Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka widzę pojawo się w ostatnim czasie dużo ofert tych samych laptow z Orange (prawdopodobnie firmy, inni klienci dostali w ramach abonamentu)

MSI Vector GP68HX i9-13950HX/16GB/1TB/Win11 RTX4080 240Hz IPS WQHD  16 cali 

 

Nowy za 7300 warto według was? 

Pytam bo nigdy laptopa MSI nie miałem 

Dziękuję za odpowiedzi 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jest to niemożliwym, żeby ten laptop tyle kosztował. Gdzieś musi być ukryty koszt laptopa, który pokrywa nabywca, bo Vector z kartą 4080 kosztuje ponad 11k.

MSI Vector 16 i9-13980HX/32GB/1TB/Win11 RTX4080 240Hz 11.699 zł to wydajny sprzęt pod gry. Ma ekran qhd+, procesor i9, oraz rtx-a 4080 175w. Opcjonalnie można go wybrać z 32gb ram.

ASUS ROG Strix G18 i9-14900HX/32GB/1TB RTX4080 240Hz 12.799 zł to jeden z większych laptopów do gier, bo ma ekran aż 18" cali.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pbesc napisał:

Witaj, jest to niemożliwym, żeby ten laptop tyle kosztował. Gdzieś musi być ukryty koszt laptopa, który pokrywa nabywca, bo Vector z kartą 4080 kosztuje ponad 11k.

MSI Vector 16 i9-13980HX/32GB/1TB/Win11 RTX4080 240Hz 11.699 zł to wydajny sprzęt pod gry. Ma ekran qhd+, procesor i9, oraz rtx-a 4080 175w. Opcjonalnie można go wybrać z 32gb ram.

ASUS ROG Strix G18 i9-14900HX/32GB/1TB RTX4080 240Hz 12.799 zł to jeden z większych laptopów do gier, bo ma ekran aż 18" cali.

 

 

Z Orange ludzie go dostają w ramach przedłużenia abonamentu i jest od razu spłacony 

 

Dlatego wystawiają na olx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

też myślę, że Vector to dobry wybór, ale domyślnie ma 150 W w maksie 175 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 06:41, fabiax napisał:

 

Żadna sieć nie dołoży Ci 40% wartości laptopa. Liczą sobie za niego w Orange 14k na abonament, no chyba, że masz abonament z jakimś pakietem specjalnym o którym nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich warunkach masz to przedłużenie umowy, ile miesięcznie dokładnie płacisz itp, także ciężko mi się wypowiadać. Jeśli by był za gotówkę 7.3k, to ok, ale jeśli będzie trzeba płacić większe raty abonamentu, lub gdzieś są inne ukryte koszta, to tak średnio się opłaca. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ktoś sprzedaje i ja odkupuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem, wcześniej nie do końca wiedziałem, czy chcesz nabyć laptopa od osoby prywatnej, czy samemu go wziąć z Oranga. Raczej w tym pierwszym przypadku warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak z gwarancją u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja powinna być liczona od momentu odebrania laptopa z Orange. Jeśli masz opcję nowego zakupu Vectora z gwarancją powiedzmy 23-mcy za pół ceny, to warto brać póki jest, chociaż nie wydaje mi się, żeby ktoś aż tyle opuścił, skoro w Orange jest za 14k.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pbesc napisał:

warto brać póki jest, chociaż nie wydaje mi się, żeby ktoś aż tyle opuścił, skoro w Orange jest za 14k.

Sprawdziłem i są wystawione od 8 do 9K https://m.olx.pl/elektronika/komputery/laptopy/q-msi-vector/ tych po 7,3K już nie ma 

W dniu 12.03.2024 o 20:18, fabiax napisał:

Hejka widzę pojawo się w ostatnim czasie dużo ofert tych samych laptow z Orange (prawdopodobnie firmy, inni klienci dostali w ramach abonamentu)

MSI Vector GP68HX i9-13950HX/16GB/1TB/Win11 RTX4080 240Hz IPS WQHD  16 cali 

 

Nowy za 7300 warto według was? 

Pytam bo nigdy laptopa MSI nie miałem 

Dziękuję za odpowiedzi 

 

W tej cenie możesz brać śmiało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy ktoś Ci go wyśle za pobraniem. Czasami ludzie nie chcą wysyłać laptopa i wolą czekać na kogoś, kto odbierze go osobiście.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx się dogadałem dwie przesyłki 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pbesc napisał:

Jeszcze pytanie, czy ktoś Ci go wyśle za pobraniem. Czasami ludzie nie chcą wysyłać laptopa i wolą czekać na kogoś, kto odbierze go osobiście.

Sam dokładnie tak do tego podchodzę. Wolę poczekać kilka tygodni dłużej na klienta, ale kogoś kto przyjdzie, pomaca, obejrzy i wie co kupuje niż później drżeć że u mnie było ok a u kogoś z drugiej strony PL system się nie bootuje i co teraz :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie -

Do laptopa z pamięciami lepiej brać:

4800mhz cl40

Czy

5600mhz

cl46

 

Nie , ja wziąłem od innego miłego Pana, szczerze idealny sprzedający i świetny kontakt 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im szybsze ramy tym lepiej - ale czy w wypadku kości mobilnych to ma AŻ takie znaczenie ciężko stwierdzić. Wolałbym pewnie z ciaśniejszymi timingami zamiast wyższego taktowania, ale to kwestia preferencji. Ważne, żeby były takie same pod kątem mhz jeżeli dokładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 01:47, pbesc napisał:

Witaj, jest to niemożliwym, żeby ten laptop tyle kosztował. Gdzieś musi być ukryty koszt laptopa, który pokrywa nabywca, bo Vector z kartą 4080 kosztuje ponad 11k.

MSI Vector 16 i9-13980HX/32GB/1TB/Win11 RTX4080 240Hz 11.699 zł to wydajny sprzęt pod gry. Ma ekran qhd+, procesor i9, oraz rtx-a 4080 175w. Opcjonalnie można go wybrać z 32gb ram.

ASUS ROG Strix G18 i9-14900HX/32GB/1TB RTX4080 240Hz 12.799 zł to jeden z większych laptopów do gier, bo ma ekran aż 18" cali.

 

 

Lepiej brać 5600mhz CL40 czy 4800mhz CL38 ? Pamięci RAM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, fabiax napisał:

Lepiej brać 5600mhz CL40 czy 4800mhz CL38 ? 

 Lepiej 5600mhz, natomiast różnica nie jest duża, bo im wyższe taktowanie, tym większe opóźnienie cl. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 15:24, fabiax napisał:

Pytanie -

Do laptopa z pamięciami lepiej brać:

4800mhz cl40

Czy

5600mhz

cl46

 

Nie , ja wziąłem od innego miłego Pana, szczerze idealny sprzedający i świetny kontakt 

Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

 

Ale 2x8 

Potrzebuje 2x16

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie które ramy grać 4800 cl38 czy 5600 cl46

 

😅🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fabiax ty swoje a @azgan swoje. W gruncie rzeczy mówicie o różnych rzeczach. Azgan twierdzi poprawnie, że z Vectorami bez względu na wersję jest RAM DDR5 5600MHz .

Ty chcesz je zmienić na 2x16GB (bo masz 2x8GB DDR5 5600MHz) i zastanawiasz się nad zmianą pomiędzy 4800 cl38 i 5600 cl46.

Według mnie lepiej wziąć 5600MHz CL46, ale to już do Ciebie należy decyzja.

A tak by the way - bios w tych Vectorach jest zablokowany i nie ma np. opcji overclockingu czy ustawien XMP dla pamięci? Czy jak to wygląda?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...