Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Borykam się od roku z stutteringiem w grach i nie jestem w stanie sobie z nim poradzić i zabiera mi to jaka kolwiek przyjemność z grania. No to tak próbowałem już wielu rzeczy szukajac na internecie i nic mi nie pomogło. Spadki odczuwam nawet przy 3-4fps. Są to mianowicie:

 

- format kilka razy

- ustawienia w panelu nvidii

- gsync oraz ustawienie klatek na sztywno

- zmiana rozdzielczości oraz zmiana detali w grze

- test dysku oraz ramu

- sprawdzanie temperatur

- zamiana miejscami pamięci ram

- aktualizacja biosu, sterowników

 

Komputer był również parę razy w serwisie 'X kom gdyż stamtąd brałem części za pierwszym razem nie wykryli nic, natomiast jak ostetnio wysłałem znów bo nie dawało mi spokoju wykryli że procek, płyta oraz karta nie działają dobrze, więc wymienili je na nowe i myślałem że to pomoże, ale niestety nie. Przed wysłaniem komputera do serwisu natknąłem się na problem z wieszsajacym się Windowsem oraz wyskakujące okienko przy zamykaniu komputera pamięć nie może być written read i jakiś kod błędu. Nie dawało mi to spokoju i zrobiłem test pamięci oraz dysku ssd i nie wykryło nic poza błędami na partycjach. Gry w których występuje stuttrring:

 

- cs2

- ets / ats

- gta 4

- World war z

 

I inne mógłbym wymieniać i wymieniać. Wiadomo gry mogą być źle zoptymalizowane ale moi znajomi nie mają takich problemów.

 

Spotkałem się z opinią że procek jest za słaby na moją kartę graficzną i to może powodować takie problemy lecz jak przeglądam różne zestawy pctow często łączone są te podzespoły.

Może gdzieś jest jakaś opcja w biosie która powinienem wyłączyć bądź włączyć żeby to się wszystko spinalo. Fajnie by było móc w końcu pograć normalnie bez obaw o spadku fps..

 

Spec mojego komputera:

Karta: rtx 4070ti super 

Dysk ssd: Kingston KC3000 1TB M.2

Ram: Kingston Fury Beast DDR5 32GB 6000MHz CL36 

Procek: ryzen 7600x

Zasilacz: ENDORFY Supremo FM5 750W 80 Plus Gold

Płyta: Gigabyte B650M GAMING X AX DDR5

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 5

 

Nie wiem czy to odpowiedni dział. Jeśli nie prosiłbym o przeniesienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz takie zjawisko jak inny kolega tutaj, że gra sobie, ma zupełnie dobrą płynność, ale co parę sekund ma przycięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kyle_PL napisał:

Też masz takie zjawisko jak inny kolega tutaj, że gra sobie, ma zupełnie dobrą płynność, ale co parę sekund ma przycięcie?

Dokładnie tak, tylko w tym problem ze ja mam procek od czerwonych i boję się cokolwiek klikać w biosie żeby nie zepsuć. Wrócę z pracy to mogę wstawić jak to wygląda u mnie w hwinfo. Jak dobrze zorientowałem się to mój procek niby obsługuje AVX512. Jak coś to też mam płytę od gigabyte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rady odnoście wyłączenia AVX512 na i5 12400F już nie tyczą się procesorów które zgodnie ze specyfikacją to obsługują. Także to AVX 512 w przypadku Ryzen 7xxx zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dla Intelowskich, ale dorzucę mojego screena. Dziwi mnie że wyłączone jest AMD-v chyba tak nie powinno być co nie?

ss-min.thumb.png.5671cf2ffd9e5d3ec6d19ecf23baddd3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty i kolega macie 1T dla RAM - czy to zmieniałeś, czy samo się tak ustawiło? Po wyłączeniu XMP nadal jest 1T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic nie zmieniałem po włączeniu Expo czy XMP dalej jest 1T

 

Edit

Po włączeniu AMD V oraz Secure boot dalej nic się nie zmieniło :/ 

 

Edytowane przez Dudzioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@X-KOM.PL Jesteście coś wstanie mi poradzić przez internat? Bo nie chciałbym znów odsyłać komputera do serwisu

 

Edytowane przez Dudzioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2024 o 13:23, Kyle_PL napisał:

Też masz takie zjawisko jak inny kolega tutaj, że gra sobie, ma zupełnie dobrą płynność, ale co parę sekund ma przycięcie?

Odświeże trochę temat. Bo mam dokladnie ten sam problem. Gra idzie i to nie jedna na 143 kl/3 i nagle pyk , zwiecha na chwile , taktowanie procesora , GPU spada , by po chwili znowu wskoczyć na obroty. Dzieje się tak nawet jak zjade detalami na "low". Co juz zrobiłem :

- przeleciałem wszystkie tegoroczne sterowniki od NV

-aktualizacja bios 5003

- najnowsze sterowniki do chipsetu x570 (poprzednie odinstalowane przy pomocy revo uninstaller)

-zabawa z blokowaniem/odblokowaniem HPET 

-przeskanowane dyski ssd/m2

- swiezy W11

-ustawilem na sztywno blokade kl/s w riva TNT

-UV procesora , GPU

-przywrócenie fabrycznych ustawien BIOS

-zmiana trybów zasilania/oszczędzania energi w W11 i BIOS

-w benchamrkach tez widać te przycinania 

-temperatura CPU nie przekracza w grach 65 stopni , a w benchamrkach procesorowych 80 stopni

Co do samych benchamrków , to ciekawa sprawa jest z 3D Mark i Firestrike DX11 , bo do średnich wyników trochę mi brakuje. Średnia dla mojej konfiguracji to ok 45.000 a ja z ledwościa wyciągam 42.000.

Dodam jeszcze screen z MSI AB gdzie widać co się dzieje z GPU.

 

 

2606D809-E05C-4A3C-9ECA-4174F805E503.png

Edytowane przez boban666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...