Skocz do zawartości
aureumchaos

Alienware AW3423DWF migotanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam nowy monitor jak w tytule. Dzis mialem w koncu czas sie nim pobawic i okazuje sie, ze potwornie ten monitor migocze przy wlaczonym gsync (ustawiony na tylko w pelnym ekranie). Bez gsyn nie migocze. Sprawdzilem go w grach AW2, CP77, AID remake, Forbidden west i kilku innych indie horrorach. Obojetnie czy w sdr czy w hdr. W desktopie nie migocze, tylko w grach.

Probowalem tez roznych Hz i to samo. FPS nawet jak stoja to migocze tez obojetnie czy 60 czy 90 czy 70... Czy cos moge z tym zrobic? Podlaczony jest przez DP1.4. Czy to normalne w oledach? Oddac/reklamowac?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic z tym nie zrobisz, taki urok. Każdy OLED mruga w mniejszym lub większym stopniu. Nawet wersja AW3423DW z modułem G-Sync ma flickering(a przynajmniej do pewnego momentu miał ten problem). Z tego co zauważyłem to im wyższe odświeżanie monitora tym mniej to jest uciążliwe. Ja po prostu nie włączam G-Synca i nie widzę żadnych skutków ubocznych.

Edytowane przez Necronom
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ale to jest na prawdę mocno widoczne. Im ciemniej tym mocniej. Używam gsync żeby nie szarpało jak klatki spadają, na poprzednim VA iiyamy też coś tam mrygnelo ale sporadycznie. Tu w każdej ciemniejszej grze. Teraz jak już mi migocze to widzę po tematach na reddit, że mryga choć piszą też że niby support wymienił i nie mryga. Twój też w gsync mocno migocze w ciemnych grach jak alan wake 2 lub alone in the dark remake? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są niby na reddicie jakieś porady, ale to jakaś ekwilibrystyka i odpuściłem. Tak samo jak możliwość uruchomienia 165Hz i 10 bit. Wiem, że migocze bo mam to samo, aczkolwiek ja wiedziałem, że to jest zanim kupiłem. Ja szarpania nie odczuwam, na IPS owszem było, tutaj nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W grze ci migocze czy ekrany ladowania??

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 Hz mniej, ale jest wyraźna odczuwalna różnica pomiędzy 100 a 165 nawet na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w grach mi migocze, w desktop ie nie. Podczas ładowania gier też migocze. 

To ja już nic nie rozumiem. Migotanie przecież powinno się pojawiac dopiero poniżej gsync kiedy wchodzi low frame compensation I zaczyna rzucać Hz do góry i na dół. A tu mi migocze jak mam stałe fps...

To vsync w koncu jak działa w monitorach? Jak mi spadają fps to vsync ciągnie hz za sobą w dół i do góry też jak vrr? 🤔  

Czuje, że już nic nie rozumiem... To czemu z wyłączonym gsync jak latają fps z włączonym vsync to pojawia się Stuttering a z gsync nie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok pierwszych modeli, a 10bit tylko na 100Hz to wgl bezsens.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości tytułów nie przekraczam 90 fps więc te 100hz mi nie przeszkadza ale z cappem na 90 też migocze potwornie... :(  Się naoledowalem... Jutro pokombinuje jeszcze z innym kablem DP lub hdmi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable nie pomogą ;) Przywyknąć do mrugania(raczej niemożliwe) albo grać bez G-Synca(na Oledzie i tak nie robi to większej różnicy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aureumchaos napisał:

W większości tytułów nie przekraczam 90 fps więc te 100hz mi nie przeszkadza ale z cappem na 90 też migocze potwornie... :(  Się naoledowalem... Jutro pokombinuje jeszcze z innym kablem DP lub hdmi... 

Oddaj ten szmelc i tyle, u mnie nie miga nawet jak 40fps zablokuje, wlasnie Horizona odpalilem z lockiem. Po prostu kup nowszy gen. Jedyne migotanie jakie widzialem to w menu warzone przy limicie 60fps ale to nie bylo cos uciazliwego bo nawet na 60fps w grze pod obciazeniem nie miga, tylko w lobby.

Osobiscie nie wyobrazam sobie nie uzywac gsync, tak samo nie moc wlaczyc 10bit na pelnym odswiezaniu monitora pod HDR. Placac ok 4k za monitor i miec takie ograniczenia to bez sensu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim monitorze też coś tam migocze w grach. Nie we wszystkich, ale jednak. Na ekranach ładowania migocze w każdej grze. U mnie przy 240Hz przy wyłączonym G-Sync jest ładna płynność. 

Trochę recenzenci oszukują w testach, bo na przykład na Rtings Flicker chyba we wszystkich monitorach OLED jest oceniony 10/10, czyli tak jakby go nie było.

Migotanie obrazu przy włączonym G-Sync to jedna z wad/cech technologii OLED i niewiele albo nic z tym zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to do ocenia rtings to nie jest migotanie gsynca ;) Dlatego jest 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Pewnie tak. Ale uczciwie byłoby napisać, że z włączonym G-Sync migocze prawie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas mistyfikacja xD gdybym gdziekolwiek jakoś nawet przypadkiem o tym przeczytał to bym tutaj na pclab popytał... Wiedziałem np. Że VA migota więc szukałem monitora który migocze najmniej. Nie wpadłem na to, że oledy migocza... 

To ile bym musiał wydać na 34" za taki nie migoczacy? Bo jak czytam to nawet oled TV migotanie w vrr mają... 🙄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedyne monitory, które nie migoczą z włączonym G-Sync' iem to IPS.

Ja pewnie poczekam na monitor OLED QHD 480Hz , wtedy praktycznie G-Sync nie będzie potrzebny (jest juz taki zapowiedziany przez LG; dostępny w sprzedaży będzie pewnie pod koniec roku)

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zostawiam AW3423DWF bo nie ma alternatywy. Można wymienić na pełny 4k, ale nie widzę w tym sensu. Będę rozważał zmianię dopiero jak wyjdzie jakiś 39/40" z 5120 x 2160. IPSy takie są, ale jeszcze nie widzę takich Oledów w planach.

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na roadmapie LG takie są, 45" 5120x2160 jeszcze w tym roku a koniec 2025 34" i 39"

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem :)

6sapK3m.jpeg

Może do tego czasu się pojawią też zapowiedzi innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Jedyne monitory, które nie migoczą z włączonym G-Sync' iem to IPS.

To jest zależne od implementacji a nie od tego jaka masz matryce. Nigdy mi Tn/VA/IPS nie migotał i Gsync działał jak trzeba.

Ale faktem jest ze jeśli monitor przeszedł certyfikacje to nie powinien a jeśli migocze to nie powinno być pomijane w recenzjach. Dlatego z ciekawości włączyłem Horizona w 40fps wczoraj bo głównie w każdej grze co gram to mam sporo więcej fos wiec problem mógł być maskowany. Na szczęście nic nie migocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Passt napisał:

Jedyne monitory, które nie migoczą z włączonym G-Sync' iem to IPS.

Ja pewnie poczekam na monitor OLED QHD 480Hz , wtedy praktycznie G-Sync nie będzie potrzebny (jest juz taki zapowiedziany przez LG; dostępny w sprzedaży będzie pewnie pod koniec roku)

Ja na wersji AW-34 DW nie wyobrażam sobie wyłaczonego g-synca , moduł ultima ma pracować i pracuje perfekcyjnie .W star citizenie wiadomo ze kupa optymalizacja spadki do 40 klatek na szczęście momentami  w olbrzymich aglomeracjach  i cały czas mam ciemne przeważnie sceny i żadnego migotania nie widze nawet wtedy czy jakiegoś spowolnienia czy szarpania😉 ustawienia 144hz przy 10 bitach hdr -1000. 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Necronom napisał:

Ja zostawiam AW3423DWF bo nie ma alternatywy. Można wymienić na pełny 4k, ale nie widzę w tym sensu. Będę rozważał zmianię dopiero jak wyjdzie jakiś 39/40" z 5120 x 2160. IPSy takie są, ale jeszcze nie widzę takich Oledów w planach.

Najlepiej jakby jeszcze miał moduł Ultima G-sync . VRR już od 1 fpsa 😉

GeForce G-SYNC Monitors: Manufacturers & Specs (nvidia.com)

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już stary i jakoś nie rozwinął się. To jak to jest, różnica ledwo zauważalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to moze byc od tego ze usunalem od razu ten profil kolorow z color management jak radzili zeby lepsze kolory byly i hdr? Nie wiem jak go przywrocic i czy to ma znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przy 8 bitach mam 175hz ale generalnie mam cały czas 144hz@10bit moze to placebo ale wydaje mi się że na 10 bitach nie ma tych takich przejśc gradientu na chmurach i niebie mówię może to placebo 😄 w star citizenie jest orgia kolorów i przejśc tonalnych cały czas , te odbicia od planet itd 😛

Poprzednio miałem Samsunga mini led neo 49 cali 2048 stref wygaszania na matrycy Va ,niby 2000hdr ale ten monitor poległ w porównaniu do AW34 DW

11 minut temu, aureumchaos napisał:

A czy to moze byc od tego ze usunalem od razu ten profil kolorow z color management jak radzili zeby lepsze kolory byly i hdr? Nie wiem jak go przywrocic i czy to ma znaczenie. 

Za bardzo Ci nie pomogę bo ja na swoim z modułem nie robiłem zadnych profili , ostatnio kalibrowałem tym programem wbudowanym do w windows kalibracja hdr ale zadnych zmian nie zauwazyłem , u mnie hdr idzie poprawny z automatu jasny nasycony itd. Oczywiscie pulpit win w hdr 1000 wyglada jak blada kupa ale po odpaleniu gry HDR  jest tak jak powinien .

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...