Skocz do zawartości
eciepecie

reset po wymianie ram

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślałem że problemy z wyrzucaniem gry , na razie tylko w Avatar Pandora się skończą. Zrobiłem system od nowa , wymieniłem procka z Ryzen 5 3600 na 7 5800xd i wymieniłem ram z 3200 na 3600mhz. Ram wymieniłem na końcu a przed wymianą samego ramu było po zrobieniu systemu wszystko ok. Więc myślę że może w ram jest problem. Wrzuciłem profil xmp i jest 3600mhz. 

W przeglądzie zdarzeń widzę wchodząc w system miałem taki błąd. Komputer się po prostu zrestartował. 

Bez tytułu.jpg

zasilacz może wymienić?  mam 630 Thermaltake jakos 7  lub 8 letni. Karta RTX 3070 . Ram 32 gb 3600 i msi b450 m vdh pro max. Może resetowac przez sekcję zasilania że za słaba? lub ten zasilacz? 

Żonac gra np w Assasina i nie miała np żadnego restartu. Dwa dni po wymianie ram , może z 3 włączam kompa i miałem niebieski ekran i błąd typu ,,błąd krytyczny hiber hiberfil.sys,,

To coś z hibernacją ale nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z wymianą RAM. 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcia na CPU ? Może za niskie skoro rdzeń zgłasza błąd ? To samo dotyczy RAM. Daj jakiś monitoring w idle i pod obciążeniem.

Send ma 5800x3d to będzie w temacie :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jutro wkleję screeny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyg chodzi komp dobrze po wymianie procka i nie było resetu przy tej grze. Dopiero po wymianie ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten error jest od niestabilnego procka  na 99,99% jeżeli robiłeś UV na -30 to możliwe że twoja sztuka nie ogarnia tyle i masz pecha :E daj -20 testowo

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem że wtedy z lekka zwiększą się temperatury..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale w grach i tak będziesz miał zapas jak używasz opcji combo strike to daj na 2 zamiast 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, dam znać co i jak🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie pokaż jeszcze screena jak wszystko obecnie wygląda z tego https://zentimings.com/ skoro piszesz że na poprzednim ramie tego nie było to jeszcze jest 1% szans że napięcie SOC jest za niskie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dałem na 2 kombo strike , ale tym programem testu ram, nie robiłem jeszcze. Nie idzie wypakować bo jakiś wirus. Jak robiłem test cinebenchem to mi się zrobił czarny ekran 2 razy. Wcześniej też przy robieniu tego testu raz na 8 min mi się zrobił czarny obraz. Będę widział czy zmiana na 2 kombo strike coś dała z tymi resetami jak będę grał. Wynik lekko spadł w cine ale temperatury akceptowalne, myślałem że będzie gorzej.  

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w normie ale chodzi o to że w grach masz wyższe taktowanie i właśnie wtedy napięcie może być zbyt niskie jak boostuje wyżej, cine może przechodzić na combo 3 a gry się mogą wywalać albo nawet w pulpicie możesz złapać błąd whea, ten program z linku nie jest do testu ram tylko pokazuje w jednym oknie wszystkie ustawienia timingów, napięć, terminacji itd. Z tego co widzę w hwinfo to napięcie soc masz raczej wystarczające.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widzę to dwóch h grania na razie bez resetu. Mam nadzieję że w przyszłych dniach będzie ok, może to właśnie chodziło o to Panie Send1N :)

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak, coś dalej nie tak , czyżby za niskie napięcie na karcie po UV ? mam 1905 mhz ustawione. Grę odpaliłem i po 3 minutach nagle wyrzuciło do pulpitu. 

Zdjęcie WhatsApp 2024-06-03 o 10.56.38_32d1f480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przegiąłeś z UV na karcie, błąd "display" poprzedzony nvlddmkm to przegięte OC lub UV grafiki

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmieniałem tylko krzywą w afterburner, przed zrobieniem systemu miałem 1905 MHz i 925 ustawione. Teraz mam podobnie więc się dziwię. To zmniejszyć MHz ?  Czy to 925 zwiększyć? 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na starym procku miałeś mniejsze użycie karty przez większość czasu, wsadziłeś 5800x3d to gpu leci cały czas na 99% i wyszło że nastaw jest niestabilny :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...