Skocz do zawartości
k4cz0r

Jaki CPU AM5 do 4070 Ti Super?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dostałem wczoraj części do złożenia komputera z RTX 4070 Ti Super. Procesor musiałem zamówić z innego sklepu (padło na Ryzen 5 7600X), gdzie dostawa się opóźniła. Być może wyjdzie to na dobre...bo zacząłem się zastanawiać czy to nie jest nieco za słaby CPU do takiej karty? Grać będę zarówno w 1080p (na monitorze, jednak planuje wymianę na coś 1440p z minimum 120 Hz) jak i w 4K na telewizorze 120 Hz (LG C2), o ile utrzymanie minimum 60 fps na to 4K pozwoli oczywiście. Mus stałych 60 klatek stawiam ponad jakość grafiki i po to kupiłem PC, przesiadając się z konsol. 

Czy warto upchać tu jednak R7 7700X bądź może nawet 7800X3D? Każdy z nich jest droższy o ok. 300 zł od poprzedniego. Ciężko znaleźć jakieś sensowne porównania, tym bardziej z tym dość nowym GPU. 

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7500f wystarczy na spokojnie 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7500F lub 7800x3d zabawa w 7700x, 7600x nie ma sensu jak coś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie, 7500F miałoby największy sens - idąc w kierunku największej oszczędności. Nie wiedziałem nawet o jego istnieniu, bo dojrzałem go dopiero w znanym owocowym sklepie. ;)

Cóż, górę wzięła jednak chęć najdłuższej żywotności - wziąłem 7800X3D. Sporo gier zaczyna naprawdę mocno utylizować CPU, także boję się, że te 6 rdzeni i niskie taktowanie szybko się skończy...tym bardziej do stabilnego +60 fps. Kwestia też jaki będzie przeskok w serii 8000...

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 04:18, Send1N napisał:

7500F lub 7800x3d zabawa w 7700x, 7600x nie ma sensu jak coś.

wlasnie skadam platforme na am5 i wzialem 7600x, bo nawet o 7500f nie wiedziałem. Ten procesor będzie chodził jak Lexar DDR5 ARES RGB czarna 32GB(2*16GB)/6000 CL30 XMP 3.0 / AMD Expo ? PRzeczytałem opinie, że 7500f obsluguje pamięci do 5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie będzie dzialać na 6000 może nawet i wyżej ale zamiast 6400 kup 6000 i ewentualnie będziesz bawił się w OC bo 6400 nie każdy robi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Normalnie będzie dzialać na 6000 może nawet i wyżej ale zamiast 6400 kup 6000 i ewentualnie będziesz bawił się w OC bo 6400 nie każdy robi stabilnie.

no wzialem te lexary amd expo/xmp, więc tylko tyle chce, aby w fabrycznym oc działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba wszystkie CPU AM5 mają wg. specyfikacji 5200. U mnie 6400 ustawione przez XMP działa bez problemu na płycie MSI B650 Gaming Plus z tym 7800X3D. A pamięci mam Lexar Ares RGB 2x16GB 6400MHz CL32.

Edytowane przez k4cz0r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki mają zawsze podawane max taktowanie jedec czyli pamięci bez OC, a to że często można zrobić +1000mhz więcej to inna sprawa, producent nigdy nie podaje max taktowania pamięci po OC bo to jest loteria u jednego zrobi 6200 u drugiego 6400 itp i tak było od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 poleci spokojnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcjonalnie można rozważyć 7600 jak dopłata względem 7500f jest nie duża a zawsze awaryjnie mamy integrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...