Skocz do zawartości
shadoow

Dual channel czy więcej RAMu? Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki laptop: ASUS X550CC-XO072 i3-3217U/4GB/500/DVD-RW GT720

Co da większy przyrost mocy: Dołożenie drugiej kości 4GB RAM (dual channel będzie działać w tak starym laptopie?), czy 8GB by mieć razem 12GB?

Nie da rady 2x8GB, bo lapek może mieć max 12GB. Która wersja ma większy sens? Dodam, że raczej małe są szanse na 2 kość tego samego porducenta,

bo często wysyłane są losowo przez sprzedawców. Czy to ma znaczenie?

Do tego dokładam: GOODRAM 256GB 2,5" SATA SSD CX400.

Laptop do internetu, oraz starych gier, typu GTA Vice City, czy Simsy 3. Chcę jak najmniejszym nakładem poprawić komfort użytkowania.

Send1N 

może pomożesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej RAMu. Przy takim kompie dodatkowe 10-15% wydajności pamięci będzie bez znaczenia, a dodatkowe 8GB sprawi, że nie trzeba będzie tak często korzystać ze swapa/pagefile.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wział 8 do tego lapka bo klasyczny dual nic nie da, lepiej mieć więcej pamięci, jest jeszcze szansa że to zadziała we flex channel (zależy czy się moduł który kupisz "polubi" z tymi kostkami wlutowanymi :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Biorąc pod uwagę te wszystkie rzeczy, które dzieją się z tymi wysokimi modelami procesorów Intel (niestabilność nawet na fabrycznych ustawieniach), to rozważ i5 14600KF. Co do chłodzenia, to wiem, że jest teraz moda na to "AiO", ale to przecież chłodzenie o dosyć krótkiej żywotności, bardziej awaryjne (różnego rodzaju osady wewn. i inne bąble). Zwykłe z ciepłowodami jest nie do zdarcia w porównaniu do AiO, a przy 181W przy dobrym chłodzeniu klasycznym, temp. będą znacznie poniżej 100stopni.
    • Odezwała się patronka straży granicznej  https://wiadomosci.wp.pl/holland-wybierajac-komfort-przed-wartosciami-nie-bedziemy-miec-ani-komfortu-ani-wartosci-7032712646404864a
    • Ogólnie w x-komie nie kupuje nic powyżej 300 zł odkąd zamówiłem laptopa siorce, po 1,5 roku padły głośniki (charczały) i bujała się 8 miesięcy z reklamacją, ciągle zbywanie. Problem stwierdzono, ale to najpierw wina Windowsa, więc zaktualizowali, potem wina baterii, wymienili i wystawili rachunek (nikt nie prosił xD), potem nie stwierdzili już wady, potem mimo dosłania filmu gdzie od razu po odbiorze laptop był odpalony i głośniki charczały to mogą przyjąć gdzieś tam jeszcze wyżej. Raz przyjęli i mam wrażenie, że po prostu trzymali go na salonie 3 tygodnie i oddali z kwitkiem: WSZYSTKO OK. Oczywiście każde zgłoszenie to 3-6 tygodni wymiany mailami, finalnie zapłaciła 150 zł lokalnemu gościowi od kompów za przelutowanie głośnika na sprawny... Może i mają najdroższej na rynku, ale za to klienta mają totalnie w dupie XD
    • Zanim odeślę na gwarancję może ktoś miał już podobny problem i był w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie. W kwietniu zakupiłem sobie nagrywarkę płyt BD Asusa - SBW-06D2X-U jednak dopiero niedawno miałem okazję sprawdzić ją w pełni. Napęd czyta bez problemu płyty CD i DVD (zapisu nie testowałem), ale nie odczytuje ani nie zapisuje żadnej płyty BD. Testowałem na filmie który bez problemu jest odczytywany przez konsolę PS5, oraz kupiłem kilka płyt do testu zapisu. Wygląda to tak, jakby laser odpowiedzialny za tą funkcjonalność nie działał, bo w ogóle nie wykrywa płyt w napędzie. Sprawdzałem napęd na kilku systemach (Windows 10, 11, Linux Mint i Ubuntu), komputerach, a nawet korzystając z innych kabli, do których mam dostęp. Efekt zawsze ten - jest próba odczytania płyty, po chwili napęd milknie i jak próbuję na niego wejść to tacka się wysuwa.  
    • Pisowskie złodzieje się gryzą.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...