czy wpadasz i trzeba Ci wszystko podać na tacy? 

HDR działa. DLSS działa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Czytałeś w ogóle temat, czy wpadasz i trzeba Ci wszystko podać na tacy? 

HDR działa. DLSS działa.

Przelecialem temat, ale tematy otwarte na Steam w discussion z odp z kilku godzin mówią, że hdr nie działa i dlss dalej leci z wbudowanego z silnika a nie z bibliotek, więc chciałem podpytać tutaj naszych ekspertów niż randomow z juesej którzy nawet nie umieją włączyć hdr w Windowsie... 

W dniu 4.10.2024 o 17:27, PiPoLiNiO napisał:

Ło matko jak to wygląda... Sztos totalny. 

Brak zacięć. Można ustawić 16:9. Z dlss jakość 70-90 FPS. 

Niestety w grze nie występuje czerń tylko szarość i wygląda to tragicznie... Fani oled pokochają gierkę 🙃🙃🙃

 

Tak jak w większości gier szarość trzeba poprawić przez reshade i wtedy jest czarna z HDR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, aureumchaos napisał:

Tak jak w większości gier szarość trzeba poprawić przez reshade i wtedy jest czarna z HDR. 

Niestety tu może być to błędem. Ona jest tak zrobiona aby było wszystko widać. Jak wleci czarny to coś mi się widzi, że stracimy w opór szczegółów na ekranie :/

W ogóle to jedyna gra oprócz Cyberpunk, która mimo włączonego dlss i FG, ciśnie kartę ciągle ponad 400W. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, aureumchaos napisał:

No i jak to wygląda? Czytam na Steam, że HDRu brak, dlss nie działa no jak się włączy to silnik zwykle skalowanie gry używa. Gra ponoc zacina się jak się wejdzie do menu.... Piszą bo droga jest. No i co z 21:9 ultra wide? Czarne pasy po bokach? Będzie Fix? Patch na to wszystko? 

Z grubsza wszystkie te rzeczy mogę potwierdzić. Klikanie w skalowanie zmienia niewiele lub nic, FG też nie działa poprawnie. W pierwszych godzinach gry wydajność jest relatywnie ok (1440p/ultra/RT) ale ponoć najgorzej jest jak już cała ekipa zbierze się w domku. Póki co wszedłem do tego domku bez źródeł światła i było ok, ale obstawiam że jak pojawią się światła to FPS poleci :E 

btw. piękne dzięki za usunięcie posta, tak żeby niektórym przez przypadek kurwik nie strzelił załączam potwierdzenie, że nie gram na piracie :> 

Zrzut-ekranu-2024-10-06-102042.png

Edytowane przez Qrdello
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam na pacze... A w ogole ja nie grałem w to nigdy i nie za serri. Z tego co widziałem na YT to oryginał to był z fixed camera? Że się chodzi nie jak w TPP.... A w tym remake jest TPP?  Bo ja nie cierpię takich gier z tą zablokowana kamera i tylko postacie się ruszają. Jak to jest tu? TPP czy TPP I fixed? 

3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Niestety tu może być to błędem. Ona jest tak zrobiona aby było wszystko widać. Jak wleci czarny to coś mi się widzi, że stracimy w opór szczegółów na ekranie :/

W ogóle to jedyna gra oprócz Cyberpunk, która mimo włączonego dlss i FG, ciśnie kartę ciągle ponad 400W. 

Bo ciśnie bo ponoć dlss nie działa właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miks tego i tego, generalnie przewaga jest widoku tpp ale zdarzają się miejscówki fixed camera angle.

Co do wydajności: gra na piracie ma lepszą o kilkanaście procent wydajność. Pierwszy segment w lesie w wersji zatokowej trzymał u mnie 80-90 klatek, to samo ustawienie w wersji steamowej to 60-70 klatek :/ 

Ponadto, gra ma idiotyczny apetyt na ram. U mnie 20gb razem z systemem podczas gry.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLSS działa. FG działa. 

Sprawdzałem. Z 40 robi się 80 :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...