Skocz do zawartości
Drapson

Karta do zasilacza 550w

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ryzen 7 5700x, aio corsair h105

zasilacz spc supremo m2 gold 550w

Jaką najmocniejszą kartę od zielonych mogę zamontować z tym zasilaczem?

Na oku mam używaną - https://www.x-kom.pl/p/675029-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3060-ti-tuf-gaming-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html#Opinie i ma ona rekomendowany zasilacz aż 750w? Z tego co czytałem to do 3060ti 550w powinno być ok? 

Z góry dzięki za odp. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę zasilacz. Sam przez 2 lata jechałem na 550W zasilaczu z kręconym 12600kf + rtx3070.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4060ti ale ja bym wersji 8gb nie bral. Coraz wiecej przypadkow gdzie 8gb juz kuleje, tymbardziej jesli chcesz uzywac RT i FG.

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Rtx4060tiUser napisał:

4060ti ale ja bym wersji 8gb nie bral. Coraz wiecej przypadkow gdzie 8gb juz kuleje, tymbardziej jesli chcesz uzywac RT i FG.

Karta trochę droga a gram w fullhd bez rt więc 8gb powinno być jeszcze ok. W przyszłości może amatorskie streamowanie.

 

Ostatecznie chyba wezmę tą 3070 https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-vision-oc-rev-1-0-8-gb-15304984225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś w ogóle gwara tam jest? bo z ciekawości patrzyłem i koleś nic nie wspomniał, to już lepiej kupić wtedy używkę chociaż z rokiem gwarancji :] 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od kogoś kto ma kompa na stanie, a nie jak kolega wyżej pisze od handlarki grażyny z lakierami :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg Może ta osoba używała wystawionej na aukcji karty graficznej i teraz sprzedaje😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest dwa lata na reklamacje i 14 dni na zwrot. 

Na aukcji były 4 szt. więc pewnie z koparki, ale miałem już kiedyś 1070 z kopary i działa do dziś :D 

Zobaczymy co przyśle.

Edytowane przez Drapson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drapson jak bierzesz świadomie to powodzenia : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dziś dotarła :D 

Przetestowałem na szybko w kilka razy w occt i niestety raz zresetowała pc i po resecie nie dała obrazu, a komputer działał. Może to wina temperatur lub starych sterowników amd. 

Do tego pograłem z 20min. w CP77 i było ok. Oprócz tego głośnia i ciepła 87 stopni na gpu i 107 na hot spocie.

Potestuje do końca tygodnia i zdecyduj, czy zostawiam. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym to zwrocil i kupil cos innego.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie temperatury

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2024 o 21:40, Drapson napisał:

Karta trochę droga a gram w fullhd bez rt więc 8gb powinno być jeszcze ok.

Paradoksalnie, jak będziesz długo używał tej karty, to więcej VRAM może mieć jeszcze większy sens.

30 minut temu, Drapson napisał:

 Oprócz tego głośnia i ciepła 87 stopni na gpu i 107 na hot spocie.

Tragedia. Zakładam, że Twoja obudowa, to nie jest:

sunsun-hr-230-akwarium-zestaw-7l-sunsun-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą od baby od lakierów są problemy 🙂

 8py5so.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Drapson napisał:

Karta dziś dotarła :D 

Przetestowałem na szybko w kilka razy w occt i niestety raz zresetowała pc i po resecie nie dała obrazu, a komputer działał. Może to wina temperatur lub starych sterowników amd. 

Do tego pograłem z 20min. w CP77 i było ok. Oprócz tego głośnia i ciepła 87 stopni na gpu i 107 na hot spocie.

Potestuje do końca tygodnia i zdecyduj, czy zostawiam. :) 

Zwróć to w pizdu, prawie 90 stopni na GPU, pomijając HS 107 w Cyberpunku na 3 wentylach to porażka, nawet na słabej budzie. 

Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Z kartą od baby od lakierów są problemy 🙂

 

Ale nie przesadzaj, bo ludzie prowadzą różne biznesy. Konto jest na Allegro 16 lat i ma 99% pozytywów. To, że ktoś gra w gry i sprzedaje kartę graficzną, nie kłóci się z tym, że na przykład jego żona prowadzi sklep z lakierami. Albo jakiś górnik poprosił koleżankę :E Wszystko zależy od tego jak się produkt prezentuje ostatecznie. W tym wypadku ciulowo, ale nie wkładajmy wszystkich do jednego wora, ważne, że może zwrócić i nie ma tematu.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@skunRace Patrzac na osiagi tej karty to nic dziwnego ze chciala sie pozbyc tego. Zawsze mozna sprobowac wymienic paste ale lepiej nie grzebac i zwrocic moim zdaniem.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace ależ oczywiście. Tylko zapytam Ciebie ,inni też mogą odpowiedzieć. Czy szukając karty graficznej, kupiłbyś ją od baby od lakierów? 🙂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ta ma całkiem przyzwoite chłodzenie, także pewnie pasta do wymiany - ja nie wiem, co producenci wysikują na te rdzenie, że te pasty wytrzymują tak krótko. Lepsze "pasty" były za czasów Riva TNT2 - nigdy się tego nie wymieniało i po 5 latach nadal toto miało takie same temperatury jak w dniu zakupu. 20 lat "po(d)stępu" i teraz jakieś pasty gównolitowo-rzyglinowe chyba stosują.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL W dzisiejszych czasach sprzet ma wytrzymac okres gwarancji i tyle :)

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby jeszcze w tym okresie to pracowało jak należy, ostatnio chłopaki zmieniali pastę na świeżych kartach asusa dual 4070 i względem świeżej fabrycznej pasty było prawie 10 stopni na minus :E 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Karta ta ma całkiem przyzwoite chłodzenie, także pewnie pasta do wymiany - ja nie wiem, co producenci wysikują na te rdzenie, że te pasty wytrzymują tak krótko. Lepsze "pasty" były za czasów Riva TNT2 - nigdy się tego nie wymieniało i po 5 latach nadal toto miało takie same temperatury jak w dniu zakupu. 20 lat "po(d)stępu" i teraz jakieś pasty gównolitowo-rzyglinowe chyba stosują.

Nawet tak daleko nie trzeba szukać. Mój strix970 miał wymienioną pastę ok.5 lat po premierze, bardziej dla "jak się wymienia pastę na gpu" niż z temperatur  i do dziś dnia karta trzyma maks.72 tzn trzymała bo już sobie odpoczywa 🙂 jak będę u Ojca to sprawdzę z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma plomby (gigabyte lubiły nie mieć) to bym zmienił pastę na próbę ;) Miałem gigusia 3070 gaming OC i wymiana pasty po 2 latach ładnie zbiła temp na GPU i hot spocie.

Jakiś czas temu tu na forum chyba był podobny temat, gdzie ktoś kupił używkę 3070 nawet też od gigabyte i było to samo co tu, doradziliśmy mu wymianę pasty zanim ewentualnie odeśle kartę. Po wymianie było wszystko w porządku i karta została.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Sama ilosc SM wskazuje ze 5080 bedzie mialo tyle samo co 4080 wiec wdg mnie slabo, za to 5090 odleci konkretnie
    • ..... sorki źle doczytałem, nie ta odp
    • Cześć wszystkim, Mam wielką prośbę w pomocy przy wyborze monitora. Poległem przy wybieraniu , i już sam się zagubiłem z odświeżaniem, matrycami, producentami, ect. 🥴 Niżej zamieszczam wszelkie detale. 1. Dlaczego chce zmienić? Aktualnie korzystam z G-master GB2788HS - Niestety doszło do uszkodzenia. Białe poziome linie od dołu do 80%+- góry z lewej strony. Z tego co czytałem monitor dożył swego żywota (linie są obecne przy odłączonym kablu i nakładają się na menu) Aktualizowałem komputer niedawno i szkoda żeby się na ten monitor marnował. 2. Atrybuty komputera     Gigabyte B650 GAMING X AX     AMD Ryzen 7 7800X3D     Gigabyte GeForce RTX 4080 SUPER GAMING OC 16GB DLSS 3     Lexar Ares RGB 32GB [2x16GB 6000MHz DDR5 CL30 DIMM]     Kingston KC3000 M.2 Pcie 4.0 NVMe 2TB Reszta chyba nie ma wiekszego znaczenia w tej kwestii. 3. Do jakich celów chce korzystać z komputera? Głownie grania. Ale raczej single albo luźniejsze granie - competetive odpada, co najwyżej zwykłe multi w celach rekreacyjnych i immersyjnych. Oglądanie filmów, youtube, netflix - więc 21:9 raczej odpada , chyba że faktycznie ma pozytywny wpływ na immersje grania. 4. Pozycja oraz ergonomia; Biurko planuje zakupić nowe w niedalekiej przyszłości, więc nie wiem czy większy monitor byłby wskazany. Przywykłem do 27'' ale może większy byście polecili? Chwilami gram przy biurku a czasami na padzie siedząc troszkę dalej. Raczej ciemno mam w pokoju i z doświadczenia (od telewizora LG 😒) to nie jestem wielkim fanem tego białego bloomingu wylewającego się na czerń.  5. Budżet. Nie ukrywam celuje w 1000-2000zł. Ewentualnie tymczasowy wraz z droższym na który mógłbym się skusić w przyszłym roku. Choć nie wiem czy jest sens wydawać na tymczasowy tylko żeby po roku znów wydawać kase.   Z góry dziękuję za pomoc
    • Wymiana GPU raczej pociągnie też wymianę monitora, 144 Hz na tym monitorze idzie tylko przez DVI z tego co pamiętam.   Przy budżecie 4k można jednak pokusić się też o wymianę monitora na coś nowszego tylko wtedy schodzimy z GPU do poziomu RTX 4060 Ti - pod CS'a i tak styknie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...