Skocz do zawartości
Paramides

Mały, około 100W wzmacniacz. Czego mniej więcej szukać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za jakiś czas chciałbym wymienić swojego Marantza PM4000 na coś mniejszego. O ile szerokość nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia, tak jeżeli chodzi o głębokość, chciałbym zmieścić się maksymalnie w 20-22cm. Teraz całość znajduje się na płytkim parapecie i o ile głośniki oraz DAC spokojnie się mieszczą, tak ten nieszczęsny wzmacniacz opiera się na końcach przednich nóżek.. Zastanawiam się czego, jakiej firmy itd. szukać z nowych i używanych sprzętów do około 1000zł. Od czego najlepiej zacząć te poszukiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klasa D za kilka stówek. Nie zagra gorzej niż ten marantz a będzie wielkości kartki papieru. Jeśli masz daca z funkcją preampa to ja bym w to szedł. Szukaj czegoś na TPA3255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 Ten dac, który mam to Aune X1S ma AMP. Chodzi Ci np. o coś takiego: FOSI czy też BRZHiFi? Powiedzmy, że chciałbym coś tylko delikatnie lepszego (o ile się da) od tego Marantza. Czego wtedy szukać? Pytam, bo średnio się znam na dobrym audio, a lubię słuchać muzyki w możliwie jak najlepszej jakości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ale tych modeli nie znam więc nie wiem jak to śmiga czy nie szumi głośno i nie strzela ;)  Pytanie z którego roku ten marantz ale sam mam Denona PMA600NE na którym czekam aż ceny na wzmacniacze po covidzie wrócą do normy xD i podobną jakość osiągam na aiyamie A07 z opampami podmienionymi na 2xOPA1612.
Wuj mnie strzela bo PMA1600 albo nowszy 1700ne dalej są w jakiś chorych cenach a wszystko pomiędzy to jest upgrade na poziome "meeeehhhhh" z 600NA.
Znowu dzięki temu przetestowałem trochę chi-fi w klasie D i nie jest tak dobre jak krzyczą naganiacze ale jest znacznie lepsze niż myślałem i spokojnie można mieć jakość porównywalną do nowych podstawowych modeli wzmacniaczy za ułamek kasy i do tego w kompaktowej formie po delikatnym modzie, ale full standard jakoś wiele nie ustępuje. 
Jakbyś chciał kupić ampa z zewnętrznym zasilaczem impulsowym to lepiej z amazona, bo w tych zasilaczach 32V5A lubi eksplodować bezpiecznik.  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385Kupiłem go jakieś 2-3 lata temu, ale z którego roku to Ci nie powiem. Może na tabliczce jest gdzieś napisane, choć wątpię. Fajnie jakbym go sprzedał za jakieś 300-400zł, choć nie wiem, czy się uda. Miałbym wtedy tego wzmaka, którego podałem w sumie za darmo. Poszperam na tym Amazonie.. a może coś z Ali.. jakiś chiński top topów za 600zł. Ten Aune, którego mam też jest chiński z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystko jest chińskie ;) Wzmaka zgonisz pewnie bez lipy a myślę, że chińska klasa D będzie ci pasować bo gra ok a wymiary ma iście kompaktowe. Moje kombo mogę dosłownie wynieść w tylnych kieszeniach spodni i rozstawić się z zapasowymi kolumnami w altanie z grillem w jakieś 10 minut :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Zamówiłem z ali Fosi Audio BT20 Pro. Tak się tylko zastanawiam, bo ten wzmacniacz ma funkcję bluetooth, czyli rozumiem, że ma także wbudowanego DACka? Jak to ostatecznie będzie działało.. hmm? Mam już DACka Aune X1S podłączonego optycznie do komputera. Jak będę przesyłał sygnał przez swojego DACka do wzmaka, to czy ten wbudowany we wzmacniacz również będzie ten dźwięk przetwarzał w jakiś sposób, czy tylko podczas połączenia bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma tam jakichś specjalnych korekcji, więc pewnie nie ma konwersji z analogu na cyfrę. Możesz z resztą poszukać, czy producent się chwali obecnością przetworników analogowo-cyfrowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL Dzięki za odpowiedź. Trochę chyba nie pomyślałem.. bo rzeczywiście DAC zmieni mi sygnał z cyfrowego na analogowy i potem wzmacniacz zasili kolumny. Natomiast w tym wzmacniaczu musi być jednak jakiś przetwornik cyfrowo-analogowy, żeby mi przetworzyć ten sygnał z bluetooth. Gdzieś tam się wcześniej doczytałem, że ma DACka, natomiast jeszcze poszukam więcej info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...